Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bankos
bankos 2021. 02. 28. 12:59
Előzmény: #38379  Dt74
#38380
Tbsz-en kereskedek, a tőzsdére úgymond friss pénzt már nem akarok vinni! 
A most beérkező nagyobb összegű EURÓMAT hagyjam meg,   vagy váltsam át itt 360-nál és tegyem pl MÁP+,   vegyek fizikai arany vagy ezüst stb.   Ki mit tenne? Ötletek? 
Köszönöm! 
Dt74 2021. 02. 28. 12:43
Előzmény: #38377  pomperj
#38379
Látsz még a dollárban 1-2 éven belül némi erőt,vagy egy hosszabb lejtmenet következhet?
pitcairn2 2021. 02. 28. 12:24
Előzmény: #38374  totoro
#38378
ha már Tocqueville-t idekeverted:
ő 100%, hogy a mai nyugati demokráciákat a "többség zsarnokságának" tartaná...
különösen azt az elmebajt ami múlt év márciusa óta tart...
pomperj
pomperj 2021. 02. 28. 12:17
#38377
A heten dolnek a jo hirek.
Mar 45 m amerikai van beoltva. NY-i barataimat mar beoltottak, kocsiba ultek es  a 2 napos kellemes autozas  utan a napfenyes, 28 fokos Floridaban szevezik a teniszpartikat.
.
Legalabb megegyszer ennyien vannak, akik minden teszt es laz nelkul atestek a jarvanyon. 
Meg 100m fo beoltast kell elintezni, es megvan a nyaj immunitasuk. Jon  JNJ vakcina, megy ez jol.

A Wallstreet reportjai majdnem olyanok, mintha nem is lett volna jarvany. 
Az idei jelentesek alig vagy nem rosszabbak mint a tavalyiak. Az SP500 arfolyama joval feljebb van.
Az 1.9Trill segelycsomag atment a kongresszuson, jovo heten atmehet a senatuson, es utana a posta viheti ki az 1400 dollaros csekkeket.
.
A CreditSuisse fo kozgazdasza, Golub lelkes elorejelzeseket ad,  "  this year should run hotter than at any time in the past 35 years".
,
Csatlakozott hozza Paul Donovan, chief economist at UBS Global Wealth Management, 
"the inflation expect to be “higher but not high” this year, and pose little challenge to investors. Partly, that is because as economies reopen, pent-up demand will flow more toward services than goods.“
.
Azt, hogy 2 honap alatt a kamat 0.6%-al emelkedett, alig emliti, dehat az mintha masokat se zavarna.
Igaz, ATT es  SO es mas alaposan eladosodottak nemigen emelkedtek.
Es hat TSLA es BTC is esett,   pedig azok nem is adosodtak el nagyon? 
,
Catherine Wood az ARK FUNDtol eppenseggel ezeket latja olcsonak, es ujra alaposan belejuk vett.
Es mivel indokolta? TSLA sokkal olcsobb batterie gyartasi technologiat remel szerinte, es az ara duplazik. 
A BTCrol meg azt allitja, hogy ugyan most csak 850Mrd USD van benne, nade a Dollar cash allomany 5.2Trill, szoval siman novekedhet addig. Es akkor a marslakokat meg nem is szamolta be.
.
Persze van mas, oregebb generacios invesztor is.
Azok tudnak valamit, amit a ujabb generacio nem latott soha. Azt, hogy amig nincs inflacio es  zero a kamatlab, addig nem szamit hogy alig van profit. Vagy ami van, az normalis kamatlabnal eleg arra se.
 Az sem szamit, mennyi az adossag. Sot,  minel tobb annal jobb. 
Nade,  mi van, ha a kamat nem nulla? Azt az esetet meeg nem lattaak.
,
.
De mintha tenyleg uj szelek fujnak?Hogy a commodity arak gyorsuloan emelekdnek?
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210228v00v3xd89.jpeg
.
Es mi az, hogy az elemiszer arak  Index 13.0--->17.5 szintre emelkedtek 1 ev alatt? 
Azzzz bizzzzony 35% (!) food infla. 
Nade, errol nem volt szo, amikor a 30  folotti  PE szintre arazott a piac.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210228v00vngok0.jpeg
.
Szoval, ajanlanek nehany regimodi inveszticios temat. 
Amikor a a politikai szeminariumot megunjatok.
,
krida
krida 2021. 02. 28. 11:55
Előzmény: #38374  totoro
#38376
Ilyen zsarnokság kezd kialakulni az USA-ban is - az emberek csak néznek, hogy milyen dolgokat kényszerítenek rájuk, vagy épp tiltanak meg, törvényi erővel
szieszta 2021. 02. 28. 11:14
Előzmény: #38374  totoro
#38375

Nálunk az úgy van, hogyha valaki szidja  a fideszt, akkor azt gondolják, hogy gyurcsányt isteníti. Ez nem így van. Én nagyon szívesen nézném, ahogy orbán lapátolná a földet gyurcsány taligájába a metró építésénél. Persze ezt egy alap ellátásért tennék, ledolgozva az eddig összeharácsolt vagyon kamatait, mert ugye vagyonelkobzás az alap lenne a parlamentben megfordult politikusok büntetése. Persze a csókosokkal együtt.
A stadionokat gyorsan át lehetne alakítani munkástáborokká, egy kis málenkij robot rendszer működtetésére.
Új arcok kellenének a politikába, akik végre hivatásként kezelnék az emberek jólétét és nem a nagy bizniszek reményében. Ez sajnos lehetetlen, mert a maffiaháló kiépült és saját köreikbe nem engednek be idegent.
Én azt gondolom, a politikus nem vájja ki a politikus szemét, mert bárkire sor kerülhet. Egy kicsit civakodnak a nyilvánosság előtt, aztán a büfében meg elosztják a milliárdokat maguk és csókosaik között.
Szerintem a mostani ellenzéket is a fidesz pénzeli, foglalják a helyet, ezzel még a csíráját is elfojtva valami új kezdeményezésnek.
totoro
totoro 2021. 02. 28. 10:47
#38374
" a demokrácia szó jelentésébe hagyományosan beleértik, hogy a sima többségi döntéshozás nem elég hozzá. Anélkül, hogy törvénybe lenne foglalva, náluk csak azt nevezik demokratikus eljárásnak, ami az eltérő véleményen levők közötti egyezkedéssel, alkudozással kezdődik, és valamilyen megegyezéssel végződik még akkor is, ha a végső döntésnek vannak ellenzői."
"a modern („polgári”, „liberális”) demokráciában a fékek és ellensúlyok rendszere (vagyis a hatalmi ágak szétválasztása) megakadályozza, hogy létrejöjjön az, amit Tocqueville „a többség zsarnokságának” nevezett"
Ez a második idézet a legfontosabb ha Magyarországról beszélünk, a fékek és ellensúlyok lebontva, nincs semmilyen kontroll a jelenlegi kormánnyal szemben. Ügyészség, bíróságok mind kiszolgálói a rendszernek, nem függetlenek. És ez nem véleménykérdés, hanem tény. Ezért is furcsállom, amikor sokan megragadnak annál a leegyszerűsítő narratívánál, hogy mindenhol így megy ez, a demokrácia ilyen. Nem, nem ilyen. Ez a rendszer a többség diktatúrájával nem hatékony, akadályozza a versenyt, és végső soron az ország fejlődésének gátja. A demokráciának arra kell törekednie, hogy mindenki számára a lehető legjobb megoldás szülessen. Itthon ez szóba sem kerül, az ellenzéknek nincs szerepe, gyakorlatilag nem is kéne ott ülniük a parlamentben, csak arra használja őket a kormány, hogy legyen kivel szemben pozicionálnia magát ha bűnbak kell, és legyen kivel szemben kidomborítani az alkalmasságát, gyakorlatilag csak boxzsáknak vannak tartva, a politikacsinálásban nem vesznek részt, a döntések teljesen egyoldalúak, olyan elképesztő túlkapásokkal, amire nincs mentség (pl. utoljára a melegek örökbefogadásának kérdése).
bluefrog
bluefrog 2021. 02. 28. 10:11
Előzmény: #38371  kotelb
#38373
akkor nézz utána, h mi volt pl. a '91-es "demokratikus charta". ha az nem a szétválasztásról szólt, akkor semmi...
és részemről befejeztem az OFF-ot, megyek inkább kertészkedni.
pitcairn2 2021. 02. 28. 09:59
Előzmény: #38361  lngnl
#38372

no és tessék mondani hun van mostanában "normális demokrácia"?!
2008 óta és különösen 2020 márciusa óta vhogy nem látok ilyet...
kotelb 2021. 02. 28. 09:56
Előzmény: #38370  bluefrog
#38371
Pedig ott kezdődött a tudatos szétválasztás.  Akkor egy társasházban éltünk. Az emeleten volt egy fószer, aki minden Fidesz gyűlésen ott volt. Még rá is kérdezett én miért nem hordom a kokárdát, áprilisban. Na azóta fel nem vettem egyszer sem! De szerintem hagyjuk a politikát itt! Van bőven más topik ahol lehet nyomni...
bluefrog
bluefrog 2021. 02. 28. 09:46
Előzmény: #38361  lngnl
#38370
egyébként én nem kajálom meg ezt a mesét, h a szétválasztás a kokárdával kezdődött, de még csak nem is '90-ben, mert létezett már előtte is, gondolj csak a kulákozásra.
Zedisdead 2021. 02. 28. 09:39
Előzmény: #38366  hellforceone
#38369
Ez volt a politikájuk  cc 2014től és már megbukott egy két éve. Egyszerüen nem tudják leállitani a shale oilt.
Viszont magas olajárral odabaszhatnának az USA vezetésnek, jó eséllyel elbuknák a midterm electionön a szenátusi többséget 22 végén.
bluefrog
bluefrog 2021. 02. 28. 09:38
Előzmény: #38361  lngnl
#38368
Te meg légyszi nézz meg egy pl. egy PL meccset. már elvárás, hogy a blm mozgalom miatt térdelj le meccs előtt, és ha nem teszed, akkor nem az van, h nem értesz egyet ezzel az erőszakos mozgalommal, hanem utálod a feketéket...
"Amit meg mindig hallok hogy azert maradjon ez mert a masik is lopni fog egy totalis hulyeseg. Ha a masik lop akkor azt ugyanugy le kell szavazni, es majd mas ujra probalkozik."
ezzel csak az a gond, h nem csak azt várják el, h ne szavazzak a fideszre, hanem azt is, h szavazzam vissza azokat, akik előttük loptak és ráadásul - sztem - még kormányozni se tudtak.
egyébként én nem általánosítottam senkit, azt csak Te magyarázod bele, ugyanis nem utaltam arra, hogy vki rossz ember attól hogy zsidó, cigány, fekete stb. de nem is vagyok hajlandó senkit imádni CSAK EZÉRT, még akkor se ha a mainstream média pl.  RTL ezt nyomja reggeltől estig... mint ahogy az sem érdekel, ha vki homár, csak ne akarjanak már ebből divatot csinálni és ne származzon már ebből előnye.
lngnl 2021. 02. 28. 09:36
Előzmény: #38366  hellforceone
#38367
Szerintem a Szaudiak orulnek hogy stabilizaltak az olaj arat vegre. 
hellforceone 2021. 02. 28. 09:33
Előzmény: #38365  Zedisdead
#38366
Nem annyira biztos. A szaudiak termelnek a legolcsóbban, ha elárasztják a piacot olajjal, az amcsi termelőket kicsinálhatják, a palások már amúgy is a végét járják.
Zedisdead 2021. 02. 28. 09:29
#38365
Van egy olyan hipotézisem, hogy Biden keménykedése a szaudiakkal bullos az olajnak. Vélemények?
szieszta 2021. 02. 28. 09:23
Előzmény: #38362  ThePersistentTrader
#38364

Azt tudni kell, hogy az ilyen jósokból több millió van, így könnyedén lehet találni pár százat, akik pontosan beletaláltak a mozgásokba. Ha ilyent felkap a sajtó, meg a média, akkor meg már piacmeghatározó egyénné válik, celebbé, akit követnek, így valamilyen szinten a hívők teljesítik be a jóslatokat.
Az egyik ilyen celeb elon musk, aki még a szart is el tudja adni arany áron, csak böffenteni kell egyet a twitteren. Persze nem szabad egyértelműnek lennie, mert azt számonkérhetik. Így viszont sejtelmesen izgalmas.
Ezeknek a jóslatoknak egyetlen feladata van, méghozzá, hogy a jós minél több dollárt keressen. Ha mindenki vele ülne egy csónakban, akkor ki finanszírozná a gazdagodását? Mert ugye valakinek vesztenie is kell, ha valaki nyerni akar.
Törölt felhasználó 2021. 02. 28. 09:01
Előzmény: #38362  ThePersistentTrader
#38363
Van az a pénz, amiért én sem látok buborékot :).
lngnl 2021. 02. 28. 08:54
Előzmény: #38359  bluefrog
#38361
"Sajnos ezzel nem ertek egyet: "valszeg ez abból a felsőbbrendűségből táplálkozik, amit a magát liberálisnak hazudó média táplál az emberek egy részébe." Lapozz mar fel egy origot, pesti sracokat,  es tarsait. Olyan gyulolkodes megy hogy orom nezni. Az egesz tarsadalmi szemben allas a hatalom egy jol mukodo eszkoze, a ti es a mi szetvalsztasa. Kezdodott azzal hogy anno marcius 15 e utan fennt hagytak a kokardat, es eszkalalodott azzal hogy ki lett adva a libernyak jelszo. Nekem ebbol van elegem, hogy nem lehet egy rendes politikai vitat folytatni mert mindenki idegbeteg lesz. Egy normalis demokraciaban ha te ugy gondolkozol ahogy akkor neked van kepviseleted a parlementben, a masiknak egy masik part a kepviselete.
Amit meg mindig hallok hogy azert maradjon ez mert a masik is lopni fog egy totalis hulyeseg. Ha a masik lop akkor azt ugyanugy le kell szavazni, es majd mas ujra probalkozik. 
Tobben hasonlitottak a helyzetet a Nemetekhez, Osztrakokhoz, ha eltel volna ott akkor tudnad hogy amin ok jelenleg haborognak hogy vege a demokracianak olyan nalunk mar nincs is, vagy el sem eri az emberek ingerkuszobet. Teljesen mas ligaban jatszanak.  
A masik "szeretni kell a zsidókat, cigányokat, a migránsokat, homárokat, gendereket, a blm vagy az antifa mozgalmat, de amint utalsz rá, h te másképp gondolkodsz", az egesszel ott van a baj hogy embereket altalanositasz, fajuk, nemuk, vallasuk alapjan. Es ez baromi karos, nem attol lesz valaki bunozo mert kulonbozo a faja vagy a vallasa, ha bunt kovet el akkor bunozo. Felre ne erts a pozitiv megkulonboztetes is karos. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek