Topiknyitó: Portfolio 2018. 10. 26. 12:17

Új népszavazásra készül a brit ellenzék Brexit-ügyben  

Ugrás a cikkhez
Brit ellenzéki pártok vezetõi azt kérték az Európai Uniótól, hogy kezdje meg a felkészülést egy újabb nagy-britanniai EU-népszavazásra. Sir Vince Cable, a harmadik legnagyobb országos brit parlamenti párt, a Liberális Demokraták
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2018. 10. 30. 23:59
Előzmény: #70  pitcairn2
#80
nini pitcairn.
.
pedofilok szigete :)
elemes
elemes 2018. 10. 30. 23:55
Előzmény: #76  _Bekre_Pal_
#79
teljesen így látom én is :)
merthogy most MINDENKI jól él.
.
a portfolio csinált benchmarkot, amiből az jött le, hogy a britek két éve kezdtek leszakadni. ez ugye (most) azt jelenti, hogy kicsivel kevesebb százalékkal nő a GDP-jük mint a baseline.
.
a pénznyomtatás korának végével ez a kis különbség esetleg a visszafogott növekedés és a recesszió közötti különbség lesz.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 10. 30. 23:39
Előzmény: #77  _Bekre_Pal_
#78
bocs, a judeo lemaradt, valahová szúrd be
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 10. 30. 23:38
Előzmény: #49  pitcairn2
#77

lehet itt numbeózni, meg lehet odamenni lecsekkoni
 
én az utóbbi híve vagyok
 
ha odamész, lefosod a bokád, hogy a fasizkomcsiputyinotrumptorg hová hagyta őket menni jólétben
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 10. 30. 23:36
Előzmény: #75  elemes
#76

túltoltad :)
az angolok eldurrannak, annyira jól élnek, maxijólét van perpill, tapasztalatból beszélek
elemes
elemes 2018. 10. 30. 21:14
Előzmény: #74  peter_s
#75
nézd, én nem tudom megítélni -- most, a pénzbőség idején könnyű legyinteni a relatív lecsúszársa figyelmeztető benchmarkokra.
.
próbáltam racionális összefüggéseket felvázolni -- ezek a benchmarkok pont azt mutatják, amiről írtam: a tagság 90%-a nem brüsszel, hanem a földrajzilag és kulturálisan közeli parnerekkel folyó szabad kereskedelem, plusz a tőke, az emberek és a szolgáltatások szabad mozgása, az egységes szabályok szerinti működés.
.
a relatív lecsúszás egyetlen látható oka a közelgő kilépés miatt átrendeződő kereskedelmi kapcsolatok.
.
lárifári.
peter_s 2018. 10. 29. 23:17
Előzmény: #71  elemes
#74
Jaj, már megint a szokásos műhiszti, hogy a brit gazdaság csúszik lefelé. Honnan szeditek ezt a sok baromságot, a portfolióról vagy honnan? Munkanélküliségi ráta 1975 óta nem látott mélyponton, 4% alatt, több mint 120.000-el több munkahely, mint 1 évvel ezelőtt. Az EU déli országai sokkal rosszabb bőrben vannak, UK megy együtt a többi fejlett gazdasággal, csak bedőltök az eurónáci propagandának, amit a mainstream sajtó előad. Arról a Magyarországról ítélkeztek a britek felett, amelynek az EU-ban semmi keresnivalója nem lenne a féldiktatórikus rendszerével, és ahol szakmányban lopják az EU-s pénzeket.
elemes
elemes 2018. 10. 29. 22:44
Előzmény: #71  elemes
#73
nem, nem a sör. a vízcseppek.
elemes
elemes 2018. 10. 29. 22:43
Előzmény: #62  peter_s
#72
"Fejezzétek már be ezt az orosz ügynöközést. Tök nevetséges"
.
ja. most hagytak futni a magyar hatóságok egy újabb orosz ügynököt, kiss szilárd.
elemes
elemes 2018. 10. 29. 22:40
Előzmény: #63  peter_s
#71
USA - GB kereskedelmi mérleg időzített bomba.
.
a britek is ebben hittek, hogy maj az usával összeölelkeznek. csak ott ők kicsik az usa tárgyalási pozícióival szemben. közben a brit gazdaság szépen csúszik lefelé minden benchmark szerint és olyan jövőbeli megállapodásokban éy piacokbab reménykednek, amiket már eddig is kihasználhattak volna, ha az olyan egyszerű lenne.
pitcairn2 2018. 10. 29. 16:17
Előzmény: #68  peter_s
#70
persze megértem az EU szabályozással kapcsolatos fenntartásaidat
pitcairn2 2018. 10. 29. 16:15
Előzmény: #68  peter_s
#69
"SPY, IWM, TLT "
eszembe nem jutna ilyen egekbe inflált hulladékot venni:)
peter_s 2018. 10. 29. 16:02
Előzmény: #67  pitcairn2
#68
Akkor európait kell venni, ha valaki UK ETF-et akar. Kismillió ETF van, ezért úgy csinálom, hogy beírom milyen típusú ETF-et keresek (pl. UK dividend stb.) és mögé kell tenni az UCITS rövidítést. UCITS ETF-ekre vonatkoznak az EU szabályozók, tehát európai befektetők számára hozzáférhető. Az a baj ezekkel, hogy sokkal magasabb jutalékokkal járnak, mint az US ETF-ek és kevésbé likvidek. Aki dividend investor, annak az USA ETF-ek tiltása nagy érvágás, mert az USA-ban vannak a legjobb osztalékos termékek (SPY, IWM, TLT stb.), de az EU ezt elvette tőlünk, hogy megvédjen bennünket. Legalábbis ezt hazudják az EU bürokraták, valójában azt akarják, hogy a befektetők a kevésbé likvid európai ETF-eket vegyék.
UK-t nem shortolnám, főleg nem a dividend cuccokat mert azok már elég sokat estek, én most vásárolok belőlük. IUKD ETF-et ajánlom, közel 6%-os osztalékot fizet, az árfolyamát eléggé megütötték az utóbbi időben, jó befektetés lehet, aki közép- vagy hosszútávon gondolkodik.
pitcairn2 2018. 10. 29. 14:27
Előzmény: #66  nemIesszapport
#67
az EU szabályozásnak köszönhetően az amerikai UK ETF-ek már nem érhetőek el:)
https://stockcharts.com/search/?section=symbols&q=uk+etf
nemIesszapport 2018. 10. 29. 14:19
#66
Lehet valahol shortolni az egész UK-t amúgy?
pitcairn2 2018. 10. 29. 14:17
Előzmény: #63  peter_s
#65
az uruguayi GATT forduló óta már 5% alatt vannak általában minden piac esetében a behozatali és kiviteli vámok...
nem véletlen, hogy EU-n kívüli termékekkel vannak tele az EU-s üzletek is...
és amilyen kétségbeejtő helyzetbe hozták magukat az un. "fejlett" államok a buborékfújó kurzusukkal nem is nagyon van lehetőség a behozatali vámok emelésére...
inkább csökkenteni fogják azokat...
pitcairn2 2018. 10. 29. 14:14
Előzmény: #62  peter_s
#64
mondjuk az USA kaszinót érintő korlátozások engem különösebben nem bántanak
részvényt most is lehet venni, a tőkeáttétellel meg elmehetnek a fészkes fenébe...
peter_s 2018. 10. 29. 13:11
Előzmény: #55  elemes
#63
Ezek már komoly érvek, és igazad is van.
Nagy-Britanniának vannak lehetőségei:
USA pipa, Trump bármikor készen áll a megállapodásra, UK-ra nem vonatkozik vámkorlátozás, 330 milliós piac
Commonwealth pipa, bár ezt tető alá hozni kemény meló, 54 ország, 2,5 milliárdos piac. 
Ha csak ezt a két tényezőt vesszük, UK egy 2,5 milliárdos piac felett diszponálhat és hozzáférhet a világ legnagyobb gazdaságához is, ami kb. 330 milliós piac, ráadásul USA katonailag a legerősebb pillanatnyilag. Ez egy elég komoly ütőkártya.
peter_s 2018. 10. 29. 12:55
Előzmény: #56  elemes
#62
Fejezzétek már be ezt az orosz ügynöközést. Tök nevetséges...
Azt mondd meg inkább, hogy az EU mi a f@szért hozta olyan helyzetbe a retail befektetőket az EU területén, hogy ne vásárolhassanak USA ETF-eket, és jól levitték a tőkeáttételt. A PRIIP és Mifid szabályozókról beszélek. Olyan korlátozásokat vezettek be, hogy lassan minden EU retail investor már USA brókernél akar számlát nyitni, ahol nem szivatják halálra a befektetőket. Inkább ezek a korlátozások hajaznak a Szovjetúnióra, hogy szűkítik a lehetőségeinket a tőkepiacokon. Amúgy néhány európai befektetői fórum tagjai, amelyet én is látogatok, nagyon reménykednek abban, hogy UK a kilépés után lehetővé teszi a korábbi tőkeáttétel alkalmazását és az amerikai ETF-ek vásárlását. Az EU ezeket szépen tönkrevágta.
peter_s 2018. 10. 29. 12:46
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#61
Akkor értelmezd, amit írtam. A britektől függ, hogy a brexittel nyernek vagy veszítenek, többször leírtam. Ebbe benne van, hogy veszíthetnek is. Ennél egyértelműbben nem tudom megfogalmazni. Az meg nem tény, hogy Nagy Britannia számára káros a brexit, ez egy feltételezés, ugyanis ezt a történelem fogja eldönteni. Volt már ilyen a történelemben, Norvégia kilépett az EU-ból, és úgy látom, hogy mindenben verik az EU átlagát. Régen volt, de az izlandiak mostanában többször leszavazták az EU csatlakozást, hajuk szála nem görbült, annak ellenére, hogy többször világvége hangulatot festett a média, hogy ha Izland nem lép be, akkor kivonulnak a cégek, nem tudnak majd halászni stb. 
.
Te állítottad, hogy tömegesen szűntek meg munkahelyek, én meg a legutóbbi brit statisztikai hivatal adataival ezt cáfoltam. Amúgy nem a cégek mondják, hogy kimennek, hanem a média tálalja így és fújja fel az egészét, te meg elhiszed. A nagy cégek többsége nem is deklarálta, hogy kivonul. A Goldman Sachsról is azt mondta a média, hogy elmegy, aztán az igazgatóhelyettes helyre tette a hisztizőket, hogy nyitnak Frankfurtban egy irodát és maradnak Londonban is. Ha ismernéd a vállalatok motivációját, nem kell és nem is fognak választani a brit és az EU piaca között, hanem diverzifikálnak, ugyanazt csinálják, mint a Goldman, megtartják az üzemeket UK-ban és az EU-s piacot majd valamelyik EU országból szolgálják ki. Te és itt még páran csak bele akarjátok látni, hogy itt katasztrófa lesz, meg tömeges kivonulás, ráadásul az előző hozzászólásodban ezt múlt időbe tetted, nem lesz.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek