Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2021. 04. 02. 10:25
#41020
1)A tozsde ismert varatlant lepett, tegnap a VIX eves aljra esett,
es ahogy az amerikaiak minden unnep idejen szoktak, most is vasarlassal unnepeltek. A tozsden is.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210402v00vwkfzq.jpeg
.
Az uj VIX eses persze azt is jelenti, hogy amikor ebbol megfordul,  a kovetkezo SPY csucspont fontosabb lesz mint varmelyik az utolso evben.
.
Ezzel ugyan nem negalta, hogy gyanusan kesznek tunik a daytrade 60-120min chart, 
viszont megnyitotta legalabb 4 kulonbozo folytatas elott az utat.
Nem tudhato hogy melyik a valoszinubb. Egyelore azonos eselyt adok mindegyiknek, 
de talan a baloldali ket bullosabbnak mostantol kicsivel tobb valoszinuseguk van. 
Az is lehet, hogy wave(iii of 3) hullamban, eppen a legszebb rallyban kezdett bele(bal elso chart)
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210402v00vhfz39.jpeg
.
2) Az OPEC ules dontott a kovetkezo negyedev kitermelesi kvotairol.
Aprilisban fenntartja, Majus-Junius-Juliusban emeli a kitermelest havi 0.35-0.40m b/d tempoban. 
Igy juliusban meg mindig kb. 5.8M hordoval kevesebbet fognak kitermelni a piacra, mint amennyi a jarvany elott volt.
A kerdes innentol az, vajon milyen tempoban fog felfutni a fogyasztas?
2019evben 99.98 mb/d "normalis" fogyasztas 2020evben visszaesett 2020 Q4-re 94.13 szintre.
Az OPEC arra szamit, (OPEC marc, jelentes, 26.old) hogy ebben az evben a fogyasztas felfutas negyevente igy fog kinezni:
21Q1 93.04, ez -1.00
21Q2 95.61 ez + 2.57
21Q3 97.43 ez +1.82
21Q4 98.91 ez +1.48
.
A lenyeg? Most Q2 idoszakra az OPEC ugy tervez, hogy osszesen +2.57m b/d kereslet-novekedes
all szemben az osszesen havi (+0+0.35+0.45)=+0.80 m b/d Q2 tervezett kitermeles novekedessel.
Ez azt jelenti, hogy 2.57-0.8=1.77m b/d  hiany lesz, es 1.77 m nagysagrendu keszlet csokkenesre lehet szamitani a vilag olajkeszlet tartalekaiban,  atlagosan es naponta.
.
Szerintem ez a balance eleg kell legyen az olajar fundas tovabbi, es hasonlo tempoju emelkedeshez.Az olaj tovabbra is bull kilatasu.
.
3)Az Olaj a hosszu hetvegek elott jellemzoen ovatos, lassu mozgasokat csinal.
Kiveve epp tegnap. Ketszer is megprobalt 57.25 alj ala letorni. 
Az ar le-fel ugralt az OPEC-rol  kiszivargo hirek szerint, aztan a vegen hevesen megindult fel.
Egyelore nincs hatarozott kitores, de ven ket Higher Low, es  biztatoan nez ki.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210402v00vg9n8d.jpeg
.
4)A gaz ugyan nem tort ki 2.68 fole, de csinalt egy Higher-Low korrekciot, es maradt bullos.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210402v00v60q74.jpeg
Törölt felhasználó 2021. 04. 02. 10:18
Előzmény: #41006  krida
#41019
amit csunyan beneztel es sajnos nem tudod, hogy eppen az Europai emberekrol es europabol bevandorlokrol szoktak megemliteni h ok mindenhez ertenek es mindent jobban tudnak...majd mosolyognak egyet...
a masik dolog amit az eu-bol jott emberekre szoktak mondani h mindenre panaszkodnak es nagyon keves dolog jo nekik....
(nem en mondom, hanem az amerikaik es ausztralok) es mivel engem itt au-ralnak tartanak ezert tudom; es azt is tudom h valamilyen szinten ez nalam is megfigyelheto volt, talan most mar kevesbe mivel 1 normalis kornyezetben elek mar tobb mint 17eve; es mivel mar tobb mint 20 eve nem elek mo-on eleg jol latom es erzem h hol is van a problema.
Viszont talan az sem veletlen h miert viselkednek az emberek eppen ugy ahogy es miert van egy orszagnak eppen olyan vezetoi es politikusai amilyenek; sehol nem kedvelem a politikusokat...
Törölt felhasználó 2021. 04. 02. 10:10
Előzmény: #41014  Boole
#41018
Szerintem kicsit korai venni a banyaszokat; persze tevedhetek is.
Mint korabban beszeltuk szerintem November-December kozott lehetnek a nemesfem banyaszok erdekesek; legalabbis az elmult evek alapjan nekem ez jonne ki.
Persze a masik oldalon, ha a kozel jovoben tenyleg emelkednenek a kamatok akkor az a nemesemekre nem biztos h rovid tavon jo hatassal lenne.
Amire szerintem erdemes figyelni h amikor majd megrobalnak szigoritani ill. emelni akkor ugye a piacon elkezdodik majd a sell off; es a kerdes h milyen hamar fogjak feladni a strategiajukat. 
(szamomra nem kerdes h feladjak majd inkabb az h milyen hamar).
NA OTT LESZ A FORDULOPONT ES AKKOR KELL VENNI ILL. LAPATOLNI A BANYASZOKAT!
Nem befektetesi tanacs es tudom h milyen jo kereskedo vagy; de szerintem a XME-ben (metal and Mining) az egyik erdekes lehetoseg. Ha az inflacio novekszik a nyersanyagok ara is fog jelentosen.
Szoval az XME mind technikailag (haviban ha nezed), mind momentum, mind fundas megkozelitesben 1 jo keresedes lehet. A kovetkezo 18honapban akar duplazodhat az arfolyama.
lo5o_ 2021. 04. 02. 10:04
#41017
A kékek a tisztán trilliósok (billió helyett)..
.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d3/EScalas_corta_y_larga.svg/650px-EScalas_corta_y_larga.svg.png
.
Itt bővebben, akit érdekel..
https://en.wikipedia.org/wiki/Long_and_short_scales
.
Az angolok 1974-ig billiósak voltak...
Peti84
Peti84 2021. 04. 02. 10:03
Előzmény: #41014  Boole
#41016
Ha mar irod az Xpevet a tegnapi cikket bedobom ide is. Ezen a célszamon én meglepodtem, én kn 70.000 korul vartam:
https://cnevpost.com/2021/04/01/xpeng-aims-to-sell-100000-cars-in-2021/
Én nagyon birnam, ha ossze is jonne.....
krida
krida 2021. 04. 02. 09:33
Előzmény: #41014  Boole
#41015
"jelentős aranybányász, ezéstbányász pozíciókat nyitottam az elmúlt napokban"
- na, ezt nagyon helyesen tetted szvsz.
Boole 2021. 04. 02. 09:24
Előzmény: #41005  Törölt felhasználó
#41014
Abban egészen biztos vagyok, hogy ha helyesen gondolkodnak, akkor nem kamatemelésekkel kezdik az egyensúlyi állapot helyreállítása felé vezető utat, hanem differenciált adóemelésekkel, ha nő az infláció és a hosszú kamat, akkor a likviditást fogják csökkenteni. Az sem lehetetlen, hogy a hosszú kamatok csak ideiglenesen emelkednek, mert a fejlesztési igények miatt nagy az igény a kötvényekre és az infla várakozások is emelik a kamatokat. A bejelentett cselekvési terv és az adóemelés hatását meg kell várni, mert ezeknek első körben elegendőnek kell lenniük. Ha a hosszú kötvények árazása emelkedni kezd és a tőzsde is, akkor jó. Az USD és az arany helyzetét már nehezebb megítélni. Ebben is van két elméletem, amelyik először megmutatja magát, árra fogok lépni. Jelentős aranybányász, ezéstbányász pozíciókat nyitottam az elmúlt napokban és visszavásároltam az esésben az XPEV, kc, beke, pltr, huya, lac stb. pozikat. Szerintem most voltunk sok papírnál a 4. pontnál és remelém egy hosszú 5. szakasz lesz. 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 04. 02. 08:44
#41013
Hyzon Motors DCRB ticker alatt jön tőzsdére egy SPAC-on keresztül, de HYZN lesz utána a ticker neve 
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 04. 02. 08:42
Előzmény: #41011  krida
#41012
látod ettől szép a világ,mindenki megtalálja a maga helyét.
krida
krida 2021. 04. 02. 08:37
Előzmény: #41010  Feketefoton1
#41011
Vagyunk azér egy páran, akik körbenéztünk, bejártuk kűfődöt, oszt visszajöttünk... a szellemi légkört tekintve Amcsiba nem vágyok (ld. mára már az amcsi cégek is lépnek pl. Californiából, nem véletlen). Ha például ott élnék, szigorúan csak befektetésekkel foglalkoznék, a légkört meg megpróbálnám valahogy túlélni...
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 04. 02. 08:13
Előzmény: #41008  krida
#41010
én minden mo-i fiatalt arra biztatok ,meneküljön innen el,mert ez a tehetségtelen párttitkár kisz titkár csürhe az ő jövőjüket élte fel...
fatihszultan 2021. 04. 02. 08:12
Előzmény: #41008  krida
#41009
Tehetséges nemzet....Hahaha. Itt gondolom nem Szilárd Leóra, Neumann Jánosra, Wiegner Jenőre és a többiekre gondolsz, akiket legtöbbször ez a nemzet kirekesztett magából. (Egy jobboldali főbácsi szavaival élve: "galíciai gyüttmentek-re"). Ja, amikor a magyarság tehetségével jöttök elő, akkor lehet rájuk hivatkozni??? Értem.
Elnézve a "munkásságodat" más topikokban, valószínűleg a tehetséges nemzet említésekor Mészáros Lőrincre, Habony Árpádra, Tiborcz Istvánra, Rogán Antalra, stb. (ő is feltaláló) gondolsz.
krida
krida 2021. 04. 02. 08:02
Előzmény: #41007  Feketefoton1
#41008
Na, ezt jól megmondtad... de igazad van. Már csak az kéne, hogy a közhangulatban is legyen valamiféle előrehaladás, és akkor hamar felemelkedne ez az egyébként nagyon tehetséges nemzet.
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 04. 02. 07:51
Előzmény: #41005  Törölt felhasználó
#41007

Megnyugtatlak az EU-ban is nőni fognak a kamatok,a börzei tudósítók is szívják a fogukat amikor a hivatalos inflát mondják fel.Lagarde úrhölgy hiába mondja,hogy mindent fel fog vásárolni...az olyan,mint amit a FED csinál,alapvetően ott is a piac fog dönteni.minél tovább mennek szembe a piaccal,annál fájdalmasabb lesz mindenki számára...IMF is azt mondja az EM piacok adóssága okozza a következő válságot.
A mostani fiatalok nemcsak angolul tudnak,hanem legalább 3 másik nyelven is.A 26 éves lányom pl. 6 nyelven beszél,de a többi unokaöcsém is 4 nyelven tud.Ez ma már alap,azon kívül,hogy kurva jó egyetemekre jártak.
krida
krida 2021. 04. 02. 06:40
Előzmény: #41005  Törölt felhasználó
#41006
Me no speak English cause I'm a liberal-minded, all-knowing, most successful, stay-at-home type nobody... 🙂
Törölt felhasználó 2021. 04. 02. 04:40
Előzmény: #40998  Zedisdead
#41005
Te gondolod rosszul mert egesz eu-ban a 35ev ill. az az alatti generacio angolul is beszel.
Meg a vilagon mindenki akinek koze van valamilyen szinten az uzleti elethez.
Aki nem beszel angolul az lassan mar olyan mint aki a 20.szazad elejen nem tudott irni-olvasni.
Japan pelda a varakozasaidnak ellent mond.
Az europai pelda a varakozasaidnak ellentmond.
Na de majd az amcsik, hagyni fogjak a kamatokat az egbe szokni; bar ha az emlekezetem nem csal 2018-ban Powell meghatralt a kamatemeleseknel...azota mennyivel nott a FED balance sheetje es mennyivel nott az adosag?
Szoval mindenek ellenere tovabbra is meg vagy gyozodve h majd a kamatok az egbe szoknek.
Valoszinuleg nem vagyok tokeletes ember; de en azt tudom, h nem vonok le kovetkezteteseket olyan emberrol akivel soha nem talalkoztam es meg ha talalkoztam volna is honnan lenne annyi informaciom h ki merjem valakirol jelenteni h ilyen vagy olyan.
Te belekotsz abba h trillio-t hasznalok a billio helyett; es irod nekem h en el sem tudom kepzelni mashogy a jovot.
A problema csak abban van h engem igazol a piac. Nem emlekszem hanyszor irtad le h milyen gyakran tevedsz, ha olvasnad a hsz-mat akkor tudnad, hogy en ezt rengetegszer hangoztattom h nem azzal keresem a penzt a piacon h mindig eltalalom h mi fog torteni, mert szerintem senki nem ismeri a jovot.
Nem allitottam h nem lesz kamat emeles, amirol folyamatosan irok h 2,5%-nal magasabb FED funds rate-et nem tartok JELENLEG elkepzelhetonek; ahoz az eu-ban is jelentosen emelkednie kellene a kamatoknak.
Törölt felhasználó 2021. 04. 02. 04:26
#41004
Törölt felhasználó 2021. 04. 01. 22:37
#41003
Ja, birom Tomibat.
Giovanni_Gatto
Giovanni_Gatto 2021. 04. 01. 22:36
Előzmény: #40998  Zedisdead
#41002
Peak oil forum  2008  \o/ :D Tényleg borsörmester kéne, hogy mikor csuklik össze a világgazdaság és a hetesi  hol vegyünk telket.  Meg a zastavás zöldkomcsi :D
Törölt felhasználó 2021. 04. 01. 22:35
Előzmény: #40999  franc0
#41001
Szerintem sem vagyunk francia kisleanyneveldeben. Van lapozo ill gorgeto gomb es kesz.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek