Topiknyitó: zsoltee77 2018. 11. 10. 18:11

BLUE topic  

Akkor itt folytatjuk a témázást, várunk minden régi és új olvasót, hozzászólót. :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 04. 11. 18:28
Előzmény: #6257  MetalHeart
#6260
Én is hasonlóan gondolom. Most szinte a semmire emelkednek a tőzsdék, a reménysugárra. Félnek a gazdasági szereplők a recessziótól. Pedig nem félni kellene, hanem felkészülni rá... USA-ban már arra is örültek, hogy a várt 7 millió helyett csak bő 6 millió a munkanélküliek száma. Nem értem, mi ebben a majd kicsattanó öröm? Az, hogy ez a szám csak emelkedni fog. És USA-ban írták, hogy a lakosság bő 40%-s tőzsdén tartja a megtakarítását/pénzének egy részét. Ezért is fontos, hogy az indexek emelkedjenek. Hm, erről pedig pont azt gondolom, hogy aki az elmúlt 1-2 évben beszállt a papírokba azt a zuhanás kirázta kb a mélységekben EGYSZER. Majd a hamis minden rendben van, gyors V-alakú felpattanással újra beszálltak a mélységtől magasabban, ahonnan a gyorsjelentési szezon majd megmutatja mit okozott a vírus, és még mélyebben fogják szórni a papírt MÁSODSZOR. És így várja majd a tőzsde serény népe a recessziót. A megtakarítás bizonyos hányadával... Nem tudom. Én a héten realizáltam mindent, szép nyerőket lehetett keresni, de lássuk be, hamis emelkedés ez, hívjuk korrekciónak, jegybanki közbeavatkozásnak, a "játék" még itt nem ért véget... SZERINTEM
MetalHeart
MetalHeart 2020. 04. 11. 17:57
Előzmény: #6258  safilaci
#6259
4-5 mínuszt alapból vonj le belőle, az egyetlen figurától való... :D:D
A külföldről hazatérőket kihagytam, elgondolkodtam vajon a nagy "rendszer elől való menekülésben" és "új élet felépítésben" napjainkban kényszerűen munkanélkülivé vált emberek miért jönnek máris haza a tömegszállásról, jó esetben bérleményből a "diktatúrába" ? Értem én, hogy itthon sem fenékig tejföl az élet és vannak súlyos problémák mind politikai, mind gazdasági értelemben, de ha 8-10 év alatt sem voltak képesek megvetni a lábukat "álmuk demokráciáiban", akkor nyilvánvalóan nem földrajzi kérdésről van szó...
:D
safilaci 2020. 04. 11. 17:27
Előzmény: #6257  MetalHeart
#6258

Szia Accept!
Tökéletes amit írtál!
Csalódott vagyok ahogy a topik egyenlőre fogadja!
Üdv
MetalHeart
MetalHeart 2020. 04. 11. 17:03
#6257
Az egész esésről az a véleményem, hogy a teljes esés 38.2% fibo szintű korrekcióját csinálta meg itthon pl. a Mol, a németeknél meg a papírok jelentős része, és nem utolsó sorban a Dax is... jelenleg a un. "V" modellt árazzák (én az "U" modellre teszem a tétet, de nem zárom ki az "L" modellt sem, de remélem nem utóbbi lesz), villámgyors esés és nagyon gyors "minden rendbe jön" reményt... most egy kis pihi jön, egyesek "erőgyűjtésre" fogadnak, de a GYJ szezon még csak most fog indulni és szinte biztosan látható lesz az eddigi leállás az eredményekben... ekkor valszeg tudatosul, hogy most csak a reményt és/vagy a technikai korrekciót vették meg, de a tények brutális veszteségekről szólnak... és valszeg újabb hullám indul a valódi mélypontok felé... onnan majd indulhat az újabb ralli a jövőben, de azt sejtem, hogy ez már nem olyan lesz a mint a korábbiak, hogy az indexet megveszed és hurrá... sztem nagyon durva eltérések lesznek a papírok között, azaz az "új világ" követelményeinek megfelelők/alkalmazkodók fognak csak rallizni, azaz szelektív mozgásra várok...
Magáról a vírusról, amit kivált a gazdaságból és emberekből, nos az meg döbbenetes számomra... olyan témákra gondolok, mint eladósodás, 1-3 havi tartalék abszolút hiánya (én 6-12 havit tartanék min. alapnak), az eszeveszett rinyálás az állami segítségért 2 nappal a "Maldív szigetekről" való hazatérés után vagy hogy nincs laptopja a szegény kis srácnak, de 2 autó van a udvaron, vagy a jól ismert "oldal" kedvenc témája az "alapjövedelem", illetve a középosztály megszívatása és a "tönkrement családok százezreinek támogatása"... és sorolhatnám, de minek... azt gondolom ez a kibaszott vírus brutálisan "helyreteszi" a cégeket és benne az emberek nagy részét és az "esztelen" fogyasztás/mának élés után egy kicsit nagyobb felelősséget/öngondoskodást fog beléjük verni a jövőben... nem tudom, hogy így lesz, de ha legalább a fele megváltozik, akkor már örülni lehet...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 04. 11. 16:40
Előzmény: #5915  MetalHeart
#6256
TKAG:
Az EU-s acélipart nem fogják hagyni, hogy csődbe menjen, Altmaier is hangsúlyozta a német vonatkozás fontosságát... Martina hamarosan előáll(hat) az új stratégiával, illetve pontosabban már konkrét dolgokat kell megneveznie... a vírus nyilván a legrosszabb időben jött..., jelenleg az esés korrekciójában van, sztem több nemigen várható perpillanatban...
labdaszedo 2020. 04. 11. 15:41
#6255

Szia Metal!
 TKAG-nál van valami változás?
Köszi!
MetalHeart
MetalHeart 2020. 04. 11. 15:32
Előzmény: #6201  midnight_mover85
#6254
DBank:
DB esetében is kezdik észlelni a vírus problémát... ezúttal a Berenberg lépett és 4.5 euróra célárazza a bankot, ez ugye a a jelenlegi technikai mélypont(4.4) környéke... a következő esetleg esésben (2. hullám) szinte biztosan tesztelni fogja...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 04. 11. 15:23
Előzmény: #6083  MetalHeart
#6253
LEOGN:
Gigantikus adósság... és most pedig a Mainfirst leminősítette a céget eladás címkével és... 1,2(!!!) eurós célárral ...  ez valójában a -38.2% - -61.8% fibo közé esik, ide esik le technikailag, ha valóban töri a jelen mélypontot... új fibo háló kellett, mert elavult a régi...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 04. 11. 15:00
Előzmény: #6198  midnight_mover85
#6252
CBank:
Az mBank eladása 2 mrd-ért szinte biztosan kakukk az idei évben... de van aki szerint abszolút lehetetlen lesz a lengyelek intézkedése miatt... és olvasom, van aki szerint már jobb lenne sorsára hagyni, mert a gyors fordulat elképzelhetetlen az alacsony kamatlábak és gazdasági válság miatt és inkább csak a betéteket kéne megvédeni... hááát... újabb mentés már igencsak értelmetlen lenne...ahogy írja a szaki, a takarékpénztárak és a volksbankok sokkal szilárdabb helyzetben vannak...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 04. 11. 14:45
Előzmény: #6181  MetalHeart
#6251
LHAG:
A Germanwings leányzónak kakukk... a napi 350(!) ezer utasszám jelenleg alig 3(!) ezer, a jó 4 mrd-os pénzügyi tartalékot napi 1 milliós veszteség csökkenti jó ideje és és még valszeg hosszú hetekig vagy akár hónapokig... érdemes sztem megvárni az egyre inkább valószínű állami beszállót, illetve a meglévő részvényesek kihigítását...
Juvefan
Juvefan 2020. 04. 11. 14:32
Előzmény: #6247  MetalHeart
#6250

Áldott Húsvéti Ünnepet
:D
csilla23
csilla23 2020. 04. 11. 14:06
Előzmény: #6219  Shanti
#6249
Az. Harminc éve olvastam, de annyira erős, hogy örökre megmarad az emberben. 👍
gyula1971
gyula1971 2020. 04. 11. 14:05
#6248
Kellemes Húsvétot!
MetalHeart
MetalHeart 2020. 04. 11. 13:40
Előzmény: #6246  Törölt felhasználó
#6247
viszont kívánom és mindenkinek
Törölt felhasználó 2020. 04. 11. 13:26
Előzmény: #6245  MetalHeart
#6246
Teljesen egyértelmű. 
Kellemes Ünnepeket! 
MetalHeart
MetalHeart 2020. 04. 11. 13:23
Előzmény: #6209  bluefrog
#6245
Hagyjuk... nem kérdés sem a PF, sem a modi(k) beállítottsága, a fórumok zöme (ami nem kimondottan értékpapíros) a benne lévő szóvivőkkel pedig elég egyértelműen mutatja az irányt... értelmetlen beleállni...
:D
bluefrog
bluefrog 2020. 04. 09. 18:50
Előzmény: #6242  rolpic
#6244
még mindig nem jött, majd beírom.
FIodouljonnekasasok
FIodouljonnekasasok 2020. 04. 09. 14:09
#6243
Ez lassan aktualis lesz! Jo film! 🙂
Jim Carrey szombaton az AXN-en.
Dick és Jane trükkjei 17:05-kor
rolpic
rolpic 2020. 04. 08. 18:06
Előzmény: #6241  bluefrog
#6242
Hát akkor csak kéne... Én sztem lecsúsztam a T+x miatt, de megtennéd, h beírod ide, ha neked megérkezett?
bluefrog
bluefrog 2020. 04. 08. 14:59
Előzmény: #6240  rolpic
#6241
03.18-án

Topik gazda

zsoltee77
zsoltee77
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek