Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta 2021. 03. 24. 09:09
Előzmény: #40258  JeGeMeLOV
#40260
Én csak János gondolatára reagáltam, mikor azt jelzi előre, hogy a kőolaj ára a csillagok közé ugrik. Ha többszöröződne az üzemanyag ára,  mindenki keresné  a megoldást, olcsóbb alternatívát keresve.
Most még elviselhető, de ha kétszer, vagy  négyszer ennyibe kerülne, vagy sokan leállnának, vagy váltanának.
szieszta 2021. 03. 24. 08:56
Előzmény: #40257  hunor555
#40259
Ezt én is így gondolom, de csak idő kérdése, hogy megoldódjon. Például nem gyorstöltők lennének, hanem akkucsere. Illetve az összes akku egy rendszert alkotna, amit folyamatosan töltenének, de azok tudnák biztosítani a gyorstöltők miatti áramingadozást. A garázsban álló kocsi akkuja meg szintén be tudna segíteni az esti tévézéshez.
Egy előnye azért van az elektromos áramnak, az maga közlekedik a vezetéken, míg az üzemanyag minden literjét tartálykocsik hordják szét. Melyik az egyszerűbb?
Tudom, nem lesz átmenet nélkül megoldható, de majd kitalálnak valamit. Az autók nagy részét úgyis csak kis távon használják, éjjel áll a garázsban, nappal a munkahely előtt, majd a pláza parkolójában. Mi is évente kb 10x megyünk 1-2 száz kilométernél többet, a kirándulások alkalmával.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 03. 24. 08:49
Előzmény: #40257  hunor555
#40258
ezt irod: Azt el lehet képzelni hogyha az autóállomány jelentős része ilyen lenne (legyen 10%) nagyon hektikussá tenné a fogyasztást.
..
szerintem: ugyanabbol a mondatbol az en kovetkeztetesem, hogy epp ellenkezoleg. Villanyt tankolni ugyanugy egesz nap tudnak majd az autok, mint eddig es az eloszlasuk epp hogy egyenletesebb lesz, ha tobben lesznek. Amint latni lehet a napi aljakat, csucsokat, lehet jatszani az arakkal, kedvezmenyekkel, elektromos kamionoknak menne az uzenet, hogy a kovetkezo 10 percben ha tankolni kezd, csak fele aron van a delej, stb. Szerintem ez szervezesi problema lesz, amit meg fognak oldani es a halozat se fog elhasalni.
hunor555
hunor555 2021. 03. 24. 08:35
Előzmény: #40250  szieszta
#40257
"annak feltöltése csak egy pilanat" Itt nem azzal van a baj már régen hogy az akku nem bírja el a töltést. A 100kwh-s tesla akkupakkot felszopja 20-80ra fél óra alatt. az legyen 60kwh energia. ha fél óra alatt feltöltesz ennyit, ahhoz 120kW teljesítmény kell nem kalkulálva a veszteségekkel, ami gyorstöltésnél nem kicsi, legyen 150kw. Na most ha van egy átlagos kutad ahol 8-10 kocsit töltesz, az már egy villanymozdony teljesítménye.  Ehhez infrastruktúra kell, de tegyük fel hogy megvan. Azt el lehet képzelni hogyha az autóállomány jelentős része ilyen lenne (legyen 10%) nagyon hektikussá tenné a fogyasztást. Itthon, meg a világon bárhol a nagyobb fogyasztású üzemeknek előre le kell jelenteni mennyit meg mikor fognak fogyasztani. Így olcsó nekik az áram de ha nem tartják be akkor jön a bünti. Erre még rátesz a megujuló hektikussága, lesznek itt édekes dolgok a villamosenergia hálózatban az elkövetkezendő években.
szieszta 2021. 03. 24. 08:23
Előzmény: #40253  totoro
#40256
Az igaz, de 15 évvel ezelőtt csodaszámba ment a napelem,  a szélturbínákról nem is beszélve, most meg többezer hektáron vanak telepítve. Lehet a kondenzátor nem jön be, de más biztosan.
magnezium
magnezium 2021. 03. 24. 08:21
Előzmény: #40254  magnezium
#40255
2021*
totoro
totoro 2021. 03. 24. 08:11
Előzmény: #40250  szieszta
#40253
Szuperkondenzátoros cikkeket már 15 éve is olvashattál, azóta kb. nulla centimétert haladt előre a kérdés.
szieszta 2021. 03. 24. 07:54
Előzmény: #40251  pomperj
#40252
A bitcoinnak és az egész coinpiacnak hiányzik az újabb hírverés. Jó ideje nem jelentettek be egyetlen nagy céget sem, hogy mennyire szereti a BTC-t , címlap nélkül meg nem akkora sztori az egész. De ez akár egy percen belül is megváltozhat, hiszen a háttérben keményen megy a menedzselés, a piramis építése. Elég egy újabb bejelentés, hogy valami nagy cég bevásárolt és újra a reflektorfény előcsalogatja a coindrukkereket.
Azt írják, hogy a cointőzsdéken csökken a bitcoin mennyisége, folyamatosan vonják ki, de a forgalmon nem nagyon lárszik. Azt a kis mennyiséget nem 5x, hanem 10x adják veszik a robotok. Cégen belül meg úgysem kerül semmibe, egy kis wash trading.
Érdekes, mikor Powell azt mondja, fizetőeszköznek nem való, inkább az aranyhoz hasonlítaná, de a nagy kilengések miatt az sem lehet, erre a kriptósok már cikkeznek, hogy látod, megmondta, hogy ez arany.
https://kriptoakademia.com/2021/03/22/amerikai-jegybank-elnok-a-bitcoin-lenyegeben-ugyanaz-mint-az-arany
pomperj
pomperj 2021. 03. 24. 07:34
#40251
1)SPY daytrade
A tegnapi zaras elotti lejtmenet letorte a 3911 supportot.  
Nem erre szamitottam, kis wave(ii) korrekciora igen, de ez melyebbre ment.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210324v00vdqmm2.jpeg
,
Ezzel negalta a kozvetlen emelkedes lehetoseget. Akkor most? Akkor  a-b-c helyett vagy WXY alakzat van, vagy -- ha leszakad fibo 62%=3822 -- ,valami joval negativabb.
De amig nincs bizonyitek masra, addig marad a megelozo bullos allaspont.
,
.
2)A Bond piac mintha tenyleg belovagolna, menteni a tozsden a menthetot. 
De legalabbis csokkenti a kamat-nyomast,   visszaesett 1.75% -->1.60% szintre.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210324v00v2v38u.jpeg
.
3)A Dollar viszont erosodik, ahogy varhato is volt.
A penz menekul az EEM bizonytalansagaibol at a Dollarba.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210324v00vnvga9.jpeg
.
4)Ez nem tesz jot az EEM indexnek. 
Ez a mai gap-down Azsiaban semmi jot, leginkabb wave(iii) elejet sejteti.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210324v00v25f8y.jpeg
,
5)A BTC-ben sem latom azt az erot, amit mutatnia kellene, ha igazan rallyzni akar, ahogy a hetes tf chart sugallta, 190k fele. Emlekeztetoul,
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210307v00vqnn4o.jpeg
.
Szoval, egyre szaporodtak a wave(4) vissszahuzodasok.
Es most mar naposon is erosodik az a gyanu, ami egy hete elkezdett latszani, hogy nem  mutat erot. 
A dollar sokkal erosebb azota is.Olyan, mint keszul leszakadni. Csak nem a pennystock mufajt koveti?
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210324v00vpxdlz.jpeg
.
Az ETH meg gyengebbnek tunik. Ha volna bitcoin poziciom, itt felre allneek.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210324v00v3kay.jpeg
szieszta 2021. 03. 24. 07:26
Előzmény: #40249  szieszta
#40250
Nemrég hallottam, hogy a csehek akkomulátor helyett kondenzátorral kísérleteznek, annak feltöltése csak egy pillanat. A lemezek és a közöttük lévő szigetelést próbálják 1 atomnyi vastagságúra "kihengerelni" ezzel óriási kapacitást elérni. Egyenlőre  a méret a gond, de állítólag óriási rezervák vannak benne. Persze lehet, teljesen zsákutca az elgondolás, de állítólag egy mobilt már elműködtet, egy digitális óránál meg több hónapra is elég energiát biztosított.
szieszta 2021. 03. 24. 07:15
Előzmény: #40242  Alexander_Greybeard
#40249
Szerintem az olaj csak azért van még velünk, mert olcsóbb, mint más. Amint bedurran az ár, sokkal több alternatív megoldást fognak keresni és találni.
Látjuk, hogy az elektromos autók mennyire törnek előre, de a napelem is már megszokottá vált. A termények egy része már a biogáz üzemekben köt ki, sokáig csak a felesleg, most már a gazdákkal szerződve termeltetik az alapanyagot. A kukorica 1/3 már energetikai célokat szolgálja, bioetenol formájában. Szalma, siló, trágya, zöldség, gyümölcs meg megy biogáznak.
Sokszor hallottuk, hogy csak az olajlobbi tette lehetetlenné más energetikai fejlesztéseket. Most már ők támogatják és mennek az élre.
Csak pénz kérdése, hogy mást is kitaláljanak. Tudom, nekem is elképzelhetetlen, hogy a nagyobb teljesítményt alternatív forrásból hozzák ki, de már a biokerozinnal is kísérleteznek. De az elektromos traktor is már 4 órát bír 1 huzamban szántani, aztán átdobják az akkucsomagot és mehet tovább.
Azt meg tudjuk, hogy ha sikerül valami áttörést elérni, az hihetetlen fejlődésnek indul. Lásd repülés, ahol az első elszakadás a földtől egypár méter volt, de a légcsavar azóta is itt van velünk.
vvince
vvince 2021. 03. 24. 07:11
Előzmény: #40235  pic
#40248
RIGem nem volt 1-2honapja de tegnap visszavettem meg premarketben 3.5-nel. Ha megy meg lejjebb szignifikansan akkor higitom batran.
Törölt felhasználó 2021. 03. 24. 06:34
Előzmény: #40179  Sombrero1
#40247
Ide jovok poziciobol teriteni?
2015 ota irok a BTC-rol.
Nem teritek, a velemenyemet irom le mint ahogy te is, nem erzem magam tobbnek mint te, de KEVESEBBNEK SE!!!
A piac ill. a BTC arazasa engem igazol tobb mint 5 eve. Ez 1 teny; nem azt mondtam h vegyel BTC-t hanem h akik nem foglalkoznak vele, azok lehet h jobban jarnanak azzal (NEM a vasarlassal); hanem hogy ismereteket szerezenek ebben a temakorben.
Szoval azert mert te rendelkezel BTC-vel de mas a velemenyed mint az enyem...
Alexander_Greybeard 2021. 03. 24. 01:54
Előzmény: #40245  Mek-Elek
#40246
Nekem egy darab RIG papírom sincs. Majd ha jobban letisztulnak a dolgok és még mindig megéri, akkor veszek. Nem nyerek annyit, mint aki 1-2 dolláron vette de nyugodtabb is vagyok. Ha tényleg elmegy 100 dollárig, én 10-20 dolláros bekerüléssel is nagyon boldog leszek.
Mek-Elek 2021. 03. 24. 01:29
Előzmény: #40244  Alexander_Greybeard
#40245
Ez nem volt egy szép nap. 4,8-ról ezidáig már több mint 30%-os esés. Ezt azért most kemény elviselni azoknak akik hosszabb távban gondolkoznak és még tartsák. Hát nem tudom ilyenkor azért mindig jobban előtérbe kerülnek a RIG- ben lévő kockázatok, hitelállomány, az offshore fúrási szegmensben az újraszerveződött cégek pozicionálásából adódó verseny, ami esetleg nyomottabb napi díjakat okozhat,  valóban lesz-e az olajban ahogy azt János már korábban írta egy bull szuperciklus igen magas célárakkal, milyen mértékben fog nőni az olaj iránti kereslet, milyen lépéseket tesz az OPEC+, mi lesz a világgazdasággal. Nagyon sok itt a kérdés. Komolyan írigylem János optimizmusát és meggyőződését, de nekem nincsenek ilyen kapaszkodóim, meg hát  nem is látom át  a gazdasági folyamatokat úgy ahogy Ő. Azt viszont tudom, hogy a  jövőbeni nagy nyereség reménye azért jócskán el tudja fedni a kockázatokat. Nagyon két esélyes ez a RIG vagy nagyot kaszálunk vagy egy szépet bukunk. 
Alexander_Greybeard 2021. 03. 24. 00:13
Előzmény: #40243  Zedisdead
#40244
Mélytengeri kutatás azért kell mert a könnyen hozzáférhető óriási és olcsó szárazföldi lelőhelyek már a végüket járják. Ezért kellett a pala is. Ha személyautók tankolása miatt nem kell majd új mezőket találni, az ipar akkor is nyújt majd támaszt. Az olajat pedig drágább lesz nem megfizetni, mint megfizetni. Ha csak nem jön valami technológiai csoda.
Zedisdead 2021. 03. 23. 23:48
Előzmény: #40242  Alexander_Greybeard
#40243
Az a baj, hogy a személyautókázás elviszi az olajfogyasztás kb felét. USAban mindenképp. EUban lehet csak a harmadát. Na de ha az olajkereslte harmada eltünik, az nem csak a mélytengeri fúrást, de még a shalet is elsöpri.
És igen persze, a zöldek pofára fognak esni, mert a kieső EUs, USAs, stb kultúrállamok olajfogyasztását majd szépen átveszi India, Afrika, meg Dél Amerika, de ők már nem fogják tudni megfizetni az ultre deep water fúrást.
Alexander_Greybeard 2021. 03. 23. 23:38
Előzmény: #40240  Zedisdead
#40242
Aszfalt. Műanyagok. Kemikáliák. Repülőgépek és hajók meghajtása. Olaj velünk lesz még sokáig.
Zedisdead 2021. 03. 23. 23:33
#40241
Azért észre kell venni, hogy a hosszú hozamok is estek. Tehát nem inflációs para van, hanem 2020 márciusi pánik kicsiben. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek