Topiknyitó: Lastdeposit 2018. 07. 12. 20:03

Est média szekta  

Hajrá Esztike!
https://youtu.be/0iOqsNfkN_A
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 02. 11. 22:24
Előzmény: #44379  zsoltee77
#44380
Nem. Ott más a szabály
 A számviteli politikában rögzített időpont számít. Többnyire március 31. Május 31 a beszámoló elkészítésének határideje.
zsoltee77
zsoltee77 2019. 02. 11. 22:17
Előzmény: #44378  Törölt felhasználó
#44379
Alább írta Last, hogy elvileg a könyvvizsgáló az év végi tulajdonosi megfeleltetést kéri a cégtől. Tehát ha jól értem, hamarosan amúgy is lesz dec 31-i könyv. Ezt kell csak megkérdezni telefonon. Most azt nem tudom, hogy nyrt-nek is úgy van-e, mint nekünk földi halandó vállalkozóknak, de ha igen, akkor le kell zárni a könyvvizsgálónak febr 25ig. Ergo dec 31i könyv nézhető lehet következő héten. Szerintem.
Törölt felhasználó 2019. 02. 11. 22:12
Előzmény: #44377  stuck_at_177
#44378
Egy kiegészítő megjegyzés:
Nem Bcs-hez kell fordulni rv könyv miatt, hanem Kovács úrhoz, hisz ő a társaság vezetője!
Levezetésed logikus, ha valaki ez alapján megkeresi a valódi vezetőt aki hivatalos képviselője a cégnek és nem az alkalmazottja, akkor Kovács úr nem hiszem hogy megtagadhatja a kérést. Egy kört megérne. Lehet hogy kapcsolattartó BCs felesége, de szerintem ö sem akadályozhatja meg, hogy írásban a részvényesek kérjék az igazgatóságtól a rv könyv kikérését. Ezt a lenti levezetéssel, egy ügyvédi levélben, megfogalmazással ha megkapják ajánlva stb kénytelenek lesznek reagálni.
stuck_at_177 2019. 02. 11. 21:54
Előzmény: #44376  stuck_at_177
#44377
Volt már szó a részvénykönyvről, leírták már páran a szabályokat. De akkor újra. 3:245. § [A részvénykönyv fogalma] (1) A részvénytársaság a részvényesekről - ideértve az ideiglenes részvények tulajdonosait is - részvénykönyvet vezet, amelyben nyilvántartja a részvényes - közös tulajdonban álló részvény esetén a közös képviselő - nevét, lakóhelyét vagy székhelyét, részvénysorozatonként a részvényes részvényeinek vagy ideiglenes részvényeinek darabszámát, tulajdoni részesedésének mértékét. (2) Ha a kibocsátott részvényben rögzített olyan adat változik meg, amelyet a részvénykönyvben is nyilvántartanak, a részvénykönyv adatait az ügyvezetés módosítja. (3) A részvénykönyvet a részvénytársaság igazgatósága vezeti. Az igazgatóság a részvénykönyv vezetésére megbízást adhat; nyilvánosan működő részvénytársaság esetén a megbízás tényét és a megbízott személyi adatait közzé kell tenni. [A többiek már kiderítették, hogy nem a KELER Zrt. vezeti, hanem a társaság.]
3:247. §
[A részvénykönyvi adatok nyilvánossága] (1) A részvénykönyvbe bárki [AZAZ BÁRKI. RÉSZVÉNYES, NEM RÉSZVÉNYES, ARRA JÁRÓ 20 PERC MELEGSÉGRE VÁGYÓ HAJLÉKTALAN.] betekinthet. A betekintés lehetőségét a részvénytársaság vagy a részvénykönyv vezetésével megbízott személy a székhelyén munkaidőben folyamatosan biztosítani köteles. (2) Akire vonatkozóan a részvénykönyv fennálló vagy törölt adatot tartalmaz, a részvénykönyv rá vonatkozó részéről a részvénykönyv vezetőjétől másolatot igényelhet. A másolatot öt napon belül, ingyenesen kell kiadni a jogosultnak.
Az igaz, hogy ezeknél a cikkelyeknél nem szerepel, hogy mikor köteles frissíteni a cégvezetés. Namármost a pénzpiaci törvényeket nem vágom fejből, de azért a Ptk. generálklauzulái simán behúzhatóak ide:   1:3. § [A jóhiszeműség és tisztesség elve] (1) A jogok gyakorlása és a kötelezettségek teljesítése során a felek a jóhiszeműség és tisztesség követelményének megfelelően kötelesek eljárni.
1:4. § [Az elvárható magatartás elve. Felróhatóság] (1) Ha e törvény eltérő követelményt nem támaszt, a polgári jogi viszonyokban úgy kell eljárni, ahogy az az adott helyzetben általában elvárható.
Tehát a cégvezetés nem hivatkozhat a végtelenségig arra, hogy nincs friss részvénykönyve. A Ptk. előírja, hogy vezessen, na mármost józan ésszel belátható, hogy a jogalkotó nem azért írta elő ezt a kötelezettséget, mert az n-5 év állapotára volt kíváncsi, hanem így lehet egyrészt biztosítani a részvényesek jogérvényesítését (pl. szavazásoknál), másrészt a nyilvánosság tájékoztatását. Tehát ha betekintésre jogosult (azaz BÁRKI) jelezte, hogy szeretne aktuális adatokat látni (mert valami véletlen folytán a cégvezetés nem a legfrissebb adatokat bocsátotta rendelkezésre...), a cégvezetésnek a jóhiszeműség és tisztesség, valamint az elvárható magatartás alapelve alapján kötelessége intézkedni a legfrissebb adatokat tartalmazó részvénykönyv nyilvános betekintésre bocsátása iránt. Ezt meg nem tagadhatja, maximum ha igazolja, hogy ez aránytalan terhekkel és költségekkel járna, akkor kérheti azok megtérítését (persze azon is el lehet kezdeni vitatkozni, hogy mi az aránytalan teher, hiszen így is, úgy is köteles vezetni a részvénykönyvet a gazdasági társaság, mégpedig a saját költségén). De attól tartok, igazából a részvénykönyv nem segít. Szerintem nem valami nagyvadat akar takargatni/fedezni a cégvezetés, hanem éppen ellenkezőleg, annak hiányát... Meg ugye néha-néha, nagy ritkán előfordul, hogy más nevén vannak a részvények... ;) Aki látta a részvénykönyvet, osszon meg némi infót lécci (ha van, ami hasznos és kicsit visszaadja a lelkesedést), ne kelljen emilcímeken kuncsorogni. :) Ezek NYILVÁNOS ADATOK. Köszönjük az időt és energiát azoknak, akik be tudtak menni. Na, megyek várom a holnapi kitörést, elvégre nem Hugyos Jóska az üzlettársunk. :D Nem hittem volna, hogy a 100-as árfolyamért fogok izgulni. :D
stuck_at_177 2019. 02. 11. 21:53
Előzmény: #44350  Kranicz
#44376

stuck_at_177 2019. 02. 11. 21:52
Előzmény: #44350  Kranicz
#44375

tozsdekrach
tozsdekrach 2019. 02. 11. 21:16
Előzmény: #44362  Tibcsuha
#44374
ez Qrva jó volt ;))
Lastdeposit
Lastdeposit 2019. 02. 11. 20:47
Előzmény: #44350  Kranicz
#44373
Egyébként úgy tudom, hogy az év végi zárásokhoz a könyvvizsgáló kérhet dec.31-i megfeleltetésűt, de lehet, rosszul tudom. Ennek kellene utánajárni.
Soito
Soito 2019. 02. 11. 20:31
Előzmény: #44362  Tibcsuha
#44372
Kifejtebéd bövebben mi az amit tudsz, vagy sejtesz 🤪
KL80 2019. 02. 11. 20:24
#44371
Basszus durva lenne ha valamilyen úton módon esztike kisasszony és Mr. kesma egymásra találna.erröl az egészről ez jutott mindjárt az eszembe....estmédia nagyon beleillene a képbe.nem tudom van e összefüggés de andy bácsi már időben beült a moziterembe hogy le ne maradjon a premierről....sajnos már nagyon fáradt volt és elszundikált
tozsdekrach
tozsdekrach 2019. 02. 11. 20:23
Előzmény: #44339  Törölt felhasználó
#44370
én is figyeltem.. feltűnően nem álltak be a vevőire a szokásos pakkok , nem voltak ott két oldalt a kerek 10kás "árjegyző szerű robotok" , valószínűleg szándékosan... holnap valószínű rátolják 92-re bolli aljra , ott lehet csinálni egy szép lokális "havi" dupla aljat (az AV féle esés alját tesztelvén) , aztán +látjuk hogyan szeretné a Modi...
KL80 2019. 02. 11. 20:17
Előzmény: #44367  Törölt felhasználó
#44369
Biztos lesz arra a helyzetre is megoldás akár az említett példa.az szerintem se jo ha az egyetem hozzányúlhatna arészvények mennyiségéhez.azért ezek a vállalatoknak lényegében azállam egy garancia....majd kiderül.
KL80 2019. 02. 11. 20:01
Előzmény: #44362  Tibcsuha
#44368
Yeeee ;-)...juhúúú
Mehet 2019. 02. 11. 19:55
Előzmény: #44363  Törölt felhasználó
#44366
az a varázsló?:)
Mehet 2019. 02. 11. 19:55
#44365
Gyerekek! én eddig a LUFI-ba írtam mert azt hittem az a szekta...de nem írom le ide ismét...
HoStrucc
HoStrucc 2019. 02. 11. 19:52
Előzmény: #44362  Tibcsuha
#44364
Yo! 
Törölt felhasználó 2019. 02. 11. 19:50
#44363
Ha nem,küldöm a fekete ruhás cimborám..... :)
Tibcsuha 2019. 02. 11. 19:49
#44362
Sziasztok! Régóta olvasom a forumot,de tudom senkit sem érdekel! :)
Felültem a vidámparkban a legújjabb hullámvasutra ami 177 métrr magasra ment!     Amikor elkezdett gyorsan lemenni az érzés a gyomromban elég durva volt,de nem ugrottam ki,mert tudom hogy amikor felfele megy a vonat az a legjobb érzés a világon! Szóval erősen kapaszkodok,mert hamarosan jön a mosoly az arcokra!
Fura,hogy sokan nem tudják,hogy mozgó jàrműből nem ugrálunk feleslegesen!:)
Most jöhet a bla bla majd kiderül milyen élmény ez a vonat!:)
Törölt felhasználó 2019. 02. 11. 19:49
#44361
Köszönöm az őszinte hozzászólásokat a kérdésemre!
Csaba,most Te jössz!

Topik gazda

Lastdeposit
Lastdeposit
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek