Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2021. 08. 31. 09:04
Előzmény: #49013  boxika
#49020
Március 31.
Törölt felhasználó 2021. 08. 31. 08:54
Előzmény: #49010  Boole
#49019
OFF
Nem virológiai fórum. De felmerül bennem, hogy mit érnek a 95%-os hatékonyságú oltások, ha így néznek ki a görbék egy agyonoltott országban: https://www.worldometers.info/coronavirus/country/israel/
A halottszám is erősen felfutóban.
Akkor véd az oltás egyáltalán valami ellen? Vagy csak a pénzügyi összeomlás ellen védett egy darabig?
szieszta 2021. 08. 31. 08:46
#49018

Az agrár hétvégén szó volt arról, hogy az élelmiszer mennyire olcsó.
Jóbarátom hozott kóstolót a disznóvágásból. Azt mondta, az utolsó. Szépen kiszámolta, mennyibe került neki, hogy maga nevelte a disznót és nagyon meglepődött. Csupán duplája az ára. Nemhogy spórolt volna, de még többe is került.
Először is, ez a disznó már nem olyan. Ha nem kap tápot, nem hízik. Kétszer hívta az állatorvost, aki valamilyen fertőzésre gyanakodott, így mindkétszer antibiotikumot adott, de ajánlott valamilyen koncentrátumot is, mert az csinálja  az étvágyat.
Mikor már úgy döntöttek, hogy elég nagy már, eljött az idő, nem találtak böllért. Az öreg, aki eddig járt, a covidba majdnem belehalt, alig tud járni. Így a szomszéd faluból hívtak egy ismeretlent. Egy disznó levágása és feldolgozása, baráti alapon 30 ezer forint. Ez csak a munkadíj! A hozzávalók a gazda feladata volt, még a gázpalack is. Igaz, elég sok minden kötött ki konzervben, az is megdobta az árat.
A disznó nem is volt olyan nagy, egy része elment kóstolónak.
Leginkább azon bosszankodott, hogy egy rendes szabadnapja nem volt, naponta gondoskodni kellett az állatról, a kirándulásuk alatt fizetett egy csövest, hogy dobjon valami kaját az állatnak, folyamatosan rettegve, hogy nem tűnik -e el valami  az udvarról.
A tepertőt imádják, de abból alig lett, ez nem zsírdisznó volt. Szerintem a boltban is azért adják arany áron, mert nincs. Hihetetlen, hogy gyerekkoromban még a kutya is azt ette, most meg a legdrágább disznóság. :-)
enexke
enexke 2021. 08. 31. 08:34
Előzmény: #49009  pomperj
#49017

Szia János!
LAC témát hogy látod? Írtad, h kiszórtad 20 USD körül, visszavetted 16 USD körül? Én úgy látom, h most már stabilan megy feljebb :)
Te mit szósz?
smith83
smith83 2021. 08. 31. 08:23
Előzmény: #49011  Boole
#49016

Felkúszhat az még oda. :)
Mielőbbi gyógyulást az egész családnak!
maxhell 2021. 08. 31. 08:18
#49015
Tegnap végül hosszas dilemmázás után felvettem a 3. Pfizer oltást is. A másodikat  január végén kaptam, pár hete csináltam egy patikai antitest tesztet, az semmit nem mutatott. Sok emberrel találkozom munkám során emiatt végül úgy döntöttem, hogy felveszem a harmadikat is. Éjjel elég rosszul voltam, most minden rendben. Nem tudom, itt már szerintem nem tud senki okos lenni, remélem azért nem lesz ősszel nagyobb járvány.
szieszta 2021. 08. 31. 07:59
Előzmény: #49010  Boole
#49014
Örülök, hogy már kifele tartotok belőle, nekem volt elég sok ismerősöm, akik sokkal rosszabbul jártak. Én is azt gondoltam, hogy a védőoltás jobban véd, sokkal enyhébb tünetekre gondoltam.
Arra is kíváncsi lennék, hogy a fiadnál mennyit segített az antibiotikum a vírus ellen. Igaz nálunk is soknak adták, mert a legyengült szervezet nem tud harcolni a bacik ellen.
Nekem sokszor fájt a térdem és nem találták az okát, ezért egy teljesen átfogó vérvizsgálatot kértem. A serológiánál kijött, hogy borreliám van, amit a kullancsok terjesztenek , meg már állítólag minden vérszívó, mivel  kullancsra nem emlékszem.
Jött a félelem és a google, meg persze a lyme csoport a facen, azután még nagyobb pánik. Azután az infektológus, aki nagyon fáradtan és fásultan viselkedve, csak a vérteszt alapján 3 hét kemény antibiotikum kúrára fogott. Eddig egy egy fájdalomcsillapítóval elvoltam, azóta 5 tablettát szedek. A kúra után újabb vérteszt, ami viszont egy másik bacit mutatott ki, Chlamydia pneumoniae személyében. Erre más antibiotikum hat, így újabb 3 hét. A doki magyarázata, erős fiatalember maga. A borrelia teszt meg állítólag téves eredményt adott, azt mondta, ezek nagyon megbízhatatlanok.
Most már a térdem nem fáj, igaz máskor sem szokott 3 hétnél tovább tartani, de a gyomrom, a közérzetem az eléggé degradálódott. Most a májtesztem is rossz, a vérképem is, néha  a szívem kalapál, meg főleg a hangulatom nem a régi. Továbbra is 5 tablettát szedek, az antibiotikum roncsoló hatását kellene helyrehozni. Közben megtudtam, hogy ezek a bacik kiirthatatlanok, ha az immunrendszer gyengül, akkor színre lépnek. Most kezdtem el szedni immunerősítő csodaszereket ( 2 tabletta, meg 3x10 ml csodafőzet, meg 2 fajta tea). Eddig sem hittem bennük, de a tehetetlenség nagy úr, így kipróbálom. Ártani állítólag nem tud, csak  a pénztárcámnak. Azt ígérték, hogy meg is fiatalodok. :-). Ám legyen.
boxika 2021. 08. 31. 07:26
Előzmény: #49010  Boole
#49013
Mikor kaptad a második oltást?
hellforceone 2021. 08. 30. 23:38
Előzmény: #49010  Boole
#49012
Ahhoz képest, hogy be voltatok oltva elég jól leterítette a családot a lábáról. Kérdés, hogy vajon oltás nélkül mi lett volna. Persze lehet, hogy akkor sem lett volna ezektől erősebb tünete. A kérdés viszont megmarad, mit ér egyáltalán ez az oltás. Egyre inkább olyan érzésem van, hogy az elsődleges védelmet leginkább a bürokrácia ellen adja, a virus meg... mielőbbi gyógyulást az egész családnak! :o)
Boole 2021. 08. 30. 22:29
Előzmény: #49008  pomperj
#49011
Boole 2021. 08. 30. 22:25
Előzmény: #49006  Placi82
#49010
Úgy kezdődik, hogy fáj a torkod, rossz közérzet. Majd fáj a fejed és szemed. Úgy érzed, hogy a fejed kétszer olyan súlyú. Jön egy hőemelkedés, majd később a láz is. Begyullad a két vállad, két térded és két oldalt a csípőd. Nagyon gyenge leszel, később már alig tudsz fennmaradni. A feleségem két napot szinte egyben aludt. Elmegy az étvágyad, én 5 kg-ot fogytam. Később jön, hogy elmegy az ízlelésed, majd a szaglásod. 3-4 napig lázas vagy, de nem magasabb mint 38 fog, a fiamnak mondjuk felment 38,6-ig, mert neki a jobb tüdeje begyulladt, de ő kapott antibiotikumot. Mindannyiunk együttes tünete, hogy a köhögés még nem múlt el, az irritáció egyelőre megmaradt és a fiam még mindig gyenge két hét után. Én már érzem az ízeket, a szaglás is kezd helyreállni. A vírus úgy távozik, hogy mindannyiunknál lement a testhőmérsékletünk 35,4 fokra. A fiam és a lányom Sputnyikot kapott, mi ketten meg Fizert. A lányom nem kapta el, neki negatív a tesztje. Ő szerintem már korábban volt Covidos.  
pomperj
pomperj 2021. 08. 30. 22:13
#49009
SPY daytrade
Az ED alakzat a mai napi mozgassal kesznek nezheto, 
mert megvan wave5=ABC, es megvan a (C)-nek is minden subhullama.
A zarasban van egy pici lefordulas. AMi sokkal nagyobbra nohet.
Igen. Az is lehet, hogy teljesen keszen van az Ending diagonal. Ez a mai 5min chart.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210830v01xoqmda.jpeg
.
Es ha kesz van, akkor ez a mai nyitasban rajzolt,  120min alakzat is keszen van. 
Indul egy masok regim. A medve. 
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210830v01xjo7x6.jpeg
pomperj
pomperj 2021. 08. 30. 21:59
#49008
OIL daytrade
Mivel unleaded, RBOB, ma nagyon esett , 2.28--->2.12 latvanyos gap-down,
matol az a gyanum, hogy keszen lehet wave(D).
Es akkor innen lefordulas kovetkezik az E pont fele.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210830v01xf9g7.jpeg
.
De, RBOB leszakadasa esetleg sokkal fontosabb es eros signal arra, hogy valami sokkal
gyengebb olajos folytatas, konkretan egy NAGYOBB eses, nos, szinten  benne lehet a palacsintaban.
Egyelore A PIROS ALT meg csak ALT eset, de lehetseges.
Törölt felhasználó 2021. 08. 30. 21:56
Előzmény: #49001  Boole
#49007
En már bottal sem piszkálom őket. Korábban komoly reményeim voltak bennük, de maradok a saját kultúrkörömben.
Placi82 2021. 08. 30. 21:46
Előzmény: #49005  Boole
#49006
Azt szabad megkérdezni, hogy legszomj, fullado érzés lépett fel? 
Boole 2021. 08. 30. 21:34
Előzmény: #49004  Placi82
#49005
Már talán kifelé jövök belőle. Nem jó buli és közben azon agyalsz, hogy súlyosabbra fog-e fordulni, vagy csak ez a szar állapot marad egy darabig.
Placi82 2021. 08. 30. 21:12
Előzmény: #49001  Boole
#49004
Jut eszembe. Milyen volt a betegség lefolyása a 2 Pfizer után? 
Placi82 2021. 08. 30. 21:11
Előzmény: #49001  Boole
#49003
Kihagyom. 2020 márciusában jól le kereskedem, az akkori történeteket, aztán a brutális nyerőm nagyobb része elolvadt, mert nem hittem el hogy a jegybankok ezt a stimulaciot, ilyen szépen osszehangolva meg merik lépni. Hisz amit Radovan is mondott, hogy pár éve repülőre se engedik fel olyan ötletert, amit most a valóságban megcsinalnak, szerintem bizalmas körben inkább úgy fogalmazott volna bezarjak a bolondok házába, és gyoszeresen kezelték volna. Na most ez a valóság. Szóval nem hogy kínai részvényt nem veszek de semmit se. Az olajos gázos, arany és ritkafoldfem portfóliómat csak nézem és nem kereskedem. Ha 20 évig akkor 20 évig tartom,lesz ami lesz. Tudom hogy mindenki butasagnak tartja, és lehet az is, de a héten veszek egy kis argor heraust, és munzert. Ennyi telik tőlem most, és bambán pislogok. :). Pedig minden a további bika irányba mutat. Ez aztan a dillema! 
Boole 2021. 08. 30. 21:10
Előzmény: #48991  pomperj
#49002
OGZPY-t vagy OGZD-t vettél? USA-ban vagy Londonban?
Boole 2021. 08. 30. 20:55
Előzmény: #48999  Placi82
#49001
Lehet kínai részvényt venni.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek