Topiknyitó: Portfolio 2018. 05. 30. 13:44

Részletezték a radikális nyugdíjjavaslatot: két részbõl állna a nyugdíj  

Ugrás a cikkhez
Botos Katalin közgazdász, a gyerekszámtól függõ nyugdíjrendszer szószólója adott interjút a növekedés.hu portálnak. Szerinte a gyermekek által a társadalom számára hajtott hasznot is figyelembe kellene venni a nyugdíjrendszer
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 31. 17:00
Előzmény: #113  pampa
#161
Neked agyadra ment a pártpolitika és az ellenzékfóbia.
Kb. százezerre teszem azoknak a számát, akik odáig süllyedtek, hogy beléptek valamelyik pártba.
A nők nem úgy szülnek, ahogy abba a pártok beleugatnak.
Van valami mélyebb oka, hogy családügyileg nem örülsz a kétharmadnak?
A megoldás pofonegyszerű pártpolitikai szempontból. Orbán doktornak csak ki kell adnia az ukázt, direktívát, kérést, parancsot, óhajt, sóhajt a híveinek: szüljetek gyerekeket!
És akkor a kétharmad jól túlszülné az egyharmadot. Annyira, hogy pár ciklus alatt az egyharmad el is tűnne.
Van egy szavazás, ahol a fülkékben választunk.
És van egy másik szavazás, amikor az életünkben szavazunk a döntéseinkkel. Például azzal, hogy vállalunk-e gyereket vagy még egy gyereket.
A politikusok hajlamosak csak a négyévenként leadott ikszeinket összeszámlálni. Pedig hosszú távon azok a lényeges szavazások, amikor a tetteinkkel és a döntéseinkkel szavazunk.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 31. 15:56
Előzmény: #158  signal2
#160

Régebben nem volt divat a szerelmi házasság sem. A család sokkal inkább gazdasági szövetség volt.
Ha megnézed a fonákját, akkor kiderül az is, hogy a válásokat megsínyli a gyerek is.
Van olyan élettapasztalat, amit más kárán is megtanulhatunk. 
Íme egy bölcsesség: "Ha mindazt elnéztem volna az első férjemnek, amit a másodiknak elnéztem, akkor még mindig az első férjemmel élnék."
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 31. 15:48
#159
Ha király lennék és népesedési gondokat tapasztalnék a tartományomban és ilyeneket hallanék : "Ne szülj rabot, te szűz! anya Ne szoptass csecsemőt!...", akkor erősen elgondolkodnék, hogy vajon Edwardnak látszom-e vagy Edward vagyok-e.
http://magyar-irodalom.elte.hu/sulinet/igyjo/setup/portrek/arany/wales.htm
signal2
signal2 2018. 05. 31. 15:46
Előzmény: #157  Dehogynincs
#158
Régebben pontosan a társadalmi elvárás és vélelmezett harag miatt maradtak meg emberek az amúgy romlott házasságban. Nem tudom, az mennyire jó egy gyereknek. Félrelépő, veszekedő szülők, nyomott hangulat, nem egységes elvek a gyereknevelésben, stb.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 31. 15:41
Előzmény: #156  signal2
#157
Díjazom, a nyelvi leleményt: adódik.
Már puhul az állításod.
Nem állítottam, hogy minden  egyedülálló anya felelőtlenül vállalt gyereket.
Voltam olyan orvosnő esküvőjén, akinek a férje az esküvő után lett gyógyíthatatlan beteg és végül nem élte túl a tüdőátültetést. Végül hozzáment egy másik özvegyhez.
Az biztos, hogy nemzedékekkel ezelőtt lényegesen kevesebben váltak el és sokkal többet használtak efféle megbélyegző szavakat: leányanya, vadházasság, vénlány, aggszűz, zabigyerek, angyalcsinálás.
signal2
signal2 2018. 05. 31. 15:28
Előzmény: #155  Dehogynincs
#156
Sok olyan szituáció adódik, amikor a család minden tagjának az a legjobb, ha a szülők külön utakon folytatják. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy felelőtlenül vállaltak gyereket.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 31. 15:23
Előzmény: #141  signal2
#155

Díjazom a nyelvi leleményt. A felelőtlenségre, az átgondolatlanságra remek szó a sodródás.
Van aki nem irányítja az eseményeket, hanem csak történik vele mindenféle dolog.
Mondjuk, egy kicsit nem figyel oda és máris születik egy gyereke.
Akkor nem is azt kell ösztönözni, hogy a nők szüljenek, hanem azt, hogy minél többen sodródjanak.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 31. 15:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#154

Kitaláltam rá egy szót: véleménycsere.
Véleményt cseréltek és most mindkettejüket meggyőzték a másik érvei és már mindkettő a másik véleményét hangoztatja és védi.
-pny
-pny 2018. 05. 31. 12:07
Előzmény: #152  Peterbond
#153
Orbánék a 2010-es Jobbik programot hajtják végre (a lineáris adó az egyetlen kivétel). Hajmeresztő az egyezés, érdemes visszanézni, minden a szerint történik (még a lózungok is visszaköszönnek, az orosz imádat is szerepelt ott).
Peterbond 2018. 05. 31. 11:57
Előzmény: #142  pampa
#152
Ugye tudod hogy rz pl az LMP es a Jobbik programjanak resze volt amit pontosan TE is ezerrel fikaztal akkor mert a fidesz ugy adta elo hogy megszuntetnek a CSOK ot.
ts3 2018. 05. 31. 11:33
Előzmény: #142  pampa
#151
A végén úgy is stadion lesz belőle, a magyar meg ki fog halni orbány segítségével.
PusztaPutyin 2018. 05. 31. 11:21
Törölt hozzászólás
#150
Törölt felhasználó 2018. 05. 31. 10:52
Törölt hozzászólás
#149
signal2
signal2 2018. 05. 31. 10:50
Előzmény: #145  pampa
#148
Ja, tehát egy gyerek 3 - 10 éves korában a médiából tanul és tájékozódik? Én úgy gondolom, ez 99%-ban a szülő felelőssége.
signal2
signal2 2018. 05. 31. 10:49
Előzmény: #146  pampa
#147
" jelképes összegért kapnák használatra"
.
Pont ez a szociális bérlakás...
pampa 2018. 05. 31. 10:46
Előzmény: #143  signal2
#146
ÉN nem BÉRLAKÁSRÓL írtam.
.
Ezeket jelképes összegért kapnák használatra azok akik min. 4 gyermeket nevelnek és megfelelnek a feltételeknek.
pampa 2018. 05. 31. 10:44
Előzmény: #140  signal2
#145
és valóban az egyént helyezi középpontba csak éppen nem a családdal, hanem az állammal szemben."
.
Értelmezés kérdése..
.
A tizen éves gyermekeknek nem az "állammal" van konfliktusuk hanem a szülőkkel!
.
.ha nem engeded meg akkor 18 éves koromban úgy is megcsinálom....
csak addig parancsolgathatsz, kényszeríthetsz......
azután úgy is elmegyek X-Y-Z után Párizsba,Londonba,Madridba....stb....
Nem érdekel, hogy mi lesz nagyival, tatával, veled,apával.......csak az érdekel, hogy nekem mi a jó....stb....
.
Ezt a gondolkodásmódot szívják magukba a médiából....
csendben 2018. 05. 31. 10:44
Előzmény: #142  pampa
#144
"Működésképtelen elképzelése bárkinek lehet".Te sem vagy kivétel....
signal2
signal2 2018. 05. 31. 10:40
Előzmény: #142  pampa
#143
Ja, az összes ellenzéki párt programjában szerepel az állami bérlakásprogram. A fidesz az árak emelkedésében érdekelt, mivel sokuk érdekelt benne. 2011-2016 között a kb. 50 ezer budapesti önkormányzati lakás felét értékesítették. A kérdés, hogy kiknek és mennyiért...
pampa 2018. 05. 31. 10:35
Előzmény: #139  pampa
#142
Lehetne a gyermekvállalást lakhatással is ösztönözni.
.
Azokban a térségekben ahol megnövekedett a munkaerő igény lakásokat,házakat kellene építeni.
Átadni a családoknak jelképes összegért használtra.
4 vagy több gyermek vállalásakor.
min. feltétel hogy a HÁZASPÁROK legalább középiskolai végzettséggel és 3 év munkaviszonnyal rendelkezzenek. Felsőfokú végzettség esetén elég 1 év munkaviszony is.
Bérleti díj a forgalomba lévő "legkisebb" bankjegy összege.
Akár lakópark kivitelben is készülhetnének bekerítve.
 Helyben kialakítható egy "központi" gyermekfelügyelet. Iskolabusz, stb...
.
Lehetne ötletelni ezen a területen is.
signal2
signal2 2018. 05. 31. 10:33
Előzmény: #117  Dehogynincs
#141
Ez esetben szerintem helyes a logika, azaz azokra van tekintettel a rendszer, akik belesodródtak abba, hogy egyedül kénytelenek nevelni a gyermeküket. Tény, hogy ez kihasználható egy látszat-válással.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek