Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 12:42
Előzmény: #41057  kukker
#41060
"USA ezzel a kettővel szemben már csak egy kisgyerek"- sok butaságot olvastam már itt a nickjeidtől. de eddig ez viszi magasan a prímet:))) https://hu.qaz.wiki/wiki/List_of_countries_by_military_expenditures Az USA -és nagyobb szövetségesei,akik nem szívlelik Kínát, meg az oroszokat -katonai költségvetése 1139 milliárd USD.Ezzel szemben Kína és Oroszo. összesen 326,1 mrdUSD. Montecuccoli óta pedig tudjuk, hogy a háborúhoz 3 dolog kell: pénz, pénz, pénz. No,ki a kisgyerek? Szerencsére nem járunk ott, hogy ezek egyenlőre katonailag a NATO fölé tudjanak nőni. India sem épp Kína barát (lásd. Himalájai mikrokonfliktusok) tehát az emberi erőforrás is megvan adott esetben. Ott van még a Dél-Kínai tenger problémája, ami erősen az USA oldalára állíthatja a Fülöp-szigeteket, Indonéziát, ad abszurdum Vietnámot, bár ez a múlt ismeretében kisebb csoda lenne, de semmi sem elképzelhetetlen.Egy Kína- Oroszo. stratégiai összeborulás sem valószínű ( https://mult-kor.hu/cikk.php?id=878 ) ami nem zárja ki, hogy taktikai szövetséget köthetnek - lásd. Oroszo.-Töröko - de ez nem lesz valszeg tartós. És azt se felejtsd el, hogy az Oroszok legfőbb exportcikkét (olaj,gáz) ki veszi fel?- EU, többnyire NATO országok. Velük pl. ezért sem lenne okos ötlet hosszú távon összebalhézni.Összegezve ott van Kína, körülvéve nem túl baráti Ázsiai országokkal, szemben egy katonailag összemérhetetlenül erősebb NATO+ szövetségeseivel, és egy bizonytalan lehetséges érdekszövetségessel (Oroszo.)  Szóval én nem temetném még az USA-t;)
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 04. 03. 12:33
Előzmény: #41058  yooio
#41059
igen,ezeket ismerem,az én világom a befalapok,csak nagyon kevés részvénnyel rendelkezem.számomra ez a világ csak játék,persze igyekszem a meglevőt gyarapítani,de én már régóta nem görcsölök semmin.
yooio 2021. 04. 03. 12:21
Előzmény: #41048  Feketefoton1
#41058
Attol fugg mi a kotvenyed lejarati ideje, minel hosszabb a futamido, annal inkabb kamaterzekeny, mert a tavoli CF miatt a diszkontrata valtozasa jelentosen csokkenti a jelenerteket. Amugy ezt lehet szamolgatni, durationnak hivjak, 1-1 kotvenyalapnal meg is lehet nezni az atlagos futamidot, meg hogy egysegnyi kamatvaltozas hogy erinti az arfolyamot.
kukker 2021. 04. 03. 12:18
Előzmény: #41056  kukker
#41057

És, hogy ne legyen illúzió:
Ez már mindössze csak ezen két országnak azon döntésén alapul, hogy kiállnak a média elé és bemondják a  mikrofonba.
És az USA azután csak pislogni fog.
Vagy pattogni.
De az USA ez ellen már semmit nem tehet, az USA ezzel a kettővel szemben már csak egy kisgyerek, akit ma már engednek még játszani kicsit, had gondolja azt, hogy nem lesz itt pizsamaosztás.
kukker 2021. 04. 03. 12:14
Előzmény: #41049  pomperj
#41056

"Kivancsi vagyok, meddig tart."
Amíg a dollár.
Szóval addig, amíg Kína meg az Oroszok - főként illetve vezetésévvel - megköszönik szépen az USA meg a dollár eddigi részvételét a világban.
fatihszultan 2021. 04. 03. 10:59
Előzmény: #41054  fatihszultan
#41055
Mármint, azért nem érzem méltónak -félreértések elkerülése végett - mert az én tudásomat túl csekélynek tartom, hogy hozzászóljak a hsz-ekhez.
fatihszultan 2021. 04. 03. 10:57
Előzmény: #41052  Törölt felhasználó
#41054
Akkor még egy utolsó reagálás, aztán befejeztem, mert megyek főzni, meg a lányommal tiramisut készíteni (közben meg kinyitok egy Mészáros Pál! (nem Lőrinc) Cabernet Savignon-t)
1. "Teljesen egyetértek veled a kamat/hozam vitának az értelmetlenségével" --> Értelmetlen a kamat-hozam keverése? Kérlek gondolkodj el a következőn: az USA 10 Y bond hozama!!! emelkedett kb. 0,25%-ról, kb. 1,75%-ra. Mi történt a rv. piacon? Nagyjából semmi. Illetve de! Új csúcsra ment az SP500 pl. Mi történt volna, ha a FED jelenti be, hogy 150 bázisponttal megemeli az irányadó kamatrátát?
2. "Aki itt ír v. olvas legyen már annyi piaci/gazdasági tudása, hogy ezeket tudja az adott kontextusban értelmezni. Ha meg nem tudja, akkor maradjon csendben;)" --> Miért? Egy kezdő, vagy nem rendelkezik ilyen irányú végzettséggel az nem olvashat, írhat ide? Nem kérdezhet? Na, kb. ilyesmi miatt szoktam hosszabb időre eltűnni. Mint írtam, itt az 1m2 eső guruk száma a legmagasabb, és én nem érzem méltónak magam, hogy hozzászóljak....
3. Billió/trillió --> Remélhetőleg egyszer arra a szintre jutsz (nekem nem sikerült), amikor ilyen összegeket kezelsz - mondjuk USD-ben :-). Csak egy jó tanács: szerződésben ne keverd.
Mentem főzni meg inni.
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 04. 03. 10:30
Előzmény: #41050  fatihszultan
#41053
jaj,így már értem,köszönöm a magyarázatod,de azt hiszem maradok a kaptafánál;számomra a hozam azt jelenti,hogy pl,ami részvényt veszek azt drágábban adom el,high yieldeknél, amiket szoktam tartani egyszerűen kamatként kezelem.Ezt remélem a közgazdászok elnézik nekem.
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 10:27
Előzmény: #41051  ThePersistentTrader
#41052
"aki most bocsát ki kötvényt csak magasabb kamaton tudja megtenni"- vagy nagyobb diszkonttal, és akkor a hozam emelkedik:) Teljesen egyetértek veled a kamat/hozam vitának az értelmetlenségével, de kb. hasonló a billió/trillió. Aki itt ír v. olvas legyen már annyi piaci/gazdasági tudása, hogy ezeket tudja az adott kontextusban értelmezni. Ha meg nem tudja, akkor maradjon csendben;)
ThePersistentTrader 2021. 04. 03. 09:59
#41051
BOND eszmecserehez:
Érdemes megnezni a TLT és a HYG alakulasat az utóbbi 2 hónapban. Miközben előbbi rengeteget esett, utóbbi ugyanott van, mint február elején. Ebbol én továbbra is arra következtetek, hogy a piacok igencsak risk-on uzemmodban vannak. Biztonságos allampapirbol áramlik többek között a junk bondba. A mostani hozamgorbe meredekseg növekedés is tankonyvszeru, pont olyan mint például az utolsó két válság során/után. 
Hozam/kamat kerdeskor: értelmetlen a vita - > ezek kvázi szinonimak jelen esetben. Esnek a hosszú kötvények árfolyamai-> emelkedik a hosszú hozam-> emelkedik a hozamgorbe hosszú oldala-> emelkedik a kamat (hisz aki most bocsat ki kötvényt csak magasabb kamaton tudja megtenni).
 A fent leirt láncolat nem egymás utáni, hanem paralell, ugyanazt a jelenséget írja le más nézőpontból. 
fatihszultan 2021. 04. 03. 09:07
Előzmény: #41048  Feketefoton1
#41050
Ha beteszel 80 egységet bármilyen eszközbe és kiveszel 100-at, akkor 25% hozamot értél el. 
Kötvénynél lehet természetesen a kapott kamat is a hozam része. De, ha csak kereskedsz egy kötvénnyel, aminek extrém esetben pont 0% a kamata, akkor csakis hozamot értél el. 
Ha meg megveszel egy kötvényt névértéken és lejáratig tartod (a kibocsátó meg rendben fizeti a névértéket és a meghirdetett kamatokat), akkor csak kamatjövedelmet értél el.
pomperj
pomperj 2021. 04. 03. 08:54
Előzmény: #41046  fatihszultan
#41049
Tavaly a  US treasury kijott egy 1.25% kupon, 30 eves papirral, es elvittek pairitason, 100.
Annak a papirnak most 76 centen van az  ara dollaronkent. 
Es ha a 2050 majusig mire lejar, felmegy  a YIELD 6.5%-ra, ahol a 30 eves futamidok atlaga szokott lenni?Akkor a papir  19 centet fog erni dollaronkent, hogy a hozama 6.5%legyen. Es ugy se veszik majd meg.
.
Ha valaki nem erti, hogy ez mit jelent?  Szabadulnak tole, mint a pestisestol.
Annak hiaba irod pontosan a kamat/hozam  szavakat.
.
Az utolso Q1-ben a US treasury long bond 40 eve a legnagyobbat esett, csak ra kell nezni a Bloomberg-Barclays Indexre.
Amugy meg lehet igazad, mert a Bond chartokat itt  fele annyian se nezik, mint a reszvenyekeet.
.
Az ellenpelda a Torok osszeomlas, ahol a Bond piac is, meg az arfolyam is osszecsuklott.
(Amugy Erdoganek csak egy fokkal agresszivabbak es vakmerobbek, mint a NER.)  
A Torok kispajtas a US teasuryhez kepest.  Csakhogy Spanyol, Italia, Francia bankok is hiteleztek oda, jo sokat es remenykedve, ahogy optimizmus csucson szoktak, hogy minden jol megy megis. Most nezegetik hogy mennyi lehet a bukas azokon? Sok 100Mrd EUR van kinnt.
.
Naponta latom, sok ostoba cikk panaszkodik, hogy alacsony a KAMAT a rovid futamideju papiroknal?
(Meg mindig sokkal jobb, mint a fenti harom pelda.)
 Ezert  kialakult a muszaj, a kotelezo a tozsden a meno  papirokat megvenni hangulat. 
A Reddit forumon kimondottan divatos beismerni, hogy  'stupid", "idiot" es nemtudommicsinalok vagyok,  de piszokul jol keresek. 
Kivancsi vagyok, meddig tart.
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 04. 03. 07:57
Előzmény: #41046  fatihszultan
#41048

igen abban valóban igazad van a két fogalommal kapcsolatban nagy az összevisszaság;
az nagyon butaság ahogy én eddig ezzel kalkuláltam?
100 értékű kötvény leesik 80-ra,megveszem
100-as szintnél eladom és úgy számolok :80*1,25=100,tehát 25%-os kamattal?
krida
krida 2021. 04. 03. 07:32
Előzmény: #41046  fatihszultan
#41047
És a négyzetméter? 🙂
fatihszultan 2021. 04. 03. 07:22
Előzmény: #41044  pomperj
#41046
Most meg én nem értem, mire reagáltál. Amit leírtam, annak az a lényege, hogy jelenleg nem a kamatok nőnek a hosszú USA bond-nál, hanem a hozamok. Mégis - pl. te is - sok hsz-ben kamatokat ír. Volt, hogy pár nap után menyitottam a topikot, elolvastam egy hsz-t. Utána rohantam az összes külföldi hírportálra, hogy talán lemaradtam valamiről? Kamatot emelt a FED? Aztán rájöttem, hogy csak a két szó keveredett. A hozam emelkedik! Mégpedig azért, mert a befektetők adják el a kötvényeket több okból (az egyik ok lehet a jövőbeni kamatemelés lehetősége). Ezáltal csökken az áruk. A csökkenő árú kötvény-ugyanakkora kamattal=hozamemelkedés. (Tudom, hogy ez számodra egyértelmű, de hidd el, hogy egy csomó embernek, aki olvassa a topikot, nem egyértelmű) Az volna a kérésem, hogy a hozam-kamat szavakat használja helyesen, aki ezekről ír, mert komoly félreértésekre adhat okot. 
A magyar-angol nyelv keverését, arra írtam, hogy folyamatosan megy a vita a billion-milliárd-ról. Mindkét fél ekézi a másikat, holott mindkettőnek igaza van (vagy egyiknek sincs, attól függ honnan nézzük). Itt a hiba a billió, trillió és a milliárd keverése. Így célszerű - ha valaki magyar nyelven ír, a számokat a magyar nyelv szerinti átiratban használni. Angol cikk idézése, linkelése esetén pedig természetesen az angol megfelelőjével fogunk találkozni. Ezért írtam, az első rész - kamat - hozam - magyarázatára, hogy olyan, mintha egy angol nyelvű hsz-ben a yield helyett írna valaki interes rate-et. Vagy fordítva.
Egyébként a mondanivalód lényegével egyetértek. A hozamemelkedés egy jele szokott lenni a tőzsdei korrekciónak, vagy összeomlásnak. (Jim Rogers szerint is a bond piac a kanári a bányában és általában 3-6 hónappal követi a RV piac a bond piacot. Mint írtam: hozamemelkedés=kötvény eladás --> ha követi a rv piac, akkor elképzelhető nagyobb rv. eladás a kötvény hozamemelkedésből)
Kérdés, hogy: 
1. Ez mekkora hozamemelkedésnél következik be?
2. A nagy jegybankok megveszik-e a kötvényeket ismét, ezáltal csökkentve, tompítva a hozamemelkedést. (Láttunk rá elég példát a közelmúltban. Egy példa: mennyi lett volna 6-7 éve az olasz államkötvény hozama az ECB vásárlásai nélkül) Mi van, ha most is megveszik?
Archegos - Bear Sterns összefüggés is akár jó lehet. Akkoriban is csak kevesek értették meg a BS összeomlás lényegét. 
ARK típusú alapok alakulása mit hozhat a piacra?
krida
krida 2021. 04. 02. 22:15
#41045
Sp: elérte a 4000 pontot, ahogy várható volt, s fölötte is zárt. Így az új cél: 4.200, s ezesetben a Nasdaq is minden bizonnyal utoléri magát, és új ATH-t irányoz meg. Nikkei cél: 33.000.
Crypto-piac: eljött az altcoin-ok ideje, ETH kitört, kitörési célára: 2.600 (de akár 3.000ig is felmehet). Cardano kitörése is várható, s még e hónapban felmehet 1,2$-ról 2,5$-ra.
pomperj
pomperj 2021. 04. 02. 22:08
Előzmény: #41039  fatihszultan
#41044
Nemi megutkozessel olvastam ezt, es masodszor elolvasva sem ertem a mondanivalot.
.
Igen, itt tobben vannak, akik ugy gondoljak, hogy 2021 emlekezetes ev lehet a tozsdek tortenelmeben.
Egyik oldalon extremen szelsosegesen bullos ertekelesi, es erzelmi allapotokat latunk.
Az amator kisbefektetok robinhood-os tobzodasa, es utana  a pennystock (pl.Gamestop stb) osszeomlasok sorozata jo pelda, hogy valami nagyon szokatlan van a tozsdek levegojeben.
,
A masik oldalrol annak is latjuk korai jeleit, hogy az eddigi paradigmak alapjai megforduloban vannak.
Erre jo pelda az Archegos hedgefund,  ami kozeli masolata 2007-es BearSterns felrobbanasnak.
Es nem ignoralhato a commodity market fordulata sem, meg akkor sem ha a hitelpiacok felfujasa es penzfelszivo  kepessege meg extremebb a Bond piacon mint a tozsdeken, mikozben kamatemelkedesi fordulat jelei latszanak. 
,
Lehet, mindannyian tevedunk, es sokkal jobb vagy rosszabb vege lesz, mint gyenge kepzelo eronk. 
De hogy errol az eszmecseret levigyuk a hozam/kamat szavak teves hasznalatara, mint problema?
.
Azt a kritikat meg vegkepp elfelejtenem, hogy "vegyítik a magyar és angol nyelvet is". 
Törölt felhasználó 2021. 04. 02. 18:07
Előzmény: #41040  pitcairn2
#41043
Peti84
Peti84 2021. 04. 02. 13:37
Előzmény: #41022  Boole
#41042
Nekem is hasonlo a varakozasom. 2023 q3 is mar vélemenyem szerint lehet némi profit, de ez persze rengeteg mindentol fugg. En minden esetre örülök neki hogy mas is (nalam sokkal tapasztaltabb kollégak is) lehetoseget lat benne..... 
MrSomm 2021. 04. 02. 12:32
Előzmény: #41033  JeGeMeLOV
#41041
Ha van több barátod, aki szereti a borokat, akkor érdemes vak kóstolás rendezni saját magatoknak. És mindenkepp kostolj bele nagy borokba, mert addig el sem tudod képzelni mennyi minden lehet egy borban...
En szerintem akkor tanultam a legtöbbet, amikor sok bort kóstoltam vakon...

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek