Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2021. 05. 17. 07:43
Előzmény: #43432  Boole
#43440
szieszta 2021. 05. 17. 07:15
Előzmény: #43437  totoro
#43439
Nálunk ez úgy működik, hogy van egy építő csoport, akikhez mindig valaki hozzácsapódik (legyen az szakács, tanár, TSZ-es állatgondozó....) akik építkezéseken a mindenes kategóriát töltik be. Aztán mikor valamelyik már kellő szinten elleste a szakmát, akkor az saját lábra áll és megalakítja saját brigádját. 
Ez így megy körbe körbe. 
A szomszédban a talajburkolást két srác csinálta (úszópadlót), csak az tűnt fel, hogy gagyi tescós szerszámokkla dolgoztak. Két pincérről volt szó, a covid miatt kényszerültek szakmát váltani, de ezzel sokkal többet keresnek, így eldőlt, mi lesz az új megélhetésük.
hellforceone 2021. 05. 17. 06:20
#43438
Rossz olvasni amit leírtatok. Én is terveznék ingatlant vásárolni, amit esetleg még alakítani kellene, de az itteni tapasztalatok alapján meggondolom 5-ször is, hogy mit csináljak. Remélem jön majd még nagyon kemény idő az ilyen "szakikra" is és lesz még idő, mikor majd ők könyörögnek, csak dolgozhassanak... mondjuk tudható, hogy ez is kinek / minek köszönhető.
totoro
totoro 2021. 05. 17. 06:19
Előzmény: #43435  kozi723
#43437
Sajnálom, és igen, kurvára észnél kell lenni. Itt is van konkrét ismerősöm, aki rendőrből lett építési vállalkozó, és most éppen a falusi csok-osok lehúzásából él. Kontár módon végzett, összecsapott felújítások kontár brigáddal, de megy neki mert mindig vannak újabb balekok. A nálam dolgozó szaki azt mondta, hogy csodálkozik, hogy a fickót még nem verték alaposan el, mert hallott néhány durva sztorit a munkáiról. Nekem az a tanulság, hogy mindent be kell biztosítani, alapanyagok előre legyenek megvéve, ne úgy hogy egy héttel a munka előtt érjenek oda, és csak olyan vállalkozóval dolgoztatni akinek ismered a munkáját - a legjobb ha személyes ismerősöd, barátod, akinek te kiemelt kuncsaft vagy, különben borítékolhatók a meglepetések.
MrSomm 2021. 05. 17. 02:39
Előzmény: #43435  kozi723
#43436
Kicsit soknak tartom az 500e-t egy kész házért… 
Ismerős saját cége épít 350e Ft-ért saját magának. Persze ezt nem tudj bárki bárhol. 
500-600e Ft ma lekötve az árakat a reális ár, legalább is En ezt tapasztalom. Iszonyat ami megy…. 
Amit most hallottam a hétvégén a festék, szerdán 10e egy vödör, másnap már 15e. 
En nagyon örülnek, ha Matolcsyek kihúznak az év végéig, mert szeretnek hitelt felvenni. De sok esélyt nem látok már rá…
kozi723
kozi723 2021. 05. 16. 23:15
Előzmény: #43416  totoro
#43435
A szuleim jelenleg erosen gondolkodnak rajta. Epitkezni semmikeppen nem szeretnenek, mert 60 evesen pont nincs szukseguk arra a feszkora amit okoz az altalad leirt anomalia. Viszont szerintem nagyon jo alternativat jelentenek mar a keszhazak. Na nem az osb lapbol  osszeszegeljuk a helyszinen "fahazak", hanem az uzemi korulmenyek kozott legyartott tizedmilimeter pontosan elore meghatarozott retegrendu falrendszerrel rendelkezo keszhazak. Az osztrak Wolf Haus, vagy itthon a Berger hazak igenycsak jo hiruek. A legnagyobb elonye a kiszamithatosag, nulla ganyolas, nem marad kobmeterszam ipari hulladek, betonmaradvany, stb. Uzemben legyartott, minosegellenorzott komponensek, elore berakott alu ablakok, elore mar a falrendszerbe beepitett dugalj elokeszitesek, sorolhatnam. Aztan megjon a kamion, es a 8-10-12 meteres falakat osszelegozzak az elore elkeszitett alapon. Ja es mindezt kiviteli terv mentek haladva, akar kulcsrakeszre szerelve. Sajnos az altalanos sztereotipia meg mindig ervenyes, miszerint csak teglabol meg betonbol lehet epitkezni, mikozben ezekbol a keszhazakbol pont hogy tobbet lehet kihozni. A Berger 100m2-t 50 millio +afa koruli osszegert egy alapszintu hazat tud kivitelezni, ami 500-600e / m2 tekinteteben nem tunik veszelyesnek jelenleg. Termeszetesen kell egy telek, ami amugy pedig barmi mashoz is kell. 
.
A felujitassal kapcsolatban viszont egyetertek Veled. Ha valakire haragszom, akkor annak egy fasza kis felujitast kivanok a mostani szakikkal. Egy baratom epp most ujit fel. Kapott egy arajanlatot egy mindenes brigadtol. A munka 80%-a elkeszult ugyan, de a baratom mar utkozben jelezte hogy szeretne mas dolgokat is, amire kilatasba helyeztek neki egy +2,2m ft os ajanlatot a korabbin felul. Mondta hogy oke. Kozben befejeztek az elso megbizast, de mondtak a baratomnak, hogy a 2,2 a masodik megbizasert felment 4,6ra. A haz szamos ponton szetutve, mert ugye korabban abban a hiszemben nekilatott mas dolgoknak, hogy +2,2-bol megussza. Most ott all, hogy mocskosul lehuzzak es kesz lesz, vagy elkuldi oket a francba es honapokig keresgel mast... A felesege babat var, honapon belul szul, a brigad pedig a jelek szerint egyertelmunek vette, hogy az allam altal adott otthonfelujitasi tamogatas oket illeti teljes egeszeben es hat radobnak egy kicsit az arra.
.
De sajat peldam is van. Februarban leszerzodtem egy ceggel napelem telepitesre. Marcius 14-en irtak, hogy megvan a szolgaltatoi engedely es jonnek marcius 17-en telepiteni. Mondom kiraly, nagyon orulok, intezzuk. A kivitelezo elmondasa szerint 95% eselye volt, hogy engedelyezik az altalam kert 5kwp teljesitmenyt egy fazison, ezert bevallaltam es nem fejlesztettem fel a halozatot 3 fazisra. felkerult a rendszer a tetore, de nagyon izgultam az 1f vs. 3f miatt es rossz megerzesem volt, ezert par napra ra felhivtam az eont, hogy erdeklodtek a HMKE folyamatarol. A csaj pedig kozolte velem a vonalban, hogy elutasitottak az igenyt mert halozati asszimetrikus terheles lepne fel az 5kwp rendszer egy fazison torteno visszataplalasa soran. Ja es errol marcius 18-an ertesitettek a kivitelezot, mert ugyebar az engedelyezesi folyamatot ok bonyolitottak. Akkor allt ossze, hogy bekamuztak az engedelyt, elore felraktak a rendszert, en kifizettem, majd jott az 5% esely es elutasitottak. Azota magamnak intezem, de kozben konyoroghetek nekik, hogy vegyek vissza az egy fazisu invertert es adjanak harom fazisut helyette. Termeszetesen fel vannak szivodva, es addig voltak korrektek amig meg nem nyomtam a gombot a netbankban. Azota b@sznak ram. Ja es a legkemenyebb, hogy masfel eves kutakodas es olvasgatas utan esett a valasztasom erre a cegre.
pantya100 2021. 05. 16. 22:31
Előzmény: #43431  pantya100
#43434
jah csak persze ugyanazt akrja visszaadni nekünk,nekünk keresztény embereknek,amit a 2.világháború csinált??Csak éppen több százezerszeresen??Csak ezek már annyira barmok,mert ez a világ így van megteremtve,hogy a pénzbe bolondulnak bele!!!!
Mr_Smith 2021. 05. 16. 22:29
Előzmény: #43432  Boole
#43433
En februarban epitettem le az olajos pozik 80%-t, Rig egy resze maradt. Kezdenek ujra szepen felulteljesiteni, ami inflacio para mellett fenntarthato is (par honapos tavon, aztan ujratervezes). 
Boole 2021. 05. 16. 22:25
Előzmény: #43429  Mr_Smith
#43432
Én eladtam az olajosokat, aztán lehet, hogy később megbánom, de az is lehet, hogy majd visszaveszem őket. Egyébként korábban néztem a PDD-t és a BILI-t is de akkor még drágák voltak, most már jobban néznek ki. Ha lehet hinni a várakozásoknak, akkor ezek 3-6x-ni fognak 10 év alatt. Az nekem megfelelő. 
pantya100 2021. 05. 16. 22:22
Előzmény: #43428  szieszta
#43431
áh dehogy!!Ez egy nagyszerű világ!!Semmi gond,csak az a pici,hogy a vírussal elonnék ki akarják írtani az emberíség bizonyos százalékát,mert ők úgy gondolják,hogy a pénz az Isten és majd elmennek a holdra,a milliomosokkal együtt!!hát tegyék!Én már látom a végkifejletet!!Megeszik egymást a pénzük után!!!
Boole 2021. 05. 16. 22:22
Előzmény: #43428  szieszta
#43430
Ez egyelőre a várt "C" pontos korrekció a Bitcoinban.
Mr_Smith 2021. 05. 16. 22:03
Előzmény: #43418  Boole
#43429
Evfm 🤔 Nem sok olajos pozit latok, de azert van par (denbury, total pl).
szieszta 2021. 05. 16. 21:57
#43428
Valami gond lehet a kriptopiacon, szépen zuhan minden. Nem gondolom, hogy musk kijelentése ekkora hatással lenne. A BTC is bekukkantott 45 k alá. Lehet csak lendületet vett a rakétázáshoz. :-)
totoro
totoro 2021. 05. 16. 21:50
Előzmény: #43422  franc0
#43427
Nézd, a Bauhausban hányféle járólap van készleten? Nem tudom nem ismerem, de biztosan nem több száz. Ha én vásárolok, akkor én is így veszek ahogy te, de melyik nő vásárol úgy ahogy te, vagy én? Ha nős vagy, akkor kizárt dolognak tartom, hogy a Bauhausos értelmes emberes sztorid úgy zajlott ahogy leírtad :D
szieszta 2021. 05. 16. 21:37
Előzmény: #43423  Placi82
#43426

Azért, mert sejtelmesen twitterezik, nem lehet őt felelősségre vonni. Nem ígért semmit.
Majd szépen leáldozik neki a csillagja, mikor felszáll a lila köd.
szieszta 2021. 05. 16. 21:33
Előzmény: #43423  Placi82
#43425

Ez nem csak a doge-ra jellemző, a többi kriptó is ennyire jól van elosztva. :-)
Ráadásul, amivel pumpálják ezt a piacot, elég labilis lábakon áll.
https://www.bitcoinbazis.hu/1-usdt-1-usd-legvar-es-hopium-szinte-zero-keszpenzfedezet/
-persze a coinerek állítják, hogy minden egyes tether mögött ott áll 1 dollár.
pitcairn2 2021. 05. 16. 21:25
Előzmény: #43423  Placi82
#43424
a 2008-as mókának sem volt semmi következménye:)
Placi82 2021. 05. 16. 21:17
#43423
Dogecoinok 65 százaléka mindössze 98 pénztárcában van.:))) Ezt a Musk gyereket előbb-utóbb felelősségre fogják vonni. Ha ellene fordul a nepharag. 
franc0 2021. 05. 16. 20:53
Előzmény: #43416  totoro
#43422
Azért viseli nehezen, mert... nem írom le, mert kitiltanak. 
Elmondom, hogy csinálja a járólap vásárlást egy értelmes ember (én, fél évvel ezelőtt). 
Bemegyek a bauhausba, a gondosan kiválasztott csempét/járólapot a saját kis kacsómmal rápakolom a kocsira (tudom, nem könnyű), odatolom a pénztárhoz, kifizetem (se előleg, se várakozás), aztán hazaviszem. 
De van, aki imád szopni...
Dt74 2021. 05. 16. 20:38
Előzmény: #43416  totoro
#43421
Még pár év és újra a vállalkozó keres engem,dávid úr tudna nekünk munkát adni?.. na akkor kell újra építtetni,most eladni kell.Jövőre jönnek fegyőrék aztán huss az ingatlan biznisznek,aztán 26 után újra rally.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók