Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kajli_man
kajli_man 2021. 08. 09. 10:22
Előzmény: #47804  pomperj
#47960
Ezt az olaj várakozást, ha jól sejtem, akkor negálja a mai nap? Mi lesz, ha a "C" pont alatt zárunk? Köszönöm
fudge
fudge 2021. 08. 09. 10:10
Előzmény: #47944  totoro
#47959
Tulajdonképpen ez volt a várakozás, bár ez jó szivatós volt ez a mostani lekör. A zóna nagyon erős, ahová leszúrtak, erre utal a pinbar is, meg a tripla alj, úgyhogy figyelni kell, nem lehet kizárni, hogy elkészültek lefelé...
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 08. 09. 10:09
Előzmény: #47957  szieszta
#47958
a krach nem kiszámítható,szept 20-ig a median több,mint 1%
szieszta 2021. 08. 09. 10:04
Előzmény: #47953  Feketefoton1
#47957

Akkor ez biztosan úgy is lesz. Van tér még az emelkedésre.
Ha jól tudom 2008 nyarán az összes elemzőház AAAAA+++++-os besorolást adott az egy hónap múlva bedőlt cégeknek.
szieszta 2021. 08. 09. 09:42
Előzmény: #47955  Feketefoton1
#47956
Igazad van, én csak azért írtam 100-at mert kb azóta tömjük beléjük az irdatlan sok támogatást, hogy be tudjanak illeszkedni. Ezt ők köszönik szépen és tovább követelőznek, hogy a parasztok folyamatosan  tartsák el őket.
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 08. 09. 09:37
Előzmény: #47954  szieszta
#47955
az a 100,inkább 500év...nézz utána,hogy viszonyulnak Indiában hozzájuk...
szieszta 2021. 08. 09. 09:30
Előzmény: #47950  Feketefoton1
#47954

Hát igen és ráadásul a cigány már 100 éve itt szociálódik velünk, mégsem tud megváltozni. Hiába az óriási nyomás a felzárkóztatásukra. Akkor mi van azokkal, akik előtt még példa sincs? Csak tömjük őket segélyekkel, meg orvosságokkal.
Sajnos én is azt látom, hogy a fiataljaink is egyre inkább elkényelmesednek. Régebben a szülők már kis koruk óta megkövetelték gyermekeiktől, hogy besegítsenek és ezzel példát mutatva munkára nevelték őket. Most erre már idő sincs, eltűntek a kiskertek minimalizálódott a szülő gyerek kapcsolat.
Én soha nem neveltem a gyerkőceimet, hanem példát mutattam. Nevetséges, mikor az apa ordít a gyerekkel, hogy miért csavarog, közben meg a szabad napjait a kocsmában tölti. Az is borítékolható, ha én ordítozok a szüleimmel, a felnőtt gyerekem is majd ezt teszi velem. Elvégre példakép vagyok.
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 08. 09. 09:17
#47953
elemzőim azt mondják,aug. és szept. még felfele van az irány, nagyon jó a konjukturális helyzet,főleg USA-ban és Eu-ban
szieszta 2021. 08. 09. 09:11
Előzmény: #47941  kukker
#47952

Én úgy gondolom, hogy az infláció és defláció nem fog ennyire különválni. Az élelmiszer árak azért magasak, mert nem csak esszük azokat, hanem ipari célokra vannak felhasználva. Hihetetlen mennyiségű termény megy az energetikába, ha jól tudom a magyar kukorica 1/3 -a már alkoholként kerül felhasználásra, de az olajos növények egy része is már a gépjárművekben köt ki. Nem beszélve a biogáz üzemekről, ahol a krumpli, cukorrépa, a szalma és még sorolhatnám mi minden válik villamos energiává. Ismerek egy sárgarépa nagytermelőt, aki azt mondta, a "selejt" sárgarépát eddig az állattenyésztők vitték el fillérekért, de most már a biogázosok jóval többet fizetnek. A selejt sárgarépa csak görbe, semmi más baja nincs. Éppen most építi át a feldolgozót, hogy ne a mosás után válogassa ki a répát, hanem már előtte, mert a biogázosoknak így is jó.
A szomszédos TSZ már felszámolták a tehenészetet, de a silót ugyanúgy készítik, csak már a biogázosoknak. Óriási előnyük, hogy így egész évben tudják biztosítani a zöld tömeget, még a tárolásért is fizetnek nekik.
Egy gazda ismerősöm a legjobb földjein füvet termel. Gyeptéglát, pontosabban szőnyeget árul. A kertjében kezdte és 3 év után már 20 hektáron csinálja. Hihetetlenül jól megy neki, de nem is csoda. Száz mázsás kukoricánál az árbevétel 2000 euró, a gyeptéglánál 30000. 3 euró/négyzetméterért adja, mindenkinél olcsóbban. Ráadásul kétszer meg tudja fordítani, mivel tavasszal és ősszel van a szüret. Igaz, spéci gépek kellenek, meg öntözés, de szinte 1 év alatt megtérült neki. Most 10 hektárra van vevője és még el sem vetette.
Boole 2021. 08. 09. 09:06
Előzmény: #47949  frossnag
#47951
Kevesebb a munkanélküli az USA-ban. TA alapján is ez volt várható.
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 08. 09. 09:02
Előzmény: #47948  szieszta
#47950

egyetértek veled,abban,hogy minden nép,mint nemzet maga felelős a helyzetéért.ez az egyénekre uigy érvényes.minden egyes ember a saját életéért felelős.látod a Te rokonod is csak irigykedni tud,ahelyett,hogy dolgozna.sok öreg nő ismerősöm is panaszkodnak a 30 év körüli gyerekeikre,mert egy részük már most az örökségüket kérné...szerintem ez az átkozott pató páli mentalitás,ami itt a putriban van,az nem engedi nekünk sem a rendes fejlődést;az elmúlt 30 évben semmivel nem közeledtünk a fejlett országokhoz...az,hogy ilyen helyzet be hozta magát az emberiség,részben amiatt is van,hogy a gondolkodónak hitt emberek is inkább kaját adtak az éhezőknek,nem cotont,Mo-n 2050-re minden második ember cigány lesz.bocsánatot kérek azoktól, akik ezt nem érzik PC-nek.
frossnag 2021. 08. 09. 08:51
#47949
Volt valami hír, vagy jelenség ami indokolja aranyban ezüstben az 5-10%-os leszúrást, vagy ez ilyen mesterséges izé volt a stoplossok kiütésére vagy mi?
szieszta 2021. 08. 09. 08:42
Előzmény: #47943  Feketefoton1
#47948

Ezzel a népesség dologgal nagyon igazad lehet, csak én egy bökkenőt látok. Éppen az a réteg fogy, akik dolgozni akarnak, gondolkodnak és relative felelősen viselkednek. Az értelmesebbje nem vállal több gyereket, mert így vagy úgy, gondol a jövőre.
A fejlődő országokban viszont még mindig az ösztön hajtja  a családokat.
Nem vagyok én világutazó, igazából nem látom át a helyzetet, de úgy gondolom, sok nép maga felelős a lehangoló sorsa miatt, nem is akarnak változtatni, mert az plusz energiákat igényel.
Így lassan az a réteg fog felül kerekedni, akik mástól várják a jólétet, a felemelkedést.
Van egy rokonom, aki mindig vágyakozik, hogy olyan kertet szeretne, mint a miénk. Szegényke azt nem tudja, hogy milyen munka van benne, mennyi "munkaórát" igényel, meg milyen költség ez.
Az egyensúly hamarosan megbomlik, s ha nincs ki gürizzen, hiába leszünk kevesebben. Az élősködők nem fogják eltartani a nemzetet, csak addig lesz jólét, míg van kin élősködni.
kajli_man
kajli_man 2021. 08. 09. 08:39
Előzmény: #47927  Boole
#47947
Na az ilyen kommentek miatt érdemes követni a topikot 👍Úgy látom az olaj le is fordult, ahogy a charton rajzoltad. Mellékesen még itt hagyom a szokásos kedvenc szerzőimtől ezt a cikket: https://alhambrapartners.com/2021/07/30/inflation-estimates-pce-totally-overshadowed-by-benchmark-income-revisions-and-the-deflationary-implications-of-them/ - a lényeg, hogy ha kivesszük az egyszeri fiskális stimulust, akkor kevesebbet keresnek az emberek, mint COVID előtt. Ebből sehogy nem lesz tartós infláció. Kína érdekes pálya, én szeretnék portfolió szinten 10% kitettséget mindenképp a nagyokban (Alibaba, Tencent), de egyelőre kivárok.
exley 2021. 08. 09. 07:56
Előzmény: #47926  yooio
#47946
Magyarországon a "rejtett erőforrás " olyan ütemben szaporodik, hogy már most kezelhetetlen:) Nem adtuk oda a két-megyét kiszülik a magyarokat ezeréves Sz István Kárpát-medencéjéből:) A köpcös szavazói mindenek felett:)
szieszta 2021. 08. 09. 07:54
Előzmény: #47935  Placi82
#47945

Én is ezt már sokszor mondtam, hogy csak szidjuk a csúnya bankárokat, de csak mentik a menthetőt. Nálunk sokan úgy érzik, hogy egy válság csak lehetőség jobb beszállókra, végre megint jó árasítva lesz minden, fel lehet tankolni. De ha belegondolunk, hogy az emberek nagy része hitelből éldegél, de a cégek is csak kölcsönből fejlesztenek, akkor ez az összeomlás nagyon nagy réteget fog érinteni.
Mivel a központi bankok most az utolsó ütőkártyájukat játszották ki a korlátlan pénznyomtatást, így nem maradt más. Ha menteni kell, már csak a kezüket tudják felemelni.
Ezt nem ők rontották el, hanem maga az emberiség, az eszetlen harácsolással és fogyasztással. Mert ez jár nekünk. Nem, a jólét nem jár alanyi jogon, azért meg kell dolgozni.
A fiatalok seggéről még csak éppen lepottyant a tojáshéj, de már lakást, autót és luxust akarnak. Még semmit nem bizonyítottak, de már veszik is fel a hitel, mert nincs idejük megdolgozni a javakért. Azután majd lesz valahogy, de hiszen mindenki ezt csinálja.
Azt én sem tudom, hogy még meddig tartható ez, mivel én személy szerint már jóval korábbra vártam az összeomlást. A tudós közgazdászok már 5 évvel ezelőtt is csak 1-2 hónapot jövendöltek, de még mindig húzzuk. Ez egy kísérlet, ami még nem volt. Szerintem azért ez a bizonytalanság.
Ha viszont ez megborul, szerintem a kapitalista rendszer alapjai dőlnek össze, amit már újjáépíteni lehetetlen lesz. Csak attól félek, vége lesz a jó életnek, ha van vagyonod, ha nincs. Elvére a szenvedő tömeget nem lehet egy kerítéssel megállítani és ők bűnösöket fognak keresni. Az államok nem tudják majd fenntartani a rendőrséget, meg a katonaságot és jön majd a hatalomvadászat. Aki erősebb, az majd uralkodik.
Kicsiben már láttunk ilyent, mikor 1989-ben nem tudtuk az irányt és a maffiacsoportok elkezdtek hatalmat és vagyont gyűjteni. 
totoro
totoro 2021. 08. 09. 07:47
#47944
Arany és ezüst kapott egy tisztességeset, erste certik elvéreztek ebben a leszúrásban.
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 08. 09. 07:40
Előzmény: #47934  pomperj
#47943
János,nem lehet az,hogy olyat láttok a chartokba,amit azok nem tartalmaznak?mert ha tisztán arról beszélünk,a Föld lakosságszáma a felére esik,az brutál bejelentés.de ha arra gondolsz ez a jövőre van vetítve /gyakorlatilag 130 év,1972-höz viszonyítva/,akkor szerintem elégséges a természetes elhalálozással számolni.felteszek egy térképet a világ népességének átlagéletkoráról is,ez ehhez jó támpontot adhat.a másik amit ezzel kapcsolatban tudok;pl. Japán,ami 130m lakossal rendelkezik,talán már 2050-re leesik 85m-ra.az USA-ban  is valami 77m nyugdíjas él,valószínű ők sem fogják megérni 2100-as évet.aztán jönnek ilyenek is ,mint pl. Covid-19,egyből csökkent 1 egész évet az átlagéletkor az USA-ban,No-ban is ha jól emlékszem,0,6 évet.szerintem itt is elég sokan vagyunk,akik hasonló felelöséggel gondolkozunk a világról és benne az emberiségről,szerény eszközeinkkel igyekszünk is szerintem jobbá tenni,csak azt világosan látni kell ,az ócskább politikusok max egy ciklusban gondolkodnak és garázdálkodnak,ezzel rengeteg kárt okoznak a jobb szándékú embereknek is.ne legyen lelkiismereti furdalásod a vakcina miatt;a John Hopkins majdnem 4,4B beadott vakcináról tud,az meg már több,mint 3b ember lehet,mert sokan csak 1-nél tartanak és ha megnézed  a populáció 1/3-ának nem is kell.kedvenc országom,amit figyelek Nigéria,ahol már a legelején megjelent a Covid-19, 2187 halottal.szerintem a fejlett országok tesznek annyi ajándékot a fejlődök felé,hogy aki akarja ,ott is be tudja magát oltatni.meg egyébként is,az unokáid iránt érzett felelősség miatt is oltasd be magad.
összegezve,én tényleg mindenkit arra kérnék,örüljön az életének,mert az megismételhetetlen,az unokáidnak is egy boldog gyermekkort és tartalmas életet,ők már több,mint 100 évig fognak élni...és semmi pesszimizmus meg rosszkedv,mert ezekkel ezeket az idióta politikusainkat hizlaljuk csak...
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210809v00whjw2r.png
Törölt felhasználó 2021. 08. 09. 06:52
Előzmény: #47939  Zita19
#47942
Hónapok - sőt hetek alatt képes megfordulni. De tarthat a buborék még egy darabig.
Úgy fog kezdődni, hogy lesz egy nagy hír, hogy összeomlott egy pénzintézet, hedge fund, egy komolyabb állam.
És onnan sorban dőlni fognak heteken keresztül a csontvázak.
A munkahelyeken létszámstopot fogsz látni, törlik a képzés-fejlesztési programok egy részét, csökkentik a marketing és a CSR büdzsét. Ha beszállítónál dogozol, akkor ott terjedni fognak a hírek, hogy csökkentek a megrendelések.
Nehéz lesz nem észrevenni...
kukker 2021. 08. 09. 01:22
Előzmény: #47938  Törölt felhasználó
#47941

Defláció lesz a "haszontalan" dolgokban.
 "Hiperszuper" dolgok, új tévé, mobil, új autó, szép új nagy ház, kaviár és pezsgő, minden fényűző dologban defláció lesz.
Hiperinfláció lesz az élelmiszerben.
És a kettő közötti piaci igény miatt fog majd annyit érni az ember napi keresete, amit majd az alapvető élelmiszerre és a rezsire fog költeni.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók