Topiknyitó: Portfolio 2018. 11. 06. 11:45

Családtámogatás: vannak már tervei a kormánynak, megerõsítést vár  

Ugrás a cikkhez
A kormánynak vannak további tervei a családtámogatási rendszer bõvítésére, a nemzeti konzultáción pedig szeretne visszajelzést és megerõsítést kapni, hogy jó irányba halad - mondta az Emberi Erõforrások Minisztériumának
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2019. 04. 12. 14:41
#20
A bejelentett intézkedések politikailag korrektek, de cigányellenesek.
Ha elfogadjuk azokat a tényeket, hogy a cigányok várható életkora drámaian alacsonyabb a többiekénél, a foglakoztatottságuk és az iskolázottságuk is drámaian alacsonyabb, akkor talán a 6. pont kivételével már a rajtvonalhoz is hátrányosabb helyzetben állnak a cigányok, ha egyáltalán eljutnak a rajtvonalig.
Amikor a Kádár-rezsim bevezette a gyed-et, akkor is cigányellenes volt az intézkedés, hiszen cigányok akkor is iskolázatlanabbak voltak és alacsonyabb fizetést kaptak.
1.Bevezetik a fiatal házasok gyermekvállalási támogatását. Minden 40 év alatti nő, aki első házasságát köti, 10 millió forint kedvezményes kölcsönben részesülhet. A törlesztést az első gyermek érkezésekor három évre felfüggesztik, a második gyermek érkezésekor újból három évre felfüggesztik, és a tőketartozás harmadát nem kell visszafizetni. Ha harmadik gyermek is születik, a kölcsön további részét teljes egészében elengedik.
2. Bővítik a csok kedvezményes hitelét. Jelenleg a kétgyermekes családok 10, a három és több gyermeket családok 15 millió forint kamattámogatott kölcsönt vehetnek igénybe új lakás vásárlására. A jövőben a két- és többgyermekes családok a hitelt használt lakások vásárlására is felhasználhatják.
3. Eddig a harmadik és minden további gyermek születése esetén egymillió forintot vállaltak át a nagycsaládosok jelzáloghiteléből. Most már a második gyermek születésekor egymillió forintot, a harmadik gyermeknél 4 millió forintot, minden további gyerek születésekor újabb egy-egymillió forintot vállalnak át.
4. Azok a nők, akik legalább négy gyermeket szültek és neveltek, életük végéig mentesülnek az szja fizetése alól.
5. Elindul a nagycsaládosok autóvásárlási programja. Legalább hétszemélyes új autó vásárlását támogatja a kormány: a legalább három gyermeket nevelő családok 2,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást kapnak.
6. Megvalósítják a teljes bölcsődei ellátást. Három év alatt 21 ezer új bölcsődei férőhelyet létesítenek. Az év végéig ebből megépítenek 10 ezret, 2020-ban és 2021-ben pedig további 5, illetve 6 ezret. Ez azt jelenti, hogy 2022-re minden szülő, ha akarja, bölcsődébe viheti a gyermekét.
7. Bevezetik a nagyszülői gyedet, így ha a szülők így döntenek, a nagyszülők is gyeden maradhatnak helyettük.
Gaguse
Gaguse 2018. 11. 06. 13:26
Előzmény: #18  kardkovacsi
#19
ez igaz, és valószínűleg így is fogok tenni, viszont a telkemet megveszem szerintem ;)
kardkovacsi 2018. 11. 06. 13:22
Előzmény: #17  Gaguse
#18

Most szerintem felejtsd el. Teljesen meghülyült mindenki mert rohannak az 5%-áfa miatt. Ha visszamennének a 2017-es árak 27%-os áfával is kevesebb lenne mint a mostaniak 5%-al.
Közben meg a 2020-as megrendelések gyakorlatilag üresek. Ha van hol lakni én várnék 2021-ig. Akkora le fog nyugodni a piac és szerintem jókat lehet alkudni az árakon. Most meg örülsz ha találsz kivitelezőt.
Gaguse
Gaguse 2018. 11. 06. 13:17
Előzmény: #16  kardkovacsi
#17
Pontosan, ezért vagyok bajban, hogy nekiálljak e az építkezésnek vagy ne... bár mivel én nem befektetési célból építkeznék, kicsit más a dolog, na de akkor is...
kardkovacsi 2018. 11. 06. 13:13
Előzmény: #15  Gaguse
#16
Még egy év. Valószínűleg az áfa visszaemelése fog betenni a piacnak. 2004-től 2008-ig már nem volt igazán jelentős áremelkedés a hazai ingatlanpiacon. A nagy durranás az 97-2002 volt. A mostani állapotokat inkább ahhoz hasonlítanám.
Gaguse
Gaguse 2018. 11. 06. 13:10
Előzmény: #14  kardkovacsi
#15
igen, dolgoztam is 10 évet külföldön, hogy megtudjam venni kp-ra a kecóm ;) nálunk a cégnél, ami 1 multi, az átlag melós keres kb 170-180 nettót 1 szombattal, kb 3000 ember dolgozik itt ;) szóval az ok, hogy a kőműves meg festő ennyit keres, de egy ÁTLAG magyar nem!! 2013-17 ig tartó időszak igen, pont ugyan úgy mint a 203-2008 as években :D nem tudom mi lesz, lehet megy tovább fel, de az is lehet hogy nem. Én per pillanat azt látomn, hogy már nem mennek el a kecók olyan gyorsan. Ugyan azok a hirdetések vannak fent már hónapok óta. Meglátjuk...
kardkovacsi 2018. 11. 06. 13:05
Előzmény: #12  Gaguse
#14

Az átlag magyar család szerintem már nem 170-180 nettó. Múltkor néztem III. kerületi cég keres kőművest 400e nettó. Meg ugye ez attól is függ vidék vagy Bp. és ez az ingatlan árakat is erősen befolyásolja.
"1ft hitel nélkül megvan mindenem ;) " - pont erre utaltam a anti-ciklikus gondolkodással. Ez a hozzáállás tuti bukó volt mondjuk 2013-tól 2017-ig ingatlan szempontból, mert ha vártad, hogy összejöjjön hitel nélkül a házra/lakásra való akkor csak futottál az árak után mert az építési költségek 20%-al nőttek évente. Egy jól megválasztott hitellel az első évben megkerested azt az összeget virtuálisan az ingatlanon mint amennyibe a hitel maga volt.
Én vettem fel hitelt tavaly év elején és ma ugyanazt a házat 1.5x annyival többért építenék meg mint amennyi hitelt felvettem rá, a telek áremelkedéssel meg nem is kalkuláltam.
Gaguse
Gaguse 2018. 11. 06. 12:55
Előzmény: #11  mpagnes
#13
ha egy átlag Magyar családot nézünk, jó ha a havi 30-40 ezret félretudják tenni, de lehet sokat mondtam..
Gaguse
Gaguse 2018. 11. 06. 12:54
Előzmény: #7  kardkovacsi
#12
nem nekem kell, hanem az átlag Magyar családnak. Igen, tegyenek félre a havi nettó 170-180 ból :D hogyne, ja és vállalj be 3 gyermeket. Mégis hogyan? jó a támogatás, de én a használt kecókra is többet adnék...
Még annyit: sosem vártam a sült galambot, szegényként nőttem fel, és ma 1ft hitel nélkül megvan mindenem ;)
mpagnes 2018. 11. 06. 12:44
Előzmény: #10  kardkovacsi
#11
Ja hát -oké, persze működik a dolog, de a család sok gyerekkel az nem állami támogatás miatt fog kialakulni. Egyébként én a havi 500 ezres megtakarításhoz 15 millós kicsi lakást gondolok, mert 30 havi megtakarítás jobban hangzik. 
kardkovacsi 2018. 11. 06. 12:38
Előzmény: #8  mpagnes
#10
Mellesleg ha kicsit is próbálsz anti-ciklikusan gondolkodni és nem akkor építeni amikor az összes birka (lásd az idei meg a jövő évet) akkor a építési díjakon és telekáron is jelentős tételt lehet fogni.
kardkovacsi 2018. 11. 06. 12:34
Előzmény: #8  mpagnes
#9
Már miért lenne irreális. Keresel havi 1M-et nettó. 500e-ből simán megélsz úgy, hogy fizetsz egy albérletet is. Azaz havi fél millát félre tudsz rakni. Az 10 év alatt 50 milla és akkor a kamatokat nem is számoltam.
mpagnes 2018. 11. 06. 12:17
Előzmény: #6  Gaguse
#8
Hát szerintem 50 millós ház még havi 1 millió nettóból is irreális A támogatás meg nem megoldás. 
kardkovacsi 2018. 11. 06. 12:08
Előzmény: #6  Gaguse
#7
Most tényleg mit várnak egyesek, hogy az állam ingyen adjon nekik egy házat? Igen tegyél hozzá te is, tessék megtakarítani.
Gaguse
Gaguse 2018. 11. 06. 11:57
Előzmény: #4  mpagnes
#6
maga a támogatás egy jó dolog, de sajnos nem mindenkinek segítség. nálunk egy telek 12 millió ft, egy 130 nm es ház építése pedig kb 40 milla. azaz 50-55 millió ft egy 130 nm es családi ház. ha ebből adnak is 10-t, a maradék 40-45 milla honnan mégis? szóval kinek is segít a jelenlegi CSOK? akinek van zsebben 30-35 gurigája és felveszi a 10+10-t az talán szerencsés és átélheti, hogy átku..ja az építési vállakozó :D 
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2018. 11. 06. 11:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#5
Amikor nem montálmeg, legalábbis ezen a nicken, az klassz volt.
mpagnes 2018. 11. 06. 11:49
#4
Ebben az a vicces, hogy a családok a pénz miatt estek szét. Az anyagi  támogatás komolytalan ebben a helyzetben. 
Peterbond 2018. 11. 06. 11:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#3
Koszonjuk ertekes hozzaszolasat.
megmon 2018. 11. 06. 11:45
Törölt hozzászólás
#2

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek