Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 07. 05. 10:57
Előzmény: #46398  szarvasvadasz
#46400
Goldi keveri a szezont a fazonnal, a 100 Ft brutto = 65 Ft netto, de o kototte az ebet a karohoz hogy 10% emeles brutton = 6.5% emeles a netton. Teljesen hibas, ne mosdasd, mert vallalhatatlan a szazalekszamitas ilyen szintu megeroszakolasa. Egy budos szo nem volt gyerekrol, vagy savos adozasrol. 
..
Betettem neked a saletromos falat, azon is ott az Elliott? :) Mire szamitunk, felfele, vagy lefele reped tovabb? 
..
Nem fogok emailt irni, nem akarlak semmirol se meggyozni, csak ez a nagy melleny, hogy te vagy az elliott mestere, az szemet szurt, mikozben ezeket teszed be Elliott peldakent:
https://imgur.com/o8UUi16
..
Szoval ha komolyan gondolod, hogy Elliott, akkor ilyeneket meg viccbol se teszel kozze. 
 
Zedisdead 2021. 07. 05. 10:56
Előzmény: #46392  Placi82
#46399
Jól értem az a tézised, hogy lesz egy 5-10% infláció és attól elmegy az emberek hite a pénztől meg a bankrendszertől meg a tőzsdétől?
Ez hogy nincs GDP növekedés ez honnan jön? Nekem pont az jön le, hogy sokat fejlődött a világ akár csak az elmúlt 5 évben is, a koronavirus ellenére is.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2021. 07. 05. 10:42
Előzmény: #46396  JeGeMeLOV
#46398
Nyugodtan fejtsd ki, konkrétan "minek nincs semmi köze Elliothoz", miben látod a problémát. Ha itt nem akarod (a többséget eleve nem érdekli) küldj esetleg levelet és megbeszéljük offline.
 
A "10% bruttó = 10% nettó növekmény" felvetésedben mindkettőtöknek lehet egyszerre igaza. Csináltam egy táblázatot, hogy alakul a nettó bér a gyerekek számát is figyelembe véve: 
 
10%-os bruttó bér növekmény vs. nettó bér változása a gyerekek száma függvényében
 
Akkor nő mindkettő 10%-kal, ha nincs gyerek. Goldi tehát nem mondott hülyeséget, max nem tette hozzá, hogy mekkora jövedelemmel és pl. hány gyerekkel számolt. Szomorúbbnak látom, hogy jóval milliós feletti fizetéseknél is mennek tovább a kedvezmények.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 07. 05. 10:38
Előzmény: #46396  JeGeMeLOV
#46397
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 07. 05. 08:34
Előzmény: #46386  szarvasvadasz
#46396
Te sokkal de sokkal képzettebb vagy nálam Elliottból, ezért szomorít el, hogy mindenre rábiggyesztesz 5 számot és az Elliott. Az Elliott ciklusnak komoly szabályai vannak, nem minden 3 hullámos alakzat Elliott. Félre ne érts, szeretem a munkáidat nézni, néhány be is jött látványosan, és magam is Elliott hívő vagyok. Azért kötekszem, mert a gyűjteményed nagy része merő ezotéria, semmi köze Elliotthoz és nem korrekt, hogy nem ismered be. Van ez a goldi nevű ember, szerinte ha emelik a bruttó fizetést 10%-kal, akkor a nettó fizetés csak 6.5%-ot emelkedik. Totális agybaj. És ilyen emberek a leghangosabbak egy gazdasági fórumon 
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 07. 05. 08:24
#46395
USA ma zárva,gyenge lecsorgás várható
Tibi0002 2021. 07. 05. 07:38
Előzmény: #46390  frossnag
#46394
Névtelen fórumokon hozzá kell szokni, hogy nagyon sokan előre látják a jövőt, és 100% évesített hozamot érnek el. Ezt mindig is így volt.
Placi82 2021. 07. 05. 00:43
Előzmény: #46391  Zedisdead
#46393
No azért nem volt az olyan veszélyes. Túl nagy hitelkihelyezes, amiből következett egy ingatlan lufi, sok ujjonan letrejott bank tokehianyos volt. És a monarchiaban megspekelodott egy kis kolerajarvanyal. Ami most van globális, sokkal nagyobb, minden eszkozosztaly lufi, sokkal rosszabb szerkezetben. 
Placi82 2021. 07. 05. 00:34
Előzmény: #46385  Zedisdead
#46392
Ó, én a nagysagara értettem az 1929 est, nem a pontos lefolyásara. Közel 100 év múlva persze hogy teljesen más ok okozati összefüggések lesznek. Én a pénzbe és az adósság visszafizetésébe vetett hit, teljes és radikális megingasara készülök. 1 az infláció beindult,, beindult. 2. Nem, nem ideiglenes lesz:)) . 3. A penznyomda és a QE, gazdasag éllinkitest soha nem áll le, egészen addig míg magába nem roskad a rendszer. 4. Az országok adóssága már visszafizetehetelen kategóriába váltottak. 5. Ezért nem lehet kamatot emelni a felporgo infláció ellentetelezesere se. 6. Nemhiába 5%os usa inflacional, mely magasan meghaladja az inflációs célt, nem emelnek, és ha 2023 végén is 5%lesz akkor se fognak emelni,(lesz kifogás) hisz osszeomlana a tőzsde és a kamat terhek túl nagyok lennének. 7. Nincs GDP növekedés, termelési növekedés. Nekem ez sakk matt helyzetnek tűnik. Feszülnek az egymással ellentétes erők, amíg egy előre nem látható esemény robbantani nem fogja. És mivel a részvény piac, kotvenypiacot elszakadt a fundamentumuktol már nagyon, csak a likviditás bővítés, és a 0 kozeli kamatszintek tartják fenn. Persze hogy csak méretében lesz osszehasonlithato 1929 esel, nem pedig az okaiban. Ja és a jegybankok, próbálják az istent játszani, akik mindent irányítanak. Na egy következő válságban már nem fognak túl sok mindent irányítani sztem. Már most is látni hogy az utolsó stimultusoknak, már egyre kisebb eufóriat váltanak ki. És itt a lényeg. Hiába növelik a morfin adagot a gazdaság már hozzaszokik a morfinhoz azaz a stimultusokhoz,és amikor már semmilyen hatása nem lesz, na akkor baj lesz!!! Ez az én elméletem. Kiderul. :). Joccakat
Zedisdead 2021. 07. 05. 00:22
Előzmény: #46388  Fagylaltárus
#46391
Az 1873as válság nagyobb volt, mint az 1929es, mégse lett belőle se fasizmus, se háború.
frossnag 2021. 07. 05. 00:13
Előzmény: #46378  szarvasvadasz
#46390

Szerintem ugyan ezt amit most mondtál az elliott wave-ről, azt elmondhatta volna valaki a csillagjóslásról is. Az hogy kiemelsz néhány esetet a sok közül, amikor az bevált, ugyancsak nem külömb bizonyíték attól, mint amit egy csillagjós tudna felmutatni.
Nem akarom hogy félre érts, én nem állítom azt hogy a módszer hülyeség, vagy nem működik, csak azt, hogy én nem látom a mögöttes érvek és bizonyítékok felmutatását, ami miatt számomra sokkal inkább mutat rokonságot a miszticizmussal, mint a hagyományos ételemben vett tudománnyal.
Fagylaltárus 2021. 07. 05. 00:13
Előzmény: #46385  Zedisdead
#46389
Én azt olvastam okosoktól hogy a 2008-09-es válság tulajdonképpen nagyobb volt mint a 29es, csak mivel kezelték, nem okozott akkora bajt. Lehet nem annyira gond beavatkozni a piacba, mint sokan írogatják.
Elvileg a pénzügyi rendszer összedőlt volna ha nem mentik ki az AIG-t.
Fagylaltárus 2021. 07. 05. 00:08
Előzmény: #46380  Placi82
#46388
Én remélem nem lesz 29 jellegű lerohadás, mert abból megint fasizmus lenne meg szerintem háború is. 
Fagylaltárus 2021. 07. 05. 00:03
Előzmény: #46380  Placi82
#46387
Ezt a topikot olvasva, már régen össze kellett volna dőlnie az egész világnak, amiket itt jósolgattak páran...
A pesti ingatlanlufi is kipukkad? Jó lenne olcsón venni ott pecót.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2021. 07. 05. 00:02
Előzmény: #46382  JeGeMeLOV
#46386

Húúúú, annyira képzett vagyok, hogy már a felvetésed sem értem. Mi a baj ezekkel a görbékkel? Túl jók a következtetések ? :-) Nincs olyan általam publikált görbe, ami engem blamálni tudna, amíg a mögötte álló adatsorok rendben vannak Elliotti értelemben. Másrészt én egy "open minded" szemléleltű, kísérletező hajlamú ember vagyok - szerencsére.
 
Ezek az elemzések nálam az érdekesség kategória, nem szabad véresen komolyan venni. Egy GDP görbe vagy egy vírusgörbe korlátos méretű ciklusokat tud építeni, sosem lesz tökéletes a minta és nem tud nőni akármeddig (pl. mert véges számosságú a lakosság). Viszont természetes eredetű adatsorokra épül, amelyekben fellelhetők ugyanazok a törvényszerűségek, mint az árfolyamgörbéken. Nincs ezzel semmi baj, ha tisztában vagy a korlátaival.
Zedisdead 2021. 07. 04. 23:41
Előzmény: #46380  Placi82
#46385
Az 1929es az utolsó nagy deflációs válság volt. a 19. század folyamán több hasonló válság is lefolyt, csak azok kevesebb embert érintettek, mert az emberek többsége a mezőgazdaságban vagy kisiparban önellátó volt, nem voltak része a globális pénzügyi rendszernek.
A lényeg az volt, hogy az aktuális befektetési slágertermék (fizetős utak, vasutak, rádió, stb) túl sok termelő kapacitást hozott létre, a befektetések megtérülése leromlott, piacon összeomlott a bizalom, mindenki aranyba és állampapirba menekült, a bankok jó része illikviddé vált, még azok is, akiknek jó hiteleik voltak, aztán mindent likvidáltak szarér hugyér, teljesen szabályozatlan összeomlás történt. 
Ennek oka az volt, hogy az államok nem érezték magukénak a feladatot, hogy a gazdasági válságokat menedzseljék, a szabad piacban hittek. 
Azóta az állami szervek egyre aktivabban közbelépnek, a jegybankok likviditást szolgáltatnak annak is, akinek már piaci alapon senki nem hitelez, az államok bad bankokba szervezik a rossz hiteleket, kontraciklusos ktgvetési politikával harcolnak a válság ellen.
Amit még látni kell, hogy a válságok oka, nem a részvényárfolyamok emelkedése és a válság maga nem a részvényárfolyamok esése. A válságok oka, a beruházások félreallokációja,  az hogy a reálgazdasági beruházások nem cash flow produkáló állóeszközöket hoznak létre, hanem pl utakat a semmibe, eladhatatlan ingatlanokat vagy jóléti kiadásokat támogatják. A részvénypiaci lengések önmagukban nem fognak nagy válságot okozni.
Szerintem nem érdemes nagy válságra számitani, mondjuk egy erősebb korrekció várható szerintem is a részvénypiacokon, de nem hiszem, hogy 10%ra esik a tőzsde.
Dt74 2021. 07. 04. 23:05
Előzmény: #46378  szarvasvadasz
#46384
2019 nyarán tetted fel a magyar gdp előrejelzésed,hibátlan,ami újfent téged igazol,22 után viszont elég sötét a jövőkép.
Alexander_Greybeard 2021. 07. 04. 22:54
Előzmény: #46382  JeGeMeLOV
#46383
Asztrológiában miért keresel logikát?
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 07. 04. 22:27
Előzmény: #46378  szarvasvadasz
#46382
Azt állítod, hogy képzett vagy Elliottból, aztán a covid grafikonokkal, meg magyar gdp adatokkal blamálod magad. Azokon hol vannak meg a szintek, korrekciók, hogy lehet egy magasságban az 1-3-5 pont? A b c szakasz hiánya se probléma. És aki erre azt mondja, hogy ez ezotéria, vagy tenyér jóslás, arra azt mondod, hogy nem elég képzett. Ez nem zavar téged? 
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2021. 07. 04. 21:26
Előzmény: #46362  ThePersistentTrader
#46381

"A felkiáltójelnél, az 5-ös csúcs az hogy tud negatívba menni? :))"
 
Úgy, mint a -40 dolláros olaj múlt tavasszal - légy kreatív: negatív háborús görbe = annyira szabadulni akarunk a háborútól, hogy békét termelünk :-)
 
Azt akartam csak jelezni vele, hogy ez az eső ciklus napjainkban véget érhet. Két kimenetel lehetséges:
1) soha többé nem lesz háború
2) a nagyhatalmak háborús görbéje ismét emelkedő ciklust kezd. Nagy a ciklus, repkednek a 20-50 évek.
 
Fontos, hogy ez a háború nem feltétlen az utcán zajlik már.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek