Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 09. 03. 16:48
Előzmény: #49245  Törölt felhasználó
#49260
Dehogy haragszom, akkor nem ott tartanék, ahol. A tévedés ott van általában, hogy a lehetőségekkel nem mindenki él és helyes is, ha nem mindenkinek jut. Itt írta valaki, hogy ma kiválóak a tanulási lehetőségek. Igen. Szerinted mennyien élnek vele? Pontosan látom, hogy az agyon majmolt Németországban mi zajlik az oktatás teljes spektrumában. Egy nagy pazarló katasztrófa az egész.
Pont egy tőzsdei fórumban érdekesnek tartom az elég sűrűn előjövő hivatkozást a körülményekre, a szerncsére és minden másra, mint a saját felelősségre. Te magad is írod, hogy már nem kereskedsz, mert a jegybankárok így meg úgy. Közben mások meg szénné keresik magukat. Ugyanezek a nagy összeomlásban is jól fognak járni, abban biztos lehetsz.
A szerencséért legalább le kell hajolni, tartja a mondás, de sokan még arra sem képesek.
Törölt felhasználó 2021. 09. 03. 16:37
Előzmény: #49257  szieszta
#49259
Meg a becsípődéseink is. Nekem a fed, neked a coinok. :)
franc0 2021. 09. 03. 16:36
Előzmény: #49244  Törölt felhasználó
#49258
Ez egy klasszikus neoliberális mese volt, de a helyzet messze nem ilyen kellemes. 
Addig igaz, hogy elvileg magasabb output keletkezik össztársadalmi szinten. DE:
1. A többletjavak elosztása nem hatékonyság vagy effort alapon történik (hanem tulajdonjog alapján), ezért nincs motiváció
2. Az idegenek együttműködését egy fair pénzrendszer tartja össze ragasztóként. Neked nem kell mondanom, mennyire tönkre lett verve a jegybankárok által a társadalom szövete
3. Ha mindenki abból termel többet amihez ért, az felerősíti a piaci egyensúlytalanságokat. Azaz a burkoló relatíve még drágább lesz. 
szieszta 2021. 09. 03. 16:31
#49257

Jön a hétvége, a coinpiac ismét szárnyra kapott. AZ ETH szépen emelkedik, de úgy látni a BTC is megragad már az 50k felett. Már nem kell sok és 51000 lesz. 
Ami számomra érdekes, hogy nagyon sok hívő most inkább szkeptikus lett, sokan visszaesésre számítanak.
Törölt felhasználó 2021. 09. 03. 16:26
Előzmény: #49253  pomperj
#49256
Teljesen egyetértek János az utolsó mondatoddal.
Tizen-huszonéves koromban azt hittem (szüleim, környezet, iskola minden ezt sulykolta), hogy csak a tehetség és a szorgalom számít.
Elhittem.
Aztán rájöttem, hogy a szerencsének hihetetlen szerepe van. Egy nyugdíjba vonuló kollégám talán 3-4 éve az elköszönő beszédében pontosan ezt a mondatot mondta el, amit Te. Csak ő a véletlen szót használt a szerencse helyett.
ALANFED
ALANFED 2021. 09. 03. 16:25
Előzmény: #49253  pomperj
#49255
jános, hogy is volt ez ?
szieszta 2021. 09. 03. 16:21
Előzmény: #49246  Feketefoton1
#49254

Szüleim is önerőből építkeztek, rokonok, ismerősök , munkatársak segédletével. Ha egy picit görbe volt  a fal, a habarccsal kijavították. A környéken 1 betonkeverő volt, az ment körbe.
Jó kis cserekereskedelem volt, mindenki azzal segített, amije volt.
Ez a mostani világban már elképzelhetetlen. Akkor a fele falu rokon volt, már a szomszéd falusi is idegennek számított. Most mindenki csak a saját szekerét tolja és inkább irigykedik, minthogy segítene.
Régebben az óvodát és iskolát a szülők tartották rendben, én is állandó tagja voltam a "brigádosoknak". Az évek folyamán megcsappant a tömeg, tegnap ketten jöttünk össze, a színpad környékét rendbe tenni, ahol szombaton lépnek fel a gyerkőcök. A tánccsoportban 60 gyerek táncol, de 15-nél soha nem voltunk többen és mindig ugyan azok.
Más világ van. Ráadásul már elég sok dolog van, amit amatőrként meg sem tudsz oldani. Régebben többször festettem a lakásunkat, de legutóbb annyira foltos lett a száradás után, hogy újra kellett festeni, ami ismét foltos lett. Állítólag a hígítást rontottuk el. Azóta hagyom a szakemberekre....szerencsére van két testvér, akik még most is elfogadható áron dolgoznak, ráadásul 30%-os kedvezménnyel kapják a festéket.
pomperj
pomperj 2021. 09. 03. 16:14
Előzmény: #49250  chart-trader
#49253
Hasonloan latom. 
A ket legjobb korszak szerintem a 1962-72 es az 1987-97 kozotti 10-10 ev volt.
Minden egyre nyitottabb, remenyteljesebb, szabadabb lett, a kozhangulat vidamabb es bizakodobb,  es gazdasagi-politikai  lehetosegekkel teli korszak volt.
,
A szerencses genaracio az, amelyik ezekben az evtizedekben volt ereje teljeben levo 30-as. 
Kellett persze onbizalom es foleg vallalakozo kedv. A hatvanas evekben mar igen jol lehetett keresni (autoszerelo, cukrasz, festo, epito vallalakozo, paplanos, stb),   a 90-es evekben a szoftver, hardver kereskedelem, masologepek, fax, IT stb temakban azok arany evek voltak.
Pelda? Nekem speciel volt egy extrem szerencses munkam, egy ejszakat kellett surgossege miatt vegigdolgozni, es 6mFt-ot kaptam erte. Akkori 6 MFt.
.
A szerencsenek hihetetlen szerepe van az eletben. Sokkal nagyobb mint a tudasnak.
bankos
bankos 2021. 09. 03. 16:08
Előzmény: #49251  Törölt felhasználó
#49252
Alibaba szép nagy összeget ad a kínai jólètre
Törölt felhasználó 2021. 09. 03. 16:03
Előzmény: #49250  chart-trader
#49251
Most nem rosszabb, de abban teljesen egyetértek, hogy igen-igen nagy valószínűséggel a mostani 15-18 éves korosztály lesz a legnyomorultabb korosztály a világháborúk óta.
Igen nagy terheket kapnak Bernanke-től, Yellentől, Powelltől, Draghitól és csapatuktól. Meg úgy általában a mostani felelőtlen emberektől (környezet).
De ezeket mi is át fogjuk még élni.
chart-trader
chart-trader 2021. 09. 03. 15:57
Előzmény: #49235  Törölt felhasználó
#49250
Egy idősek vagyunk, de szerintem a mai fiataloknak rosszabb, mint nekünk volt. Mind társadalmi, mind gazdasági téren. Egy valamiben van előnyük, hogy az internet miatt szinte ingyen lehet tanulni, sőt akár szakmákat kitanulni. 
kajli_man
kajli_man 2021. 09. 03. 15:40
#49249
A mai job report alapján szerintem búcsúzhatunk az idei taper-től, még a végén tényleg 5000-es SPX lesz karácsonyra 😀
frossnag 2021. 09. 03. 15:18
Előzmény: #49241  Törölt felhasználó
#49248

Persze fel lehet emelkedni a mélyből, de nem mindenkinek.
Ez egy tipikus téveszme amit az elit szokott promótálni a szegények felé, hogy íme jóska, aki nagyon keményen dolgozott azért hogy ő legyen a legjobb teniszező, és megnyerte a bajnokságot, és ő az igazi példa akit mindenkinek követni kéne.
Azt már nem teszik hozzá, hogy mindenki nem lehet EGYSZERRE győztes a teniszbajnokságon, valakik mindig lent maradnak, míg egyesek felemelkednek.
Mi lenne akkor ha mindenki holtvesenyben első lenne? Akkor vajon mennyi jutalom járna az első helyért?
-
Más példa:
"Menny el programozónak mert a programozók jól keresnek."
Ok, mi lenne ha mindenki elmenne programozónak, vagy hasonló értelmi munkát vállalna, akkor vajon még mindig olyan jól keresnének a programozók, vagy telítődne a piac, és a verseny leszorítaná az árakat?
drexler76
drexler76 2021. 09. 03. 15:13
Előzmény: #49244  Törölt felhasználó
#49247
Szigoro kozgazdasagi feltevesek mellett, ceteris paribus igazad van. A valo eletben mar nem biztos, mint ahogy a legtobb kozgazdasagi modell sem allja meg a helyet. Gondoldd csak el, micsoda kikapcsolodas, fizika felfrissules lehetett az a pince kicsempezese. Utana ujult energiakkal, megnovekedett hayekonysaggal veti bele magat az ember a szellemi munka faradalmaiba. :) 
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 09. 03. 15:06
Előzmény: #49244  Törölt felhasználó
#49246
közgazdaságilag biztos igazad van, én a világban azt láttam, nagyon sok ember a saját házait maga csinálja, szereli, festi...csak errefele tapasztaltam, hogy a munka szégyen...
Törölt felhasználó 2021. 09. 03. 14:47
Előzmény: #49241  Törölt felhasználó
#49245
Ezt a gondolkodási torzítást egyébként, ami alapján érvelsz, alapvető attribúciós hibának nevezik.
Remélem nem haragszol meg, hogy leírtam.
Talán egy tőzsdei fórumban felkelti valaki figyelmét, és utánaolvas/ elgondolkodik rajta.
Törölt felhasználó 2021. 09. 03. 14:44
Előzmény: #49239  Feketefoton1
#49244
De ugye ennek a közgazdasági/ üzemgazdasági vonatkozásával i tisztában vagy?
Ezt hívják autarkiának, és köztudott, hogy társadalmi szinten hatékonytalan (szándékos a helytelen nyelvhasználat).
Sokkal jobban jár az a társadalom, ahol igen mély szakosodás van, mert hatékonyabb.
Azt az időt, amit kénytelen eltölteni azzal, hogy kitanulja mondjuk a padlórakást mondjuk egy programozó, sokkal hatékonyabban is eltölthette volna, ha a saját szakterületén dolgozik.
Aki vezetett céget, az pontosan tudja, hogy a hatékonyság mindennek az alapja. Aki meg nem, az rendezkedjen csak be autarkiára. Végül is a kőkorszakban is működött, elvégre az emberiség nem halt ki.
Mondok egy példát: egyik vezető kollégám saját maga volt kénytelen a pincéjét lejárólapozni, mert egyszerűen nem akarták megcsinálni neki, mert nem lehetett elég lóvét elkérni érte.
Most a kolléga fél nyara ment rá. Nem járt volna kicsit jobban a társadalom, ha ehelyett mondjuk a startupját építette volna?
nyuszibroker 2021. 09. 03. 14:41
#49243
Uranium Energie, meg a többi uraniumos cég is, szépen megindult felfele, tudja esetleg valaki, hogy mi az oka? 
Törölt felhasználó 2021. 09. 03. 13:29
Előzmény: #49237  Feketefoton1
#49242
Valahogy így gondolom én is, csupán a putrival értek nehezen egyet. Jó kis ország az.
Törölt felhasználó 2021. 09. 03. 12:58
Előzmény: #49235  Törölt felhasználó
#49241
Ezt rendre mindenki elmondhatja magáról tértől és időtől függően. Én tartom magam ahhoz a véleményemhez, hogy mindenki csakis maga tehet magáért valamit és igen, kormánytól, Istentől függetlenül a maga boldogulásának a kovácsa. Minden generációnak megvannak a maga nehézségei, az észt azért kaptuk, hogy használjuk. Mindenki maga dönti el, hogy él-e a lehetőséggel, vagy csak arra használja a fejét, hogy az inggallér ne csússzon fel?
A külfödhöz kapcsolódóan pedig annyit, hogy nyafogósabb és humortalanabb nemzetet is számosat láttam már a magyaron kívűl.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek