Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 10. 12. 19:19
Előzmény: #51118  Alexander_Greybeard
#51120
Nem a fiatalok vérét szívom.
A fed ámokfutását - feltételezem te fiatal vagy- pont a te érdekedben hozom fel.
Nekem marha jó dolgot csináltak. Vannak ingatlanjaim. Én k*rva jól jártam, mert 5 év alatt 3x-ozták az árukat, de lehet keveset mondtam.
De a pont most huszonévesekkel kicsesztek, mert mondjuk a fizetés 1,5-eződött 5 év alatt, az ingatlan, meg jobb helyeken 3x-ozódott. Ugyanez igaz az autókra, miegyébre. Ők/ ti lettek a kisemmizettek, a tőkések, meg a nyertesek.
Érted jöttünk elvtárs, nem ellened :)  
Seismic
Seismic 2021. 10. 12. 19:15
Előzmény: #51102  Alexander_Greybeard
#51119
fúziós energiával nem fogsz gyártani műanyagokat, gumit, illetve kenőanyagokat sem ( még a fúziós erőműhöz is kellenek ezek)
100 éve is tudtunk repülni mégse járt ember a holdon ( a technológia nem volt elég fejlett, lsd napelemek most)...az érvelésed teljesen hibás
Alexander_Greybeard 2021. 10. 12. 19:10
Előzmény: #51114  yooio
#51118
Nem az energiacegeket szidtam. Csak bemutattam, hogy az o hulye hozzallasuk miatt vagyunk ebben a helyzetben most. Az egesz onnan indult, hogy mindenki fogalmatlanul a masikat szidta par hozzaallassal lentebb de veletlenul sem a baj okozojat mert mukodik a 40 eve kitalalt es mukodtetett propaganda. Van abban valami lelekmelengeto, hogy arra fogadnak/abba fektetnek, hogy valami nagyon rossz es csillogo szemmel figyelik a grafikonokat, hogy igen, igazuk lett, tenyleg rossz.
Az infrastrukturaban teljesen igazad van, ezert is irtam, hogy majd """biztosan""" abba fogjak fektetni az olajbeveteleket. 
A megoldasi javaslatom teljesen egyszeru. Vegyuk eszre, hogy szar a helyzet, csak szarabb lesz, es ne egymast szidjuk. A tobbi meg lesz, ahogy lesz. Az LHC peldajabol kiindulva meg nagyjabol 200 ev, mire ipari megoldasok lesznek gravitacios hajtomuvekre. Addig is probaljuk ne az aktualis fiatal generaciot szidni mert elni szeretnenek.
szieszta 2021. 10. 12. 19:06
Előzmény: #51111  Alexander_Greybeard
#51117

Ha felmegy az ár, egyre többen rá lesznek kényszerítve, hogy spóroljanak.Gyorsabban fog zöldülni minden, mert az emberek keresni fogják, hogyan tudnának kevesebbet fizetni.
Én tavaly kértem árajánlatot napelemekre. A tanácsadó, látva a kétszintes házamat boldogan mondta, hogy nekem hamar meg fog térülni, aztán a számlákat látva lekonyult a szája, mert számításai szerint nekem nem nagyon éri meg. Igen, elég keveset fogyasztunk, pedig nem fagyoskodunk. Egy év sem telt el és már az árak duplázódásáról  szólnak a hírek, így viszont fele annyi idő alatt térülne meg a befektetés. Ha tényleg így lesz, nem fogok gondolkodni, belevágok. Csak az a baj, hogy azóta  a napelemek ára is kétszereződött, legalábbis gondolom.
pomperj
pomperj 2021. 10. 12. 18:54
#51116
SPY daytrade
Oriasi lett a divergencia pl. Nasdaq es DOW kozott, de amugy szinte minden mas indexpar kozott. 
Nem dolt el, hogy beindul-e lefele egy eroteljes eses? Vagy nem, es elindul felfele.
Az SPYban 4390 fole kellene menni ahhoz, hogy bullos legyen. Amig nem, addig lefele latszik kitorni.
Minden pengelen latszik tancolni.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20211012v01x05rr5.jpeg
.
szieszta 2021. 10. 12. 18:53
Előzmény: #51110  macskassy
#51115

Az ember már csak ilyen. Más szemében a szálkát, a sajátjában még gerendát sem látja. De azért hidd el, ezek a top managereknek nem lesz gondjuk kifűteni a 200 nm-es házikójukat, mert több mint valószínű új építésű és alacsony energiaigényű. A nagynénim ´60-as években épült háza nem ilyen, igazi energiazabáló. A nagynénim meg kisnyugdíjas, 88 éves, még a festésre sincs pénze, nemhogy szigetelésre.
Az ilyen idős emberkék lesznek vesztesei ennek az energiaválságnak.
yooio 2021. 10. 12. 18:51
Előzmény: #51102  Alexander_Greybeard
#51114
és akkor most mi van? igen, csúnya cégek ezek az energiások, mond csak, a FB nem csúnya cég? épp rosszat tesz a tini lányoknak. a dohánycégek nem rossz cégek? elhazudták hogy rákot okoz. És?
Mit akarsz ezzel mondani? szántsuk be sóval ezeket? akkor még annyi olaj+gáz se lesz mint eddig. A topicban szerintem a legtöbben üdvözlik a változást, csak az idiotizmust nem. Nem reális 5-10 év alatt átállni, de ha még át is állunk mi óriási áldozatok árán, szerinted Indiában meg Kínában mi lesz? ahol a mélyszegénység mindennapos, majd pont azzal fognak szórakozni, hogy dollár 1000 mrd-kat nyomnak bele az infrastruktúba. indiai, kínai faluban vszeg előbb kene villany, mint hogy a hálózatot olyan szintre fejlesszék, ami50-100-200 millió kocsi ellátáshoz kene, ráadásul a legtöbb ember sztem elfogadna egy trabantot is, csak hogy legyen mivel mennie. nem itt szarakodunk a 10+ milliós belépő elektromos autókkal, meg 18 milliós teslákkal. lárifári.
Inkabb megoldási javaslatokat mondjál, azzal hogy szidod a energiacégeket, semmire nem megyünk. Azt meg nem is értem, hogy mi okon személyeskedsz, fáj neked hogy látjuk a gazdasági folyamatokat és hasznot húzunk belőle? Ez olyan mintha a krupiét csesztetnéd a kaszinóban, vagy a dohánybolti eladót az üzletben. 
Ha kitomboltad magad, írjad, hogy kene megoldani a helyzetet, ez így teljesen felesleges, a személyeskedés ráadásul vicces is.
Törölt felhasználó 2021. 10. 12. 18:48
Előzmény: #51094  Törölt felhasználó
#51113
A cápától is azonnal menekülnek ki a vízből, hogy utána jól rágyújtsanak egy cigire a nagy ijedtség miatt.
bankos
bankos 2021. 10. 12. 18:44
Előzmény: #51106  bankos
#51112
Kicsit bepirult CPE és RIG.. ha jön a várt kis korrekció , meddig gondoljátok hogy vissza megy?
Alexander_Greybeard 2021. 10. 12. 18:35
Előzmény: #51108  Törölt felhasználó
#51111

Egy szukos es ritka de meg minimum 50 evig letfontossagu input ara az egekbe szokik. Ertem mar. Ez tenyleg mindenkinek jo lesz. A 200 dollaros hordonkenti arbol minimum 160 dollar megy majd infrastruktura fejlesztesre es R&D-re, hogy uj tipusu eromuvekbol aramoljon az olcso zold energia az osszes otthonba es jarmube a foldon par even belul. Afrikaban vegre nyugalom lesz mert kina bevonul es nem mernek majd nepirtani es haboruzni a kulonbozo torzsek mert a kinai egy rendszereto nep. Amerika sem tessek-lassek modon fog a terrorizmus ellen harcolni es vegre venezuelaban is demokracia lesz. Oroszorszag bolcsen es szerettel a sziveben fogja kormanyozni europat. Vegre nem fogja a burokracia es szethuzas brusszelt fojtogatni. Kozben pedig megindul a melytengeri banyaszat teljes erovel, ami hiresen jo a kornyezetnek, eddig csak a franya anyagiak miatt nem volt ra igeny. Utopia. Kar, hogy en mar nem elem meg.
macskassy 2021. 10. 12. 18:06
Előzmény: #51108  Törölt felhasználó
#51110
Nagyon okos top managerekkel ebédeltem a nyáron (céges juttatás :) ugyanígy nyafogtak, hogy vége a vilagnak (persze ők a premium ceges Suvval, 200nm házikóval giganagy ökolábnyommal az indiaiakat és kinaiakat szidták (ez is vicces). Csak csendesen annyit mondtam, ne izguljanak, minden be lesz árazva. Nem értették. Azóta a gázon és villanyon látszik, hogy elkezdődött.
Nem lesz alanyi jog az autó, a nagy ház, stb.
Majd megszokjuk, az ember alkalmazkodik. Ebben a legjobb.
exley 2021. 10. 12. 17:37
Előzmény: #51108  Törölt felhasználó
#51109
A Zöld azt jelent "zöldség":) A XXi.ik sz-ban nem lehet leváltni a kőolajat:)
Törölt felhasználó 2021. 10. 12. 17:29
Előzmény: #51107  Alexander_Greybeard
#51108
Az a helyzet, hogy ha Jánosnak igaza lesz, és az olajár az égbe szökök, akkor az lesz a legjobb az unokáinak. Miért? Mert mindenki arra lesz ösztönözve, hogy ne olajat- gázt égessen, hanem alternatív energiára támaszkodjon.
Az, hogy Te pl. másodlagos piacon mibe fektetsz be, nagyjából semleges a világ iparának tőkeallokációjára. Csak az elsődleges piac számít ilyen értelemben...
De ezek kicsit se zavarjanak.
Alexander_Greybeard 2021. 10. 12. 17:21
Előzmény: #51105  kajli_man
#51107
Erre csak a topic alapitojat es legnagyobb szakertojet tudom felhozni. Oriasi tudast halmozott fel minden temakorben, amihez valaha is koze volt. Jol nevelte a gyerekeit, akik szinten sikeresek lettek. Emberileg es anyagilag eszmeletlen dolgokat valositott meg. Tippjeivel es tanitasaival sok embert tett gazdagga teljesen ingyen. Peldakent lehetne mutatni szinte minden embernek. De meg sem fordul a fejeben, hogyha a gazprom es rig ugy fog viselkedni hosszutavon, ahogy o mar regota varja, akkor legkesobb a dedunokajanak lottek (az is lehet, hogy szo szerint). De most lehet rajtuk fogni 200-1000%-ot. Egy nagyon okos ember ennyire tud elore gondolkodni. Mit varunk akkor egy atlagostol?
bankos
bankos 2021. 10. 12. 17:09
Előzmény: #51103  szieszta
#51106
MOL-ban nincs megállás...?? Majdnem 1 milla db kötés záróban
kajli_man
kajli_man 2021. 10. 12. 17:09
Előzmény: #51102  Alexander_Greybeard
#51105
Nekem múltkor az jutott eszembe, amikor az volt a téma, hogy az olajosok mennyire el vannak maradva beruházásokkal, hogy akkor miért fizetnek évtizedek óta komoly osztalékokat? Nem lehet, hogy prudensebb pénzügyi döntések kellettek volna?
enexke
enexke 2021. 10. 12. 17:09
#51104
Sziasztok!
Mit szóltok az Aura Minerals nevű céghez? Én tervezem, hogy adok el egy kis LAC-ot és veszek belőle.
8,3 % osztalék, réz, és arany bányász, dél-amerikában, úgy gondolom, h éven belül dupla ennyit fog érni.Vki ránézne, aki többet ért ehhez?
https://ir.auraminerals.com/about-aura/institutional-presentation/
szieszta 2021. 10. 12. 16:57
Előzmény: #51097  vaczak
#51103

Én azt hiszem, hogy régebben a kőolaj lobbi volt az erősebb, nekik állt a zászló. Ők bármit megtehettek, mindenre volt pénzük. Most szépen megerősödött a másik oldal, jobban el tudják adni magukat.
A zöld is csak arról szól, ki tud több pénzt keresni.  A nagy klímavédelem csak addig fontos nekik, míg nincsenek korlátozva, de amint nincs benzin a töltőállomáson, máris háttérbe kerül az ökológia. Ha majd fázik a fenekük, meg nyugodtan betüzelnek műanyag flakonokkal.
Ez most divat, zöldnek lenni, ahogy a szomszéd srác is nagyon érti, de szívesen repked ide oda, meg még a szomszédba is kocsival megy. A bitcoin bányászásról már ne is beszéljek.
Alexander_Greybeard 2021. 10. 12. 16:50
#51102
Ez a sotetzoldezes annyira cuki. Exxon es tarsaik mar bo 40 eve tudnak a klimavaltozasrol. Elso dolguk volt kitalalni, hogyan lehet a narrativat uralni. A net tele van tenyfeltaro irasokkal, utana lehet olvasni. Ha 40 eve kezdenek a zolditesbe fektetni, most az akkori nagy olajosok egyenkent lennenek akkorak, mint az Amazon. A rovidtavu hozam tobbet ert, igy jartak (meg mi is). Es ha mar sotetsegrol beszelunk, megosztom a veletek az alabbi idezetet. Mai napig emlekszem arra, amikor eloszor olvastam a friss hirek kozott:
"The hoax is that there are some people who are so arrogant to think they are so powerful they can change climate. Man can’t change climate.... God's still up there. The arrogance of people to think that we, human beings, would be able to change what He is doing in the climate is to me outrageous" - Oklahoma Senator Jim Inhofe, chair of the Senate Environment and Public Works Committee.
Ekkor lettem 100% biztos abban, hogy rovid tavon kihalunk. Addig csak 99%-ra saccoltam. A terv mukodott, eleg csak ezt a topicot megnezni. A fiatal generacio a hibas, akik nem hajlandoak a szuleik hibaja miatt sokkal rosszabbul elni, mint a szuleik. Es kulonben is, nem lehet rogton atallni. Hulyek ezek? A jegybankok a hibasak. A meme politikusok a hibasak, mind kommunista. Most kell olajba fektetni mert innen csak felfele mehet. Kaszaljunk az olajosokon. Igen. Meg 10-20 jo eve talan lehet a szektornak. Aztan mi lesz? Jon majd a fuzios energia. Az mindig csak 30 evre van elottunk. 
Neha olyan erzesem van, hogy a topic IQ-ja nincs meg osszesen 99. De mindenki ugyesen rajzol grafikonokat, az is valami.
vaczak 2021. 10. 12. 16:31
Előzmény: #51098  Törölt felhasználó
#51101
Nekem sincs sok illúzióm ezzel kapcsolatban, de kicsit önbeteljesítő/önfelmentő jóslat ez is (amiben én is vétkes vagyok gyakran, a sajtát mikroszintemen sem teszek eleget). Apránként változtatható az emberi mentalitás, pláne ha nem csak azt látja, hogy télen hideg van (és a lámpavasról lógatott zöldekkel nem lehet jól tüzelni), de a saját bőrén érzi a többi évszak katasztrófáit is. Ebben a topicban különösen nagy a sűrűsége az egy főre jutó világvége-jóslatoknak, és az a vicces, hogy gyakran nagyon hasonló FED és tsai ellenes retorikával operálva, mint a "sötétzöldek".  

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek