Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2021. 10. 27. 09:57
Előzmény: #51930  RangerHU
#51940
HuTi 2021. 10. 27. 09:56
Előzmény: #51935  Placi82
#51939
Te annyi előnyben vagy a számolni képtelen tudatlan milliókkal szemben, hogy tisztában vagy azzal, hogy “ Ez a" piac" ráadásul folyamatosan mesterségesen évek óta "meg van eroszakolva" konkrétan nincs klasszikus értelemben vett piac!!!!!. “. És ez nagy előny.                  
              Ha valaki ennek tudatában kereskedik, használ stoppot és közben még olyant sem próbál amit Burry (Trenddel szemben shortot nyitni, minek? Az okosabbak egyszer próbálják és tanulnak belőle, a többieket hagyjuk) akkor a kockázatok egy részét kiiktatta. A többire úgysincs ráhatásunk.
Törölt felhasználó 2021. 10. 27. 09:54
Előzmény: #51922  hellforceone
#51938
Mások írásai nem tudom milyen célból jöttek létre fakatika tekintetében, de én azon gúnyolódtam (ha gúnyolódtam), hogy milyen nevetségesen - ámde kibaszott magabiztosan magyarázza a deflációt.
A három érve egyszerűen komédia a hozzáértőknek.
Szerintem is nagyon komoly esélye van a deflációnak, de még véletlenül sem amiatt, amit Katika olyan magabiztosan állít. Azok az érvek NONSENS-ek. Ilyen nonszenszeket már számtalanszor mondott. 
Peersze mondhatom azt, hogy én arra fogadok, hogy a Nap 24 óra múlva ismét feljön, mert a Nap kering a Föld körül. Persze a fogadáson valószínűleg nyerek, de attól még nevetséges, amit állítok. Valójában csak szerencsém volt... Na ez Katika. Pontosan ilyen megmondóemberek voltak a dotcom őrületben is. Csak akkor legalább volt egy narratíva, miszerint a technológia megváltoztatja a világot. Most még narratíva sincs, csak katikának azért van igaza, mert a jegybankok öntik a pénzt. Addig lesz igaza, ameddig ez történik.
Placi82 2021. 10. 27. 09:53
Előzmény: #51915  ppw
#51937
Short Squeeze ide kevés lesz indok nak barátom. Bizony a Hertz megrendeles, ami 4 Mrd usd, ha jól tudom, ami a  legesleg optimalisabb esetben kecsegtet 400 millió usd profittal, dobta meg a Tesla cegerteket 100 milliárd usd vel.!!! Szóval megint az emberi ostobaság!!! . A maradék lehet a SQ hatás az előbbi következményeként, és okakent 
mamoka47
mamoka47 2021. 10. 27. 09:52
Előzmény: #51931  szieszta
#51936
Természetesen nem volt meg végig, én még decemberben vettem 3usd cél árral, aznap nem adtam de másnap ,  a következő napi 100%nyitónál 6 USD sajnos dobtam. Utána ment 14 USD re
Placi82 2021. 10. 27. 09:48
Előzmény: #51922  hellforceone
#51935
06.43 ra. Ez a "piacnak mindig igaza van" kicsit unalmas mentsvar. Az összes nagy hedge fund vezér, és komoly nevek több évtizedes tapasztalattal a szakmába évek óta kongatjak a veszharangot, hogy ez nem normális. Számok, adatok, cég mutatók alapján ez egy mánia, amit évek óta amit 2 dolog fűt, 1.penznyomda,2 az emberi hülyeség.  A számok nem hazudnak. A "Katinka" igen. Volt iskola társam kb az összes megtakarítással kb 20 mft vel van a tesla ban, és 2000 re várja. Mikor rakerdeztem hogy akkor közel 2000 Mrd lesz a kapitalizacioja és milyen P/E érték lesz szerinte. Azt se tudta, hogy mi a bajom. Burry meg shorban szerintem a vagyonát égette el a héten. Akkor a volt osztalytarsam a zseni, Burry meg ostoba? Szerintem egyszerűen az van hogy a sok fölös pénz és a sok új piacra lépett tudatlan számolni képtelen emberek millió mozgatja az általad nagyrabecsult "piacot. Ez a" piac" ráadásul folyamatosan mesterségesen évek óta "meg van eroszakolva" konkrétan nincs klasszikus értelemben vett piac!!!!!. Továbbá én kisgyerekes 39 éves apukakent nem vagyok boomer, de... De én is veszek vislink, GEVO MVIS, és társait, discordon, sw, reddit, nyomon kovetem a topikokat, sok tippet megjatszok kis pénzel keresek pár ezrest, legutóbb ezt a mém részvény dwac ot játszottam meg. Vazze, ez már nem tőzsde, hanem tippmix. Felrantjak a picsaba gyorsan leugrani róla, és vissza megy  oda ahol volt. Hányszor volt már ilyen, sokszor indok nélkül, valami semmilyen hírre felrantjak ez a sok vackot, és 2 napon belül visszaesik. Ez a tőzsde? DWAC ot konkrétan tényleg szegyeltem, már Trump miatt is. :)). Szóval szerinted ha ez normális, akkor maradjon kimondatlanul mit gondolok....
RangerHU 2021. 10. 27. 09:37
Előzmény: #51932  szieszta
#51934
“ Ezért nem értem, miért kell zárni a pozit, ha csak nem azért, hogy nyugodt hétvégéje legyen az embernek. “
Pont ezért.
Forex hétközben+BTC éppen elég.
Valamikor ki kell kapcsolni.
RangerHU 2021. 10. 27. 09:31
Előzmény: #51932  szieszta
#51933
“ hogy ez semmi másra nem jó, csak szuper spekulációs eszköz”
Jelen formájában, jelen helyzetben csak is erre jó.
Az egy másik kérdés, h a blockchain kinyitott egy új világot…
szieszta 2021. 10. 27. 09:27
Előzmény: #51930  RangerHU
#51932

Pontosan. Mindennek meg van a technikája. De akkor te is úgy gondolod, hogy ez semmi másra nem jó, csak szuper spekulációs eszköz. Meg kell lovagolni a hullámokat és ezzel pénz keresni.
A BTC-nél sokszor hétvégén robbant az árfolyam, és mivel ott nem zár be  a piac, nem kell remegve várni, hogy hétfőn nyisson a tőzsde. Ezért nem értem, miért kell zárni a pozit, ha csak nem azért, hogy nyugodt hétvégéje legyen az embernek. Sokan éppen a hétvégét használják ki, hogy ne unatkozzanak. :-)
A kriptoakademia discordján írogatott egy srác, ha igaz, amit művet, akkor le a kalappal. Tőkeáttétellel ugrált ki be, olyan elemzéseket mutogatva, hogy el sem tudtam olvasni, nemhogy megérteni. Végigzongorázta szinte az összes altcoint. Ehhez nagy szakértelem és elszántság kell, de úgy látszik működött. Igaz, a bukókat soha nem írta, így egy kicsit hiteltelenné vált, mivel olyan nincs, hogy mindig csak nyerj.
Hasonlóan, mint Krida barátunk, a (percenként váltogatott) brutál longjaival és shortjaival.....csak profiknak!
szieszta 2021. 10. 27. 09:10
Előzmény: #51929  mamoka47
#51931
Én ezt figyelgettem, de ha az idén tavasszal vetted, onnan nem volt 35 szörözés, csak 10 szerezés. Azóta meg harmadolás. Főleg tegnap a -20%-kal.
RangerHU 2021. 10. 27. 09:02
Előzmény: #51924  szieszta
#51930
BTC-hez.
Ha megengeded.
Áru és értéktőzsdén nem kereskedem, s talán ezért nem is ebben a formában tekintek mondjuk  a BTC-re. Aranyhoz sem hasonlítanám- pláne a fizikai arany vásárláshoz.
Abban a formában érdemes vele tradelni mint a forexen…s nagyon rövid időtávonkon. Hétvégére pedig pozit zárni.
Kinek mi a stratégiája, de eurusd kereszten se hónapokig ül az ember egy poziban egy ilyen időszakban.
mamoka47
mamoka47 2021. 10. 27. 08:50
Előzmény: #51926  sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
#51929
 Add el vegyél az egyik kedvencemből  VTNR ( Vertex Energy ) Nagy móka és kacagás volt a tavasz, közel 35x lett az árfolyama,azóta inkább sírás van(nem nekem) de szerintem lassan indul a következő kacagós időszaka.
Törölt felhasználó 2021. 10. 27. 08:26
Előzmény: #51926  sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
#51928
Add el, vegyél AMC-t :D (viccelek)
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta 2021. 10. 27. 08:11
#51927
Elliott mesterektol szeretnek kerni egy velemenyt, vagy kijavitast a rajzomra. Jol latom a kulonbozo szinu szamozasokkal az iranyokat? Vagy ti profik mast lattok benne? 
https://invst.ly/wfbcv
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta 2021. 10. 27. 08:05
Előzmény: #51922  hellforceone
#51926
Jol latod nagyreszt!
Akkor mar egy konkret kerdes, hatha jobb tanacsot adsz, mint en magamnak :)
SPCE (hype szarsag) pakkon van 30% buko, mit tegyek vele? Adjam el es vegyek helyette teslat?
Teljesen komoly a kerdes.
hellforceone 2021. 10. 27. 07:57
Előzmény: #51923  terelemel
#51925
Ha holnap ugrana a Shell 10%-ot, vagy 20-at, az sem érdekelne. Ahogy írtam, az elmulasztott lehetőségekkel vagy hibákkal szemben is próbálok türelmes lenni. Ettől független én is érdekelt vagyok nyersanyagokban, nemesfém bányászokban, de ugyanúgy techben és kryptóban is. Olajosokat majd akkor veszek, ha lesz egy nagyobb korrekció, amire számítok is, de ugyanúgy a tecben is, de nem összeomlásra, hanem csak pár % korrekcióra. Olajosokban amúgy nagyobb korrekcióra, de majd kiderül. Vissza akarok szállni, de szerintem korrekció lesz, a mértékét inkább nem írom le.
szieszta 2021. 10. 27. 07:37
Előzmény: #51922  hellforceone
#51924

A fakatikát viccnek szántam, a magyar nyelv szépségének.
Abban teljesen igazad van, hogy ha valaki pénzt akar keresni, alkalmazkodnia kell az új rendszerhez. Kérdés, hogy meddig lesz ez életképes. Ahol már semmit nem jelent az érték, csak az ár.
Természetesen nagyon vonzó, hogy valaki beugorjon a mókuskerékbe, de elég rizikósnak látszik. Soha nem lehet tudni, mikor omlik össze egy semmire felépített piramis.
Ahogy itt korábban írták, kinek a nyakán maradnak majd az értéktelen részvények.
A bitcoinnál a legjobb jós is már 80%-os bezuhanást jelez előre, persze , hogy mikor, milyen árfolyamon, azt egyenlőre megtartja magának. Ha a tőzsde a jövőt árazza, akkor már ott is zuhanás várható, mert mindenki készülni fog.
A teslánál a P/E 500 felett van, ez tényleg a nagyon nagyon jövőt árazza.
Az LMBT mozgalom jele lehetne egy fakanál. Egy újabb szójáték. Miért is?
terelemel 2021. 10. 27. 07:16
Előzmény: #51922  hellforceone
#51923

. Holnap Shell jelentés, itt eldolet merre tovabb, lehet korrekció, de simán tovább felfelé is, mivel
kvázi hiánygazdasag alakult ki, nem látom a  nyersanyag korrekció okát (bár lancreakcio miatt lehetséges, no meg covid)
hellforceone 2021. 10. 27. 06:43
#51922
"Tetszik" ez a fakatika gúnyolódás itt a fórumon. Nem értem mi a baj vele, meg kell nézni az eddigi eredményeket, nem pedig nyavajogni. Itt a 3/4 fórum a RIG feltámadására vár, ami 3 évvel ezelőtt, alacsonyabb olaj árnál magasabban állt, most pedig magasabb olaj árnál -jóval - alacsonyabban. Persze lehet szidni a rendszert, a vak piacot, a jegybankárokat, hogy mindenki egy hülye idióta és a pénz nagy részét RIG-ben tartani, de azt is lehetne, hogy az ember jobban diverzifikal és a "trendi" részvényekkel pénzt keres, majd a hozam egy részét esetleg RIG-be teszi vagy valami más olaj/gáz cégbe. Nem bántásként mondom, mert becsülöm amúgy azt, amit itt Pomperj csinál, de valahogy megmosolyogtam kicsit, mikor 1-2 hónappal ezelőtt írta, hogy na, most aztán szakad az ARK és mekkorát ment a RIG, már 250-300%-ot... jah, kérem, igen, mikor már majdnem lement nullára, de azt elfelejtődött valahogy, hogy a RIG 3 évvel ezelőtt még 10 USD felett volt, ha jól emlékszem (nagyjából tudom, mert akkor én is buktam rajta egy szépet - szerencsére csak százalékosan nézett ki szarul, nem tőke veszteség mértékében, mivel nem tettem rá a fele vagyonom) és itt már akkor is az ment, hogy a RIG az évezred befektetése. Ezzel szemben ezalatt az ARK etf csinált legalább egy duplát - nem tudom, mert sajnos nem tudtam megvenni, amcsi ETF. És ezzel most nem "fakatika" táborát akarom nagyon gyarapítani vagy őt éltetni, nem is pomperjt akarom támadni, de valahogy jó lenne már benézni úgy ebbe a fórumba, hogy nem a mindenki hülyézése megy állandóan és, hogy miért nem mozdulnak már az olajosok, mekkora ge.i a piac, hanem valami konstruktiv beszélgetés folyik. A piacnak állítólag mindig igaza van, fogadjátok el ezt akkor is, amikor 1500 USD lesz a Tesla és a RIG esetleg még mindig 4-5 dollár körül mozog majd. Vagy ha nem így lesz, hanem a RIG már 100 USD lesz és a Tesla szintén (szerintem sokan itt még akkor sem vennék meg, mert annyira egy mantrát fújnak), akkor örüljetek majd annak. A tőzsde türelem játék (is), akin itt valóban látom a türelmet, az Pomperj, a csapat nagy része pont olyan spekuláns csupán, mint akiket sokszor szidnak és hülyéznek. Ha befektetők vagytok, akkor legyetek türelmesek a piaccal, a befektetésetekkel, de leginkább MAGATOKKAL és az esetleges elmulasztott lehetőségekkel szemben. És nem, én sem világosodtam meg, inkább spekulánsként viselkedek, próbálok rövid idő alatt profitot elérni, nem látom a piacot, igen, számolok valamikor egy összeomlással, de attól még nem írtam ide minden nap, hogy mekkora hülye a piac, mikor a Shell és total pozícióim cca. jó 50% mínuszban voltak... végre a Shell is "kiolvadt", dobtam is rögtön, majd korrekció után visszaveszem. Mert szerintem korrigálnia kellene az olajnak, nem is kicsit, de majd meglátjuk, mit gondol róla a piac. Ha nem úgy lesz? Hát istenem, nem jól ítéltem meg a helyzetet, de nem fogom a rendszert és mindenkit lehülyézni azért, mert nem jött össze, amit akartam. És nem, nekem sem tetszik a központi bankok viselkedése és az, hogy szó szerint meg lopnak és még sok más dolog sem, de mit tudok tenni?? Mindenkitől elnézést kérek a "kirohanásért" és a hosszú írásért. Lehet anyázni, nem érdekel.
Zedisdead 2021. 10. 27. 00:20
Előzmény: #51903  Placi82
#51921
A részvények a jövőt árazzák, nem a jelent. A jövőről pedig az a vélekedés, hogy 2030tól nullát érnek az olajcégek. Érdemes megnézni a donpepe honlapját. Gagyi, olasznak álcázott valójában magyaros kaja panelproliknak.
De az étlapjukon van vagy 100 féle vegán pizza meg 100 féle gluténmentes vegetárianus pizza. Alig győztem lefelé görgetni, hogy normális kaját találjak.
Ilyen durván dühöng a jakobinus zöldőrület még itt a félprérin is.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek