Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2021. 05. 27. 08:24
Előzmény: #44239  Boole
#44240
Kínai indexben görgetés volt, tegnap ezért volt a jó kedv.
Boole 2021. 05. 27. 08:16
Előzmény: #44238  yooio
#44239
Tegnap a SNOW, PDD, EQX-et eladtam. Ma-holnap megy a többi is.
yooio 2021. 05. 27. 00:49
#44238
Na, en nem tudom milyen piac ez, de reszemrol ma dobtam a Fubo,xpev,pltr,nls pakkjaim, illetve az Otp-t is. 
Holnap beszel a penzugyminiszer neni, penteken jon egy kis fogyasztoi aradat, + hetfon ha jol gondolom kereskedes sincs. 
Kinek mina velemenye, mi volt ez ma? Minden speki, ha jo/ha nem jo ment egy jot... :) Bolond piac. 
f.zoltan 2021. 05. 26. 23:35
Előzmény: #44230  Boole
#44237
Én néhány éve vásároltam náluk: akkor az interneten megrendeltem, kifizettem, személyesen átvettem, minden rendben ment. (Úgy emlékszem, akkor még egy órán belül kellett befizetni az ellenértéket a megfelelő számlaszámra, úgy látom, ma már elég csak aznap utalni.)
bankos
bankos 2021. 05. 26. 21:25
Előzmény: #44230  Boole
#44236
Sokat olvasgatva róla, szerintem biztos megbízhatóak!
Nézegetem még egy ideje a Concludnál a Goldtresor szolgáltatást is.. Beutalva egy adott összeget az akkori áron aranyra atvaltja, így lehet gyűjtögetni fokozatosan bármikor amikor az ember úgy gondolja. Aztán ha elérek egy aranymennyiseget atvalthatom fizikaira. Erről van valakinek vélemény, tapasztalat? 
Annyi tetszik benne, hogy kialakithato benne egy átlag a vasarlasokkal
Törölt felhasználó 2021. 05. 26. 21:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#44235
Ugye, ugye?!
Hianyzik az oreg, valljuk be ... na.
Törölt felhasználó 2021. 05. 26. 20:56
Előzmény: #44213  bankos
#44234
Arany/Ezust
Ezust nalam nem jatszik meg akkor sem, ha itt Nemetorszagban csokkentett az AFA  (attol meg van valamennyi) tovabba nagy mennyiseg kellene, nehez, stb. Persze nehany erme, foleg, ha numizmatikai erteket kepviselnek mas kerdes (azokhoz nem ertek), de sima juharlevel, vagy filharmonikusok csak mutatoban van, hogy legyen. Szepen csilingel. :-).
Arany annyi van, hogy jelenlegi aron fel evet fedezzen itteni korulmenyek kozott. Ezt a mennyiseget es meg tobbet is fokozatosan gyujtottem, a nagyjat 1280 alatt, kisebb reszet 1640-ig. 2050-en eladtam egy keveset, amelynel tul voltam az egy ev tartason, mert egyszeruen tul jonak tunt az az arfolyam. Nem bantam meg. A tobbi a falban.
A fizikai aranynal (es ezustnel is) be kell szamitani a tarolasi (falban = 0) koltsegeket, a komoly kereskedoi arrest, es az utazast vagy a postakoltseget.
En postan vettem es adtam, mert megfelelo bontasban (unciankent) a biztositasi dijak alacsonyak igy jobban megeri, mint utazgatni (nalam komolyabb a tavolsag, mint Magyarorszagon). Megbizhatoan mukodott mind a vetel, mind pedeig az eladas is.
Ennel tobbet nem szandekozok tartani, mert jobb hozamot lehet elerni egyeb befektetesekkel. Arra viszont jo, hogy barmilyen vilagvege hangulatnal ranezzek a falra es lapozzak. Nem foglalkoztat, hogy milyen arfolyama van jelenleg (en mar nem veszek, de nem is adok).
A fizikai az tenyleg fizikait jelent nalam nem pedig valamilyen igazolast es a fel evre valo mennyiseg tenyleg falban van. En uncias kiszerelest veszek, foliazva jottek nem bontottam ki, igy foliazva arlevonas nelkul akkori arfolyamon visszavettek. Ha kibontottam volna, levontak volna ha jol emlekszem 10-20 eurot.
MrSomm 2021. 05. 26. 20:41
Előzmény: #44226  pomperj
#44233
wawa1 2021. 05. 26. 20:31
Törölt hozzászólás
#44232
szieszta 2021. 05. 26. 20:28
Előzmény: #44226  pomperj
#44231

A környezet szennyezés nagyon relatív, ezért ez a nagy eko mánia csak egy óriási biznisz.
Bioetanol, ugye megújuló. Biogáz szintén. Csak azt felejtik el, mennyi káros anyag kibocsájtással jár az ehhez szükséges termények megtermelése, szállítása, feldolgozása. Valamikor a felesleget dolgozták fel, most szerződött partnerek termelik az alapanyagot. Csak azért éri meg, mert támogatás van rá.
A ´80-as években azt mondták, ezzel a fogyasztással 15 évre való kőolaj van még, ezért kell erőltetni az atomerőműveket. Most megint 20 évre való kőolajat jósolnak és az alternatívakat erőltetik.
Az elektromos autónál meg mindenki azt gondolja, totál 0-ás a lábnyom, ezért orrba szájba lehet majd használni és terjedhet is. Nekem tetszenek, de ha megnézzük, hogy a nagy világjárvány miatti leállással sem csökkent a CO2 kibocsájtás, akkor láthatjuk, hogy ezek a zöld erőlködések nem hozzák az elvárást.
Boole 2021. 05. 26. 20:17
Előzmény: #44213  bankos
#44230
Egyébként aranypiac.hu (Aranypiac Kft.-ről) mi a véleményed és mindenki másé is, aki ezzel kapcsolatban tapasztalattal rendelkezik? 
szieszta 2021. 05. 26. 20:10
Előzmény: #44225  Zsh9999
#44229

A függőség, az függőség. A volt fogorvosuk a vadászatra költötte az összes pénzét, majd vagyonát. Hitelt vett fel rá, hogy Afrikában vadászgathasson. Csak az volt a baja, hogy nincs vadászat elvonókúra.
A mostani tőzsde meg egyre inkább kezd hasonlítani a hazárdjátékokhoz. A nyerőautomaták is úgy működnek, hogy egy darabig enged nyerni......most a robinhoodosok ennek a fázisnak a vége körül járhatnak.
krida
krida 2021. 05. 26. 19:53
Előzmény: #44227  krida
#44228
(Amúgy utálok forexezni, de az eur/usd-t muszáj figyelni, ék szvsz letört, úgyhogy azonnal ráugrottam shortokkal)
krida
krida 2021. 05. 26. 19:51
Előzmény: #44220  pomperj
#44227
Jó lesz az, csak most meg kell várnunk, hogy az eur/usd beszakadjon az ék aljára valószinűleg, majd onnan induljon ismét fel. Hogy ez mennyire ránt le mindent egy kicsit, meglátjuk...
pomperj
pomperj 2021. 05. 26. 19:49
Előzmény: #44219  Zsh9999
#44226
1)Inkabb ugy forgalmazok, hogy most az olaj-oriasok kozott 
Shell penzugyi ereje, chartja es emelkedesi potencialja latszik legjobbnak, a tobbihez kepest.
.
2)Most a szelsoseges, divatosan  atgondolatlan, latszolagos ZOLD extremista allaspontok uralkodnak.
Ezt tukrozi egy ujabb birosagi allasfoglalas.
.
Viszont nagyjabol minden szakerto egyetert abban, hogy az olaj-vilag es uj GREEN-vilag komplett, osszes szennyezo-rendszeret tekintve 
(beleertve a lithium battery gyartast es megsemmisitest, a ho-eromuvi aram-termelesi szennyezest, az autok sulynovekedeset, a  reztartalom-novekedes miatti szennyezest stb., egesz foldgolyora beszamitva), 
nos az EV autok semmivel nem szennyeznek kevesbe, mint a E6 benzines autok.
Viszont meg mindig azokat akarjak javitani, ahol alig van netto szennyezes-csokkentesi potencial.
Kozben oda se neznek az India, Kina, orosz stb  Szen eromuvekre, a tengerhajozasi szennyezesre ami egyszeruen nem latszik de 10x annyi mint barki gondolja, 
a kaminokra ami az utakon 2%, de 22% szennyezo,  stb, 
amik egyuttesen a tobbszoroset teszik ki a por es CO szennyezesnek, mint a szemelyautok osszesen. 
Ezeken a temakon sokkal tobb szennyezest lehetne csokkenteni, mint az olajtarsasagokon.
.
Masik pelda.  Minek leallitani a szennyzes miatt a viszonylag korszeru acelmuveket Europaban es USAban,
ha sokkal szennyezobb kinai acelmuvektol veszik meg ugyanazt az acel-mennyiseget, es szallitjak sokkal messzebbre ugyanazt a mennyiseget? Ettol az ossz-Co kibocsatas  inkabb no!
Nem onmagaban az auto uzemet kellene neznie a birosagnak, mert az csak egyik eleme a rendszernek.
Ez  a felismeres is eljut majd a helyere, csak sokkal kesobb mint kellene. 
.
Kivancsi lennek, hogy dontene a biro, ha kepes lenne barki megmondani neki, pontosan,
mennyi szennyezesbe kerul amit Shell olaja csinal, ahhoz kepest, 
ami akkor lesz majd, ha nem lesz a Shell-nek olaja?
Zsh9999 2021. 05. 26. 19:44
Előzmény: #44223  szieszta
#44225
A dolgok kozott van kulonbseg, de ha szerinted egy alkesz és egy tőzsdés teljesen egyenlő és összevethető akkor sajnálom szegény pomperj-t :)
Az hogy kapitalizmus van még nem menti fel azokat akik az elozoleg leirtakbol vígan élnek.
Majd a karma visszaadja. Majd lesz egy drogos unokaja aki elkefeli az egesz vagyont amit nagypapitól örököl...
Amúgy Kutyasza@rt is lehet enni, akkor miért nem eszel? :) 
Zsh9999 2021. 05. 26. 19:38
Előzmény: #44222  süveg
#44224
Vajon egy ilyen hír/ cikk hallatán hányan nem veszik meg a shell-t a nagyvilágban, ez itt a kérdés
szieszta 2021. 05. 26. 19:32
Előzmény: #44218  Zsh9999
#44223

Alkoholtól megrészegülve, vagy drogtól, vagy a tőzsdei lila ködtől.
Én még úgy tanultam, hogy a kapitalista egy kizsákmányoló rendszer, tehát mindenki ki van használva, főleg aki dolgozik.
süveg
süveg 2021. 05. 26. 19:27
Előzmény: #44219  Zsh9999
#44222
Engem egy olyan vetülete érdekelne, hogy szó volt róla, ha nem kezdenek olaj után kutatni, akkor egyszerűen nem lesz. Ezzel a lépéssel mintha a politika a zöldülést támogatná. Ez szép dolog is, de tényleg néhány év múlva lesz hatalmas mennyiségű zöld áram, megnövelt kapacitású kiépített elektromos áram elosztó hálózat, nem lesz benzines kocsi (mindenki Teslát fog venni :D), Marika nézi kisnyugdíjából a gázkazánját lecserélni földszivattyús rendszerre, és a Fővárosi Gázművek bezár?
Dt74 2021. 05. 26. 19:22
Előzmény: #44210  pomperj
#44221
Egyik ismerős vett "tuti" helyről aztán eladásnál kiderült hogy trombitaréz,szerintem inkább utazd vagy kurvázd el az legalább biztos:)

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek