Topiknyitó: kiegyezo 2018. 04. 15. 16:07

Választás utáni kérdések a következő 4 évre  

Sziasztok!
Ebben a topikban igen/nem-mel megválaszolható kérdéseket szeretnék gyűjteni. Pár példát be is dobok majd. A cél az lenne, hogy akinek van kedve, tippeljen a plusz (=igen) illetve a mínusz(=nem) gombokkal, hogy bekövetkezik a kérdéses esemény.
Bárki dobjon be ennek megfelelő kérdéseket, minél specifikusabban megfogalmazva! Ha lehet, csak kérdéseket, tehát nem elsősorban vitákat szeretnék látni.
A moderáláshoz lusta vagyok, előre jelzem. A kirívóan otromba hozzászólásokat meg fogom próbálni eltávolítani.
Az Élet, mellesleg volt, ahol már megelőzött :-)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 04. 17. 07:46
Előzmény: #16  kiegyezo
#20
"No, tényleg nem vitát szeretnék itt. Most mintha menne is a plusz-mínusz."
-
Megy, de itt nem nagy igény van rá! (szerencsére)
A kérdések jók szerintem, de akkor el kellene döntened, hogy szavazós topikot szeretnél, vagy beszélgetőset, azaz vitatkozósat. A választásról vannak érzelemmentes számszaki értékelések és érzelmi alapon is bőven túl lettek "beszélve" más topikokban, viszont egy ilyen (mi várható a két választás között) téma életképes.
Ha nem vállalod a moderálást, akkor előbb-utóbb valaki nyit egy hasonlót (nem magamra gondoltam), de lehet, hogy a pf moderálásával is működhet. (Nem értek hozzá, soha nem nyitottam topikot és nem is akarok).
Dönts el, esetleg szavaztasd meg!
Törölt felhasználó 2018. 04. 17. 04:43
Előzmény: #16  kiegyezo
#19
"Én úgy képzelném el, hogy vegyes, valódi EU határőrizet, tehát nem a görögök védik a görög
 határt, EU pénzzel támogatva, hanem vegyes nemzetiségű egységek mindenhol a végeken."
.
.
"A kormányfő kijelentette, hogy a Frontex európai határőrizeti ügynökség átalakítási tervére vonatkozó bizottsági javaslat egyértelműen Görögországról szól, Magyarország viszont soha nem fogja feladni az ország határainak védelmét, az ugyanis nemzeti hatáskör. "
.
http://hvg.hu/itthon/20151217_Orban_tamogatja_a_Frontex_felvertezeset_a
.
Magyarország volt az egyetlen Uniós ország, aki nem  hajlandó részt venni a közös határvédelemben.
https://index.hu/kulfold/2015/08/17/a_triton-muvelet_es_poszeidon-muvelet_helyett_a_szerb_hatarra_figyelunk/#
Törölt felhasználó 2018. 04. 17. 01:06
Törölt hozzászólás
#18
Törölt felhasználó 2018. 04. 17. 00:13
Törölt hozzászólás
#17
kiegyezo 2018. 04. 16. 23:24
Előzmény: #14  Phylaxa
#16
Ez egy érdekes hozzászólás. 
"végre a külső határok védelme is felkerülhet a napirendre" - régóta a vesszőparipám, talán itt, a fórumon is megosztottam. Baromi hasznos lenne. Én úgy képzelném el, hogy vegyes, valódi EU határőrizet, tehát nem a görögök védik a görög határt, EU pénzzel támogatva, hanem vegyes nemzetiségű egységek mindenhol a végeken. Egyrészt, önmagában is megosztaná a terheket, Günthert fizethetné a német állam akár, Tzatzikist meg a görög, miközben egymás mellett állnak a vártán. Másrészt, vinne fizetőképes keresletet a határövezetekbe. Harmadrészt, erősítené az EU összetartozás érzését. Negyedrészt, jót tenne a megismerésnek. Ötödrészt, kevésbé lenne korrupt, azt hiszem.
"azonnal befejezik az őslakosság iszlám törvényekhez való integrálását" - ezt hiába akarom értelmezni, nem sikerül. Téged megpróbált bárki is, de legfőképp bármilyen magyar vagy európai hivatalos szerv bármilyen módon integrálni az iszlámhoz? Ez a felvetés nettó marhaság, szerintem. Senki, ismétlem, senki az európai, ú.n. zsidó-keresztény kultúrkörből, Orbántól Sorosig :-), nem akarja az iszlámhoz integrálni semminket. 
Lényegében teljesen egyetértek a zárómondatoddal. 
No, tényleg nem vitát szeretnék itt. Most mintha menne is a plusz-mínusz.
kiegyezo 2018. 04. 15. 20:01
#15
Kijut-e a felnőtt férfi labdarúgó-válogatott világversenyre? (EB, VB, intergalaktikus kupa, Népek Barátsága verseny, ...)
Phylaxa 2018. 04. 15. 18:39
Előzmény: #10  kiegyezo
#14
Igen. Jövőre megváltozik az EU parlament összetétele és végre a külső határok védelme is felkerülhet a napirendre. Egy lényegesen reálisabb migráns és menekültpolitika kerül elő és azonnal befejezik az őslakosság iszlám törvényekhez való integrálását. Azok akik pedig nem fogadják el a törvényeinket, mehetnek haza, vagy migrálhatnak az általuk elfogadott törvényeknek megfelelő államokba.
TAmecenas 2018. 04. 15. 18:07
Törölt hozzászólás
#13
kiegyezo 2018. 04. 15. 16:29
#12
Megszűnik-e a most 1% fölötti eredményt elért pártok közül bármelyik?
kiegyezo 2018. 04. 15. 16:17
#11
Tehát, minden kérdés arra vonatkozik, hogy a következő négy év során bekövekezik-e a kérdéses esemény, illetve  a végén fennáll-e az adott állapot.
kiegyezo 2018. 04. 15. 16:14
#10
Tagja leszünk-e az Európai Uniónak?
kiegyezo 2018. 04. 15. 16:13
#9
Fennmarad-e a hírtv, mint országosan fogható televízió?
kiegyezo 2018. 04. 15. 16:13
#8
Mészáros marad-e Simicska? :-)
kiegyezo 2018. 04. 15. 16:12
#7
Magyarországon fenntartja-e jelenlétét a CEU legalább a mai szinten?
kiegyezo 2018. 04. 15. 16:11
Törölt hozzászólás
#6
kiegyezo 2018. 04. 15. 16:10
#5
Kerül-e börtönbe prominens ellenzéki személy korrupciós ügy kapcsán?
kiegyezo 2018. 04. 15. 16:10
#4
Kerül-e börtönbe prominens kormány-közeli személy korrupciós ügy kapcsán?
kiegyezo 2018. 04. 15. 16:08
#3
Hallható lesz-e a Klubrádió legalább a mai vételi körzetében?
kiegyezo 2018. 04. 15. 16:07
#2
Kitölti-e miniszterelnökként a négy évet Orbán Viktor?

Topik gazda

kiegyezo
4 3 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek