Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 11. 01. 14:42
Előzmény: #52279  Placi82
#52280
Ráadásul jövedelmezőbb🤷‍♂️
Placi82 2021. 11. 01. 14:28
Előzmény: #52278  Törölt felhasználó
#52279
Az biztos:) 
Törölt felhasználó 2021. 11. 01. 14:12
Előzmény: #52276  Placi82
#52278
Van🙋‍♂️
IO, RIG, BORR. 
De lehet, hogy egyszerűbb lett volna venni egy olaj certit 60 dollárnál 🤣
kukker 2021. 11. 01. 13:31
Előzmény: #52274  Phylaxa
#52277

Babilon itt van, ami nagy valószínűséggel az USA.
De ítélet lesz majd rajta vélhetőleg és mint ilyen jelentőségű valami, meg fog szűnni.
Placi82 2021. 11. 01. 13:24
Előzmény: #52273  somebody
#52276
Nem. :). Az olajat ti hova várjatok? Ha már ahhoz kapcsolódó cégekben van benne a portfóliónk egy része. Olvastam sok elemzést itt is és másutt is okos, hozzaerto elemzoktol, hogy egy lefelé eső trend egy korrekció kezdődott most el. De én  a következő 2-3 hét múlva 90 usd felettre várom az olajat. De ez csak az én minden alapot, nélkülöző gondolatom. Én azért gyűjtöttem olaj cégek részvényeit, mert ez év végére 90usd feletti árfolyamot vizionaltam. Van esetleg valaki meg? vagy egyedül vagyok most már a varakozasommal. Meg az IO-t se dobtam ki :) 
new1 2021. 11. 01. 13:09
#52275
úgy emlékezem évek óta  a hírek arról szólnak ,  a btc kimagasló voalitással rendelkezik egyébként semmi megfogható értéke nincs . 
a játszmába meghívták a forex- ba már beleunt tradereket . esetleg áromot is használ a rendszer ,  és a gallok nem ? 
uránbányában dolgozni nem akaró youtuberek  erösebb közösségformáló szereppel rendelkezhetnek mint a tradicionális media, gutenberg :)
Phylaxa 2021. 11. 01. 12:46
Előzmény: #52272  kukker
#52274
Utoljára Babilonban változtak meg nem? A természet rendet tett és egy sokkal primitívebb, de a természettel sokkal összehangoltabb létforma győzedelmeskedett.
somebody 2021. 11. 01. 12:36
Előzmény: #52268  Placi82
#52273
Én szívesen meghallgatok minden össze esküvés elméletet :D 
kukker 2021. 11. 01. 12:16
Előzmény: #52268  Placi82
#52272

"Az emberi attitűdök nem változnak, nem változtak már 3000 éve biztos."
Most majd fognak. Nemsokára eljön az az idő, amikor fognak.
Biztos lehetsz benne.
Placi82 2021. 11. 01. 12:15
Előzmény: #52269  sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
#52271
😀. Az ember mit gondol és mit tesz az sajnos nem mindig ugyanaz, ezt hívják meghasonlasnak. . Én is keresem most  a coinbase on, crypto.com ön következő elondoge mars, és Shiba Inu coin utódját, hogy pár száz dollárt beleteve egy luxus haz árat realizaljam. Mert egyhamar  ennek nem lesz vége. Az elvek luxusat sem engedhetem meg magamnak. :)) 
kukker 2021. 11. 01. 12:11
Előzmény: #52261  totoro
#52270

"Nem veszik észre a döntéshozók, hogy ez mekkora arcul köpése a klímacéloknak?"
Vagy mi nem vesszük észre, hogy amit mondanak hangzatos dolgokat, az talán nem igaz és csak megyünk a hangzatos szavak után?
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta 2021. 11. 01. 12:04
Előzmény: #52268  Placi82
#52269
Mivel az egész teljesen nyíltan megy, így nincs semmiféle összeesküvés. Mondhatni a gépház zaja, ami kihallatszik és beindítja az emberek képzeletét. Olyan összeesküvés nem tud sikeres lenni, amit P.Laci 39 éves budapesti lakos a vasárnapi ebéd előtt kitalál és büntetlenül leírhat egy magyar fórumocskában :) Amíg János engedi, én szívesen olvasom az okfejtéseket, néha kellenek a vad összeesküvések is ellenpontnak. Hajrá és jó ebédhez szóljon a nóta minden rendes magyar háztartásban :)))
Placi82 2021. 11. 01. 11:39
Előzmény: #52267  szieszta
#52268
Evvel amit leirtal szerintem nincs baj. Az emberi attitűdök nem változnak, nem változtak már 3000 éve biztos. Ezt  A. Schopenhauer, az állandó emberi viselkedés mintát, tökéletesen leirja több művében is. Teljesen mindegy, hogy 2021 ben a youtuberek iránt rajonganak, vagy mint régen, Napóleonert, vagy Julius cezar, vagy Corelius Sulla ért rajonganak a tömegek. Én a történelem tudásom, és filozófiai ismeretemet, kombinálva a kezdetleges, gyenge de folyamaton fejlesztendő, gazdasagi jelenlegi ismeretemmel. Olyan globális gazdasági összeesküvés elmélet rajzolódik ki szamomra, hogy azt le nem merem írni, mert nem szeretném alufólia sipkas konteo hívőkent égetni magam:). Hisz a fosodratu média évtizedek alatt, tökéletesen osszemosta az okokat kereső, az elé tálalt kész narrativakat, nem késznek elfogadni embertipust, az alufólias összeesküvés hívő felnotasokkal, hogy már értelmetlen küzdeni ellene. :). Részemről off a téma.:)
szieszta 2021. 11. 01. 11:06
Előzmény: #52263  Placi82
#52267

Mi ezt nem érthetjük. Egy olyan generáció nőtt fel, akiket a számítógép nevelt, virtuális valóságként megélve az életet. Ezernyi youtuber hülyíti őket, jópofizva a lelkükbe férkőzve. Emlékszem gyerkőceim hogyan vártak egy egy live bejelentkezést, hogy végignézzék, hogyan játszik egy számítógépes játékot egy jópofa srác, aki kommentálja is a történteket. Győrben volt egy IT bemutató, ahol ezek voltak a sztárvendégek. Mi nem voltunk, de az egyik ismerősöm elvitte lányát. Be kellett regisztrálnia, majd minden regisztráltnak volt 1 perce, hogy élőben találkozhassanak. Ezernyi általános iskolás sorakozott. És ez csak egy pici magyar közösség.
A facebook elérte, hogy ezernyi haverod van, de jóbarátod egy sem. Egymást lesik az emberek, kinek mije van, mennyire boldog, mit engedhet meg magának. Közben vágyakozik, ő is el szeretné érni ezt. Ezt szépen kihasználva adják is a tanácsot, sokszor ingyen, de ezzel óriási pénzeket keresve. Ezt újra bemutatva még több követőt tudnak összeverbuválni.
Azt tudjuk, hogy a vágy a legerősebb mozgatórugó, a tüzelő szuka a kankutyát "szupermenné" változtatja. Még a falon is áthatol. :-)
Az embereknél nagyon hasonló eredményt vált ki a meggazdagodás vágya, ami mindent megelőz. A pénzzel mindent meg lehet venni, így ha sok van, az megoldja összes gondodat. Ezt sugallja az összes reklám. Azt meg tudjuk, hogyha valamit sokat ismételgetnek, egy idő után még az is elhiszi, aki addig elzárkózott.
kajli_man
kajli_man 2021. 11. 01. 10:46
Előzmény: #52258  frossnag
#52266
+1 
Én azt látom, hogy összemosódik sokszor a határ a Bitcoin és maga a blockchain technológia között. A blockchain jó és hasznos szerintem is (IT szemmel), főleg ha elkezdenek majd terjedni az erre épülő üzleti alkalmazások, amelyek remélhetőleg egyszerűsítik az életünk bizonyos részeit. A Bitcoin ezzel szemben vak hit. Jött már ki nála "fundamentálisan" jobb coin is (pl.: ETH, ADA), szóval még azt sem lehet mondani, hogy valamilyen speciális képessége alapján kitűnik a tömegből. Egyetlen előnye van: ő volt az első, ami azért lássuk be nem valami erős érv.
Placi82 2021. 11. 01. 10:43
Előzmény: #52261  totoro
#52265
Pontosan. Milyen érdekesek ezek a dolgok. A meregzoldek vezetőinek is meg van mondva hogy nem piszkaljul a felesleges algoritmusok számításával, azaz a validalassal ezt a konyezetszemnyezest ami idővel sokkal nagyobb lesz mint Franciaország aramfogysztasa. Hisz 200.000$ os btc arfolyamnal értelemszerűen közel hasonlo értékű KW/h áramot kell feleslegesen elpazarolni 1 BT "kibanyaszasaert. Garantálom hogy senki se fog a kornyezetvedok szervezetek közül tiltakozni. Mert ezen a szervezetek, vezető, és irányítói azok ellen tiltakoznak, amit" megmondanak nekik"! ,hogy milyen narrativakat kell kovetniuk. 
Phylaxa 2021. 11. 01. 10:33
Előzmény: #52254  Törölt felhasználó
#52264
Az arany és a termőterületek végesek. Ezért menekülő útvonalak. Ha a víz emelkedik, akkor a meglevő területeken növekszik a zsúfoltság. Terület vásárlás? Gondolom aranyért. Mi másért?
Placi82 2021. 11. 01. 10:18
Előzmény: #52250  Törölt felhasználó
#52263
Olyan ez mint amikor a feleségemmel beszéltem a női divatról. Az önálló öntudatos mai kor nőinek, akik egy önálló "entitás", meg kel mondani, hogy mit gondoljanak a divatról a nagyvallalatok divat diktatorai, mert nincs egy onnalo gondoltuk. Vakon követnek bármekkora, butasagot, tömegével. Feleségem is röhög rajta, hogy "az idei divat" milyen otromba. Ugyan ez van most a tőzsdén, és a piacokon. Nézzük a BTC-t, azt megértem abszolút, hogy valaki spekulatív eszközként tekint rá, és várja 200K is. Simán meglehet szvsz. De az hogy tízmilliók tekintenek rá kincskepzoként na azt nem ertem! Pedig ez adja a BTC gerincét! . Ezt is megmondtak a "divatdiktatorok" a tömegeknek. Mert az arany stabilabb biztosabb 3000 éves kincskepzo, banyasszak, munka van mögötte, független a fiat, és a jegybanki rendszertől, decentralizált, bárhol bevalthato fiat pénzre, és lehet vele fizetni, nem tudják a hekkerek ellopni, ha elasod a kertedben, vagy nagyanyád kertjében, 🤣, szóval az arany nak kellene lenni 60K nak, a penznyomtatas, és az alacsony kamat okozta likviditás bőség okakent. De a "divatdiktatorok" elterítette a tömegeket, és a "virtualis arany"BTC be terelték a birkakat, ugyanazon tulajdonsaggal ruhazva fel mint az aranyat. Felmerul a kérdés, hogy a penznyomtatastol megrémült tömegeknek miért hozták létre egy ilyen kincskepzo eszközt? A válasz azért mert egy ilyen belső és külső érték nélküli megfoghatatlan valami ára lehet gond nélkül is 500.000$!!! De az arany nem lehet következmények nélkül akár 10.000$/uncia se, hisz a fiat rendszer összeomlását hozna, ekesen mutatva a papírpénz elertektelenedeset!! Szóval a BTC egy nagyon jó gőz leereszto szelep, a tömegeknek. (( meggyőződésem, hogy Satosi valójában  azért nem jelentkezik a dicsőségert évek óta, mert már nem él. 😉)). Olyan ez mint a történelemben a forradalmak, ha nagyon alaposan tanulmányozod, meglepő dolgokra és összefüggésekre lehet rajonni. Hogy nem is voltak véletlenszerűen, se spontanak,sem felsőbb érdek nélküliek. 😉. Ha válaszolsz erre, kérlek érvekkel gyere, ne avval, hogy nem értünk meg erre. 
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta 2021. 11. 01. 09:57
Előzmény: #52261  totoro
#52262
"Ha valamit nem tudsz megakadályozni, állj az élére."
totoro
totoro 2021. 11. 01. 09:51
Előzmény: #52258  frossnag
#52261
Én már csak azért sem értem, hogy USA is hogy a picsába tudott beállni a bitcoin mellé, amikor havonta annyi energiát fogyaszt a "kripto ipar" mint Franciaország. Nem veszik észre a döntéshozók, hogy ez mekkora arcul köpése a klímacéloknak? A vérzöldek is minden döglött kiskutyáért képesek tüntetni, de ez valahogy nem zavarja őket. Nem értem. Egyedül Kína nem bolondult meg még teljesen.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek