Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj 2021. 08. 17. 13:53
Törölt hozzászólás
#48360
kajli_man
kajli_man 2021. 08. 17. 12:43
Előzmény: #48356  Törölt felhasználó
#48359
Szerintem vannak itt befektetők, vagy legalábbis akik próbálkoznak vele, még ha most nehezített is a pálya. Nálam is vegyes a kép. A tőkém 80-85%-át szeretném idővel jó cégekbe hosszútávra kihelyezni, a maradékkal meg spekulálgatnék én is (pl.: pár hetes, hónapos swing trading), amíg meg nem unom, vagy el nem vesztem a keretet 😀
Tésztavirág 2021. 08. 17. 11:41
Előzmény: #48354  szieszta
#48358
Így van, de akkor se lehet már a régi szabálykönyv szerint játszani, mert játék közben írják a szabályokat trial and error alapon... 
stolz
stolz 2021. 08. 17. 11:23
Előzmény: #48356  Törölt felhasználó
#48357
Ilyen bizonytalan helyzetben ki a fene merne évekre beleülni bármibe is (persze, ha beragad az más :D)...
Törölt felhasználó 2021. 08. 17. 11:09
Előzmény: #48353  kajli_man
#48356
Adtam egy +-t, de hadd legyek önreflexív: igen, a befektetések világában valóban veszélyes szavak.
De látsz Te itt embereket, akik befektetők? Mert én csak spekulánsokat látok mindenhol.
szieszta 2021. 08. 17. 11:08
Előzmény: #48352  Placi82
#48355
A II. világháborúban is amfetamint osztottak, ha nem volt elég bátor a sereg. Mosolyogva mentek a halálba, fájdalom nélkül.
szieszta 2021. 08. 17. 11:04
Előzmény: #48350  Tésztavirág
#48354

Ebben teljesen igazad van, csak a régi szabálykönyv már ki van adva, az új meg csak most van véleményeztetve. Még sok javítás vár rá. Így csak találgatni lehet, mit írnak benne. Nagyon rövid idő alatt hozták össze, még nincs kikristályosodva, senki nem tudja, mennyi az annyi. :-)
Még az is lehet, hogy nyomdába sem kerül, mert addigra annyit változnak a szabályok.
kajli_man
kajli_man 2021. 08. 17. 11:03
Előzmény: #48350  Tésztavirág
#48353
Placi82 2021. 08. 17. 11:00
Előzmény: #48344  frossnag
#48352
Azért az afganok tényleg vadak. Több történet író leirta, hogy kemény hegyi emberek. Ráadásul sokan használják napjainkban is a mák áldásos tulajdonsagait:)). Nők dolgoznak, férfiak haboruskodnak, és katonák. Ez így van ott, mióta a világ a világ. 
szieszta 2021. 08. 17. 10:56
Előzmény: #48349  szieszta
#48351

Érdekes volt, mikor mindent a fajfennmaradásra vezettek vissza. Az evolúció azt hozta, hogy csak az marad fenn, aki kiharcolja magának, hogy kitűnjön. Két dolog kell a fajfenntartáshoz, az élelem és a szaporodás.
Ezt kell megragadni az üzleti életben a kaja és a szex. Világunkban ezt pénzért könnyen meg lehet oldani. Vajna timike is milyen szerelemre gerjedt egy két milliárd láttán, de lölöt sem a szépsége miatt választotta andika.
Miért jó a szex? mert amelyik egyednek fájt, az kihalt. - ennyire egyszerű  :-)
Tésztavirág 2021. 08. 17. 10:45
Előzmény: #48347  Törölt felhasználó
#48350
Egy dolgot vegyél figyelembe. Te a régi szabálykönyv szerint szeretnél egy játékot játszani. Sajnos az új szabálykönyvben már csak nyomokban lehet felfedezni a régi szabályokat. De van helyettük sok más új, amihez alkalmazkodnunk kell. 
szieszta 2021. 08. 17. 10:45
Előzmény: #48347  Törölt felhasználó
#48349

Én üzletkötőként olyan cégnek dolgoztam, amely a 90 években megengedhette magának, hogy szakebereket hívjon az üzletkötői  iskoláztatására. Nem dobtak be a mélyvízbe, hanem tanácsokat adtak, hogyan kell megtervezni a marketinget. Még Amerikából is volt egy csapat, akik előadtak. Nem közgazdász, nem tanár, hanem pszichológus. Az a fő területük, hogy hogyan  manipulálhatják az embereket. Több idős kolléga unta a "játékokat", de engem nagyon érdekelt.
Ami a legszebb volt, mikor megpróbálták eltalálni, mire gondolunk. Megnéztünk egy filmet és kérdéseket adtak, amik nem függtek össze a látottakkal.
-nagyon sokszor eltalálták, mit válaszolok. Pont arra gondoltam. :-) Aztán megmagyarázták, hogy nem ők találtál el, hanem én gondoltam arra, amit ők akartak. A rejtett reklám alapja. Észre sem veszed, mégis valahogy az agyad reagál és rögzül.
Később a national geografikon is láttam hasonlót és működik.
Bebizonyították, hogy a moziban egy egy tizedmásodpercre felvillantott kólásüveg arra ösztönözte az embereket, hogy több kólát vegyenek, mikor fanta volt, akkor az fogyott jobban. Pedig valóságban nem vették észre a felvillanást, de az agy rögzítette.
exley 2021. 08. 17. 10:32
#48348
Qúr-bán tárt karokkal várja a letelepedési kötvényt vásárló afgán ópium bárókat:)
Törölt felhasználó 2021. 08. 17. 10:19
Előzmény: #48346  szieszta
#48347
Arra kellett rájönnöm, hogy minden, amit fogyasztunk valójában marketingesek által írt illúzió.
Persze nem egy ember írja ezreket a narratívákat, hanem a különböző - jellemzően tőkés érdekek.
A demokrácia, a divat, az amire vágyunk, szinte minden marketinges műtermék.
Vagy témánál maradva nézzétek meg a tőzsde is ennek áldozata lett. Most már nem azért veszünk papírokat, mert a cég profitot generál. Hanem azokat vesszük, amit marketingesek vonzóvá tettek. Ezért 100x-ozott az NVIDIA 10 év alatt.
Egy reális világban a tízputtonyos cégek (azok, melyek 10 év alatt 10-eznek) voltak a fehér hollók.
Ma marketingesek elérték, hogy vannak olyan -nem kis cégek (olykor több száz mrd $os kapitalizációval), melyek 10 év alatt 100-ozonak. (csak két gyors példa: NVIDIA, NETFLIX)
Egy reális világban létezhet olyan, hogy 100-oznak ekkora cégek 10 év alatt?
szieszta 2021. 08. 17. 10:02
Előzmény: #48344  frossnag
#48346

Abban nagyon igazad van, hogy a médián keresztül olyan képet alakítanak ki bennünk, hogy ott mindenki géppuskával szaladgál és puffogtat a levegőbe. Egyik ismerősöm volt kint, mondta, hogy amerikai forgatócsoportok pénzt adtak azért, hogy tudjanak ilyen bejátszásokat csinálni.
Ez hasonló, mint mikor az ausztrál aranyásó éppen akkor ássa ki élete aranyrögét, mikor 3 kameraállásból veszik fel. Ugyanúgy, mikor a házfelújítóknál  éppen az autót filmezik, mikor a kanyarban "véletlenül" lecsúszik róla az aranyat érő gránitlap. :-), .......és még sorolhatnám, hogy mivel etetnek meg minket, csak minél több pénzt kereshessenek.
szieszta 2021. 08. 17. 09:47
Előzmény: #48343  yossarian78
#48345

Szerintem ez nem olyan egyszerű. Aki oda született, az nem érzi ezt, neki az a normális, ami van.
Szerintem nem kellett volna belepiszkálni az egészbe és szépen kikristályosodott volna. Az érdekes, hogy 1990 után (szovjet kivonulás után) kezdtek el nagyon szaporodni, így ott ez már jólétnek nevezhető. Pedig akkor már a tálibok vették át  az irányítást.
Az lehet, hogy az amerikaiak vittek egy kis demokráciát oda, de ezt erőszakkal nem lehet fenntartani.
Az afgánoknál mindenki harcos, a többiek meg az ópiumot gyártják. Erre vannak berendezkedve.
Én csak arra leszek kíváncsi, mi lesz ennek a vége, mert a talibant senki nem tudta hosszabb ideig térdre kényszeríteni.
Lehet most majd Kína is bepróbálkozik?
frossnag 2021. 08. 17. 09:35
Előzmény: #48343  yossarian78
#48344

Ki mondta nektek, hogy afganisztánban mindenki terrorista?
Ez pont úgy nem igaz, mintha azt mondanánk, hogy a magyar emberek olyanok mint Orbán Viktor.
Az nem lehet, hogy az ország csak kapott felülről egy kellemetlen irányítást?
A "nyugati demokráciák" amiket itt sokan istenítenek más országokban/kontinenseken mindig is elnyomó, kizsákmányoló, gyarmatosító ellenségként jelent meg, és én nem látom hogy ez megváltozott volna az utóbbi időkben, csak annyi a külömbség a múlthoz képest, hogy rájöttek, hogy szükségük van, hogy a saját országuk lakóit maguk mellé állítsák ezekben az amúgy immorális műveletekben, ezért a megtévesztés jól bevált módszerét alkalmazzák:
Amerika most már nem elnyomóként jelenik meg, hanem a demokrácia fénylőpáncélos lovagjaként száll szembe a nemzetközi békét veszélyeztető közelkeleti terrorista vademberei ellen, de közben a szegény afrikai országokra megfizethetetlen adósságspirált helyeztek, ezzel biztosítva a terület lemaradását, és kiszolgáltatottságát.
yossarian78
yossarian78 2021. 08. 17. 08:59
Előzmény: #48337  Placi82
#48343
Afganisztánon nem lehet segíteni. Az ott élők fejében kell először megérlelődnie a változásnak. Amíg ez nem történik meg, addig nincs esély semmilyen normális európai jellegű berendezkedés kialakítására. Ha iszlám államban akarnak élni, hát lelkük rajta. De akkor ne jöjjenek ide Európába egyék meg, amit főztek.
pomperj
pomperj 2021. 08. 17. 08:53
#48342
1)Olaj
A tegnapi nap leszakitotta a 66.67 szintet, igy a  4 lehetseges esetbol egyik, a legbullosabb negalodott.
Maradt legnagyobb valoszinuseggel a "wave(c) hullam kellene" eset, 
leszurni 65.15, aug9 melypont ala,  es valahogy osszehozni 5 subhullamot.  
De ugy, hogy ne esessen wave(4), 61.56 ala se. 
Es eletben marad persze a 2 masik eset, ami viszont  felboritja az eddig hasznalt napos strukturat is. 
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210817v00xnjnu9.jpeg
.
2)NG viszont elesen megfordult felfele. 
Es bar leszakitotta a 3.82 supportot, de csak picivel. 
EliIndult fel, benne maradt az emelkedo csatornaban, es varhatoan kitor 4.2 fole.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210817v00xctf3y.jpeg
,
A gazos cegek, pl. SWN es EOG, is mind a korrekciojuk vege fele  jarnak, hamarosan jo veteli pont
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210817v00xtt9b3.jpeg
,
Gazprom tovabbra is, az osztalek utan is eros, OGZPY mar 8.0 fole zart. 
Ha most kap hatszelet NG-tol, akkor itt kitores van. Hetes charton.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210817v00x38q1t.jpeg
Placi82 2021. 08. 17. 08:24
Előzmény: #48339  szieszta
#48341
Nem csak hitelválság lesz hanem bizalmi válság! Elmegy a hit hogy a másik vissza tudja fizetni a hitelét! És a hit, mint látjuk a legfontosabb tényező, most is látjuk, hogy minden racionális tényt képes felül írni! 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek