Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Rray 2021. 03. 21. 16:33
Előzmény: #40079  Rray
#40080
Bocsánat a helyesírási hibákért csak a telefonom állandóan javít... Én és a csapatom azzal szenvedünk kb 3 hónapja hogy alig van ügylet, megállt a piac... 
Rray 2021. 03. 21. 16:30
#40079
Sziasztok!
Kozi kommentjéhez szeretnék hozzászólni... 15 éve dolgozom bankban és egy kezemen meg tudom számolni hány darab 60 mft is ügylettel találkoztam, pedig nagy Budai fiókokat vezettem. Igenis az iskolai végzettség is scoringban rating befolyásoló tényező és az igénylők kb 50% a KHRen vérzik el mert úgy tele vannak tömve hitellel... 
Kata jövedelem elfogadás OFF, csak külön egyedi limit terhére felsővezetői jóváhagyással ha nagyon fontos az ügyfél... Saját cégből származó jövedelem kuka, ha nincs már legalágg 1 v 2 ingatlanos, nincs vagyonőr nagyon hitelt nem vehetsz fel... 25 alatt vagy??? Itt is kuka az álom 40-60 misis hitel... 
Budapest és az átlagos ticket size kB 15 mFt
macskassy 2021. 03. 21. 14:15
Előzmény: #40073  Törölt felhasználó
#40078
Ugyanígy jártam én is. Sikerült napi, sőt heti csúcson beszállnom molba és ezüstbe 2 hete. Nem gond csak 2 havi fizum, de akkor is annyira kisbüfis, hogy csak nevetek rajta. Pedig 10+ éve nyomom.
hipihopi 2021. 03. 21. 13:02
Előzmény: #40071  pomperj
#40077
Nemrég írtál az ingatlanárak ciklisairol. Azt, hogy általában 12-14ev a top-top távolság.
Feltételezés, hogy a mélypontok közt is ennyi. Magyarországon legutóbb 2007ben voltak topon az árak, aztán a mélypont 2012ben volt. Ezek alapján 2019-2021 a top. Szerintem megvolt a top 2019 év égen vagy 2020 elején. Legutóbb 5 év kellett, hogy elerjek a mélypontot az árak. Tehát ezek alapjan 2024-2025 mire elerik a mélypontot az ingatlanárak. 
Ez így helyes következtetés? 
Mert írtad, hogy a következő 3evben minimális emelkedés, stagnálast vársz kb. az ingatlanarakban. Most meg azt írod, hogy még kb. 6-8ev lehet a melypont. 
Szeretném minél pontosabban meghatározni a melypontot, ha lehetséges ez. Köszönöm!
hellforceone 2021. 03. 21. 12:51
Előzmény: #40074  Törölt felhasználó
#40076
Jó tudni, hogy a nagyok is bele eshetnek ebbe a csapdába. Persze nem lesz tőle nekem jobb, de néha képes az ember sokáig marcangolni önmagát, mondván, "Csak én követtem el ezt a hibát??"
fudge
fudge 2021. 03. 21. 11:58
Előzmény: #40063  Norbi77
#40075
RIG: A jelenlegi 4.80-as csúcstól való esést impulzusnak gondolom, a két alj között divergencia van, amiből lehet egy korrektív felfelé mozgás 4.23 körülig, ahonnan még egy hasonló méretű esés a valószínű. Amíg a kék vonal felett megáll az esés egy abc szerkezettel, addig longos marad rövidebb távon is. Ha tovább esik, akkor nagyobb támasza 2-2.20 körül van. 
https://www.tradingview.com/x/XJqx7Hu2/
Bitcoinról utoljára ebben a posztomban írtam, eddig hozta az elképzelést:
2021.03.11 - Kitekintő, nemzetközi piac
Kennedy csatornákhoz itt egy rövid videó, regisztrációhoz kötött, de ingyenes: 
https://www.elliottwave.com/Assets/The-Kennedy-Channeling-Technique
Ha bővebben érdekel, találsz információt az oldalon hozzá.
Törölt felhasználó 2021. 03. 21. 10:44
Előzmény: #40073  Törölt felhasználó
#40074
Legjobbakkal is előfordul: "Druckenmiller kezelte a Soros-féle Quantum alapot, annak legfényesebb időszakában, évi 30% hozamot produkálva....Távozásának az volt az oka, hogy a technológia mánia csúcspontján (szó szerint, hetekre a csúcstól) bevásárolt a technológia cégekből, így 2000 első felében több, mint 20% veszteséget okozott a Quantumnak. Utólagos beszámolója szerint, pontosan tudta, hogy ezt nem lenne szabad (előtte még short próbálkozásai voltak a technológiában, csak jóval kisebb mértékben), de addig nézte tehetetlenül az emelkedést, amíg elérte azt a pontot, amikor már nem tudott magával mit kezdeni, és nagy tételben vásárolni kezdett."
Törölt felhasználó 2021. 03. 21. 10:32
Előzmény: #40070  kozi723
#40073
NP.
Azért írom le folyton a kockázatokat ide, mert egyszerűen a társadalom elképesztően negligál mindenfajta gazdasági kockázatot.
Két hete már rám is hatott a FOMO, és belevettem olyanba, amibe nem kellett volna... Na ekkor offoltam egy hétre a fórumot, meg nagyjából minden sajtóterméket. Nem bírtam tovább cérnával, holott tudtam, hogy hibázok. :)
krida
krida 2021. 03. 21. 10:11
#40072
Cardano: mivel kripto-ról van szó, konszolidáció bármikor benne van a pakliban (akár 1,0-ig), de a háromszögből való kitörést ha lemérjük, nem is 2,0 hanem 2,5 lesz a célár.
pomperj
pomperj 2021. 03. 21. 09:48
Előzmény: #40069  hellforceone
#40071
Pontosan igy van.
A REIT chart mozgoatlag iranynak a laposodasa egesz jol mutatja hogy hol tart az ingatlan- trend
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210321v00vmrf20.jpeg
,
Es van meg harom tenyezo.
1)Az egyik, hogy amikor benne vagy egy ingatlan-buborekben, nem is veszed eszre hogy abban vagy. 
Mert minden arra utal egeszen a kipukkadasig, hogy mindenki mas is ingatlan-veteli szandekban van, es jo otletnek latszik ingatlant venni. (akarcsak a  tozsden)
Naprol-napra jonnek olyan stimulusok masoktol, aminek az eredoje az, hogy pozitivnak latod az ingatlant. Hat rad a csordaszelleme akkor is, ha nem akarod. 
.
2)A masodik erv, a "don't fight the FED" ervenyes rad, de nem ervenyes a piacra. 
A piac mar  egy eve, elesen szembe megy a FED-el. Tessek ujra ranezni a Yield gorbere.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210319v00vo8ho.jpeg
.
A piac tolja fel a kamatokat, mikozben a FED probalja lennt tartani. 
A kamat-erzekeny szektorok maris erzik  ezt. Ezert allt meg AMZN, AAPL, es egyaltalan  az XLK szektor emelkedese, aminek kivalo signalja az NDX index extrem gyenge allapota. Durvan lemaradt SPY es DOW emelkedesehez kepest, es a divergencia tobb mint 1 honapja tart.
Es melyik is a legerzekenyebb szektor a hozamgorbe emelkedesere? 
Igen, az Ingatlan.Minden eszkoz ara megy fel, uj csucsokon van, de az Ingatlan? 
Aminek legjobb proxija a REIT index, az nem tudott uj csucsra menni, akarmennyire is zero a kamat. 
Es ha majd nem  lesz zero? Abban semmi ketsegem, hogy a FED es a piac harcabol melyik adja fel.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210321v00v58s2.jpeg
,
3)A harmadik, es talan legfontosabb tenyezo, hogy az 50-60% ket tenyezobol adodik ossze. 
Az egyik, hogy a melypontig el fog telni 6-8 ev, es az alatt a HUF gyengulni fog. 
Sokat, meglepoen sokat. A HUF atlagos gyengulese EUR+USD-hez kepest evente 5-6%.
 Akkor 6-8 ev alatt, mire az ingatlanciklus az aljaig er?  EUR-hoz kepest, legalabb 30% mertekben.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210306v01vnkqrx.jpeg
.
Es akkor HUF-ban meerve mar nem is kell olyan sokat esni a BP. belvarosi 1.1MFt/m2 araknak,
hogy meglegyen az az  50%-al olcsobb ar a ciklus aljan.
Mondjuk egy sima passziv, alig kamatozo EUR bankbetethez kepest.
kozi723
kozi723 2021. 03. 21. 08:30
Előzmény: #40066  Törölt felhasználó
#40070
Persze,  ne haragudj, nem tamado jellegu hozzaszolas akart lenni! :) 
hellforceone 2021. 03. 21. 08:06
Előzmény: #40043  upgrayeddAKS
#40069
Szerintem Pomperj azért vár 40-50%-os ingatlanár esést, mert ha nagyobb mértékű infláció van, az feljebb tolja a kamatokat és egyszer csak eljön a pillanat, amikor a magasabb hitelkamatok miatt egy 50-60-100 milliós hitel törlesztője még egy nagyon jól keresőnek is kellemetlen lehet. Az persze egy másik dolog, hogy az infláció a béreket is felfelé nyomja, kérdés milyen mértékben (vagy lassan nem e mindenki kisemmizése a cél?) Ugyanakkor nagy mértékű nominális áresés nem engedhető meg a rendszerben, mert ugyebár ha 1-3 éven belül az ingatlan ára 100-ról mondjuk 50 millióra esne és van rajta mondjuk 50 millió hitel, akkor hirtelen baj van a fedezettel és a bank azt mondaná a kedves tulajnak, hogy akkor legyen szíves márol holnapra betolni mondjuk vagy 20-25 milliót vagy adjon egy másik ingatlant is fedezetnek... ez egy devizahitel 2 típusú válságot is előidézhetne, ami ugyebár vezírünk regnálása alatt nem következhetne be, ezért a megoldás valószínűleg az lenne, hogy CSOK 3.0, gyerekenként és fülenként 30 millió, 3 vagy több gyerek után pedig luxus ingatlan ingyen, vagyis állami költségen, alanyi jogon. :o)))
szieszta 2021. 03. 21. 07:34
Előzmény: #40065  kozi723
#40068
Az egyik ingatlanomban lakik egy család, akik igaz kézkezi munkások, de elég jól keresnek. A férfi jött, hogy saját lábra állnak, elköltöznek, mert most csak úgy szórják a hiteleket és saját ingatlant vesznek.
Ez volt 1,5 éve. Valami miatt még mindig nem tudnak elég pénzt összeszedni. Az egyik ok, hogy a kiszemelt ingatlannak megduplázódott az ára. Szinte romos épület, 5 éve hirdetik, de nem lefele, hanem felfele tolják az árat. Nem sürgős eladni.
szieszta 2021. 03. 21. 07:26
Előzmény: #40065  kozi723
#40067

Törölt felhasználó 2021. 03. 20. 23:34
Előzmény: #40065  kozi723
#40066
Kozi, szerintem te is tudod, hogy nem ezt vitattam.
Egyébként sem az önerő nagysága, sem az hogy a kecóra kevesebb hitelt kapnak, de van mellette más hitel is, sem az iskolai végzettség nem csökkenti adott jövedelem mellett annak kockázatát, hogy túlnyújtózkodik a pár a takarón.
A JTM tudná, csak hát úgy van belőve, hogy ne igazán csökkentse a hitelkeresletet, mert ugye az építőipari businessnek futni kell, hiszen a fullajtárok az építőiparban érdekeltek, és hátország nélkül elesik a királyunk...
kozi723
kozi723 2021. 03. 20. 22:19
Előzmény: #40057  Törölt felhasználó
#40065
Pusztan ketto dolgot felejtettel ki ebbol a kepletbol. Sot, inkabb harmat.
1, 60 milliot akkor vehet fel az a hazaspar egy megyekszekhelyi ingatlan megvasarlasara, Ha odateszi az ingatlan ertekenek 25, de egyes esetekben mar inkabb 30%-at onero formajaban. Tehat le kell szamolni az asztalon maris a 85 millios vetelarhoz 25 guriga onerot. Ha nem megyekszekhely, akkor maris megy fel 35-40%-ra. Az sem mindegy, hogy amikor a bank papiron odaadja a 75%-ot, akkor minek adja oda a 75%-at: a 85 millios hasziendara, vagy a 25 millios lakasra. Elobbi eseteben teljesen mas kockazati vizsgalat tortenik es uzletileg a banknak barmennyire is vonzobb a 60 millios hitel, konnyebben ad a 25 millios ingatlanra 75% hitelt.
2, A 300-300ezres jovedelmi peldanal ket teljesen ures KHR jelentest vettel alapul. A helyzet pedig ott indul, hogy eleg sok ember rendelkezik hitelkartyaval, folyoszamlahitellel, autolizinggel, diakhitellel, ne adj isten 0%-os aruhitellel. Olyan ritka az ures khr mint a feher hollo. Ezeket elotte akkor elkezdheti kipucolni es maris olvad az onero.
3, Sori munkas: iskolai vegzettseget igazolo dokumentum es maris kapufa. Ugyanis ezt is merlegelik. Volt ido, amikor ez bemondasra ment, de ma mar 20 millios hitelnel is felhivjak a munkaltatot, HR-rel kiallittatjak a munkaltatoi igazolast, aki nem fog az illeto kedveert fullenteni, hogy szakmunkaskepzo helyett foiskolaja van. Nem mindegy, hogy sori munkas 300e vagy egyetemi adjunktus 300e (a pelda lehet szar, nem tudom mit keres most egy adjunktus). 
Zarojel: ket sori munkasbol allo csalad 30 evesen nem rendelkezik 25m megtakaritassal sem, nem hogy ingatlan onerovel. Kivetelt kepez ha a szulo, nagyi osszetolja amije van.
+1: ha az illeto nem vasarol, hanem epitkezik es epitesi hitelt vesz fel, akkor a legtobb bank a mar meglevo telket nem szamitja bele az onerobe. Ha pedig nincs telke meg az illetonek, akkor telek vasarlasra nem kap epitesi hitelt. Maris megborult a musor. Tehat legyen zsebben a telek ara, plusz az epitkezes koltsegvetesenek 25-30% (de inkabb tobb hiszen itt meg a szakaszos folyositas is okozhat kellemetlen perceket). 
.
Szoval lenyeg a lenyeg: qrva nagy hitelt kiemelt kockazati felulvizsgalat nelkul maximum Rogan Antal ujdonsult felesege kap 1000 hektar megvasarlasara. Megkockaztatom, hogy ket 300e ftos fizetesre egy kereskedelmi bank sem ad pillanatnyilag 30 millional tobbet meg akkor sem ha az beleferne a JTM-be. A honlapok kalkulatorai persze sok mindent elbirnak, de ugy gondolom ma 60 millio hitelhez az onero meglete mellett minimum netto 1 milliot kell igazolni, azt is lehetoseg szerint ados adostarskent es nem 850-150 megoszlasban, mert sokkal jobban mutat pl a 600-400e. Az sem mindegy, hogy idenymunkabol keres az illeto sipalyan 2000 eurot havonta, vagy mondjuk a NAV-nal osztalyvezeto 600-ert. Nem konnyu ma 60 milliohoz hozzajutni...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 03. 20. 20:02
Előzmény: #40062  Törölt felhasználó
#40064
Én értem, hogy mit akarsz ebből kihozni, de akkor is csak kérdéseket tettem fel. Nem kell ebbe többet belelátni :) Nekem amúgy van vagy 2 misi hitelem, lassan az LTP-m többet ér (igaz, hogy abból már többet nem fogok tudni indítani, mert kiherélték). Szóval felőlem akár borulhatna is a bankrendszer, csak "kissé" esetleges volt ez a levezetés, hogy mitől borulna...
Norbi77 2021. 03. 20. 19:30
Előzmény: #40048  fudge
#40063
Kedves Fudge! Ránéznél esetleg Rig és Bitcoin chartra is, hogy Te hogyan látod? Az elemzéseidben gyakran említett Kennedy technikának hol tudnék utána nézni, tudnál esetleg könyvet ajánlani? Köszi, Norbi.
Törölt felhasználó 2021. 03. 20. 19:29
Előzmény: #40058  upgrayeddAKS
#40062

Csak arra akartam rávilágítani, hogy a JTM az égvilágon semmit nem ér.
Vagyis arra jó, hogy hamis biztonságérzetet adjon.
Aki érti, érti... Aki meg nem akarja megérteni, az majd megtapasztalja. 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 03. 20. 19:18
Előzmény: #39930  terelemel
#40061
Az öreg Joe most kemény cowboynak akarja magát mutatni, mert a pöcsfej is annak mutatta magát (annak ellenére is, hogy a kis gyáva puhapöcs nem ment Vietnámba harcolni, lásd bone spur téma...) + egy amcsi elnöknek végképp tökös legénynek kell mutatnia magát... ez csak fehér zaj, figyelem-elterelés, a hazai közönségnek szól elsősorban, mint a kínai propagandafilm is, amiben látszik, hogy valakik valamit bombáznak, de amúgy összevágták filmekből, stb. Anno az irániak röhögtették ki magukat ilyesmivel, hát most Kínára is sor került :) (az kicsit más volt, de most mindegy is) - a lényeg, hogy a nagyhatalmaknak azt a benyomást kell kelteniük, hogy ők aztán kemények, mint a 2 hónapos kutyagumi :) Putyin meg mindig is "mastermind" volt, de nem is vele akart Joe szkanderezni, hanem... lásd fent. (Business as usual...)

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek