Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 26. 13:46
Előzmény: #42277  pomperj
#42280

a tech átveszi a vezető szerepet a gazdaságban (előbb vagy utóbb)
már most alig akad szutyok cég a top 20-ban, tele van tech cégekkel (mondjuk vannak köztük is szutykok, de ez most mindegy, mert a bevételt ettől még termelik, igen, FB... rád gondoltam, és remélme, hogy a pinterest meg a többi letaszít onnan, te retek szutyok cég, retek szutyok "célokkal", mármint a profiton kívül)
krida
krida 2021. 04. 26. 13:43
#42279

ADA: az éjjeli leszúrás (az általam is várt) TA-alapú leszúrás volt. Ma reggel be is longoltam, lesz ami lesz, nagyon úgy tűnik ez már a 2,5$-5$ tartományba való felmenetel eleje (napos gyertya egyelőre brutális). Coinbase-n már tegnap visszavettem az eladott ADA-t (úgy voltam vele, már túl sokáig úgy sem fog esni). Bármikor bejöhet... :)
vvince
vvince 2021. 04. 26. 13:24
#42278
#natgas: az h lehet h mára virradóra már megvolt a rollover mikor calendar szerint 04.28-án kéne lennie?! https://www.investing.com/commodities/natural-gas-contracts https://www.cmegroup.com/trading/energy/natural-gas/natural-gas_product_calendar_futures.html
pomperj
pomperj 2021. 04. 26. 12:06
Előzmény: #42268  Placi82
#42277
Zsiday ebben a cikkben hasonlo stagflacios gazdasagra szamit, ami a 70-es evekben volt.
.
Azzal az  elteressel, hogy szerinte a jegybankok nem fognak probalni kuzdeni az inflacioval mint akkor. Hanem a Modern Monetaris Teoriat tovabbra is fenntartjak, (ami az utolso 13 evben alkalmaztak), annak minden eleme  velunk marad. Ezert ahogy eddig, minden ujabb gazdasagi zavarra ujabb koltevetesi koltekezessel reagalnak, es ezzel fenntarthato marad a novekedes
Logikus gondolat, a mai helyzetbol ez kovetkezik.  
.
Egyet is ertek vele. De szerintem ez nem fenntarthato sokaig, de 3-5 eves kozeptavon igen. Aztan nem.
,
Azert nem tovabb, mert akkor az inflacio galoppozo tempobol gyorsan vagtatoba megy at. 
ES ha hagyjak, akkor az szetveri, kaoszba donti a gazdasag kritikusan fontos 3-4 tenyezojet.
.
Maskeppen? 
A Kondatyev ciklusban 2000 ota a jegybankok oriasi erofeszitessel igyekeztek az OSZ idoszakat,  ami akkor  befejezodott volna, kezzel-labbal meghosszabbitani. Az volt a cel, hogy a Kondatyev TEL idoszakat elkerulni probaljak, az allando penznyomtatassal. Kidolgoztak hozza elmeletet az MMT mara nagyon nepszeru is lett.
.
Ezzel a monataris beavatkozassal  alaposan eltorzitottak a szokasos 53-60 eves kor-ciklust,  es tenyleg meghosszabbitottak az OSZ  idoszakat 13-20 evvel. Most egyszerre erkezunk el az OSZ vegehez, a TELHEZ, es a TAVASZ kezdetehez.
Megpedig Igy:
a tozsdevel vagyunk az OSZ vegen a csucson, 
a kamatokkal es a hitelekkel a TEL vegen,  kimerult a tovabbi hitelezhetoseg,
es az inflacioval beleptunk a TAVASZba, az megindult fel.
.
Ebben az abraban van a normalis Kondratyev ciklus, es az a KULONLEGES unorthodox, amiben most vagyunk: egyszerre vannak jelen OSZ, TEL es TAVASZ gazdasagi jellemzok.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210426v00vqjv2t.jpeg
.
Szoval igen, a kovetkezo evekben ez a vegyes, ellentmondasos, csapkodos vilagban fogunk elni.
 
Ensis 2021. 04. 26. 12:05
Előzmény: #42275  szarvasvadasz
#42276
Köszönöm szépen, már a visszakérdezésben vannak válaszok számomra. 
A sorsa nincs eldöntve még, jelenleg (és várhatóan a jövőben sem - ha nem lesz háború, világégés stb) nem kényszerít semmi az átváltásra, felhasználásra. Az ‘a’ és ‘b’ verziók a reálisak így számomra, akár megosztva is, ‘e’ verzió hosszú távú befektetés adott pénznemben, esetleg részleges átváltás usd-re.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2021. 04. 26. 11:53
Előzmény: #42274  Ensis
#42275
Tegyük fel, hogy EUR-ban kéred, mert úgy érzed a szíved szerint. Mit akarsz vele csinálni az elkövetkező 3-6-12 hónapban?  
 
a) Parkolni fog a számládon tartósan (= hónapok, akár 1-2 év), ráér ?
b) Szeretnéd egyetlen alkalommal valamekkora nyereséggel átváltani Forintra (hetek, 1-2 hónap), de nincs időprés, ráér?
c) Szeretnéd egyetlen alkalommal valamekkora nyereséggel átváltani Forintra (hetek, 1-2 hónap), de pl. ősztől már mindenképp szükséged lesz rá?
d) Folyamatosan váltogatni szeretnéd (= spekulatívan kereskedsz vele) ? 
Az IDŐ tehát a kérdés.
Ensis 2021. 04. 26. 11:32
#42274
Sziasztok, van valakinek aktuális várakozása EUR / HUF vonatkozásban?
Várok egy összeget, és én dönthetem el h miben kérem. Szívem szerint EUR. - valaki tud megerősíteni vagy cáfolni?
Köszi előre is!
totoro
totoro 2021. 04. 26. 09:20
#42273
Zsiday (ha volt már elnézést kérek):
"S ami Magyarországon történt, az fog történni számos helyen: a folyamatos stimulus hatására a munkaerőpiac nagyon feszes lesz (ne feledjük, hogy már 2019-ben is 40éves mélyponton volt a fejlett világban a munkanélküliség!), a bérnövekedés igen erős, és állandósul az inflációs nyomás (amerikai metodológiával idehaza is 5-8% inflációt mértünk volna 2016-19 között), valamint a pénz lassú értékvesztésen megy át. Nem hiperinflációra kell gondolni, csak lassú rohasztásra. A jegybankok pedig majd kénytelen kelletlen ha nagyon muszáj lassan kamataikkal másznak az infláció után, s így a nominális kamatszint szép lassan felfelé fog csúszni, miközben a reálkamatszint alacsony marad, de ez egyben garantálja azt is hogy a hozamgörbe erősen meredek lesz - pont mint nálunk. Mivel a nagy, költekező állam egyben erős, szabályozó állam is, és úgy kell csinálnia, mintha a költségvetési hiányt azért idővel szeretné eltüntetni, ezért a cégeket és a gazdagokat fogja adóztatni, miközben nagy infrastrukturális beruházásokat hajt végre. A növekvő adókulcsok - különösen USA-ban - elkerülhetetlennek látszanak: túl régóta optimalizálgatják a multinacionális cégek és a gazdagok az adót, és egyre inkább globális konszenzussá válik, hogy ennek véget kell vetni. Ennek azonban az a következménye, hogy az erős gazdaság ellenére sem lesz túl nagy profitnövekedés, és a felfelé csúszó kamatszint mellett nehéz azt látni, hogy ebből a 2020-as években hogy lenne magas részvénypiaci hozam. Eközben a kötvények még rosszabb választásnak tűnnek, tehát nehéz valódi menedéket találni. Valószínűleg ez az évtized a buy-and-hold befektetés helyett a kereskedők világa lesz, akik bátran belevesznek a nagy esésekbe, és nyugodtan kiszállnak a nagy emelkedésekben. Ez teljesen más hozzáállást igényel, mint az előző évtizedek piaca, és valószínűleg a legtöbben nincsenek erre felkészülve..."
krida
krida 2021. 04. 25. 19:00
Előzmény: #42270  Tonhal
#42272
Hm. Köszi.
Tonhal 2021. 04. 25. 15:58
Előzmény: #42270  Tonhal
#42271
Bocs, az alsó lábhoz ATM-et akartam írni, tehát az aktuális ár környékén.
Tonhal 2021. 04. 25. 15:56
Előzmény: #42266  krida
#42270
Ha ennyire jól látod a kitöréseket, akkor játszhatnál részvényvétel helyett opciós call butterfly stratégiával. A butterfly háromszög alsó long call lába ITM-ben legyen, a középső short csúcsa a célárad környékén, a felső long leg szimmetrikusan jó távol. Ha már egy kicsit is irányodba mozdul a piac, át kell alakítanod úgy, hogy az alsó long lábat kicsit feljebb tolod (egy credit verticallal), amiért már annyi creditet kapsz, hogy lefelé mozduláskor már ne tudj veszíteni. Így már csak akkor bukhatsz, ha az ár túllőne a céláradon, de akkor meg kizárod idő előtt, és szevasz.
sarkanyolo2 2021. 04. 25. 14:41
Előzmény: #42266  krida
#42269
Tetszik! :D
Placi82 2021. 04. 25. 13:48
Előzmény: #42261  pomperj
#42268
Kedves János! Te ezt hogy látod? Szerintem ez az írása nagyon stimmel. Az én elképzelésemmel is a jövőre  nézve. Véleményed? Köszönöm.
http://www.zsiday.hu/blog/magasnyom%C3%A1s%C3%BA-vil%C3%A1ggazdas%C3%A1g
kajli_man
kajli_man 2021. 04. 25. 08:22
#42267
Elég jól állunk, szerintem lehet lassan készülni egy 5-10%-os korrekcióra: https://www.tradingview.com/symbols/INDEX-S5OH/
krida
krida 2021. 04. 24. 20:53
#42266
Egy dologban fogom módosítani a stratégiám. A kitöréseket mindig meglátom, sőt, még be sem következtek, de előre látom. VISZONT! A piacon vannak fals kitörések, és az is lehet, hogy egy nagyobb alakzat beleszól az órás grafikonon általam megállapított alakzatba. Ilyenkor is gyakorlatilag MINDIG megtörténik a kitörésem, azonban a piac egy kis idő múltán fordul. Ilyenkor vagy kis pluszban zárok, vagy a stoploss megfog enyhe mínuszban. Ez se baj, mert ha tényleg beindul a ralli (pl. arany vagy ezüst esetében legutóbb, az óriási nyerő nekem). Viszont most már ilyen kitörési pontok előtt szerintem megnyitom a szokásos erős pozit, de emellett egy brutálpozit is, amit gyorsan zárok, még mielőtt a piac megviccelne és visszafordulna. Így aztán talán mindig erős hasznát vehetem a piac általam beazonosított kitöréseinek (még eddig olyan nem volt, hogy ne tört volna ki az, amit előre láttam).
Fortunee 2021. 04. 24. 19:31
Előzmény: #42261  pomperj
#42265
Nekem 70%-os a mérlegem ami az első célárak teljesülését jelenti, ahol az R/R kb 1, ez több száz tradere vetítve, általában daytrade.
Egyetértek veled abban, amit kridáról írál, annyit tennék csak hozzá amit kridáról írtál, hogy a day trade nem feltétlenül skalpot jelent, illetve nem kell hozzá stohastic, biztosan többféle módszer létezik, én se használom. Illetve tf-en meg azt használ az ember amit akar, igazából mindegy a kereskedési stratégia szempontjából, jó kereskedési rendszer esetén mindegy, hogy 1 perces vagy 1 napos, ugyanazt kell csinálni.
krida
krida 2021. 04. 24. 18:50
Előzmény: #42263  szieszta
#42264
Short nyitási árfolyamom: 1,174. 
1,1 alá csak benézett, de nem zárt (még) alatta óráson. Céláram: 1,05 környéke, ezt az alakzatból számoltam ki. Azonban, ahogy mondtam, mivel órás/négyórás alakzatról van szó, ezt érdemes rendszeresen ellenőrizni, és megnézni, nem téves-e, nem alakult-e más alakzat. Ha téves, akkor természetesen nem ragaszkodom hozzá. A kitörés (azaz letörés) most is helyes megállapítás volt, egyedüli kérdés, hogy elmegy-e a céláramig.
szieszta 2021. 04. 24. 18:34
Előzmény: #42258  krida
#42263
Ma volt már 1,01? Állítólag az a short célárad. Annak még a közelében sem volt. Most meg már emelkedő trendcsatornát látsz. Ez tényleg nagyon szép eredmény. Miközben shortolsz, az ár emelkedik. Ez egy nyerő stratégia lehet.
Vagy lehet rossz grafikont nézegetek? 
 https://coinmarketcap.com/currencies/cardano/
krida
krida 2021. 04. 24. 18:14
Előzmény: #42261  pomperj
#42262
Ez nagyon szép eredmény. 
(ADA: most megin ránéztem, kis erőltetéssel akár emelkedő trendcsatornát is lehet látni óráson. Hogy az én elgondolásom legyen helyes, 1,1 alatt kéne zárnia óráson, úgyhogy a stoplossomat levittem, ha mégse lenne igazam, hogy pluszban zárjon, nincs kedvem nézegetni a képernyőt)
pomperj
pomperj 2021. 04. 24. 17:52
Előzmény: #42259  szieszta
#42261
Adtal egy jo oteletet,
Megnezem, mekkora a helyes/teves projekcioim aranyszama.
Elovettem a chartokat a 2019 eves adatbazisombol, egyszeruen filenev sorrendben haladva, valogatas nelkul sorban,  megcsinalom  az elso 100 trade-re. 
Konnyu dolgom van, mindegyik chartbol egeszen vilagos, hogy milyen iranyban volt  a varakozas.
,
Az elso 20 db-ra itt van a tapasztalat. (statisztikailag nem szignifikans, csak mintanak jo) 
Figyelembe vettem a projekcioban az iranyt es az idotavot is, ami (M,W,D,60min) volt.
.
A vegeredmeny? a   20 projekciobol   4 volt rossz, es 16 volt jo. 
A helyes/teves = 16/4 szerintem nem is rossz arany. 
Es ha valaki hasznalja a stoplosst,  akkor szerintem ebbol   (jo trade technikaval)   jol is lehet  profitalni.
Aki netan kivancsi konkretan, itt vannak trade-enkent a datumok, a ceg, a varakozas, es az eredmenye.
Mindegyik ellenorizheto, mert a chartoknak itt is meg kell lenniuk a topikban. 
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210424v01vbxek.jpeg
De meg fogom csinalni az elso  100db-ra, a 20 azert tul keves, hogy megbizhato aranyszam legyen.
.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek