Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 03. 29. 10:00
Előzmény: #40658  pomperj
#40660
Japánban én is nagyon bízom, szerintem új csúcsra megy az index. Semiconductor fog azon belül hasítani, egy ideje ajánlgatom a Renesast, mint autóipari chip gyártót. Hamarosan bővíteni fogok, ha lesz miből. 
yooio 2021. 03. 29. 09:52
Előzmény: #40657  opandup
#40659
Te komolyan elkezdtek ekezni az elmult 5 evben kozel 550 %t hozo, az elmult evben is kozel 250 %t hozo ETFt? Ha jobb hozamokat csinalsz, befektetek hozzad, de gondolom csak az arc van meg.... 😂
pomperj
pomperj 2021. 03. 29. 09:50
#40658
1)Kina SSEC indexe felkorrekcioban van,  ma +1% koruli  emelkedesben.
Az indikatorok egeszsegeseknek latszanak, talan egy hetig is tarthat a felkorrekcio.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210329v00vivnqe.jpeg
.
2)A Japan Yen viszont gyengul, es ez mindig emeli a NIKKEI indexet.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210329v00vpjuzq.jpeg
De Japan kozeptavon is bullos jeleket ad, a havi chart bullos azota is
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210308v00vt2m6a.jpeg
,
es az USDJPY havi chartja egy tobbeves Yen gyengulessel ezt ala is tamaszthatja deviza oldalrol
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210329v00vhm62c.jpeg
,
3)India Nifty  Index szamara rovidtavon idoszeru egy korrekcio,  
es napos charton a-b-c jellegu mozgas van. 
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210329v00vaicjq.jpeg

A fontosabb kerdes azonban hetes es havi chart folytatodasa.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210329v00vud1of.jpeg
,
Erdemes hozzatenni, hogy a Pakistan Index ugyanilyen, szinte tokeletes paralelben futnak
annak ellenre, hogy allandoan konfliktusban tudnak lenni.
.
,
opandup 2021. 03. 29. 09:25
#40657
Ránéztem a híres neves csoda ARKK ETF-re és a beigértek ellenére "meglepő módon" nem igazán rakétázik...a végén még csalódás lesz az örök long hívők körében, úgyhogy gyorsan tolni kellene egy világra szóló feldumáló kampányt...
papafilip 2021. 03. 29. 09:23
#40656
Ha már Covid, ti nem vártok némi turbulenciát a nyitásokkor?
.
Elösször USA-ban, mivel náluk előbb lesz meg az átoltottság mint az EU-ban. Gondolom inkább a népszerű, de nem nagyon nagy kapitalizációjú részvényeknél lehet némi tőkekivonás. Ha vannak olyanok akik a tőkéjük egy részét inkább más business-be pakolnák ami a lezárások miatt nem működött volna előtte, vagy az igazán kicsiknél nyaralni mennének, esetleg megvalósítanák kis lakás, ház felújítás, költözés projectjüket?
.
Ez a kivonás alapból nem érintené a nagyobbak tőkéjét, szóval lehet csak bizonyos szegmensekben is. Erről mia vélemyényetek, vagy ezt már rég beárzták és ezzel nem érdemes számolni?
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 03. 29. 09:03
#40655
ragarda
ragarda 2021. 03. 29. 08:48
#40654
Covidról csak annyit, nekem van egy egyszerű elméletem a magas hazai halálozási adatokról! 
A magyar 40-50-ek sokkal rosszabb fizikai állapotban vannak, mint a világ többi (fejlett) országaiban! Saját környezetemet vizsgálva lassan a 30-as korosztályt is ide tudnám venni. 
magnezium
magnezium 2021. 03. 29. 08:45
Előzmény: #40651  kozi723
#40653
😂jo katona, mindenhol segit, megy a loveszarokba 😅
pitcairn2 2021. 03. 29. 08:42
#40652
a Covid-izébizének külön topic is van...
CoronaVirus
https://forum.portfolio.hu/topics/coronavirus/38715
A Financial Forecast topic-ba max csak a gazdasági vetülete kívánkozik...
kozi723
kozi723 2021. 03. 29. 08:23
Előzmény: #40648  Kirito
#40651
Nem politikai vitainditonak szanom, de ezt nem tudtam kihagyni 😂
.
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2021/03/29/7233E2494F0_ADE5_400B_AA0.jpeg
szieszta 2021. 03. 29. 07:50
#40649

A vírussal és oltással kapcsolatban egy dolog bizonyos. Aki megkapta az oltást és nincs gondja, az szépen csendben éli tovább az életét, de akinek valami baja lett, az végig kürtöli az egész szociális hálót. Nálunk is egy srác kórházba került, egész város arról beszél....."pedig semmi baja nem volt, orvos nem látta még őt"...most meg kiderült, hogy magas a cukra, meg a vérnyomása, de annyira nem, hogy orvoshoz menjen vele.
Ki tudja, mennyi ember él "egészségesen" sok sok tünetmentes betegséggel. Egyik ismerősünknek 45 éves korában találták meg, hogy lyuk van a szívén. Szívritmuszavara volt, ezért vizsgálták. Az orvos azt mondta, semmi megerőltetőt ne csináljon, mert végzetes lehet (a szülés is), pedig 2 csemetéjét hosszú vajúdással hozta világra. Kapott gyógyszert, na azután már voltak tünetei. Csak azt nem tudja, hogy a tablettáktól, vagy a lelki félelemtől. Már egy ideje megnyugodott, beletörődött és a tabletták nélkül is ismét tünetmentes.
Kirito
Kirito 2021. 03. 29. 07:34
Előzmény: #40643  totem_is_back
#40648
poreci 2021. 03. 29. 07:15
Előzmény: #40642  El_Kebir
#40647
Nem mindenki a face-n éli ki az életét. Ezek az emberek nem virtuális világban megosztott üzenetek, amiket ismerősöm megosztott egy fogalmam sincs milyen emberről. Hanem fizikailag létező kapcsolatok, mint pl. a barátom kollégája. És itt a barát sem virtuális , akiről nem tudok semmit - mielőtt azt gondolnád, h valamely internetes forumtars írt volna ilyet. 
De gondolom te nem csak virologiabol vagy ennyire okos, de ugyanígy meg vagy győződve a tudásbeli felsőbbrendűségedről az élet minden területén, sőt azt is jobban tudod, hogy én hogy élem az életem. Na jó indul a tőzsde, nem pazarlom az időmet rád többet..
lngnl 2021. 03. 29. 06:27
Előzmény: #40641  poreci
#40646
Akkor elmondom hogy en olyan orszagban elek aminek nagyon magas az atoltottsaga es foleg kinai vakcinaval. Rengeteg kozeli ismerosom megkapta, senkinek emmi baja, az orszag halalozasi rataja tovabbra is nagyon alacsony, fertozes szamunk hetek ota esik. Szoval ugy nez ki hogy mukodik.  A kinai egyetlen baja amit mi hallunk hogy nem biztos hogy lesz antitested az oltas utan, ami ugye lehet felrevezeto. Azt nem tudom hogy benne e van e a 5-10% os turesben vagy nem. De az biztos hogy az oltastol bekapott legyengitett virustol senki semmi baja nincs. Szoval az hogy az oltastol halnak meg emberek az siman al hir. Az mar inkabb lehet problema hogy az emberek az zsufolt oltopontokon amik nincsenek rendesen fertotlenitve egymastol elkapjak a virust. Csak ugye erre penzt meg eroforrast kene szanni, amir Magyaorszagon jelenleg eleg kicsi az akarat. 
Egyebkent ezekre a kommentekre van masik forum ha jol tudom. 
eurocent 2021. 03. 29. 04:42
#40645
WTI jelenleg elég sűrű ellenállási szinten tartózkodik. Nem kizárt, hogy akár 55-50 sávba leesik. Viszont ha 70 fölé emelkedik, akkor már annak van nagyobb esélye, hogy legalább 95 fölé emelkedik.
US500 futures egyelőre továbbra is bika nálam. Bejönni látszik az a korábbi elképzelés, miszerint márciusban csupán egy minimális csúcsot üt. A mostani havi gyertya azt sejteti, hogy látjuk majd az árfolyamot 4.13x felett.
RIG most nagyon necces. Lejöhet 2-ig, de villámgyorsan akár 3,9-ig is felszúrhat.
totem_is_back
totem_is_back 2021. 03. 29. 04:40
Előzmény: #40643  totem_is_back
#40644
Egy 20 perce még teljesen keresztben állt, ahhoz képest most meg.... 
totem_is_back
totem_is_back 2021. 03. 29. 04:38
#40643
Jól látom, hogy csak visszaforgatták az előző fél órában ezt a fost?! 
https://www.youtube.com/watch?v=1UNbvO5U700
El_Kebir
El_Kebir 2021. 03. 29. 01:25
Előzmény: #40641  poreci
#40642
ismerőseim ismerősei.... meg azok ismerősei... , csupa feltételezés és hallomás ami semmi másra nem kell csak az oltásellenes hangulatkeltésre. 
.
.
"nekem is mas ismerőseim (ismerősei) haltak meg úgy, h nem volt tünetük , megkapták az oltást és pár napon belül meghaltak. Ők hivatalosan Covid áldozatok lettek.  "
.
.
  Ez olyan facebookon terjedő oltásellenes rémhír, amit hozzád hasonlóan mások is terjesztgetnek. Mindenki az ismerősei ismerőseire hivatkozik... csak éppen nincs akkora esetszám, hogy elég legyen mindenki ismerőseinek ismerőseire...
Ha valaki oltás után covidban meghal azt minden esetben szigorúan kivizsgálják. Sőt ha valaki oltás után meghal bármiben azt is kivizsgálják, hogy nincs-e köze az oltáshoz.  
poreci 2021. 03. 29. 00:41
Előzmény: #40626  El_Kebir
#40641
Az a baj az ilyen El_kebirkákkal , hogy lusták mindig gondolkodni. És ezek a birkák vannak legjobban felháborodva, ha ugy érzik, ha az általuk mantrazott dogmákkal kapcsolatban bárki akárcsak kérdést is tesz fel.
Látnak a médiában híreket és amit már háromszor leadtak nekik, az már olyan szent igazság, mint egy jó katolikusnak a Biblia.
Ha csak valakiben felmerül az, h akár az oltások elterjedése is tovább fokozza a kórházban súlyos állapotba jutó emberek számát, esetleg a halálos áldozatok számát, az már maga az antikrisztus! Gondolom ha írtam volna oltás ellenes dolgot -amit nem írtam emlékeim szerint- akkor már gondolom nácizna is ,mint végső vitatkozasi eszköz, amikor már az érvek is elfogynak...
Csak arra reagáltam amit Boole mondott, h őt 80 kollégájával együtt beoltották, akikből többen súlyos állapotba kerültek illetve meg is haltak. És nekem is mas ismerőseim (ismerősei) haltak meg úgy, h nem volt tünetük , megkapták az oltást és pár napon belül meghaltak. 
Ők hivatalosan Covid áldozatok lettek.
De nem beszél erről senki, pedig ha ennyi emberrel előfordult, úgy h még csak most kezdődtek az oltások, akkor erről beszélni kellene! Mármint nem feltétlenül nekünk, hanem a médiának és leginkább a tudósoknak, h ezt mi okozza, pont ugy ahogy kiderült az AZ-nél is, h bizony vérrög képződését okozHATja. És miben halt meg tegnap ez az ember? Tüdő emboliaban... Sinopharm-ot kapott.
És pont ezért kellene beszélni róla, mert lehet, h ha oltás után véralvadás gátlót vagy pl Aspirin-t szedetnenek az emberekkel, akkor lehet, h sokkal kevesebb ember halna meg (oltást követő ) covidban. Az AZ mégiscsak európai gyógyszer, azt legalább dokumentálják rendesebben. De ezt a kínai Sinopharm-ot ki fogja vizsgálni, h mit okoz? A kínaiak biztos nem hoznák nyilvánosságra, európában ahol adják, (itt meg kb a szerbeknel) nincs se idő, se kapacitás, se politikai szándék vizsgálni... Meghalt covidban azt punktum.
Nem vagyok oltás ellenes, sőt regisztráltam is magam- holott én már atestem valószínűleg a brit verzión (feb vége). De attól még nézem a világot, h mi zajlik benne es az is biztos, h van ezzel az egész hirtelen kifejlesztett vakcina dologgal kapcsolatban egy bizonyos fokú kétely, h le tudták-e tesztelni, mik a hosszú távú következményei, kiknek érdemes leginkább beadatni es kik kerüljék el. Az sztem nem oltás ellenesség, h az a véleményem, h igenis le kellene tesztelni az embereket PCR-rel oltas előtt, mert ha egy már szervezetben lévő vírusra raoltanak az súlyos hatással jár.
Meg hogy az oltás beadása borzasztóan van megszervezve. A közelben lévő kórház előtt minden nap látom az egymás nyakában álló emberek tömegét. Egy csomó ember ott a sorban fertőződik meg, mert ilyen állapotokat sehol nem lehetne tartani! Főleg nem napokon heteken keresztül... 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek