Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2021. 03. 26. 10:22
Előzmény: #40442  kozi723
#40480
fudge
fudge 2021. 03. 26. 09:56
Előzmény: #40472  mkbr220
#40479
Szia! A csúzli is egyfajta divergencia, csak ha másképp hívjuk, könnyebb a kettőt megkülönböztetni. Bull trendben a hagyományos divergencia az árfolyam csúcsok között van (jellemzően a 3-5-ös csúcsok között - bearish divergencia), a bika csúzli viszont a korrekciók végén alakulhat ki, ahol a magasabb árfolyam ALJhoz alacsonyabb alj társul az indikátorképen (akár RSI, akár MACD).
Tehát bull trendben a bearish divergencia fordulatot jelezhet, a bika csúzli viszont a trend folytatását.
szieszta 2021. 03. 26. 09:13
Előzmény: #40477  szieszta
#40478
Például, amikor soros "teljesen véletlenül" elszólja magát, hogy mit tart jó befektetésenek, akkor ő már nyakig ül benne és szépen manipulálja a piacot. Senki ne gondolja, hogy másnak akar jót. Ez a cápák taktikája. 
Musk sem azt mondta, hogy vesz BTC-t, hanem már csak mikor bevásárolt. De a microstrategy is arra büszke, hogy milyen cselesen kezdte el vásárolnai a BTC-t, hogy véletlenül se vegyék észre, majd címlapon hozták, hogy már x százmillióért vettek. 
Az információ szerzés a legfontosabb dolog, aki elsőként értesül, az nagyot kaszál, aki az utolsónak, azt kaszálják el.
szieszta 2021. 03. 26. 09:00
Előzmény: #40474  Zsh9999
#40477
Lehet, hogy ez a segélycsomag már túl volt értékelve. Mindenki ezt várta, még az opus topikban is ebből akartak meggazdagodni. 
Szerintem sokkal kevesebben futnak a tőzsdére ezzel az 1400 dolláros csekkel, vagy már akik ott vannak, azok már rég berakták a megtakarításaikat és ezt meg elkölthetik. 
Pletykára venni, hírre adni. Ezzel lehet sokat keresni.
Mivel ez nem egyik napról a másikra jött, így már a bálnák felkészülve várták, hogy drágán  tudják eladni az olcsó részvényeiket. Kellett hozzá huzogatni a mézesmadzagot.
Ennek ellenére még megváltozhat ez, lehet éppen nem azok kapták előre, akik rögtön a tőzsdére futnak vele.
Itt is sokszor olvasok olyan véleményeket, akik lenézik, amatőrnek tartják az amerikaiakat, a befektetések terén. Én úgy gondolom, van valamilyen szintű átlátásuk, akik a tőzsdére mennek, persze ott is léteznek szerencsehuszárok.
Ha valaki előre tudná a mozgásokat, a világ ura lehetne, de a tőzsdén éppen a kiszámíthatatlanság, ami jövedelmezővé teszi....egyeseknek.
Fortunee 2021. 03. 26. 08:55
Előzmény: #40474  Zsh9999
#40476
Erre egyszerű a válasz:
akik részben vagy teljes egészében a TA-ra támaszkodnak úgy értelmezhetik a mostani nagyobb tf-eket, hogy sok a jel arra, hogy fordulat következik.
én személy szerint sose kereskednék hírek alapján, mert hiányzik az objektivitás belőle, mégis hogyan tudod számszerűsíteni valaminek a hatását? Akkor pedig csak vakon kereskedik az ember és bizonytalanságot szül, nem lehet rá stratégiát építeni.

nyuszibroker 2021. 03. 26. 08:41
#40475
Jo reggelt! Mit szoltok a Ferrari rv hez? Elég szépen elkezdett emelkedni. 
Zsh9999 2021. 03. 26. 08:21
#40474
helo,Régóta olvasgatom a fórumot, nem igazán vagyok hozzáértő de pár dolgot nem értek, ha esetleg valaki segíteni: 1) Joe Biden azt is bejelentette (tegnap), hogy a kormányzat eddig 100 millió embernek utalt át 1400 dolláros egyszeri juttatást --> kérdés: már egy éve lassan az a téma hogy amikor öntik a pénzt annak X %-át befektetik az Amerikaik (láthattunk is irgalmatlan emelkedéseket), akkor miért számítanak sokan most zuhanásra, jelentős korrekcióra, miért szálltok ki a penny részvényekből vagy miért zuhannak, vagy egy Xpeng vagy bármi amibe tavaly is öntötték az ingyenpénzeket? 2) Ősszel még az volt a hozzáállás hogy az infláció növekedése a tőzsdére csatornázza át a pénzeket hiszen akkor megmarad"hat" az ember pozitívban --> ez a nemtom még mennyi ember + a már 100 millió aki megkapja az 1400 dolláros csekket nem gondolom hogy 1,5 -2% -os 10 éves amerikai államkötvényekbe fektetné a pénzét. Vagy mivan?! :) 
Zartavszki 2021. 03. 26. 07:08
Előzmény: #40472  mkbr220
#40473
Itt az én régi csúzli leírásom, kezdetnek talán megeszi. Szerintem nem szabad trendfordulót keresni vele, mert nagyon sokszor előfordul kisebb idősíkokon, miközben nagyobb tf-en megy még tovább a trend. https://kaszaelliott-tal.blogspot.com/2016/09/bullish-es-bearish-slingshot-buss-bess.html
mkbr220 2021. 03. 26. 06:34
#40472
Sziasztok!
Szarvaszvadász és Fudge elemzéseiben találkoztam már többször a ‘BIKA CSÚZLI’ jelenséggel, amit eddig nem ismertem, ezért megpróbáltam utána menni, de nem túl egyértelmü amit találtam a neten. Van esetleg valakinek tippje hol tudnék megbízható helyen utána olvasni? Vagy ha van idötök le tudnátok írni a szabályait, feltételeit?
Leginkább az érdekelne hogy hogyan különböztetem meg a sima divergenciától.
Köszönöm elöre is!
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 04:42
#40471
ThePersistentTrader 2021. 03. 25. 23:00
Előzmény: #40456  ThePersistentTrader
#40470
pff most látom a kommentem fele eltűnt...
Szóval: kis kanadai részvény pakk (kevesebb mint 3000 USD)
Díja:20 CAD nyitási, 20 CAD zárási, 60 USD fx konverzió..
szóval majd 100 USD, nem kevés, de minél több pénzzel játszik vki, annál olcsóbb relatíve a platform.
Peti84
Peti84 2021. 03. 25. 21:26
Előzmény: #40466  Alexander_Greybeard
#40469
Szép es jó iras +++
Fortunee 2021. 03. 25. 20:51
Előzmény: #40467  pomperj
#40468
nalam belefer a 13200as szint tesztje is gond nelkul, de ez persze a sajat rendszerem
pomperj
pomperj 2021. 03. 25. 20:44
Előzmény: #40457  Fortunee
#40467
NDXben a 12.845 eddig nagyon merev ellenallas, es 
amig az intakt, addig lehet lefele varni. 
Es akkor lehet, hogy megmarad a divergencia az NDX, illetve DOW+SPY kozott.
De nem dolt el, mert LEHET komplett A-B-C korrekciot latni.
Ha  a mai csucsot, 12845 atuti? akkor uj helyzet van, es ideje a stoplosst jo helyre tenni
ha a short megse all meg.  Most a piac epp azt probalja.
Alexander_Greybeard 2021. 03. 25. 20:38
Előzmény: #40463  JeGeMeLOV
#40466
A tervkapitalizmus latszata mindig az volt, hogy a nep egyutt lepeget egy szebb jovo fele a bolcs vezetoik iranymutatasait kovetve. Nem az, hogy ott ul az igazgatotanacsokban es a bankokban a sok partkatona, akik elore megmondjak, hogy kinek mit szabad es mit nem. Eles nezopont valtas ez meg ugy is, hogy technikailag semmi sem valtozott.
A nyugati torvenyalkotas es szabalyozas legnagyobb reszt reaktiv. Barmit lehet alkotni vagy tenni, ami nem illegalis. Ha kesobb illegalisnak minositik uj torvennyel, akkor sincs visszamenolegesen buntetes. Igy tudtak nagyra noni az amcsi techcegek. Kinaban  barmit szabad, amit elore engedelyeznek. Le vannak osztva a lapok es egy kulonckodo otletert is buntetnek. Kis tulzassal nincsenek cegek, csak a Part. Ez eleg nagy riziko, amit Trump tanacsadoi hivatalossa akartak tenni. Stromanokat alkalmazni nem jo megoldas mert megsem tagadhatjak le kommunista elveiket, nem jo uzenet. Szoval csinalnak inkabb sajat tozsdet egy frissen elfoglalt varosallamban. Sosem volt erosseguk a marketing...
wels67 2021. 03. 25. 20:32
Előzmény: #40424  kozi723
#40465
Szia! Napok óta nézegetem, tegnapelőtt 10 cent híján nem teljesült a megbízásom, most már örülök neki, csak azt nem tudom, hol kellene beszállni. Vagy be kell-e egyáltalán. De olyan régóta esik.......
franc0 2021. 03. 25. 20:16
Előzmény: #40445  pomperj
#40464
Nem ismerem az amerikai jogszabálytervezetet, de mifelénk az EUA a gyárakra és erőművekre lő, azok pedig nem olajjal mennek. 
Így van tér az olajdrágulásra. 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 03. 25. 20:15
Előzmény: #40461  Alexander_Greybeard
#40463
Koszonom, igy ertem! Szerintem ez koztudott a kinai cegekrol, ott iranyitott tervkapitalizmus van. Ez egyebkent pont egy olyan problema, amit stromannokkal csodasan ki lehet kuszobolni. Ott se mindenki parttag. Szoval ez egy burokrartikus szemetkedes, tobbet nem hiszem, hogy jelent. Az audittal viszont egyetertek, legyenek egyseges feltetelek, egyseges elszamolas. 
Alexander_Greybeard 2021. 03. 25. 19:47
Előzmény: #40460  JeGeMeLOV
#40461
https://www.cnbc.com/2018/11/27/alibabas-jack-ma-has-been-communist-party-member-since-1980s.html
Teljesen "veletlenul" derult ki 2018-ban, hogy a Part tagja. Hany ilyen cegvezeto/igazgatosagi tag lehet meg nagy cegekben? Majdnem az osszes valoszinuleg. A Trump adminisztracio azert akarta ezt a tenyallast kotelezoen nyilvanossagra hozatni, hogy bizonytalansagot keltsen es ez sikerult is egyelore. Jack baratunk esete jol mutatja, hogy a Part az elso, nem a reszvenyes. Ilyen fiasko utan nehez bevallani, hogy minden nagy kinai ceg legalabb reszben kozvetlenul a Part iranyitasa alatt all.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek