Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Szolidan 2021. 11. 21. 12:37
#53660
egy pici off:
https://24.hu/fn/gazdasag/2021/11/21/kriptovaluta-trukkozes-53-millio-forint/ ;                 most akkor biztonságos vagy nem?
kukker 2021. 11. 21. 11:47
Előzmény: #53642  Törölt felhasználó
#53659
"Egyszerűen nem igaz, hogy addig lesz infláció, amíg a járvány tart. Addig lesz infláció, amíg Yellen nagysasszony és társaik vezetik a jegybankokat.
Nagyon nehezen viselem el az állandó hazudozást, mellébeszélést, narratívagyártást,"
Mert nem esett le az, hogy mit akartak és akarnak ezzel a narratívàval mondani.
Hogy mi az igazi célja ezeknek a mondatoknak.
Kinek a járványa ez, mit hallasz?
Ki a hibás tehát az inflációért?
Ki lesz a járvány elhúzódásaért a felelős és így majd már az inflációért és még majd ki tudja miért?
maltodeksztrin 2021. 11. 21. 11:12
Törölt hozzászólás
#53658
papafilip 2021. 11. 21. 11:05
Előzmény: #53656  yooio
#53657
Ahogy mondod, jelenleg nincs jelentős árazási képességük, gyakorlatilag olyanok mint a Utility cégek. Azt írtam, hogy ha elkezdődnek majd az 5G-re épülő szolgáltatások akkor esetleg lehet, hiszen elég jó helyzetben lesznek mivel az ő kezükben lesz hozzá megfelelő infrastruktúra. Szóval abszolút igazad van mivel ez egy bizonytalan tényező ezért alacsonyabb az árazásuk jelenleg.
yooio 2021. 11. 21. 10:48
Előzmény: #53653  papafilip
#53656
Szerinted ha a telekom cegeknek lenne arazasi kepessege, akkor 7000 ft lenne az internet+ tv, akar csak 10 eve? Amcsiba ugyanez a helyzet. A T core biznisze stagnal, a novekedest a Warner adja, a hiba csak, ha mar a tokeallokaciot behoztam, hogy mr “idiota” sztivenson vagy ki, felvette a zsiros penzt, meregdragan megvette a Direct Tv-t, ami oriasi blama lett, aztan meregdragan a Time Warnert, amit olyan ertekeltsegen szerveznek most ki(megpakolva 40/50 mrd adossaggal, amennyiert vettek 2016/2017ben) na ez a reszvenyesi ertekrombolas, az uj menedzsment-nek nem is volt mas valasztasa. Igy lesz egy stteamingszolgaltato, amit csak remelni lehet, hogy nem 8as PEn ertekel a piac, igy erhet majd az osszesitett ceg 33/35 dollart. Jo discount meg lehetoseg most a T, de azert ha valasztanom kene, es lenne mas vetel, szo nelkul pakolnam at a emlitett cegekbe fair aron. Nalam van T 30 dollar kornyekerol. Tartom mar 4/5 eve, de sokat nem fuzok hozza, es ha fair ar korul megtudok tole szabadulni, kifejezetten boldog leszek. 
macskassy 2021. 11. 21. 10:33
Előzmény: #53649  opandup
#53655

maltodeksztrin 2021. 11. 21. 10:33
Törölt hozzászólás
#53654
papafilip 2021. 11. 21. 10:29
Előzmény: #53651  yooio
#53653
Igazad van kell az árdiktáló szerep is, én arra gondoltam, hogy az 5G kapcsán azért lesz ilyen lehetősége a nagy telekom cégeknek ( Nem véletlen a sok beleöntött pénz az infrastruktúrába ). Igaz közel sem akkora mint a MSFT vagy Google, de azok szolgátatásait valszeg rajtuk keresztül fogják elérni. A kérdés az, hogy az 5G kapcsán mikor elkezdenek megvalósulni a Netwrok Slice-okhoz kapcsolódó szolgáltatások azokat milyen szinten tudják majd kiaknázni. Ezt persze még nagyon nem lehet látni jelenleg.
Törölt felhasználó 2021. 11. 21. 10:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#53652
Hát ha te ennyit látsz bele az írásaimba, akkor ezt csak sajnálni tudom.
Van aki nem csupán a számla egyenleget veszi számításba. Hanem egy kicsit az orránál is tovább próbál látni.
yooio 2021. 11. 21. 10:11
Előzmény: #53648  papafilip
#53651
Ez egy tevedes inflacios kornyezetben. Az osztirv-k kozul azok lesznek jok, amelyeknek van arazasi erejuk (pricing power), mert ha az nincs, akkor az oszti nominalisan ugyan maradhat, de ha nem tudja az arakban ervenyesiteni, akkor osszeomlik az eredmeny, es vele egyutt az oszti is. Pl most PM, ami azt gondolom hogy no brainer buy az osztalekosok kozul, de egyebkent a piac nem hulye. Az Nvidia,Apple,Msft,Goog mind csodas ceg, csak irrealisak az ertekeltsegeik, ha ez nem lenne en szo nelkul, 2 kezzel markolnam oket, mert mindegyik ardiktalo. Szerintem a FB fair ertek korul volt 300 korul, vettem is egy egesz jo adaggal (pf2-2.5%), de meg jelenleg is veheto kategoriaban van ezek kozul. Nagyon meg kell nezni mibe tesz most az ember, a volt sztarpapirok (PTON,DKNG stb) mind mennek a levesbe, es sajnos szerintem ez csak a kezdet, es nem veletlen, hogy 15/20 ceg huzza az Spx-t, en igy 10/15 % esesnel tobbet nem varok index szinten, ettol fuggetlen rv-ek tobbsegenel meg egy jo felezes kinez. 
yooio 2021. 11. 21. 10:01
Előzmény: #53643  pomperj
#53650
A szamokban teljesen igazad van, de nezzunk kicsit moge. Tehat, a Baba 2. ngy jelentese szerint a netto eredmeny 6.6mrd dollar volt, ezt viszont erdemes kontextusba helyezni, mert kaptak egy 2.5 mrd dollaros birsagot, egyszeri tetelkent. Ezeken kivul szinte folyanatosan toljak a toket high marhin fele, felvasarlasokkal es organikus novekedessel. A Q2 novekedes 34 % volt a Sun Art felvasarlassal, enelkul 22 % lett volna. Q3 29 % novekedes yoy, a sajat hazaie-commerce bizniszuk 16 %ra csokkent, de a nemzetkozi piacon mar 300 millio felhasznaloval rendelkeztek, es novekedes 34%yoy. Cloud yoy 34 % novekedes szinten. Ami fontos, hogy komoly befekteteseket eszkozolnek az organikus novekedesbe. Q3: “During this quarter, our continued investments in key strategic areas have resulted in robust growth for these young businesses.”
Es akkor konzertivan 20-23 % novekedest mondtak be jovore a 28 % konszenzus helyett, erre vertek szarra.
Nekem a meggyozodesem eros az Alibaba-ban, mert kivalo tokeallokator a menedzsment, a befektetoi sentiment nagyon gyorsan meg tud valtozni 1-2 negyedev alatt, most a BABA esett vagy 50 %t 6 honap alatt, de lattunk mar ilyet. Kicsit hasonlo a helyzet, mikor 6/7 eve a TGT menedzsment megmondta, nem erdeklik a negyedeves celok, ok bizony a novekedesbe fektetnek, az eredmeny azota ismert. De ez volt a helyzet az SPGvel is, ami tavaly marciusban lepraskent harmadarra, sot negyedarra vertek le, szerencsere akkor ket kezzel vettem, mert David Simont az egyik legjobb tokeallokatornak gondolom. Nagyon hulyen nezett mindenki, mikor megvette a JC Pennyt vagy a Taubmant, de az ido ot igazolta, es mostanra ez is igazolodott. Hasonloan latom a BABA helyzetet, a ceg pl sajat chipjeit hasznalja a cloud-ban, es hat gyakorlatilag ha azt mondom e-commerce, cloud es penzugyi szolgaltato, akkor tulajdonkeppen egy Apple Amazon teliverrol van szo, amibe rengeteg a potencial. Persze, a kinai kockazat benne van, de benne volt akkor is, amikor 300ig felnyomtak. En jonak gondolom a kinai szabalyzast, es amcsiba is mar reg meg kellett volna lepni, viszont mivel a belepesi kuszon igencsak magas lett, ezert de facto a szabalyozas, es annak a vege kifejezetten jot tehet a BABA pozicioinak. En azt latom, hogy hosszu tavon azokba a cegekbe legjobb tenni, ahol a fundamentumok mellett a menedzsment tokeallokacios kepessege talalkozik. (Pl most vasarolnak vissza reszveny alulertekektsegnel, nem 300as arfolyamon, mint anno az MO 60 dollar korul porgette a srv-t 40 dodi alatt meg egyszeruen leallitottak. ) nem veletlen mondta Buffett, hogy olyan ceget jo venni, amit egy majom is el tud vezetni.. na ez ilyen ceg, de ha melle jo menedzsment, az brutal paros. 
opandup 2021. 11. 21. 09:50
#53649
Én sokat gondolkodtam az elmúlt napokban azon, hogy vagy olyat tudnak az elvakult zöld hívők amit mi nem (egy nagyon gyors technológiai fejlődésből adódó olcsó és hatékony energiaelőállítás) vagy nagyon csúnyán átvernek mindenkit. Persze az is lehet hogy egyszerűen csak abban reménykednek hogy tényleg megvalósul valahogy a nagy zöld projekt mielőtt a baj igazán beütne.
papafilip 2021. 11. 21. 09:50
Előzmény: #53644  kajli_man
#53648
Cserébe viszont valszeg osztalékrészvénynek jók lesznek továbbra is. Stabil bevételük van és mivel nincsnenek erősen túlértékelve ezért talán biztonságosabbnak tekinthetők kissebb volatilitással.
maltodeksztrin 2021. 11. 21. 09:19
Törölt hozzászólás
#53647
bpmcwap
bpmcwap 2021. 11. 21. 09:13
Előzmény: #53642  Törölt felhasználó
#53646
2001
maltodeksztrin 2021. 11. 21. 08:52
Törölt hozzászólás
#53645
kajli_man
kajli_man 2021. 11. 21. 08:50
Előzmény: #53642  Törölt felhasználó
#53644
Utolsó mondatodra +1. Tegnap én is akartam egy hasonló hozzászólást írni. Az AT&T és Verizon példáját hoznám fel, mert szerintem bizonyos aspektusból hasonlítanak az olaj/gáz szektorra. Mind a két szektort szolgáltatásait "alapnak" vesszük, azaz ha bekapcsolom a laptopot, akkor van internet, tudok telefonálni, van fűtés, tudok tankolni, stb. Ha megnézitek a telekommunikációs cégeket, akkor látható, hogy az 5G miatt (is) bődületes pénteket kell nekik fejlesztésekbe rakni. Cserébe mit kapnak a piactól? Egy 8-10-es P/E-t, mert nem trendi a szektor, mondhatni unalmas. Arra akarok kilyukadni, hogy valószínűleg a topikban levőknek igaza van az olaj középtávú jövőjével kapcsolatban (elmarad beruházások), de abban én már nem vagyok biztos, hogy ez meg fog jelenni a részvény értékeltségekben is. Tehát igazatok lesz, csak nem biztos, hogy pénzt is tudtok vele keresni, mert továbbra is megmarad utált szektornak alacsony értékeltség mellett. Csak gondolatébresztőnek hoztam fel a dolgot, ne kövezzetek meg 😀
pomperj
pomperj 2021. 11. 21. 08:30
Előzmény: #53641  yooio
#53643
Jo erveles, kosz a BABA kiegeszitest.
Igen, BABA-ban a longterm invesztor, 3-5 eves tavlatban  talal igen jo erveket a vetelre.
.
De azert, rovidebb tavon, nem ignoralnam a nov.18. reportot, amiben BABA vaskosan alulteljesitett, 
a negyedeves profit mindossze  1.74$. Plane zavaro ez, ha a tavalyi szept.30 negyedeves 2.65$  profithoz hasonlitom. 
,
Ezt nem apro atmeneti tenyezok okoztak. Hanem a lassulo kinai gazdasagi novekedes, a felfokozott allami regulacios kornyezet, es az  erosodo verseny, es ezek tartosak is tudnak lenni. 
Ezert erveltem ugy, hogy BABAban a PE szorzo kontrahalni fog, es PTR (bar a kozefelfogas valoban egy lassu novekedesu olajosnak tudja) a kovetkezo 5 evben tudhat jobban novekedni, es profitabilisabb is lehet mint BABA, ha Kina tenyleg elkezd atallni a szenrol gazra. Szoval PTRben  novekedhet a PE szorzo.
.
Iden az utolso  2 negyedev profitja  2.75+1.74= 4.49,  de  tavaly ennel  jobb,   2.10+2.65=4.75  volt. 
Ez nekem nem meggyozhzo novekedesi trend, hanem lassulo. Es ha a karacsonyi Q sem veri a tavalyit, 
ami akkor 3.38 volt, akkor a lassulast nem lehet tagadni tovabb.
.
Amugy a piac nagyon negativan fogadta BABA utolso jelenteset.  Inkabb kivarnek itt.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20211121v00x1qu2t.jpeg
Törölt felhasználó 2021. 11. 21. 06:19
Előzmény: #53638  pomperj
#53642
Úgy látom, hogy az alternatív valóságok nemcsak a politikát, hanem a tőkepiacot is meghatározzák.
Egyszerűen nem számít a valóság, csak és kizárólag az, ami az emberek fejében létezik, még ha ez köszönőviszonyban sincs a valósággal.
Azt látom, hogy a tőkepiacokon kívül a teljes életet leuralták ezek a valósággal köszönőviszonyban sem levő narratívák. Egy jó példa, most olvasom az indexen, hogy mi okozza az inflációt: https://index.hu/kulfold/2021/11/20/az-inflaciot-a-jarvany-gerjeszti/
Egyetlen egy szó sincs arról, hogy nem a vírus, hanem a jegybankok pénznyomtatása okozza az inflációt. Nevezetesen az, hogy az USA-ban az M2 2010 óta 8,5 T-ról 21 T $-ra nőtt. Ebből közel 6 T$ az elmúlt 1,5 éves ámokfutás eredménye.
Egyszerűen nem igaz, amiket a cikk állít: nem az ellátási láncok megakadása okozza az inflációt. Ez egy marhaság, hiszen ha megnézzük, akkor az energiaáraknak semmi köze nincs az ellátási lánchoz, sőt a GDP adatok azt mutatják, hogy a világ annyit termel, mint korábban, sőt többet. (kétségtelen, hogy kevesebb a szolgáltatás, és több az áru, ez okoz némi inflációt).
Ugyanúgy a szélhámosság kategória, amit Yellentől idéznek. Egyszerűen nem igaz, hogy addig lesz infláció, amíg a járvány tart. Addig lesz infláció, amíg Yellen nagysasszony és társaik vezetik a jegybankokat.
Nagyon nehezen viselem el az állandó hazudozást, mellébeszélést, narratívagyártást, amik az utóbbi 10 évet egyre jobban jellemzik. Úgy látszik a pénzvilág is eltanulta a leckét a politikusoktól, akik meg a marketingesektől, hogy kizárólag egy dolog számít: a narratíva, ami az emberek fejében él...
Ezekből fakadóan nem vagyok biztos benne, hogy valaha is visszatér a normalitás a tőzsdére. Azaz lefordítva: nem biztos, hogy a TSLA fog 300-as P/E alatt forogni, egy gáztermelő cég meg lesz valaha 10-es PE fölött.
yooio 2021. 11. 21. 01:42
Előzmény: #53640  pomperj
#53641
Almat az almaval kell osszehasonlitani szerintem. 
Szoval ha egy tech ceget hasonlitunk hozza, akkor meg worst case scenarioban is PE 12/14 siman realis, meg china risk es egyebek mellett is. 
A kinai gazost meg a KMIvel kellene merni. 
A novekedes a jovo evre 20/23 %, amit becsulnek, nem a 10 %s savban van,  es a profitabilitasa tenyleg csokkent, de ez a kulonbozo befektetések miatt volt, ami a kesobbiekben komoly eredmenyt termelhet. 
Ez a menedzsment kivalo tokeallokator volt a multban, es nincs okom azt hinni, hogy ez valtozott volna, a novekedest a high margin fele toljak el, pl cloud az e-commerce iranybol, epp ezert nem lehet egy JD.com-t a BABA-hoz merni. Ott amugy 37 % volt a novekedes egy nagysagrendileg feleakkora cegnel, mig most a BABA-nal 27 % a negyedevben. En sehol nem lattam 10 % novekedest, meg a legpesszimistabb elemzok is ennek a duplajat varjak. Na mind1, nem akarok en BABA berencnek tunni, de a ceg top10 vilagszinten reszvenyesi ertekteremtesben, es mar most az van bele arazva, hogy a profitabillitssa a jelenlegi szintrol 15/17 %t esik, ami keptelenseg 20, de akar 10 % novekedes mellett se. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek