Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2022. 10. 01. 22:24
#78060
1)Sector teljesitmeny es sorrend, 
1 ev alatt, iden 9 honap alatt, es mult heten. Egy tablazat tartalmazza a lenyeget.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20221001v02xq1y23.jpeg
.
2)A 3 fo DOW index kozul a Transports mindvegig a leggyengebb.
Az Utility szeptemberig egesz jol tartotta magat,  de 3 het alatt osszeomlott, 
nyilvan a felgyorsult kamatemeles hatasa.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20221001v02xfw905.jpeg
.
Es mit mutatnak a nagy Fundok, milyen a teljesitmenyuk karakterisztikaja?
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20221001v02x5g30t.jpeg
.
3)Hova megy a penz?
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20221001v02xg1so3.jpeg
.
Summary.
Nyilvanvalo, hogy a fo tema lennt tartani a betat, es lennt tartani a rizikot.
Lehet talalni kivalo minosegu,  5% hozamu Corp.Bondokat 1-2 eves futamidokre.
Ez sokkal jobb, mint amire a reszveny piacon most egy diverzifikalt portfolioval szamitani lehet. 
A High-yield Bondoknal ez versenykepes a 9% Junkbond hozammal, es minden izgalom nelkul.
,
De mar 7%a mortgage kamat, ebbol osszeomlas lehet, elkerulnek minden epites-kapcsolatos szektort.
A Dollar ereje nem problema Amerikanak, de problema mindenki masnak. De nem fognak torodni ezzel.
eurocent 2022. 10. 01. 21:14
#78059
META elérkezett a 13x átmeneti támasz szinthez. Ha leszakítja, akkor szerintem 90-g meg sem áll. A dögvész időszaka hosszú hónapokig, évekig eltarthat.
eurocent 2022. 10. 01. 20:58
#78058
Hó eleji áttekintő:
Hosszabb távon NG-t továbbra is 10,005 fölé várom. Rövid távon viszont szinte biztos, hogy leszúr legalább 6,48x-ig.
Szerintem WTI lemegy 72,x-ig, ott dől el a további sorsa.
US500 futures támasz szinten, de szerintem még kb 40-70 pontot esni fog. Ha ezt követően villámgyorsan nem emelkedik ki a 3.5xx sávból, akkor nagyon csúnya esés jöhet. Egy szempillantás alatt 3.200 közelébe eshet.
DX elérte a korábban jelzett csúcsokat, de jó eséllyel még felszúr 115,x sávba, utána lefordulhat. Ha áttöri a sávot, akkor már 120 lehet a következő reális célár.
krida
krida 2022. 10. 01. 19:02
Előzmény: #78035  Karvalytokes
#78057
Hm... a NatGas shortokat hamarosan remélem zárni tudom, gondolkodtam mi legyen a következő lépés, hát.... megtaláltam! ETH short (plusz egy kis BTC short), megkezdtem a short pozik kiépítését (már pluszba vannak), de hétfőn folytatom szerintem. Ez is nagy trédnek ígérkezik!
https://m.youtube.com/watch?v=KWUX-SaaPeU
KrisztinaI 2022. 10. 01. 18:52
Előzmény: #78054  guantanamo
#78056
Ha ilyesmi érdekel, egy kis Tech nagyágyúk levelezése a Twitter kapcsán (nem én találtam):
https://www.cnbc.com/2022/09/30/who-texted-elon-musk-to-get-involved-or-offer-advice-on-twitter-deal.html
KrisztinaI 2022. 10. 01. 18:30
Előzmény: #78054  guantanamo
#78055
Köszi, a Big Short nagyon jó volt, ebből az első 5 perc eddig elég volt, lehet, hogy majd egyszer visszatérek hozzá. :-)
guantanamo
guantanamo 2022. 10. 01. 17:50
Előzmény: #78051  KrisztinaI
#78054
Javaslom, hogy nezd meg a billions cimu sorozatot.
Enzo
Enzo 2022. 10. 01. 17:50
Előzmény: #78023  Törölt felhasználó
#78053

Ez hatalmas! Pont ezt csináltam szinte én is.
 Órákig gondolkoztam, aztán zártam az egész pakettát tegnap este az alján. Gondolkoztam vételen én is pont abból az okból, amiért te is, de aztán nem léptem meg, mert elég csapkodós volt a vége. Hasonlóképpen gondolom, hogy egy korrekciónál lenne ideális ismét shortokat nyitni.
 Megnyugtató. Köszi a véleményt!
Törölt felhasználó 2022. 10. 01. 15:32
Előzmény: #78049  Törölt felhasználó
#78052
Vagy rájön a kormány, hogy nem a más farkával jóemberkedik.
KrisztinaI 2022. 10. 01. 14:45
#78050
Másik vélemény indexekre, érdekes ez is LinkedIn-ről:"I'm starting to think that the next leg down in stocks could look like the 1987 crash.
Liquidity is drying up, Nasdaq is about to break support, the Fed is not stepping in (for now)…
A big gap down could be ahead of us."
Törölt felhasználó 2022. 10. 01. 14:39
Előzmény: #78048  Törölt felhasználó
#78049
Megint féreértesz: makrogazdaságilag nincs hatása, ennyit akartam írni: Megmenekül a solarium, bedől a fodrász. stb.
Törölt felhasználó 2022. 10. 01. 14:18
Előzmény: #78034  Törölt felhasználó
#78048
Te a társadalomért tőzsdézel, vagy a személyes boldogulásodért? Olyan szívesen okoskodik mindenki a máséval, vagy a meg nem fogható mindenkiével. Erre mondom, hogy bízzuk a természetre, az ember úgysem tud több lenni nála.
Törölt felhasználó 2022. 10. 01. 14:02
Előzmény: #78032  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#78047
Pont ezt taglalja, hogy elvileg lehetséges lenne, de meg sem próbálják ill. az IHK mélyen hallgat bármi ilyesmiről, pedig ez lenne a dolga.Inkább arról van szó, hogy attól tarthatnak - a cikk szerint -, hogy a háborúban a rossz oldalra kerülnek, ha ilyesmit elkezdenek forszírozni. KB mint itt, már egy kérdés is ruszki önkéntessé léptet elő.
Karvalytokes
Karvalytokes 2022. 10. 01. 13:56
Előzmény: #78045  AlonsoRenault
#78046
Tehát a technologiának van értéke nem pedig a Bitcoinnak.Megkell nézni hogy hasonló technologiát mennyibe kerül útjára inditani és meg kell nézni olcsobban kijön-e mint 20milliószor 20ezer.
AlonsoRenault 2022. 10. 01. 13:41
Előzmény: #78035  Karvalytokes
#78045
Először is: A kriptók 95-99%-a kuka. Szemét. Semmi értelme kb. Erről beszélsz te.
Vannak azonban a jelentősebbek : btc, eth, sol, stb. amiket rengetegen használnak már most is likviditásra, fedezeti ügyletekre, tradelésre, vagy csak tárolni stb. Mielőtt ilyen dolgokat leírsz mondjuk olvass utána kérlek, hogy eth hálózat mire képes már manapság is..nem nehéz elképzelni ezek után a jelentőségét. A btc meg röviden csak ennyit tud: másolhatatlan, gyors tranzakiók bárhová a világon, harmadik féltől mentesen olcsón, véges számú, feltörni nem lehet mert nincs hatalom akinek annyi árama meg bányagépe lenne, hogy meg tudja tenni, elkobozhatatlan. Nos ezeknek a földön jó sok ember értéket tulajdonít. Nem kell ehhez egy ország mögöttes gazdasági teljesítménye, ott van helyette a felhasználók által generált használati érték. Ez van ha tetszik neked ha nem. 
Törölt felhasználó 2022. 10. 01. 13:39
Előzmény: #78033  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#78044
@sh0rt0s_r0b0t_v0.42 #78033
Le lehet nullázni az adósságot, ha mondjuk eladjuk Csongrád Csanád vármegyét?
Viccet félre téve, mit tudnánk eladni, hogy nulla tartozásunk legyen és bőven legyen deviza tartalék?
Amolyan kötetlen beszélgetés indítónak szánom a kérdést.
---
---
Csongrad Csanad varmegyet eladni nem racionalis dontes, mert az csak egy one-time sale lenne
es utana a kovetkezo valsagban nem tudnad meg egyszer eladni.
A törzsfönök szempontjabol olyan dolognak az eladasa racionalis, ami utana ujratermelodik / ujratermesztheto / ujratenyesztheto.
A fenti meggondolas alapjan racionalis alternativa az allamadossag csokkentesere a törzsfönök szempontjabol az alabbi 2 opcio:
---
Opcio 1: #78036-ben Clint forumtars altal emlitett opcio,
amelyet pl. Rejtö Jenö is bemutatott több regenyeben,
ahol a törzsfönök rabszolgakereskedöknek adja el sajat nepet.
2/3-os törvenyekkel akar a hetvegen is be lehet vezetni a rabszolgasagot.
Rabszolga barkibol lehet, aki nem tudja bizonyitani, hogy az elözö valasztason a mostani törzsfönökre szavazott.
Clint forumtars #78036-ban csak abban teved, hogy mi az az algoritmus, ami alapjan eldöl, hogy kiböl lesz eladhato rabszolga:
a törzsfönöknek szüksege van tarsadalmi bazisra, tehat a törzsfönök szavazoi erinthetetlenek.
Aki nem a törzsfönökre szavazott, azt kell eladni Bizancba rabszolganak, ennyivel is csökken otthon a tarsadalmi feszültseg.
---
Opcio 2: #78036-ben Clint forumtars altal emlitett opcio modositott valtozata,
amelyet meg Rejtö Jenö csak azert nem irt meg, mert akkor meg nem lehetett orvosilag kivitelezni.
Ebben a valtozatban a törzsfönök nem magat az alattvaloit adja el, hanem csak az alattvalok paros testreszeinek egyikere tart igenyt.
pl: a törzsfönök minden alattvalojanak van 2 veseje es 2 szaruhartyaja.
A törzsfönök velemenye szerint ebböl az egyik szervet tudnak nelkulozni az az alattvaloi,
pl. 1 db szaruhartya es 1 db vese is eleg minden alattvalonak.
A nemzetközi szervkereskedelemböl befolyo devizaval csökkenthetö lenne az allamadossag(esetleg ezt a bevetelt is el lehetne lopni).
Egy hetvege alatt ezt az opciot is meg lehetne szavazni 2/3-os törvenyekkel.
A törzsfönök elkepzelese szerint csak annak kellene felajanlani önkentes donorkent paros testreszeinek egyiket, aki nem tudja bizonyitani, hogy az elözö valasztason a mostani törzsfönökre szavazott.
A piac nagysagat es a törzsfönök varhato bevetelet megbecsulheted ez alapjan: https://hu.frwiki.wiki/wiki/Trafic_d%27organes
Ez szerintem eleg nagy piac a teljes allamadossag törlesztesere.
---
A nemzetközi szervkereskedelembe valo bekapcsolodas azert jobb mint Csongrad Csanad megye eladasa,
mert a szervkereskedelem stabil, hosszutavu bevetelt jelent a tözsfönöknek.
Csongrad Csanad megye eladasa pedig nem.
mereszZenesz 2022. 10. 01. 12:34
Előzmény: #78035  Karvalytokes
#78043
Nem csoda, hogy nem érted a Bitcoin lényegét, ha az a " legvégső problémád " vele, hogy miért aranypénz a jelképe   ; )

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek