Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2021. 07. 03. 20:54
Előzmény: #46358  Placi82
#46359
Ja és csak forintban emelkedett 30%ot 10 év alatt a magyar GDP, Euróban annyit se:) 
Placi82 2021. 07. 03. 20:53
Előzmény: #46356  Törölt felhasználó
#46358
Amúgy igazad volt, mikor beszélted a nagy joletet. Jarkalok a környékemen iszonyat nagy a jólét. De balatonra menve az autópályán is szerintem az én 7 éves vw volt a legvacakabb a pályán. Csak azt nem értem ha 10 év alatt a magyar GDP csak 30%ot emelkedett, akkor ez se a világbajnok ingatlanarakat(Budapesten 290%),se ezt a németnel is nagyobb joletet( ács utcaszomszedom mesélte pont ma azért jött haza végleg nemetorszagbol 5 év után mert többet keres itthon 20%al mint Németbe!!!). Világban uralkodó alacsony kamat(Románia és Bulgária, görög is alacsony), a rengeteg pazarloan felhasznált EU támogatás, hitel, 3000 Mrd nhp hajrá KKV nak, most az állam kezdi a 4000 Mrd ot osztogatni nekik, gazdasag elinkitesre 1000Mrd-ok a koronavirusra hivatkozva. Annyira de annyira unortodox a gazdaság politikánk, hogy lakosság arányosan itthon szerintem sokkal nagyobb penznyomda, támogatás, helikopterpénz volt mint az USA-ban. :)) 
Törölt felhasználó 2021. 07. 03. 16:39
Előzmény: #46354  kajli_man
#46357
A Wallstreetbets oszt igazságot!!! To the moon! Rakétajel
Ja nem. 
Törölt felhasználó 2021. 07. 03. 16:19
Előzmény: #46354  kajli_man
#46356
Jah. Azt nem is láttam.
Rögtön az income statementhez görgettem. (rossz szokás :))
Láttam a veszteséget, aztán megfogalmazódott, amit leyírtam.
Az viszont kemény, amit írsz. Akkor mégsem olyan veszélytelen ez a coinpiac pénzügyileg mint gondoltam.
kajli_man
kajli_man 2021. 07. 03. 16:06
Előzmény: #46352  frossnag
#46355
Én sem olvastam végig, csak nagyságrendileg akartam belőni a céget 😉
kajli_man
kajli_man 2021. 07. 03. 16:02
Előzmény: #46353  Törölt felhasználó
#46354
Engem például meglepett, hogy az általuk kezelt 81B vagyonból 11.5B crypto. Sokkal kevesebbre tippeltem volna arányaiban, egyébként az üzleti modelt szerintem fején találtad. A robin hooderek meg azt hiszik, hogy végre eljött az igazság pillanata és megkopasztják a csúnya hedge fundokat. A valóság ezzel szemben az, hogy fordítva ülnek a lovon. Azt hiszem erre mondják, hogy amíg szar van, veréb is van.
Törölt felhasználó 2021. 07. 03. 15:13
Előzmény: #46351  kajli_man
#46353
Mitől rettenjünk meg?
Attól, hogy a mögöttes fundok (akik az ügyfelek kereskedési adataiból olyan előnyre tesznek szert, mint egy Abrams tank a fakardos bennszülöttel szemben) olyan pofátlanok, hogy még a platform fenntartási költségét is befektetőbalekokkal akarják megfinanszíroztatni? Ez kb. annyira pofátlan, mintha a kivégzésre ítélttel építtetnénk meg azt a villamosszéket, amint aztán szépen kivégezzük az illetőt...
frossnag 2021. 07. 03. 15:07
Előzmény: #46351  kajli_man
#46352
Engem már a dokumentum hossza is elrettentett, így bele sem olvastam.
kajli_man
kajli_man 2021. 07. 03. 14:52
#46351
https://www.sec.gov/Archives/edgar/data/1783879/000162828021013318/robinhoods-1.htm
Nem tudom volt-e már, de érdemes beleolvasni és elrettenni
wawa1 2021. 07. 03. 14:30
Törölt hozzászólás
#46350
STRFCKR 2021. 07. 03. 13:38
Előzmény: #46348  Törölt felhasználó
#46349
Pemex (Petroleos Mexicanos), allami ceg.
Törölt felhasználó 2021. 07. 03. 12:50
Előzmény: #46344  pomperj
#46348
A most eldurrant cső/fúrótorony a mexikói öbölben kié?
Törölt felhasználó 2021. 07. 03. 11:23
Előzmény: #46344  pomperj
#46347
Két gondolat.
1. Mindig abból indulunk ki, hogy a kötvénypiaci hozamok vannak hatással a részvénypiac árazására. A jegybankok is így gondolkodnak. Jó ok is volt erre, hiszen a kötvénypiac volt a nagytestvér. 2006-ban pl. az USA kötvénypiaca 27,4 trillion, a részvénypiac 21,6 T volt.
Mi a helyzet ma? A corporate+government bond állomány durván 39 t, míg a részvénypiac mérete 53 t feletti. Vagyis jóval nagyobb ma a részvénypiac mérete, mint a kötvénypiacé.
Miért fontos ez? Azért mert egy átlag portfólió hozamát korábban 56%-ban a kötvényhozamok, és 44%-ban a részvényhozamok határozták meg. Így 2006-ban az átlaghozam: 5%*0,56+4,3%*0,44=4,7% (4,3% az SP500 ötéves átlaghozama 2006 előtt és 5% a 10 éves bond hozam; de lehet számolni a 100 éves átlag 3,6% és 6,6%-gal is, akkor 4,9% lesz a hozam)
Hogy néz ma ki a számolás? 1,62%*0,424+15,1%*0,576=9,4%
Mi következik mindebből?
i, Ma nem a kötvénypiac mozgatja a részvénypiacot, hanem fordítva. A jegybank piaci értelemben kiiktatta a kötvénypiaci mechanizmusokat, és a piac tojik rá, keresett magának egy másik játszóteret, ahol meg tudja a hozamot termelni. Magyarán a részvénypiac fogja a kötvénypiac összeomlását okozni, és nem fordítva. Erre a FED 100%, hogy nincs felkészülve. Kb. olyan FED helyzete, mint amikor sétáltatod a tacskót, és a tacskó azt hiszi, hogy ő vezet téged a pórázon...
ii, Téves, de inkább azt mondom, hogy hazugság az az állítás, hogy a hozamok történelmileg alacsonyak! Sőt történelmileg igencsak magasak, majdnem kétszerese a békeidők arányának. És pont ezzel a hazugsággal érvelnek, akik azt mondják, hogy nem túlárazottak a részvénypiacok.
iii, A részvénypiac CAPE rátája 38 feletti. Ez azt jelenti, hogy aki megveszi az USA részvényportfóliót (és nagyon hosszútávra veszi, ahol kizárólag az osztaléknak van szerepe, az árfolyamnak nincs), akkor ez a portfólió 100/38=2,6%-os hozamot tud nyújtani. Azaz a ma tapasztalt (árfolyamemelkedésbe kódolt) hozamelvárás 15%, de pénzügyileg csak 2,6%-ot tud nyújtani (nyilván mivel növekszenek a profitok valamivel többet...). Égbekiáltó szakadék van a ma látottak és a jövő lehetőségei között. És ez egyszer egymásnak fog feszülni...
iv. Megint az történik a USÁ-ban mint ami mindig: ha egy piacon kiiktatják a piaci mechanizmusokat, akkor létrejön egy másik piac (sokszor feketepiac), ami a piaci szabályok szerint működik.
A fed kiiktatta a kötvénypiacot (végső soron árszabályozást hajtott végre), és a piac kiköveteli a hozamelvárását (kamatostul!) egy árnyékpiacon (részvénypiac). Egy baj van: hosszútávon a profitok behatárolják az árazást a részvénypiacon is... Legyen bármekkora is az árazás.
(folyt köv)
Zsh9999 2021. 07. 03. 10:50
Előzmény: #46344  pomperj
#46346
Kihagytad a lényeget! Az olaj megy fel fel ugye? :)
bankos
bankos 2021. 07. 03. 09:58
Előzmény: #46280  frossnag
#46345
CTRM idén legalább 16 hajót vett, köztük több tankert....  Nem igaz, hogy előbb-utóbb ennek nem lesz eredménye!
 Valaki jobban hozzá értő ránézhetne a számokra!!?? 
Amúgy a múltkori rv összevonás óta csorog, félek hogy megint benyomják a shortosok 1 dolcsiig vagy alá.. Ezért nincs papírom most, de folyamatosan követem! 
pomperj
pomperj 2021. 07. 03. 09:51
Előzmény: #46341  kovaax
#46344
 Az erzes, hogy "mindenki rengeteg penzt keres, de en miert nem ?" annyira eltejedt lett,
hogy fel tudott kerulni vezeto business   ujsag   cimlapjara?
,
Nos, ez az ellentmondas fontos szimptoma. 
Abszolut kifejezi a korszellemet. Es fontos elojel a jovore nezve. 
,
1)A mediakbol sugarzo penzugyi optimizmus es a valosag kozotti szakadekot fejezi ki ez az eleterzes.
Persze az is igaz, az optimizmus ma mar joval kevesbe a valosag, mint az eltejedt maniakus optimizmus maradeka, sot talan mar csak az utovedje.
,
Szerintem hangulati  csucspont Aprilis-Majusban  volt. Ennek jele volt a tomeges Covid oltas sikere, a  megcsak komoly inveszticiot nem is hazudo hanem inkabb "jopofan vicces" mint pl. Gamestop, AMC,  Dogecoin, a Musk jelenseg.
Akkor volt csucson a  Reddit es Robinhood,   Jott a Cathie Woods imadata, a 64k arfolyamos Bitcoin, es sokfele mas buborek. A spekulatorok egeszen uj es fiatal generacioja bukkant elo, sot mar hallottam a kifejezest Generacio I, ahol I az Invesztor.  A valosag meg az, hogy amatorok high-risk trading-be lettek becsalogatva.
,
De a fekeveszett spekulacionak ezek az uj citadellai azota beomlottak, es jo tempioban esnek.
TSLA es az EV autos Indexek,  Microstrategy, rengeteg  SPAC tart lefele.
A Russell 3000 indexben 720 olyan ceg is van, amiknek annyi nyereseguk nincs, hogy a hiteleik kamatat kifizessek abbol. De meg mindig jonnek a tozsdre a tularazott IPO-k,  epp a heten pl. DIGI, es meg 20 masik profitnelkuli venture.
,
2)A valosag vegredmenye az, hogy
DOW transports csucsa Majus 10, 
DOW Utilities csucsa 2020februar (!) volt,
DOW Industrials Majus10 volt, 
(de lehet hogy napokon belul uj csucsra tud  futni...de a netto elorehaladas akkor is zero azota)
,
de a piacnak egy masik szegmense, mint  SPY es NDEX viszont minden nap (az utolso 10 napbol 9-ben) magasabban nyitott,  sot,  gap-ek sorozataval ugral felfele.
,
Ami azota egyertelmuen feljebb van, az a nyersanyagok arai, es az energia arak.
Meg az inflacio.
.
3)Az Elliott Theory egy borzalmas, nagy BEAR piac arnyekat latja a jovoben.
A valosag es a hangulat kozotti szakadek sokaig szelesedhet.
Aztan egyszercsak nem kepes erre tovabb.
.
De addig? Addig  tart a "Mindenki nevetsegesen gazdagga valt, hogyhogy pont en nem? " erzulet. 
szieszta 2021. 07. 03. 09:32
#46343

Már közeledik a szocializmus.
A piacgazdaság nagyon jól tud szabályozni, ha nem avatkoznak bele. De beleavatkoztak és az árakat már a központi bankok manipulálják.
Nálunk az eszetlen támogatásokkal megbomlott a rendszer és szépen felverték az ingatlanok árait. Ez magával hozza az építőanyag árakat, meg sok minden mást. Most ezt kell majd szabályozni.
Az állam majd megmondja az árakat. Nem ismerős ez? Ezt majd az ötéves terv követi, meg az államosítás. A magántulajdon majd a blokkláncra költözik és virtuális lesz, a többit majd az állam kezeli.
Valahol megkeresem marx tanait, mert úgy látszik, nem tévedett, csak túl korai volt alkalmazni, még nem volt elég fejlett a kapitalizmus, sőt, az oroszoknál a feudalizmusból akartak 3 lépcsőfokot ugrani. :-)
kajli_man
kajli_man 2021. 07. 03. 09:11
Előzmény: #46339  JeGeMeLOV
#46342
Az elmúlt 10 napból 9x pluszban zárt az S&P500. Nézd meg a tegnapi napot: 2T kapitalizáció körüli cégek mentek több, mint 2%-ot 1 nap alatt, amihez brutális pénz kell. Számomra felfoghatatlan egyelőre a dolog, ráadásul nem emlékszem, hogy jött volna szuper pozitív hír a gazdaságról. Egyszerűen nem visz rá a lélek, hogy 30 körüli P/E-t fizessek a kinézett cégekért: https://finviz.com/map.ashx?t=sec&st=pe
kovaax
kovaax 2021. 07. 03. 08:12
Előzmény: #46340  pomperj
#46341
13,63% pluszban vagyok idén, de csak azért, mert erősödött a forint (euróban 17,43%). Minimális munkával!

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek