Topiknyitó: Maximova 2018. 10. 04. 19:14

Swing, baby, swing!  

Arra gondoltam, hogy felteszek néha egy-egy swing ötletet, charttal és célárral.
Természetesen a pozinyitás napján és nem így mint most.
Ez a két ötlet napokkal ezelőtt lett nyitva és az egyik ma kiütötte a célárát, a másik most közelíti.
Nem volt szándékomban ilyen topicot nyitni, csak eszembe jutott hátha valakit érdekelne.
Trollkodásra, sértegetésre nem szánok időt.
1. Ticker: ADI,  Analog Devices Inc.
Short. 
Nyitás: 2018.09.24, 95.00 $, 20 db
https://i.imgur.com/oj3KtSz.jpg 
Pillanatnyi árfolyam: 89,85 $
https://i.imgur.com/47u4ODU.png
 
 2. Ticker: I, Intelsat S.A.
Long
Nyitás: 2018.09.26, 27.58 $, 100 db
https://i.imgur.com/VfALFTx.jpg
Teljesült: 2018.10.05, 32.93 $ 
https://i.imgur.com/nRWl4wg.png
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 01. 23. 12:49
Előzmény: #293  Maximova
#300

szóval visszatérve erre:
 "...A DPW áprilisban 1.15 € osztalékot fizet. Ha benne vagy opcióval, akkor ez jár neked vagy csak akkor ha rád "szárad"?..."
 
Az osztalék csak azoknak jár, akiknek a neve az ex-Tag előtti nap végén szerepel a rv-könyvben mint tulajdonos. Tehát ha én éppen short puttal spekulálok DPW-ben már jóval az ex-Tag előtt, de a fent jelzett ex-Tag mínusz 1 napig nem hajtják rajtam végre az opciót (nem jelenik meg a számlámon a kiírt put-opciónak megfelelő rv-mennyiség), akkor nem kapok osztalékot. Vannak haladóbb technikák, ahol a put-opció kiírója éppen azt szeretné elérni, hogy még röviddel az osztalékra jogosító határidő előtt végrehajtsák rajta az opciót... így a prémium mellett bekasszírozná az éppen esedékes osztalékot is. Persze itt fennáll a veszélye, hogy a gyakran megfigyelhető oszti-ralli miatt nem esik le a részvény a strike alá az osztifizetés határnapja előtt... hanem majd csak utána. ;)
Törölt felhasználó 2019. 01. 23. 00:17
Előzmény: #297  tberki
#299
Sokan csakis ilyesmire használják az "opciózás"-t. IB szerintem teljesen megfelel. Úgy hallottam, Mo-n a degiro jöhet szóba.
Törölt felhasználó 2019. 01. 23. 00:12
Előzmény: #293  Maximova
#298
megírtam notebook-on és elnyelődött küldéskor... msjd talán bepötyögöm később telón, mert most úton vagyok.
tberki 2019. 01. 22. 23:24
Előzmény: #295  Törölt felhasználó
#297
Ok. En alapvetoen buyandhold mufajban utazok, alapszintu ta-val hogy ne a bolli tetejen vegyek 90es rsivel... szoval alapvetoen olyan reszvenyekben szeretnek kiirni opciokat amelyeket egyebkent is megvennek vagy birtoklok. A kerdes: van erre magyarorszagi lehetoseg? Az ok hogy opciot vehetek mondjui az erstenel vagy kbc-nel, de tudtommal kiirast nem tehetek. Az IB jo szolgaltato? Csak fedezettel ellatott ugyleteket szeretnek kotni, akar call akar put opciokrol beszelunk. Az opcios strategiak nem is nagyon izgatnak egyelore fel, szimplan a hasznot akarom novelni. Aktualisan ha kinezek egy reszvenyt, akkor kifundalom mennyiert vennem meg, ha megvettem akkor mennyiert adnam el. Ezt szeretnem ugy alakitani hogy a kifundalt arat strike-kent megadva kiirok putot, ill. Ha megvettem valamit a celaramon meg callt. 
Maximova
Maximova 2019. 01. 22. 23:18
Előzmény: #290  Törölt felhasználó
#296
Ez a Mattel nem fest túl jól a pénzügyi mutatók alapján.
A TA is inkább lassú lecsorgást vetít előre, amíg be nem jön valami rossz jelentés.
Törölt felhasználó 2019. 01. 22. 23:17
Előzmény: #291  tberki
#295
Sajnos nincs semmilyen publikus elérhetőségem... "magányos farkas" volnék, vagy mi a szösz...;)... meg valszeg nem is én vagyok az a személy, akitől adekvát válaszokat tudnál kapni, lévén magam is erősen tanulom még a dolgot. Tazso sztem sokkal alkalmasabb, ha kérdéseid volnának... de ha már mindenképp nekem akarod őket feltenni, akkor itt vagy a DAX-ban megteheted (sajnos nem biztos, hogy tudok rájuk válaszolni, vagy hogy jó ill. helyes választ adok... ezt is be kell kalkulálnod).
pitcairn2 2019. 01. 22. 23:09
Előzmény: #286  Maximova
#294
csak találkoztam ezzel a "derék emberrel" a virtuális térben és mivel minősíthetetlenül viselkedett szembesítettem a track record-jával
Gyula jól lekezelte:)
Maximova
Maximova 2019. 01. 22. 23:06
Előzmény: #288  Törölt felhasználó
#293
A Mattel szép menet volt! :)
A GE-nek pedig már a torka véres volt, mikor beszéltünk róla.
Ezért szép eredmény volt 10% profittal kiszállni belőle.
Mindkettőhöz gratulálok!
-
A DPW áprilisban 1.15 € osztalékot fizet.
Ha benne vagy opcióval, akkor ez jár neked vagy csak akkor ha rád "szárad"?
Jelenleg TA szerint még benne van egy 26 - 26.50-es célár, mint második alakzati cél.
Az elsődleges már megvolt.
Még anno, a válság elején nekem is volt belőle.
Türelem kell hozzá, nem egy speka papper.
 
Maximova
Maximova 2019. 01. 22. 22:46
Előzmény: #289  Törölt felhasználó
#292
Meg is teszem, ha ilyesmi történne!
Úgy véltem ismered és nem tudtam, hogy baráti viccelődés vagy trollkodás van.
tberki 2019. 01. 22. 22:28
Előzmény: #290  Törölt felhasználó
#291
Gyuszi, lenne pár opciós kérdésem, írhatok valahova?
Törölt felhasználó 2019. 01. 22. 22:18
Előzmény: #288  Törölt felhasználó
#290
Mattel-nél nyilván nem kockáztatnék (ill. kockáztattam volna) put kiírást, mivel a gyenge üzletmenet miatt 2017-ben felfüggesztette az osztalékfizetést, de célzott, speka long call-okhoz ezen a szinten már épp jó sztem. Még ha (esetleg) végleg el is vérezne, vélhetően nagy csapkodásokkal tenné... 
Törölt felhasználó 2019. 01. 22. 21:43
Előzmény: #286  Maximova
#289
nem kell velük foglalkozni... te topikod, azt szórsz ki akit csak akarsz.
Törölt felhasználó 2019. 01. 22. 21:39
Előzmény: #287  Maximova
#288
Több probléma is adódott menet közben ezzel a GE opcióval. Hiába araszolgatott felfelé, azaz a nekem kedvező irányba, sajnos gyenge volával és dinamikával tette, továbbá vélhetően túl magas strike-ot vettem meg a 13 dodóval ehhez a vánszorgáshoz (ki tudhatta előre?). Néhány napja ezért kiszórtam őket uszkve 10% pluszban. Az eredeti TP-hez képest igen-igen soványka profit, de tanulni nagyon is hasznos volt... Érdekes ugyanakkor, hogy a szinte teljesen hasonló adottságokkal megvett Mattel long calljaim meg pompásan hozták az elvárt duplázást. Dec. 21-én vettem, jan. 08-án már zártam is őket. Igaz, ott az emelkedés dinamikája egészen másfajta volt. ;)
 
Mostanában a Deutsche Post opciói tetszettek meg, mert egész likvideknek tűnnek. Rövid időközökkel kétszer is adtam el benne putokat mert akár még rv-tulajnak is el tudom magam képzelni benne. Nem jött le hozzám a put strike alá, inkább elindult felfelé, így hát zártam őket a kapott prémium 40 ill. 30%-ánál. :)
Maximova
Maximova 2019. 01. 22. 18:34
Előzmény: #285  Törölt felhasználó
#287
a GE két dolcsit jött fel a mélypontról.
hogy állsz most hozzá?
tudom az opciód élesben megvan még.
Maximova
Maximova 2019. 01. 22. 18:30
Előzmény: #285  Törölt felhasználó
#286
még egy dolcsit kell lejönnie.
májrák elleni küzdelemben elég szép eredményeket kezd elérni.
-
más...
ez a "dexter" dolog trollkodás?
 
Törölt felhasználó 2019. 01. 18. 17:51
Előzmény: #282  Maximova
#285
Kissé szeszélyes, rapszodikus papírnak tűnik így első blikkre ... persze ez swing-nél akár még előny is lehet. Hajrá! ;)
Törölt felhasználó 2019. 01. 18. 16:19
Előzmény: #283  pitcairn2
#284
te voltál itt akkoriban a "dexter" nikkel??... kemény... bár ezt mongyuk már akkor illett volna megsejtenem.
 
))
pitcairn2 2019. 01. 18. 15:03
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#283
..............
Maximova
Maximova 2019. 01. 17. 22:20
#282
EXEL, 100 db 
LONG
Limit vétel: 20.98
https://i.imgur.com/qui3hDU.png
Maximova
Maximova 2018. 12. 21. 09:22
Előzmény: #278  Törölt felhasználó
#281
Köszi :)
Mint írtam, ezek csak frissen tartják a TA dolgokat. Gyors reagálás, helyzetfelismerés, kockázat kezelés, technikák stb.
A lényeges pénzek a hosszútávú befektetéseimben vannak.
Ám még ezeknél is nagyon jól jönnek a hosszútávú TA ismeretek és használatok.

Topik gazda

Maximova
Maximova
4 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek