Topiknyitó: Maximova 2018. 10. 04. 19:14

Swing, baby, swing!  

Arra gondoltam, hogy felteszek néha egy-egy swing ötletet, charttal és célárral.
Természetesen a pozinyitás napján és nem így mint most.
Ez a két ötlet napokkal ezelőtt lett nyitva és az egyik ma kiütötte a célárát, a másik most közelíti.
Nem volt szándékomban ilyen topicot nyitni, csak eszembe jutott hátha valakit érdekelne.
Trollkodásra, sértegetésre nem szánok időt.
1. Ticker: ADI,  Analog Devices Inc.
Short. 
Nyitás: 2018.09.24, 95.00 $, 20 db
https://i.imgur.com/oj3KtSz.jpg 
Pillanatnyi árfolyam: 89,85 $
https://i.imgur.com/47u4ODU.png
 
 2. Ticker: I, Intelsat S.A.
Long
Nyitás: 2018.09.26, 27.58 $, 100 db
https://i.imgur.com/VfALFTx.jpg
Teljesült: 2018.10.05, 32.93 $ 
https://i.imgur.com/nRWl4wg.png
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 12. 03. 23:14
Előzmény: #197  Maximova
#200
Úton voltam... holnap majd megírom.
Maximova
Maximova 2018. 12. 03. 21:40
Előzmény: #198  Maximova
#199
TRXC
Kissé megindult a kicsike! :)
Ma már elment 3.60-ig is (+15,75%).
Maximova
Maximova 2018. 12. 03. 15:26
Előzmény: #195  Törölt felhasználó
#198
Megnéztem a negyedéves jelentést, a hiteleket, a fejlesztéseket stb.
Lassan, de növekedtek a bevételek. A hitelek egyelőre jól kézben vannak tartva.
Kínában egy hazai cég árulja az egyszerűbb és olcsóbb operációs robotjukat.
Jelentős összegeket költöttek bemutatókra, gyakorlati oktatásokra stb.
Ha megduplázzák, vagy annál kicsivel több lesz az idei utolsó negyedévben az eladás, akkor az jó alapot adhat az árfolyam emelkedésre a januári gyj. közzétételekor.
-
Viszont akik sejthetnek valamit vagy tudnak is, vagy csak remélik a jó eredményeket, azok már most longokat nyitnak a januári ugrás reményében.
A legközelebbi TA alapú long célár, ami a jövőbeni sikert árazná, nálam 4.12$
-
Ma lehet, hogy ugrik egy nagyot a széleskörű UP miatt. 
Maximova
Maximova 2018. 12. 03. 13:52
Előzmény: #195  Törölt felhasználó
#197
Opcióban nem vagyok járatos sem gyakorlott.
Volt egy amerikában élő tőzsdés kolléga, aki kente-vágta.
Ő csak ezt az eszközt használta.
Jól elvoltunk egy ideig egymás ötleteivel és meglátásaival.
-
 Szóval ez a Call-od rv árfolyamra lefordítva mikor akitvizálódik és mikor jár le?
Milyen szinten van a veszteségminimalizálás benne?
-
Remélem jól fog működni. :)
Én is figyelem, nekem hogy s mint lenne jó!
 
Törölt felhasználó 2018. 12. 03. 11:27
Előzmény: #194  Maximova
#196
szinkronírás...:))
Törölt felhasználó 2018. 12. 03. 11:26
Előzmény: #192  Törölt felhasználó
#195
Tettem is rá sávos limit-vételeket TRXC JAN17 '20 4.00 Call-ban... ennyi esélyt megérdemel ez a hősiesen küszködő kis ticker az opciókra szánt ker. tőkém fél százalékával... ;)... kösz a tippet, bárhogy is sülne el végül.
Maximova
Maximova 2018. 12. 03. 11:25
Előzmény: #193  Maximova
#194
Rén =én
Maximova
Maximova 2018. 12. 03. 11:24
Előzmény: #192  Törölt felhasználó
#193
Rén is arra gondoltam :)
Törölt felhasználó 2018. 12. 03. 09:11
Előzmény: #191  Törölt felhasználó
#192
Bocs, helyesen a második EWT ábrára gondoltam. Erre itt: 
 
https://m.imgur.com/VJz3RrY
 
)
Törölt felhasználó 2018. 12. 03. 08:34
Előzmény: #190  Maximova
#191
Ha bejön az első EWT ábrámon jelzett sárga négyszögbe és (közben ill. utána) nem szakítja le a 2.30-as szintet, úgy sztem is meg lehet kínálni némi longgal.
Maximova
Maximova 2018. 12. 03. 01:04
Előzmény: #189  Törölt felhasználó
#190
TRXC
Mindent elolvastam, köszi a chartokat és a meglátásaidat.
-
Az ISRG valóban a robotika - azon belül is a műtéti robotika - egyik nagyágyúja. Régi kedvencem.
-
Valóban mindkét irány sanszos. Mintha belépett volna a homályzónába.
A mozgása, az alakzatai és a hírek lassan elhalnak, nem közölnek semmit. Long is, short is lehetséges jó iránynak.
-
Nem tudni, hogy ez a tétlen állapot meddig fog tartani. Úgy vélem, hogy  2.70 - 3.40 között mászkálhat, amíg el nem dől egy határozottabb irány.
-
Az európai orvosok negatív véleménye, a gyenge eladási számok és a gyalázatosan festő számviteli adatok mind-mind a short irányába mutatnának. Szinte semmi pozitívum nincs, ami alapján nyugodtan felfelé várhatnánk.
-
A sokat megjáratott szinteket és a csúcsot alapul véve 2.80 jön ki középvonalnak. Most 3.10-en zárt. Ez is azt erősíti, hogy egy várakozó vagy eldöntetlen helyzetet jelző zónában van. Az általad említett elemző cég 0.75-re várja.
-
A TRXC benne van egy robotikával és mesterséges intelligenciával feltöltött ETF-ben. Csodálkoztam is, hogy vajon mit keres benne ilyen gyalázatos eredménnyel, hiszen nem shortos ETF!
-
Én mégis egy nagy ugrást érzek felfelé nagyobb valószínűségűnek, mint a 75 centes padlózást.
Akármelyik is lesz az irány sok pénzt fognak keresni a jó irányba állók.
Én kivárnám, hogy merre indul meg és hogyan és milyen impulzusra?
Valószínűleg bőven lenne rá idő, hogy legalább a második hullámba beugorhasson az ember. Mert elég messze lesznek még akkor a lehetséges célárak.        
Törölt felhasználó 2018. 12. 02. 16:31
Előzmény: #187  Törölt felhasználó
#189
Másrészről ha esetleg gluttyog(na) nekik valami újabb nagy dobás a csőben, akkor a chart így is számozható volna: 
 
https://i.imgur.com/VJz3RrY.png
 
Ekkor a fekete 3-as őszig akár 10 usd közelébe is szaladhatna... abszolút beleférne az EWT szabályrendszerébe.
 
Mongyuk forgalom alapján csak 2016 elejétől késő tavaszig, majd utána 2017 után költözött némi élet a chartba... ennek is sokféle oka lehet... újabb fejlesztések iparágon belüli megszellőztetése, vagy akár a jóval izmosabb konkurencia "as-soon-as-possible" shortos letuszkolásai... ld. korábbi cikket.
Törölt felhasználó 2018. 12. 02. 13:05
Előzmény: #186  Törölt felhasználó
#188
"...White Diamond said that, even in the best-case scenario for Senhance in the U.S., Transenterix stock is still one of the most overvalued stocks in the market.
 
“We recommend shorting shares, and with the company's large float and relatively large market cap, we think this is an easy short opportunity,” White Diamond wrote."
 
:))
 
írták mindezt 2017 november 14-én... sikerült is nekik az akkori 2.70 körülről egészen 1.30-ig leveretni... nem rossz egy tőzsdei bértollnok csapattól...;)
Törölt felhasználó 2018. 12. 02. 12:47
Előzmény: #186  Törölt felhasználó
#187
EWT alapján megkukkolva, valami ilyesmit tartok valószínűnek... főleg, hogy a 2017 júniusi 0.45 usd körüli szint már az abszolút nulla pont kellett h. legyen a részvény életében... hacsak nem már (most) a végső csődre készülgetnek (you never can tell).
 
https://i.imgur.com/lb5mpyf.png
Törölt felhasználó 2018. 12. 02. 12:22
Előzmény: #185  Maximova
#186
Nem rossz.... már csak azt kéne tudni, merre indul meg. ;)) 
 
néztem a 2016 áprilisi esetüket, ahol az FDA visszadobta az új sebészeti eszköz iránti kérelmüket (SurgiBot)... 5.00 usd körülről 1.30-ig esett másnapra... kemény... (az elutasítást megelőző napokban persze már észrevehető volt (utólag) "némi" bennfentes beleadás is 6-ról 5-ig) :) 
 
Most meg itt van ez a "Senhance" nevű cuccuk... ezt már sikerült engedélyeztetni... ld. a charton 2018 május elejétől. Szépen meg is vették a népek (egy darabig)...most meg újra leverték... 
 
na persze, akinek egy Intuitive Surgery a fő versenytársa (ISRG), az ne nagyon csodálkozzon, ha már a rajtkockánál rendszeresen a földbe döngölik... (ld. ISRG által fizetett "research institute"-ok lejárató cikkei a TRXI-ről). 
 
https://bit.ly/2RtOVXx
  
nem tom mit gondoljak róluk... de az jó h. legalább vannak rá bőven opciók. Felvettem a figyelőlistára. 
 
Te mit tervezel benne? 
Maximova
Maximova 2018. 12. 01. 23:36
#185
TRXC-ben is készül valami, ha van időd pillants rá.
Maximova
Maximova 2018. 12. 01. 23:30
Előzmény: #183  Törölt felhasználó
#184
Az új aljhoz ugyan nem volt elég, de egy 5,54%-os eséshez, 156,4%-os forgalommal, igen.
-
A mostani oldalazás vagy ha tetszik plató, október közepétől stabilan jelentős forgalom mellett zajlik.
Lendületes és hirtelen szakadást várnék. Aztán megint időhúzást.
-
"Az a részvény, amelyik nem tud emelkedni, az esni fog." - szintén az örökbecsű Koszto Mestertől!
-
Nagy trouvaille lenne a céláradat elérve zsebrevágnod a szép profitot! :)
Meglátjuk....nem lesz izgalom nélkül való tréd. ;)
Továbbra is sikert kívánok hozzá. (tényleg! semmi szarkazmus!)
Törölt felhasználó 2018. 11. 30. 20:36
Előzmény: #107  Maximova
#183
GE-nél mostanában sorban esnek ki a csontvázak a szekrényből... ma is egy újabb. A több mint 6%-os mínusz dacára ez mégsem volt elég az újabb lokális aljhoz... ami a klasszikus Koszto-aforizma szerint akár még jelenthet is valamit: 
 
"Ha tőzsde  a jó hírekre nem reagál, akkor ki kell szállni, ha pedig a rossz hírek nem váltanak ki hatást, akkor be kell szállni."
 
Meglátjuk...;)
 
Maximova
Maximova 2018. 11. 30. 14:58
Előzmény: #181  Törölt felhasználó
#182
jó érvekkel, alapos megfontolás!
tetszik :)
Törölt felhasználó 2018. 11. 30. 13:00
Előzmény: #179  Maximova
#181
bravó!...:)
 
CONti putokról úgy néz ki lemaradok. Nagyon tré a chart naposon és afölött, bármikor megadhatja magát 100 eur irányába... ugyanakkor növeszthet egy több hónapos jobb vállat is felfelé, akár 150-160ig.
 
A kedvező időablak egy jó opciós trédhez így most kezd becsukódni... de nem baj, jön ő még az én utcámba! :)

Topik gazda

Maximova
Maximova
4 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek