Topiknyitó: zsoltee77 2018. 11. 10. 18:11

BLUE topic  

Akkor itt folytatjuk a témázást, várunk minden régi és új olvasót, hozzászólót. :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2019. 08. 23. 23:17
Előzmény: #2719  zsoltee77
#2720
Koszi.
Nalam is a konzum fonódott ossze az autowalissal.
A konzumot közel 6 milla bukoval adtam es a maradvanyt egeszeben betoltam az awba a split utan "csak" azzal a cellal, hogy optimalisan a bukot nullazzam. Amig ezt kiokumlaltam ES meg is leptem, azaz eladtam orbitalis bukoban, megvaltoztatott, ekkorat meg soha nem coptam, meg certivel sem, ott csak 2.4 milla volt a bukta..
Azt a 24 orat es foleg ejszakat nem kivanom senkinek, alapjaiban ertekeltem at a tenykedest..
Ahogy atfordult a sztori, azonnal realizáltam, egy kellemes nyero is volt rajta tisztan, aztan azt kertem a felesegemtol, hogy Gordonnak (Gekko) szolitson :DDD, es persze a vegen elmondtan neki a muveletet (legalabb neki legyen egy nyugodt alvasa:D). Még  velem van es a zárat sem cseréltette le szoval tudomásul vette a veszélyes üzem jelleget LOL
Mindenkinek mas a stratégiája, vermerseklete, turokepessege, ezt kell balanszba hozni ugy, hogy a pozi ne legyen kényelmeteken SOHA.
zsoltee77
zsoltee77 2019. 08. 23. 22:55
Előzmény: #2707  Törölt felhasználó
#2719
Ajaj, sajnálom. Én se tudok túl sok okos tanácsot adni, hisz mindenki a maga gazdája, úgyse fogadjuk meg az esetek 90%ban. Viszont a stop loss szent dolog. Ezt mindenképp javaslom átgondolni.
Két fontos szabályt betartok. Egyik a stop loss. A másik a profit védelem. Muszáj kereteket szabnunk saját magunknak különben nagy pofonokba szaladunk bele előbb-utóbb.
Mondok két nagyon szemléletes példát.
Stop loss: Konzum. Bár sokat trédeltem benne és az opiban, de miután fundásan a konzum nagyon erősnek ígérkezett (hotelek, turizmus, stb), ezért 3000-3100 szinteken masszívan bevásároltam. Mondom jó lesz ez. Viszont TA alapján a 2600 szintnél húztam egy vonalat, ha véletlen az alá verik, az nem kisbüfi eladás lesz és nagyon nagy a baj. Jött aztán a kavarás, egyesülés, beolvadás, split, semmire emelkedni nem tudott, ezért csökkentettem a pozit. Majd jött a vég nélküli esés, és 2600nál (split után 260) kitáraztam és figyeltem. Nem pattant, csak öntötték. Oké mondom ez kuka. Realizáltam rajta asszem 6MFt bukót, vagy 8at? Már nem tudom és azóta se néztem meg. Lezártam magamban, elkönyveltem, hogy J1G és kész. Vissza se néztem. Na most. HA nem adom el bő 1 éve, akkor most hol lennék ezzel a pozival? Bőven 10MFt feletti minuszban.
Profit védelem:
Na erre meg a Wallis jó példa. Split előtt vettem. Magam is megdöbbentem, h split utáni 136Ftról elkezdték húzni ész nélkül. Figyeltem nagyon, ujjam a sell gombon. 220Ft felett elkezdtem adni. 250Ftnál kiröhögtek. Mondom jóvan, ez már biztos pénz, elégedett voltam, majdnem dupláztam a pozin. Aztán öntötték azt is, ismerjük a végeredményt. Ebben a konklúzió az, hogy ha megvan egy elvárt nyereség, akkor el kell kezdeni adogatni, ha megy tovább, adni még, ha lefordul, kidobni mind. Lehet(!), hogy ezzel kiráznak a papírból, aztán megy tovább. DE terv szerinti nyereség megvan, a többi ajándék. Ezen kívül, ha mondjuk van már 100% nyerőd egy papíron és elkezdik önteni, lefordul, meg kell húzni egy határt, ahol nem engeded tovább olvadni a nyerőt. Ha a wallisos kis és nagybüfik bevédték volna a profit 70%-át, akkor 200nál kiszállnak és megszedik magukat. Ehelyett végig nézte sok ember, hogy 260as csúcsról felez. Opus ugyanez. 
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2019. 08. 23. 20:41
Előzmény: #2717  casual
#2718
Kétségtelen, hogy ez a kisebbség, de van jópár  forumtars, aki korrektül közelít a közösséghez és a saját tisztessége le is képeződik a hszaiban.
casual 2019. 08. 23. 20:09
Előzmény: #2716  Törölt felhasználó
#2717
Valójában igazad van, csak okoskodunk itt, de mindannyian voltunk már így, vagy még jobban így. Segíteni úgy sem tudok, csak talán így próbáltam kifejezni az együttérzésemet.
Nagy-nagy tisztelet jár az őszinteségért és a "nem vetítésért", hisz itt a többség szinte mindig nyer. ;) 
Kellenek a fórumokra emberek is...
Törölt felhasználó 2019. 08. 23. 18:37
Előzmény: #2715  casual
#2716
Köszönöm szépen a segítő szándékot. Nem igazán hiszek ebben a stop loss témában.
casual 2019. 08. 23. 18:20
Előzmény: #2708  Törölt felhasználó
#2715
Osztalékosok milyen arányban vannak a teljes portfólióhoz képest?  
Valóban beragadtál, vagy eleve hosszabb távra vettél?
Én amúgy stop loss szintet mindig előre meghatározok és nem csak összegszerűen, hanem időben is. Ha adott időn belül nem hozza amit vártam, akkor mindenképp zárok, hisz tulajdonképpen az rossz döntés volt abban az értelemben, hogy nem úgy ment, ahogy gondoltam, ergo valamit rosszul gondoltam.
Törölt felhasználó 2019. 08. 23. 10:52
Előzmény: #2713  kamaz7
#2714
Ne értsetek félre nem panaszkodás miatt írtam be, csak beírtam, mint ahogy néha beszoktam írni pár gondolatot, papper infot.
Nem volt, meg jónak láttam (látom a chartját) tudom nehéz ezt ilyenkor leírni, főleg hogy nyoma nincs fordulatnak még benne, szóval..e van. Beragadt mint az állat. Meg ez a DB úgy esett le hogy amit letört vissza sem nézett már közelébe sem utána. Úgy osztottam eddigiekben is a tőkém hogy azért mindig sikerült  kimásztam végül "záros időn belül", de ez a két papper kibabrált velem rendesen. a DB főleg abba nagyon beleástam magam most 3 számláról is.
kamaz7
kamaz7 2019. 08. 23. 10:38
Előzmény: #2703  Törölt felhasználó
#2713
Sajnálom. Nem volt STOP LOSS, hogy beragadtál? Vagy úgy gondoltad, hogy esik, ameddig esik, de biztos, hogy a jövőben eléri valamikor a céláradat? Sajnos beragadásnál nehéz okosnak lenni. Tudom, nagyon idegörlő. Ha még tovább esik és kiszállsz és pont ott fordul... De, ha meg nem szállsz ki és tovább esik... Ehh, szóval nehéz döntés. Viszont lehet belőle tanulni: csak akkor beszállni, ha meghatároztad a STOP LOSS és TAKE PROFIT szinteket, megfelelő poziméret, trendirányú kereskedés. Sok sikert!
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2019. 08. 23. 10:11
Előzmény: #2708  Törölt felhasználó
#2712
Kitartás, kollega.
Törölt felhasználó 2019. 08. 23. 06:02
#2711
-A set ismét oldalaz terszik a képe.
Törölt felhasználó 2019. 08. 23. 06:01
Előzmény: #2709  Törölt felhasználó
#2710
4ig meglepett még a minimális szintemet sem érte el. (Pattanás) gondolom most ismét bemegyünk 900 alá aztán majd vissza. Uj aljat most még! Nem várok 
Törölt felhasználó 2019. 08. 23. 05:59
Előzmény: #2708  Törölt felhasználó
#2709
Opiban annyi beragad van h el nem tudom képzelni mi kéne hogy ismét 800 legyen, varázsa es elmult már. (Nem az a céláram benne)
Törölt felhasználó 2019. 08. 23. 05:57
Előzmény: #2707  Törölt felhasználó
#2708
Opi DB ricsi mol Set, 4ig, azt hiszem ennyi. 
Törölt felhasználó 2019. 08. 23. 05:38
Előzmény: #2705  zsoltee77
#2707
Az. Tartom. Kp arány? Oh..van egy pár % mondjuk még egy ricsi pakkra elég aztán kész vagyok. A 3ik számla full tőkével ragadva, a 2.ik az is majdnem full tőke. Itt a trivialis a DB Opi mind a 3 számlán van sajna.
Törölt felhasználó 2019. 08. 23. 05:32
Előzmény: #2705  zsoltee77
#2706
Mondom 1-2 papir :D
zsoltee77
zsoltee77 2019. 08. 22. 23:09
Előzmény: #2703  Törölt felhasználó
#2705
12 féle papírod van?? Minek? Kp arányod hogy áll? Mi áll legrosszabbul? Opi?, DB? Tartod őket?
Nekem most SETem van javarészt, kis futur, nagyon kevéske nutex spekára. OPust beálltam ma venni, de nem kaptam.
longforever 2019. 08. 22. 22:47
Előzmény: #2703  Törölt felhasználó
#2704
Drukkolok Neked...:-))
Törölt felhasználó 2019. 08. 22. 22:44
#2703
Pfö sracok mindenem pirosban .
Nem semmi. Durvan 1 2 papper. Na ez nagy idő lesz. Lassan hagyhatom itt a tőzsdét. Nem lez lóvé már. Főleg ha bux befossa magát es nagyon mellé lövök.
MetalHeart
MetalHeart 2019. 08. 22. 16:15
Előzmény: #2698  Juvefan
#2702
Ámen !
kamaz7
kamaz7 2019. 08. 21. 12:44
Előzmény: #2700  HARDCORETERROR
#2701
Bocs, nem engem kérdeztél, tudom, de néztem Opus fórumot, sokan írják, hogy manipulálják az árfolyamot. Akkor miért kereskednek vele? Főleg, ha ez a manipulálás épp rossz irányba viszi az árfolyamot az ő szempontjukból? Másik, hogy szerintem fals az az elképzelés, hogy sokat / régóta esik, most már fordulnia kell. Persze bármikor fordulhat, de az esés is folytatódhat. Amúgy nem tudom, mi ez a cég, nem ismerem, TA alapon pedig az alacsony forgalom miatt nem annyira érdemes vizsgálni.

Topik gazda

zsoltee77
zsoltee77
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek