Topiknyitó: Portfolio 2018. 04. 10. 10:51

Megszûnik a Magyar Nemzet, elhallgat a Lánchíd Rádió  

Ugrás a cikkhez
Megszûnik a Simicska Lajoshoz köthetõ Magyar Nemzet és elhallgat a Lánchíd Rádió. Április 11. a megjelenés utolsó napja, a rádió pedig ma éjfélkor elhallgat. Hivatalosan bejelentették "A Magyar Nemzet finanszírozási
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dezso_Laszlo 2018. 04. 12. 11:05
Előzmény: #57  gambadoro
#59
Egy pártot be lehet darálni, de a kisgazdák attól még léteznek. Sokan elmentek szavazni a FIDESZ-re, mert fontosabbnak érezték az egyéni sérelemnél az idegenek ellenőrizetlen csavargásának a megakadályozását.
Az FKgP olyan, mint a főnix, folyton újraéled. Lejáratták, bedarálták, ez mind igaz ... de nélküle (a reálisan gondolkodó, környezetére érzékeny többség nélkül) nem igazán megy a verkli, ezért idővel mindig újraalakul.
Amikor a FIDESZ majd azzal szembesül, hogy az EU-támogatások rendszere össze lesz kötve azzal amit a neoliberálisok "szolidaritásnak" hívnak, ami igazából egy neokolonialista maszlag, majd akkor szükség lesz mindenkire, az FKgP-re is.
Dezso_Laszlo 2018. 04. 12. 10:53
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#58
Isten malmai lassan őrölnek, ... DE NEM ÁLLNAK!!!
Ha az eddigi trend folytatódik, persze, ők is azt csinálnák, amit a pártlapok. De a tanulságok utat törnek maguknak. Ha jól emlékszem, Max Planck mondta: az új nem azáltal érvényesül, hogy a régi hívei beismerik tévedésüket, hanem azáltal, hogy a régi hívei kihalnak. :) Bár ez talán kis túlzás, de annyiban igaz, hogy a véleményünkhöz nemcsak racionális indokok, hanem érzelmi szálak is fűznek minket ...
gambadoro 2018. 04. 10. 15:33
Előzmény: #37  Dezso_Laszlo
#57
Epp a minap beszelgettunk arrol h a fidesz bedaralta a kisgazdakat pont mint 55 evvel korabban bolsevik elodpartja. Egyebkent taskaradio ritmus darido
kiegyezo 2018. 04. 10. 14:59
Előzmény: #52  Dezso_Laszlo
#56
Aha. Elvileg valoban lehetne.
businesslady
businesslady 2018. 04. 10. 14:40
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#55
Amit leírtál, azt EINSTEIN sem tudta volna elegánsabban megfogalmazni. A politika találkozása a fizikával.
Peterbond 2018. 04. 10. 14:34
Előzmény: #49  HPeter76
#54
Akkor is ez volt velemenyed amikor majd 20 even a Fideszt tamogato lap volt?
Vagy ez is olyan mint Simicska aki csak 2014 ota mocskos oligarha.
Törölt felhasználó 2018. 04. 10. 14:20
Előzmény: #46  Dezso_Laszlo
#53
De szerinted reális, higy egy ilyet megszavazna a 2/3-os többség, és nem inkább ők dirigálnának egyedül, és az origohoz hasonlóan propaganda lappá sűlyesztenék?
Dezso_Laszlo 2018. 04. 10. 13:58
Előzmény: #50  kiegyezo
#52
A tények nem azonosak a megoldással, ne keverd össze. Én megoldást javasoltam, Te a tényeket soroltad. Hát persze, hogy nem ugyanazok, mert ha azonosak lennének, nem is kellene említenünk ezeket.
kiegyezo 2018. 04. 10. 13:48
Előzmény: #35  Dezso_Laszlo
#51
A rendszervaltas kornyeken evekig kifejezetten nivos lapnak szamitott.
kiegyezo 2018. 04. 10. 13:45
Előzmény: #46  Dezso_Laszlo
#50
Mar megbocsass, de hol elsz???
Allami tulajdon, Fidesz vezetes mellet es pluralis kuratorium???? Harmadszor hallok ilyesmit vasarnap este ota, es mindannyiszor felkacagtam szinte - ha nem inkabb sirni volna kedvem.
Csak legazolas van, erofitogtatas, ellehetetlenites, eltaposas, kiirtas. Meg ott is, ahol kenytelenek lennenek egyuttmukodni, pl. a parlamenti bizottsagokban.
HPeter76
HPeter76 2018. 04. 10. 13:43
Előzmény: #45  peter_s
#49
Magyar nemzet, inkább nemzet rontónak nevezném(Simicskának a lapja)
Törölt felhasználó 2018. 04. 10. 13:43
#48
„Néhány ostobától eltekintve feltűnően csendesen örömködnek a fideszesek. Gondolom, tudat alatt tudják: nekik bizony az lett volna az igazi érdekük, hogy MOST veszítsenek.Tessék ugyanis belegondolni a repülés alapszabályába: repülő még SOHA nem maradt a levegőben. Ez a politika alapszabálya is: nem volt még olyan hatalom, amelyik ÖRÖKRE hatalmon maradt volna. A repülő landolása történhet szépen, szabályosan, puhán. A hatalmat is át lehet adni szépen, szabályos, tisztességes választáson. De ha a pilóta túl sokáig és minden körülmény között levegőben akar maradni,annak fájdalmas kényszerleszállás vagy fatális zuhanás lesz a vége.
Törölt felhasználó 2018. 04. 10. 13:38
Előzmény: #45  peter_s
#47
Azért javaslom még pár kelet-európai ország meglatogatását. Pl. Bulgária nagyon hasonló ebből a szempontból.
Dezso_Laszlo 2018. 04. 10. 13:36
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#46
Például olyan kuratóriummal, ami jó széles körű, nemcsak FIDESZ-KdNp-s ... sőt, minden politikai pártnak, szakszervezetnek, urambocsá egyháznak csak egyetlen kurátora lenne. Mindazonáltal a politikai sokszínűség kérdése mindig és mindenhol elsősorban emberi tisztesség, a citoyen (és nem a bourgeois) bátorságának a kérdése.
peter_s 2018. 04. 10. 13:36
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#45
Az hogy elbukik, nem jelenti azt, hogy meg is szűnik - legalábbis a könyv szerint - de ez sincs kizárva.Amúgy meg kell nézni mekkora volt Mo területe régen, és most mekkora. Ha továbbra is így folytatja, akkor ennek a 93030 km2-nek is annyi lesz.
.
Bibliai idézet:
„Minden ország, amely meghasonlik önmagával, elpusztul, és egyetlen város vagy ház sem maradhat fenn, amely meghasonlik önmagával"
...
Márpedig Európát végigjárva azt tapasztaltam, hogy nincs mégegy olyan nemzet, amelynek tagjai így gyűlölik és utálják egymást, mint a magyarok (összeverik egymást egy nemzeti ünnepen, lehazaárulózzák, leköpik egymást, az államilag kitüntetett publicista sokaságot gyaláz meg, mögötte százezrek tapsolnak, egyszerűen senkik vagytok, hej, hej rigmusok jönnek vezető politikusoktól stb.). Ez a megosztottság a történelem során mindig jelen volt, és látjuk hova jutott az ország, egy nagy nemzetből egy kis nemzet lett. A trend szerintem folytatódik szépen lassan.
Törölt felhasználó 2018. 04. 10. 13:30
Előzmény: #39  peter_s
#44
Én olvastam a könyvet, de szerintem sok dologra nem ad választ. Ugyanis a könyv a pluralizmust és  a befogadó intézményrendszert helyezi középpontba, ami aztán ha pozitív visszacsatolást nyer, tovább fejlesztheti önmagát. Nos, 90-2010 között 20 év telt el, mégsem történt meg a pozitív visszacsatolás, pedig a szerző szerint nem az emberek hülyébbek, még csak nem is a politikusok a gyengébben szereplő országokban.
Törölt felhasználó 2018. 04. 10. 13:28
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#43
+ fekete-fehér :)
Törölt felhasználó 2018. 04. 10. 13:27
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#42
piros-fehér-zöld-narancssárga
Törölt felhasználó 2018. 04. 10. 13:25
Előzmény: #39  peter_s
#41
remélem ,mo nem bukik el mert akkor ,pár magyar marad.,de mindenhol azt igérik hogy több mint a fele pusztul el és ha bejön mo megmarad,de utolag kiderül,már aki megéli,nyirkai
Törölt felhasználó 2018. 04. 10. 13:18
Előzmény: #35  Dezso_Laszlo
#40
De ha a 2/3-os Fidesz többségű parlament nemzeti tulajdonba venné, akkor hogyan lenne sokszínű?
peter_s 2018. 04. 10. 13:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#39
Ezt akarták a magyarok, hát megkapják. Nekem csak egy kérésem van: csengessenek az állampapírok után úgy, ahogy eddig is. Nekem Magyarország már csak erre jó, hogy tolja a zsetont és fizessen. A többi nem érdekel. Daron Acemoğlu: Miért buknak el nemzetek? című könyv sok kérdésre választ ad arra, ami most történik.
Törölt felhasználó 2018. 04. 10. 13:11
Előzmény: #35  Dezso_Laszlo
#38
Nálam mégis ott lesz a helye a holnapinak a Népszabadság 2016. október 8-9.-i dupla száma mellett.
És ezt még Pethő Sándor említése nélkül is nehéz lesz elmagyaráznom az unokáimnak. :(
Dezso_Laszlo 2018. 04. 10. 13:01
Előzmény: #35  Dezso_Laszlo
#37
kieg.
Congratulations!   A nagyarányú győzelem a realitásokat figyelembe vevők számára ugyan nem volt újdonság, a pálya kismértékű lejtése sem, mégis elismerés illeti a FIDESZ-KdNp-t politikájának egyik legfontosabb része, az idegenek ellenőrizetlen csavargása tekintetében (2015-ben cca. 400,000 idegen csavargó sértette meg határainkat; hogy ezek közül hányan voltak jogosultak  a Vöröskereszt-egyezmény szerinti menekült-státuszra, az ismeretlen ugyan, de a későbbiek ismeretében gyakorlatilag senki). Mint környezetvédő és független kisgazda, akinek valaki elvette a pártszerű politizálási jogát, ennek ellenére én is gratulálok a választási eredményhez, mert ez elsősorban keresztényi - és mellesleg hazafias - kötelességem.Talán segítségként fogadja a választási győztes (én annak szánom), hogy két lényeges körülményt a szíves figyelmébe ajánljak.1  A győzelem csakis az idegenek ellenőrizetlen csavargásának további megakadályozására adott felhatalmazást. Ez abból nyilvánvaló és vitathatatlan, hogy a győztes választási kampánya kizárólag erre korlátozódott. Ezzel kapcsolatban két dolog is alaposan megfontolandó, mivel az indokok elképesztő mértékben hiányoznak. 1.1    Nincs bizonyítéka annak, hogy az idegenek ellenőrizetlen csavargása a legfontosabb kérdés lenne. Például ha a globális melegítés elpusztítja az egész Élővilágot, az idegenek ellenőrizetlen csavargásának egy élet nélküli bolygón már nem lesz semmiféle jelentősége. 1.2    Nincs bizonyítéka annak sem, hogy bármi mást, ami nem az idegenek ellenőrizetlen csavargásával kapcsolatos, akár a legcsekélyebb mértékben is támogattak volna a választók, hisz a győztes választási programjában semmi más nem szerepelt. Például szerintem alapvetően elhibázott a környezetpolitika, az energiapolitika, a média kisajátítása, a nemzetbiztonsági bizottság tevékenységének akadályozása és független államhatalmi szerveknek - pl. ÁSZ, Legfőbb Ügyész, NAV, stb. - saját célra történő kisajátítása, az ellenzék - FKgP, Jobbik - fedett módú lehetetlenné tétele.2  Pyrrhusi lehet a győzelem, ha hosszú távon is figyelmen kívül hagy gazdaságtudományi evidenciákat. Ma az Orbán Viktor nevéhez köthető gazdaságpolitika Keynes és Hansen elméletét követi, márpedig annak komoly és közismert hibája miatt ez hosszú távon nem tartható fenn. Bár adott az előre-menekülés lehetősége a teljeshez közelítő foglalkoztatottság elérésével (a csökkenő lakosság erre kivételes lehetőséget ad, lehetőleg minél gyorsabb reakciójú - és nem a jelenlegi középkori, az egyre gyorsabban változó igényeket már évtizedekkel sem követő - oktatás-mix segítségével), eddig csak a "közmunkának" nevezett állami kizsákmányolást tapasztaltuk, amelynek nincs hatása a kereslet jelentős növelésére, ez a hamis foglalkoztatottság-statisztika csak az egyik operett-díszlet a többpárti operetthez.A muszlimmal, mint harci zászlóval való visszaélés nem új keletű, a 150-éves török uralomnak az égvilágon semmi köze nem volt a muszlimhoz, hisz a Korán éppúgy ALAPVETŐEN FONTOS PARANCSOLATKÉNT FOGALMAZTA MEG A SZERETETET, amivel magyar települések ezreinek a fölégetése és magyar polgári lakosok százezreinek a lemészárlása vagy rabszíjra fűzése egész egyszerűen nem fért össze. A mai amerikai neoliberális ingatlanspekuláció, ami egész Európának idióta, félanalfabéta (magukat muszlimnak hazudó) terroristák általi tönkretételét célozza, majd a nullára csökkentett árú ingatlanok fillérekért való felvásárlását és a terroristáknak amerikai katonai erővel való likvidálását, ez a spekuláció tegnap nemcsak hogy csődbement, de lelepleződött is. Mától kezdve a CIA és Soros ezzel kapcsolatos minden egyes centje kidobott pénz.De nehogy az amerikaiaktól az oroszokhoz pártoljunk. A Paks-II. szerződést mindenfajra fölhatalmazás nélkül írta alá Moszkvában Orbán Viktor miniszterelnök úr őeminenciája, de ennek ellenére pár nap múlva a teljes törvényhozás EGYHANGÚAN ratifikálta. Megszavazta ezt a környezetromboló aljasságot a FIDESZ-KdNp, a Jobbik, az LMP és mindenki, aki azt akarja hazudni, hogy ő más, ő "ellenzéki". Hát nem.Ez éppoly egypárti, orosz hátországú diktatúra, mint a Kádáré, csak most Orbáné.Majd amikor a Független Kisgazdapárt, a mi pártunk orosz ügynököktől mentesen működik, majd az RENDSZERVÁLTÁS lesz, ... aminek hosszú távon az egész magyar nemzet haszonélvezője lesz, még Orbán Viktor, Vona Gábor, Gyurcsány Ferenc és a Csapat többi tagja is.Sok sikert és az elkövetett rettenetes hibák haladéktalan fölszámolását  kívánom.Budapest, 2018. április 9.
gilmour
gilmour 2018. 04. 10. 12:51
Előzmény: #2  kimpaa
#36
Még megvárja míg elkészül rezidenciája és utána jön az is...Vasárnapra már szerveződik a tüntetés!
Dezso_Laszlo 2018. 04. 10. 12:51
#35
Nem jó ez így.
A Magyar Nemzet az elmúlt 80 év alatt hungarikummá vált, aminek a létét nem szabadna befektetők döntésére bízni. A nagymultú napilapot az Országgyűlésnek nemzeti tulajdonba kellene venni.
Az óriási pénzügyi bukás legfőbb oka az volt, hogy a szerkesztőség vezetése pártlappá züllesztette a lapot. Amikor Pethő Sándor és társai - köztük néhai Dezső Ernő nagyapám is - megalapították, kihirdették a vélemények sokszínűségét, azt, hogy minden oldal - amelyik demokratikus elvet vall és gyakorol - helyet kap a lapban. Ennek 1948-ban vége lett ... és azóta is hazugság a Pethő Sándorra való hivatkozás.
andare 2018. 04. 10. 12:47
Törölt hozzászólás
#34
Törölt felhasználó 2018. 04. 10. 12:18
Előzmény: #31  sanka
#33
Francnak kellett kitiltani, jól nyomta.
thibi99 2018. 04. 10. 12:07
Törölt hozzászólás
#32
sanka 2018. 04. 10. 12:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#31
Tényleg, még nem kalapaltak el?!
thibi99 2018. 04. 10. 12:01
Törölt hozzászólás
#30
Törölt felhasználó 2018. 04. 10. 12:00
Előzmény: #6  vegyesz
#29
Ne hanyagold. A magyarság hagyományait a nem fideszes magyaroknak kell tovabbvinniük, ha már a Fidesz leszarja a magyarságot.
Placa
Placa 2018. 04. 10. 11:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#28
Учиться, учиться и учиться
goapsy1
goapsy1 2018. 04. 10. 11:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#27
Csak egyszer?
Őszintén csodálkozom.
      
Alig pár kommented olvastam, de már nekem is kedvem lett volna hozzá.
thibi99 2018. 04. 10. 11:55
Törölt hozzászólás
#26
goapsy1
goapsy1 2018. 04. 10. 11:53
Előzmény: #3  _Bekre_Pal_
#25
Sose bánd, legalább az értelmesebbje motiválva lesz, hogy világot lásson.
      
A hülye fideszkomcsik meg majd ittmaradnak, aztán néznek ki az ostoba fejükből.
kimpaa
kimpaa 2018. 04. 10. 11:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#24
Én kereskedem, most ezek a menő papírok.  Aki nem látja azt hogy erős államnak, erős ellenzéke, erős kontrolszervei kell hogy legyenek, hogy a gyengét, az egyént megvédje tőle, arra nem tudok mit mondani. Jelenleg szépen leépül minden. De ha ez kell, ez lesz, max megyek én is külföldre ha elszabadul a téboly.
thibi99 2018. 04. 10. 11:38
Törölt hozzászólás
#23
Törölt felhasználó 2018. 04. 10. 11:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#22
Hogy nyírnád ki őket?
expimista
expimista 2018. 04. 10. 11:35
#21
A városban ahol lakom,1989-ben vagy 90-ben mikor a helyi MDF megalakult én is ott voltam.Az alakuló ülés előtt a Munkásőrség oszlatta fel magát,előttünk.A zsebemben 1m-es lác volt,a két vége tuto lakattal összefogva.Majd jön megint szamizdat,Amerika hangja,Szer és hasonlók. 

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek