Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bimborablo
bimborablo 2021. 10. 10. 18:34
#50940
https://www.portfolio.hu/bank/20211010/megerkeztek-a-zold-lakashitelek-10-pontban-a-lenyeg-504500
https://www.penzcentrum.hu/otthon/20211007/kegyetlen-robbanas-varhato-a-magyar-ingatlanpiacon-erre-mindenkinek-fel-kell-keszulnie-1118378
Tessék csak tessék, vigye ki akarja :)“Legfeljebb 70 millió forint hitelösszegig, maximum 25 évre, legfeljebb fix 2,5%-os kamattal vehető igénybe egyetlen alkalommal.”
Mintha nem lenne épp túlfűtve ez a szektor… a legtöbb ház, társasház meg rohad le közben mert úgy elszáll mindennek az ára , ill embert nem találsz rá, hogy felújítsa. De fenszinek gondolt aggloba kiköltözésre fektetett panelokba … na ahhoz küldik a lóvét épülnek is üzemi szinten. A program álságos “zöld” mivolta megérne egy misét már egy sima panelprogramhoz képest is. 
szieszta 2021. 10. 10. 17:45
Előzmény: #50935  lngnl
#50939

Azért ülnek be a kávézóba, meg veszik meg a drága ingatlanokat, mert nem a megtakarításaikból teszik ezt, hanem hitelből. Úgy érzik, hogy nem a kávéra vették fel a hitelt, hanem a tévére, autóra, házra.....a kávéra ezért telik.
A rendszerváltás után az volt a magyarázat a rossz pénzügyi döntésekre, hogy a szociban az embereknek nem volt ilyen felelőssége, mert az állam ezt átvállalta. Mindenkinek adott munkát, fizetést, ellátást, oktatást....stb. Az emberek elfelejtettek gazdálkodni. No nem a mezőgazdaságot értem ez alatt, hanem felelősen bánni, beosztani a javakat. A gazda is azért gazdálkodik, mert ami megtermett, nem ette meg 1 hónap alatt, hanem beosztotta.
A hitel éppen ezt szüntette meg. Nem kell beosztani, félretenni, hogy legyen majd később, hanem már mindent meg lehet szerezni, aztán később ledolgozni. Egy gondolattal- előre elköltjük a jövőnket.
Senkit nem érdekel, mi lesz ha.....Elvégre már 2008 óta megtanulhattuk, hogy nincs ha. Mindent, mindenkit megmentenek, nincs jótékony megtisztulás. Így a férgese is virágzik, nagyon lerontva  a hatásfokot.
szieszta 2021. 10. 10. 17:19
Előzmény: #50934  kukker
#50938

Állítólag az ember azért vált ki az állatvilágból, mert többet akart. A telhetetlenség tett emberré. Az vitte előre a tudományt, a jólétet és minden mást. Ha megelégednénk azzal, ami van, nem kellene fejleszteni. A baj abban van, hogy ez már nagyon csúcsra van járatva, a szükségleteink sokszorosát akarjuk megszerezni.
A hit próbálja ezt fékezni, ha megnézzük a tízparancsolatot, a szerénységre biztat. Csak az a baj, hogy a hit legnagyobb hirdetői pontosan az ellenkezőjét csinálják, csinálták, mikor a vagyont harácsolták össze, óriási hatalmat kiépítve a hit felhasználásával. Nem hiába van  a közmondás, vizet prédikál, bort iszik.
A valamikori királyokat felváltották a politikusok, jó kis maffiaszervezetet felépítve.
A színpadon harcolnak, a büfében meg összejátszanak. Csak el kell hitetniük, hogy a NÉP-et szolgálják, mert azt már megtanulták, hogy a tömegben az erő. Így jópofizva vernek át bennünket.
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 10. 10. 16:44
Előzmény: #50935  lngnl
#50937
Talán mert nem fizetésből élnek...
kukker 2021. 10. 10. 16:39
Előzmény: #50935  lngnl
#50936

valahogy nem erzem azt hogy az emberek evrol evre jobban elnenek
VS
de nem ertem hogy emberek hogy tudnak myugodt szivvel beulni etterekbe, kavezokba abbol a fizetesbol ennyiert.
Szóval az, hogy látod azt, hogy éttermekbe meg kávézókba ülnek be emberek olyan sok pénzekért, amibe ezek kerülnek attól pont azt érzed, hogy nem élnek jobban.
Biztos én vagyok rosszul összerakva, hogy nem látom ennek az értelmét.
Másik és még egyszer:
Egy hét alatt dagadtra zabálhatja szó szerint ma legalább az ország fele magát, olyan ételbőség van.
Ha ez nem jólét, akkor nem tudom mi az. 
Kinyitod a csapot és a világ egyik legtisztább vizet ihatod. 
Az emberi értékrend a gond, meg az igény, nem az, ami helyzet van.
Akiket ismerek síró embereket, azok kizárólag azért sírnak, mert valakinek vagy több van, vagy mert olyan helyzetbe kormányozták önnön magukat, amiről sem Orbán, sem Gyurcsány, sem senki más nem tehet, mint önmaguk.
Sokkalta inkább és a többsége az a problémának, hogy többet akarunk és nem vesszük észre magunk körül azt, ami van és ami nem alapvető másnak és máshol.
Nem félig üres poharat kell nézni, hanem a félig telit.
Ez szerintem a nagyobb gond.
lngnl 2021. 10. 10. 16:26
Előzmény: #50934  kukker
#50935
En amikor evente egyszer haza latogatok Kelet Mo ra valahogy nem erzem azt hogy az emberek evrol evre jobban elnenek. Nekem jo hazamenni mert olcsobb otthon az elet mint ahol elek, de nem ertem hogy emberek hogy tudnak myugodt szivvel beulni etterekbe, kavezokba abbol a fizetesbol ennyiert. Ingatlan arakrol meg ne is beszeljunk.
kukker 2021. 10. 10. 15:54
Előzmény: #50916  kajli_man
#50934

"Dehogy élünk "nagyon jól"."
Dehogynem.
Ételbőség van. Dagadtra zabálhatja magát az ember egy hét alatt.
Nem fázol, mert van fedél a fejed felett.
Van mobiltelefonod meg internet.
Van kocsid, teletankolod és kimész a világból.
Szanaszét utazza magát a világ szinte még most is.
A "nagyon jól élés" amit te annak tartasz, az a reklám, ami megmondja Neked, hogy te nem jól élsz, mert nincs meg a legtrendibb, a legújabb, a legnagyobb, a legdrágább, stb-stb....
Jól élünk, csak nem vesszük észre meg nem értékeljük, mert mindig és mindig több kell...
Fagylaltárus 2021. 10. 10. 14:17
Előzmény: #50923  Placi82
#50933
Fel vannak ott gyűlve a gazdagok. De nem ebből kellene levezetni az országos állapotokat. Itt Miskolcon is van olyan gazdag telep, ami olyan mintha Németországban lennél. De attól még BAZ megye nem német színvonalú...
Törölt felhasználó 2021. 10. 10. 13:54
Előzmény: #50923  Placi82
#50932
Ok, értem a költői túlzást, de Magyarország egy városrészéről beszélsz, ilyenből pedig van jó néhány Németországban.
szieszta 2021. 10. 10. 13:49
Előzmény: #50921  kajli_man
#50931

Régebben nem kaptak annyit hitelt, hogy vehessenek ingatlant. Most ha drága is, valahonnan össze tudják kapargatni a rá valót. Teljesen mindegy, mennyibe kerül. Ezért is száguldhatnak tovább az ingatlan árak.
Az meg már csak az embereken múlik, hogy mit vállalnak be. Van aki bátor, van aki meg félős.
Most azoké a világ, akik mindent bevállalnak, de bármikor megváltozhat ez a helyzet.
szieszta 2021. 10. 10. 13:41
Előzmény: #50920  Fagylaltárus
#50930
Nagyon sokan nem a fizetésükből élnek jól, hanem a hitelekből. A mának élnek, holnap meg lesz majd valami.
labdaszedo 2021. 10. 10. 13:40
#50929

Sziasztok!
Kinder morgan (KMI) részvényt tart valaki?A grafikon alapján ebben a cégben is van potenciál.
bankos
bankos 2021. 10. 10. 12:13
Előzmény: #50924  bankos
#50928
Beszélgettem ismerősömmel most lép ki a moratóriumból, jelzáloghitele van mèg règebbről fix törlesztővel , de a kamat 3 havi buborhoz kötött. A kamat mindig kedvezőbb volt így az utóbbi időben , mint ami fixre lecserèlhette volna.... Na de most? Célszerűbb volna egy fix? Biztonság
Placi82 2021. 10. 10. 12:12
Előzmény: #50917  kalapacsos
#50927
Elolvastam. Úgy látszik már lassan mindenki egy irányba áll. Idáig kirohogtek az ilyen hangokat. Jó írás! 
kajli_man
kajli_man 2021. 10. 10. 11:58
Előzmény: #50924  bankos
#50926
Nehéz kérdés. Teljesen más Budapest és Salgótarján ingatlan piaca. Budapesten belül is teljesen más a 200 milliós budai házak és a külkerületi panelek piaca, szóval egzakt válasz nincs. Én budapesti átlagban(!) infláció alatti emelkedést várok, azaz reál értéken csökkenést a következő pár évre. Nagy esést nem várok., mert forint hitelek vannak (így vagy úgy fixálva). A mostani járványkezelésből kiindulva pedig látszik, hogy minden áron kimentik az emberek seggét, ha baj van. Persze ennek van hátulütője is, elég az EURHUF grafikonra nézni, de valamit valamiért.
LBalaton
LBalaton 2021. 10. 10. 11:55
Előzmény: #50924  bankos
#50925
Én erre annyit tudok mondani,hogy amikor nyugatabbra már olcsóbban lehet ingatlant venni a nagyobb keresetből,akkor itt nagy gondok vannak/nagy bukfenc következik!
bankos
bankos 2021. 10. 10. 11:31
Előzmény: #50921  kajli_man
#50924
Nem ingatlan topik, de ha már szóba került.. mit gondoltok pukkani fog? Vagy mennek tovább az ingatlanárak mèg sokáig , ha nem is ilyen mértékben?
Placi82 2021. 10. 10. 11:08
Előzmény: #50920  Fagylaltárus
#50923
Igazad van. De én Budán és a Budai aggloban látom mi van. És itt akkora a jólét, mint Németországba se. Látnád milyen házak vannak Budaörsön, madarhegyen, stb. És ott áll előtte 2db 25 milliós új autó. 
Placi82 2021. 10. 10. 11:05
Előzmény: #50907  pomperj
#50922
Tudom egyszer beirtad regebben. De csak 20 hozzaszolas tudok visszaolvasni. Milyen olaj szervizeseket tartasz most? 
kajli_man
kajli_man 2021. 10. 10. 10:47
Előzmény: #50919  szieszta
#50921
Hiába alacsony a kamat, ha közben az ingatlanok ára az egekben. Jobban jársz egy 35-40M hitellel 8% kamatra, mint hogy a mostani 4% mellett fel kell vegyél 60-65M-t. Nem véletlen lehet a családi ösztönzőket önerőként felhasználni, különben erősen csökkenne a kereslet, mivel ténylegesen meg kellene dolgozni a sok millióért. Egyébként ez nem magyar sajátosság, szerintem ez lesz az évtized témája, ha bármilyen párt a fejlett világban szeretne következő választást nyerni: https://9gag.com/gag/aK6Rdpb

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek