Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2021. 07. 05. 18:31
#46440
Hamarabb fogjuk latni a 100$ olajarat, mint barki gondolta.
Az OPEC hir tobbfelekepp ertelmezheto. Rovidtavon extremen bullos.
Amiota kijott,  azota Brent +1%.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210705v01wryet9.jpeg
.
DUBAI (Reuters) -
OPEC+ ministers called off oil output talks on Monday after clashing last week when the United Arab Emirates balked at a proposed eight-month extension to output curbs.Saudi energy minister Prince Abdulaziz bin Salman on Sunday called for "compromise and rationality" to secure a deal after two days of failed discussions last week.
But on Monday, OPEC+ sources said there had been no progress in resolving the matter and Monday's meeting was called off. No new date was agreed.
The failure of the talks means an EXPECTED INCREASE WILL NOT TAKE PLACE, 
the sources said, helping to drive up international benchmark Brent oil, which was trading 1% higher at $76.95 a barrel.
,
Oil prices have already prompted concerns about inflation derailing a global recovery from the pandemic.OPEC+ agreed record output cuts of almost 10 million barrels per day (bpd) last year as the pandemic hit. They have been gradually relaxed and stand at about 5.8 million bpd.
The UAE, according to sources, on Friday went along with Saudi Arabia and other OPEC+ members on a proposal to raise output in stages by about 2 million bpd from August to December but rejected extending remaining cuts to the end of 2022 from a current end date of April.The UAE is upset about the baseline from which its production cuts are being calculated and wants it raised. Abu Dhabi has invested billions of dollars to increase its production capacity and says its baseline was set too low when OPEC+ originally forged their pact.It has also said it was not alone in requesting a higher baseline as others, including Azerbaijan, Kazakhstan, Kuwait and Nigeria, had requested and received new ones since the deal was first agreed last year.
,
Decisions in OPEC+, which groups the Organization of the Petroleum Exporting Countries with Russia and other big producers, must be unanimous.
Potential outcomes, OPEC+ sources said, include raising output from August, or raising output from August and extending the remaining cuts with a new higher baseline figure for the UAE.OPEC+ could also go ahead with the deal as is until April 2022 and discuss a new UAE baseline as part of a new deal, the sources said.The dispute reflects a growing divergence between Saudi Arabia and the UAE.
.
Törölt felhasználó 2021. 07. 05. 17:24
Előzmény: #46438  Zedisdead
#46439
Attól tartok, hogy lesz itt enélkül is elég baj.
Zedisdead 2021. 07. 05. 17:22
Előzmény: #46437  kajli_man
#46438
Ha bukják a választást, akkor Mato az egekbe tolja majd a kamatot. Akkor lesz olcsó ingatlan meg olcsó térköves (amig vissza nem megy Németországba). Másképp nem.
kajli_man
kajli_man 2021. 07. 05. 17:17
Előzmény: #46436  Törölt felhasználó
#46437
Én úgy látom, hogy most Matolcsyék megpróbálnak odalépni, igaz jócskán késve. FED-nél még a gesztust se látni, bár nem szabad a két országot egy az egyben egymás mellé rakni, mert ami nekik belefér, az nekünk valószínűleg nem. Ha idén végéig 1.5% felé, jövő év végéig 3% környékéig feltolják az alapkamatot, akkor én arra már azt mondom, hogy talán nem látszatintézkedés az egész.
Törölt felhasználó 2021. 07. 05. 17:10
Előzmény: #46435  kajli_man
#46436
Nem akarok rosszmájú lenni.
Az ami nálunk történik, csak annyiból izgalmas, hogy itt nyomták meg Matolcsyék a legdurvábban a high pressure economy gázpedálját. USA-ban időbeli késleltetéssel fog jönni, ami nálunk.
Majd megint lesz ár és bérszabályozás, mint Nixonnál. Pár hétig bírta is a rendszer a 70-es években. De lehet, hogy hónapok is voltak.:)
kajli_man
kajli_man 2021. 07. 05. 16:57
Előzmény: #46432  Törölt felhasználó
#46435
Vajon mi lesz a Dolomit Kft.-vel? 🤣
TheSnake2020 2021. 07. 05. 16:48
Előzmény: #46414  Placi82
#46434
Érdekes, amit írsz, de szerintem ezek a háborúk már lehet, hogy el is kezdődtek, mint te is írod. Sokat gondolkodtam, hogy mi lehet az, ami, a tőzsdéket nominális értékben (?) a Vadi által is mutatott SP 666-os szintig is levehetik akár.  Én csak a háborút látom, ilyen lehetőségnek. Ezt a háborút, azonban nem hagyományos fegyverekkel vívják szerintem, ide értve az összes pusztító fegyvert. Sokkal inkább szerintem az adatok, a dezinformáció,  háborúja lesz megspékelve olyan internetes támadásokkal,  amelyek képesek lesznek akár országokat, vagy a világ legnagyobb vállalatait megbénítani nagyon hosszú időre. Körülnézve azt, látom, hogy mind a céges,  mind a privát életem internet függő lett a jó értelemben, azaz, ha vissza kellene mennem az időben kb. 30 évet az jelentene egy olyan negatív változást, ami azt jelentené,  hogy a vállalati értékek is visszatérnének nominálisan a jóval alacsonyabb értékekhez. Mást nem nagyon tudok elképzelni, de természetesen érdekel, mások gondolata is, ezért sokat olvasom ezt a fórumot, hátha okosabb leszek.
Dt74 2021. 07. 05. 16:42
Előzmény: #46432  Törölt felhasználó
#46433
Jól látod.Az már csak ok okozat hogy a burkolóm megszökött,keveselte a 7e/nm árat a drágaságom,gyors számolással az napi kb 60-70eft.Még 2 év és koldulni fognak a munkáért.
Törölt felhasználó 2021. 07. 05. 16:34
#46432
Hihetetlen.
https://index.hu/gazdasag/2021/07/05/epitoipar-fogyasztovedelem-epitoanyaggyartok/
Ki a hibás? Persze, hogy az anyaggyártó cégek. Még véletlenül sem a jegybankok, közte Matolcsy bankja, a CSOK, a gyerekesek szénné tömése pénzzel, az ingyenhitelek, a moratórium, a high pressure economy, és még sorolhatnám.
Nem. Azok a rohadék gyártók, akik exraprofitot zsebelnek be. Rákosi idejében nem volt ilyen őrület. Kíváncsi vagyok mikor viszik el a klímaszerelőt, meg a hidegburkolót málenkij robotra. Ez piacgazdaság???
Placi82 2021. 07. 05. 16:18
Előzmény: #46430  Dt74
#46431
🤣🤣
Dt74 2021. 07. 05. 16:17
Előzmény: #46406  Placi82
#46430
Vett 60nm est 70 ért mert jövőre drágàbb lesz..rengeteg hiteles van-lesz szopóágon,ha ők dőlnek a barátod majd fényképezze be az arcát.
kalapacsos
kalapacsos 2021. 07. 05. 16:04
Előzmény: #46428  Fuleee_Bear
#46429
A gyerekeimnek vettem utoljára....;)
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2021. 07. 05. 15:32
Előzmény: #46214  Fuleee_Bear
#46428
Vett valaki rajtam kívül Lufit?
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 07. 05. 14:15
Előzmény: #46424  Törölt felhasználó
#46426
szerintem sok rv piac február-április óta oldalaz /N225,Russel 2000,Asia.../
makasipasztor 2021. 07. 05. 14:09
Előzmény: #46400  JeGeMeLOV
#46425
Nem az én vitám, ezért előre elnézést kérek a hozzászólásomért, de úgy érzem, egy kicsit ellenséges vsgy Szarvasvadásszal szemben. Az okát csak Te tudhatod. Jelentősége nincs, de : az elmúlt bő 10 esztendő alatt, a meglágtásai és hozzászólásai szerintem hibátlanok,tárgyilagosak, és ami fontos, személytelenek voltak, nem befolyásolta azokat semmi, és senki
Törölt felhasználó 2021. 07. 05. 14:03
Előzmény: #46415  pomperj
#46424
Nálad is kissé nehezebbnek érzem a helyzetet, de a végkövetkeztetésem hasonló.
Most arra nem is térek ki, hogy a hozam és kamatszinteket hosszútávon igen erős emelő hatások fognak az elkövetkezendő években jelentkezni. Egy halom olyan globális faktor van, ami felfele fogja nyomni a nominális kamatszinteket világszerte (kínai+ indiai bérszint emelkedése, globalizáció lassulása, kínai megtakarítások csökkenő trendje, és az inflációs nyomások sok csatornán, stb.).
De van egy, amivel senki sem számol: pont az, amire a hétvégén rávilágítottam. A pénzvilág azért hajlandó elfogadni a manipuláltan alacsony kötvénypiaci hozamokat, mert a valódi hozamot a részvénypiacon keresi meg.
Mi lesz akkor, amikor fél éven keresztül a részvénypiac sem fogja az elvárt hozamot nyújtani, mert megáll valamiért a tőzsdei ralli? Mit fog csinálni a pénzpiac? Szerintem smart money elkezd arra játszani, hogy lefele menetben termeli meg a hozamot... Adni fognak mindent is. Na akkor majd emelkedik a hozam. Utána meg a kamat is.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 07. 05. 13:48
Előzmény: #46422  hellforceone
#46423
egeszen elkepeszto szamomra, hogy amikor fogast talalok valamelyik vallasos ahitattal imadott forumos karakteren, hogy hianyoznak nala az alapok, akkor jon a szemelyeskedes, hogy biztos minuszban ulok, meg hogy nem szokott o tevedni es bizony a 4-es pont lehet barhol, a fibonacci-szintek se szamitanak, meg a szazalekszamitas se. ha ez a szinvonal, akkor nekem itt nincs keresnivalom, mert ez nem a fejlodest szolgalja, hanem ezoteria, amit nem kivanok olvasni. ha van meg valakiben tudomanyos erdeklodes, irja, hogy mennyiszer jon be szarvas elemzese. szerintem 50% alatt lesz, mint barmelyik masik technikai elemzo.  es nem azert, mert o rossz lenne, hanem mert a technika az mindig utolag adja magat, elore pedig barmilyen chartra tudok kesziteni bullos es bear elemzest is, amit a megrendelo kivan. mindenkinek tovabbi sikereket kivanok barmifele tudomanyossaggal, vagy anelkul, vagy amivel jobban tud keresni. vegulis ezert volnank itt
hellforceone 2021. 07. 05. 13:34
#46422

Szarvasvadasz valoban nem egy pökhendi fajta, hidd el, rosszul latsz vele kapcsolatban. Egyebkent a hullamoknal felvetett kifogasod is sántít kicsit, ugyanis a 4-es bemehet az 1-es ársávjába, ha diagonalrol beszelunk, az altalad felhozott peldak pont azok voltak... Nem bantaskent irom, nem is vagyok elliott szakerto, de szerintem tenyleg pont azon probalod keresni a fogast, akin nem annyira kellene :o)
A modszert persze megkerdojelezheted, de Vaditol nem lattam meg itt olyan banto vagy pokhendi megnyilvanulasokat, mint korabban egyik-masik forumtarstol - jelenlevok mindig kivetelek.
Peace :o)
bankos
bankos 2021. 07. 05. 13:32
Előzmény: #46420  JeGeMeLOV
#46421
De jó Neked, taníts mester 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek