Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
KrisztinaI 2022. 10. 01. 11:23
Előzmény: #78023  Törölt felhasználó
#78039
Meddig várod a korrekciót?
KrisztinaI 2022. 10. 01. 11:13
Előzmény: #78037  KrisztinaI
#78038
Az én menetrendem.
Clint
Clint 2022. 10. 01. 11:05
Előzmény: #78033  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#78036
Nincs mit eladni már, mert mészáros nevére került már majdnem minden. Ami még nem, az pedig a következő időszakban fog, amikor jönnek a tömeges csődök. Ez nagy könnyebbség nekik, mert már nem kell lejárató kampányt folytatni és a nav-t ráúszítani egy-egy kívánatos, de ellenálló cég ellen. Durvább dolgokat ne is említsek.
Esetleg el lehetne adni a sok jobbágyot rabszolgának bizáncba. De akkor nem lenne, aki még 60 évig megszavazná a ket harmadot :D
Karvalytokes
Karvalytokes 2022. 10. 01. 10:50
Előzmény: #78030  AlonsoRenault
#78035
A fiat pénzek mögött ott a kibocsátó ország gazdasági teljesitménye.bár kétségtelen lehet vizezni...A cryptok mögött mivan?A hiten kivül...Kétségtelen számolgatnak a bányászok kérdés milyen értéket teremtenek ezáltal.Azt meg végképp nem értem miért egy aranypénz a jelképe miért nem egy pénztárszalag..Mert akkor talán sokan látnák mit is vesznek 20e dollárért...
Törölt felhasználó 2022. 10. 01. 10:46
Előzmény: #78032  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#78034
Ennek a történetnek nincs jelentősége, amit billent linkelt.
Nagyjából mindegy, hogy most perelik az államot, hiszen csak a német társadam fogja megfizetni a végösszeget. Az lehetne az eredménye, hogy nem a vállalkozó megy csődbe, hanem az állam, vagy átterhelik a lakosságra, és ők mennek csődbe.
Szóval társadalmi szinten nincs jelentősége, mert valaki fizet, személyes szinten persze lehet jelentősége, hogy én leszek nincstelen, vagy a szomszéd...
A szankciós politikán Amerika és Kína nyer, és Európa+Oroszország veszít.
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2022. 10. 01. 10:45
Előzmény: #78026  Törölt felhasználó
#78033
Na ez penge jó elemzés volt, köszi Humi! 
Az állampapír kizárólag a bankbetét alternatívája tud lenni, esetleg a forintos párnaciháé. Ha már euro dollár volt a cihában, akkor az rég jobb döntés volt még azzal együtt is, hogy eu usa infláció is 10%.
Aki nem ért hozzá, inkább vesz állampapírt és bele ss gondol, mi lesz, mi lehet. 
Az infláció, forint romlás ördögi körre gyógyír lenne egy államcsőd? Úgy értem mi történik ekkor? Le lehet nullázni az adósságot, ha mondjuk eladjuk Csongrád Csanád vármegyét? Viccet félre téve, mit tudnánk eladni, hogy nulla tartozásunk legyen és bőven legyen deviza tartalék? Amolyan kötetlen beszélgetés indítónak szánom a kérdést. 
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2022. 10. 01. 10:40
Előzmény: #78025  Törölt felhasználó
#78032
Könnten, erősen feltételes mód. Jogállamban jogod van pert indítani, a cégek mégse teszik. Fölösleges kiadás lenne
Törölt felhasználó 2022. 10. 01. 10:06
Előzmény: #78030  AlonsoRenault
#78031
Renben, térjünk.
Szerintem 1 év is elég lesz. Bár hosszútávra tervezek, de azért 10 év múlva lehet, hogy az örök horgászmezőkön lógatom a kuakcomat a vízbe. :)
AlonsoRenault 2022. 10. 01. 09:54
Előzmény: #78029  Törölt felhasználó
#78030
Rendben, de erre térjünk vissza 10 év múlva. Kb. addigra dől el láthatóan kinek lett igaza. Bár mivel btc véges, a fiat pénzek meg ahogy tapasztaljuk nagyon nem, szép begyorsítja majd ezt a folyamatot. Persze igen, rövid távon még én is zakózást várok.
Törölt felhasználó 2022. 10. 01. 09:49
Előzmény: #78028  AlonsoRenault
#78029
Akkor most már csak a cryptoszélhámosságok kérdéskörében kell közös nevezőre jutni :)
AlonsoRenault 2022. 10. 01. 09:46
Előzmény: #78026  Törölt felhasználó
#78028
Hát igen, egyetértek. Az inflával meg nem kell csalniuk sem, egyszerűen a módszertan annyira életszerűtlen, hogy a fal adja a másikat:
https://variance.hu/2019/11/08/miert-hamis-az-inflacios-adat/
stolz
stolz 2022. 10. 01. 09:38
Előzmény: #78019  Enzo
#78027
Útelgázolódáshoz érkeztünk...
Törölt felhasználó 2022. 10. 01. 09:26
Előzmény: #78022  AlonsoRenault
#78026
Sokakban felmerült a gondolat, hogy vegyen ebből az "inflációkövető" csodaállampapírból.
Menéztem egy kicsikét közelebbről. (Magyar papírt eszembe se jut venni, így az utóbbi idők konstrukcióiban nem vagyok járatos)
A számok az 5 éves futamidejű csodára vonatkoznak.
Nyilvános ajánlattétel szerint: első fél évre 11,75% a kamat, akkor, amikor a fogyasztói árindex lesz uszkve 15-20%. (persze ne az év elejétől nézd, mert az alacsonyabb volt, s csak most pörög fel...)
Utána a fogyasztói árindex + 0,75%
Jó bolt ez?
.
Két okből nem:
1. Ez a papír nem inflációkövető, hanem fogyasztói árindex követő (mint egyébként általában az efféle papírok). Tudjuk, hogy a világban az infláció NEM egyenlő a fogyasztói árindexszel (CPI). A CPI rendre alulméri az inflációt. Ennek okaiba nem mennék bele. Ráadásul kicsiny hazánkban a kicsit sem független KSH méri a CPI-t, amely szervezet olyat fog mérni, ami kicsinyke diktátorunknak az utasításában szerepel. Nézd meg, hogy az elmúlt 10 évben a valódi inflációt milyen durva mértékben nem fedi a CPI.
Hasból mondok egy számot, itt elbuksz rögtön 5-8%-ot. De ez tényleg csak tapasztalati tipp, lehet több is meg kevesebb is.
2. Ez a papír fogyasztói árindex felett neked 0,75%. Ez tartalmazza hazánk kockázatát.
Hát nem tudom ki mit gondol a magyar gazdaságról, de számomra ez a 0,75% igencsak alulárazza a kockázatokat. Egy 10-20%-os prémiumnál elgondolkodnék, hogy kölcsönadjak egy Argentín pályán levő országnak.
A mondás az MOSTANÁBAN, hogy saját devizában eladósodó ország nem mehet csődbe, mert nyomtat pénzt, így bármikor ki tudják a kötvényeidet fizetni (Zsiday is elkezdte ezt a marhaságot szajkózni).
Technikailag végül is igazuk van, csak ennek 40-80-100%-os infláció a következménye, amivel ugye az "inflációkövető" állampapírokat még csak el sem lehet inflálni olyan könnyen, magyarán az infláció a végtelenségig pörögni fog.
De már egy 50%-os infláció is teljesen szétzilálja a gazdaságot, és kicsiny hazánkban totális gazdasági összeomlást, és polgárháborút okoz. Ebbe meg nem az lesz a gondod, hogy visszakapod-e az inflációkövetőnek hazudott cetlijeidre a lóvét. 
-----------
Szumma: Az infláció-CPI KSH-diktatúra probléma miatt elbuksz 5%-ot, mellette vállalalsz egy óriási kockázatot 0,75%-ért. Ennél lényegesen jobb az USA 5 éves állampapír, amivel mondjuk CPI-hoz viszonyítva reálértéken buksz uszkve 3%-ot, de nem futod meg egy latin-amerikanizálódó gazdaság kockázatait.
pomperj
pomperj 2022. 10. 01. 08:49
Előzmény: #78013  Boole
#78024
Most Q3/Q4 fordulonapjan idoszeru hosszabb idotavokra,
es az ujonnana kialakulo fo trendekre fokuszalni.
1)A forex-ben pl. nem gondoltam, hogy lesz EUR/USD= 0.96.  Vagy a kinai Yuan 7.25 ??
Vagy GBP/USD= 1.05.  Es plane, USD/HUF=437.
Es raadasul valoszinu, hogy ezek a trendek meg  folytatodnak egy ideig.
.
2)A Bond piacon nem gondoltam, hogy a nemet 10Y Bund 2.5%-ig feljon,
hogy Italiaban egy Margaret Thacher-jellegu kormanyfo szuletik,  
hogy ev vegere az USA adossagszolgalata  evi 1 Trillio$ folott lesz,
vagy a magyar kormany ennek 1/1000 reszere vagyakozik, hogy ellensege, Brussel ezt neki kifizesse.
,
3)Commodityben nem gondoltam, hogy 1kg lithium-carbonat tud 50$ (=22.000Ft) szintre felmenni,
 de  kozben copper 5--->3$ visszaesni ... mert ugyanazokhoz a dolgokhoz kell mindketto.
Ki gondolta, hogy a vilag orias-banyaszai -40%-ot esnek egy wave(2) hullamban? Olcsobb mint 15 eve?
.
Es legalabb ilyen meglepetesek vannak a tozsdeken is. Hogy pl. Japan tartja magat legjobban?
A politikai/katonai meglepetesekrol nem is szolva.
.
At kell gondolni szinte minden temat, es friss szemmel megnezni, megtalalni a legjobb uj trendeket.
Törölt felhasználó 2022. 10. 01. 08:42
Előzmény: #78019  Enzo
#78023
Szerintem a fő irány lefele van. Ezen a szinten minden NDX shortot zártam és egy ici-pici longot indítottam a tegnapi aljnál jelzőfénynek. Igencsak kétesélyes, erős támasz van itt, korábbi eséseknél tartott. Amennyiben innen pattan, akkor csupán azt fogom nézni, hogy mikor indítsam a következő shortokat.
3200-as SP-ig bottal sem piszkálok semmit, de az is lehet, hogy 2800-ig malmozok.
Azt mondják, hogy vérontáskor kell vásárolni. A német kormány most 200 mrd-al elébe megy a népfelkelésnek, mert látják, hogy az következne. Szerintem ez nem lesz elég, itt most paradigmaváltás van és nemsokára széttárt kezekkel fognak állni a kivéreztetett gazdaság előtt.
 
Most kezdik pedzegetni, hogy a törvény szerint az állam felelős és kártalanítania kell a cégeket a háborús károk miatt. Nemsokára megdolgoztatják a kamarákat, vagy rájuk gyújtják az irodákat. Amennyiben beindulnak a perek, akkor annyi ennek a világmegváltó bandának.
AlonsoRenault 2022. 10. 01. 08:11
Előzmény: #78020  süveg
#78022
Már most se tűnik jónak amikor átlagember valós, érzékelt inflációja 40%.
krida
krida 2022. 10. 01. 07:16
Előzmény: #78006  chart-trader
#78021
Kriptopiac: nagy esések várhatóak (fej-váll alakzatok, ETH: hetesen M-minta letört...)

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek