Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2021. 02. 27. 22:29
Előzmény: #38332  totoro
#38340
Ha személyesen ismernél, el sem hangzana ez a megjegyzésed - de ez csak egy 1 dimenziós fórum, a valóság meg 3D - a hiányzó két dimenzió nem csekély információhiánnyal jár, ezért teljesen megértem, hogy nem értesz teljesen jól - és hát lehet, hogy nem fogalmaztam eléggé szabatosan egy számomra egyébként is kevésbé fontos  témában.
 
Mindenesetre olyat én nem mondtam és nem is gondoltam, hogy "ez a lemondó, és mindenki lop, ez a normális hozzáállás" - szó sincs róla. Ezt már Te gyártottad le hozzá, ezt csak Te gondolod.
 
A számomra ideális fejlett világban nincs se politikus se pénz, se tőzsde, se gyerekgyilkos, se Isten nevében keresztesháború, se pedofil pap. Szóval a politikus kaszt relative a "fejlettebb"  alsó feléhez tartozik nálam az emberi fajnak, de messze többre tartom az út szélén álló koldust, mert ha túlélésből kellene tanácsot kérni, beállnék az előtte kígyózó hosszú sor végére...
Shut-up
Shut-up 2021. 02. 27. 22:26
Előzmény: #38333  krida
#38339
Ebben igazat kell adjak neked és szvadinak is bizonyos értelemben. A nyugatiak messze nem olyan színvonalon élnek, mint 10-20 éve. Talán Tomibá írt erről nemrég egy jó posztot. Nő a szakadék és az ún nyugat se az, amiről régen álmodoztak...
krida
krida 2021. 02. 27. 22:19
Előzmény: #38335  szieszta
#38338
Na ezér van még forintunk...
Törölt felhasználó 2021. 02. 27. 22:18
Előzmény: #38332  totoro
#38337
A nyugati solgaltato allam csupan azt jelenti, hogy magasabb szintre, cizellaltabba fejlesztettek a kihasznalasod.
3 allampolgarsagom van, aki azt hiszi, hogy az emberek kulonbozoek csak attol, hogy egy orszaghatar elvalasztja oket egymastol, szerintem teved.
somebody 2021. 02. 27. 22:16
Előzmény: #38326  szieszta
#38336
Szerintem inkább emberi természet kérdése, egyszerűen belénk van kódolva, hogy minél többet akarunk. 
Ez hajt előre. Nem mindenkit, de többség szerintem ilyen, akik meg odáig el is jutnak, na ott végképp megvan ez bennük ez az ambíció.
Egyébként minden szavaddal egyetértek, elég fura,ha valaki nem így gondolja és tényleg azt hiszi,hogy az állam van a népért, akár Ny-Euban is , ami ha lehet mondani még nagyobb "bűnszervezet" :D 
szieszta 2021. 02. 27. 22:13
Előzmény: #38306  stolz
#38335
Van szlovákiai ismerősöm, akik azt mondják, hogy igaz vannak korlátozások, de senki nem ellenőrzi. Hetente kell teszteltetni, hogy tudj mozogni, de senkit nem érdekel, nem nézik sehol. 
A nagyobb gond az, hogy márciusban kormányváltás volt és rájöttek, hogy üres az államkincstár, ráadásul vannak tartozások. Így nem nagyon dorbézolhatnak és előjött az euró hátránya. A szlováknemzetibank csak koronát tud nyomtatni, eurót csak kölcsön kérni. Így nem tudják elinflálni az adósságukat. Bezzeg matolcsi!
https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR2IY1pL8Qf8kDI1Aq7r2HN6nVYyf0Hzq3FilqUbuiFwjrd_AdHiwwCcGcU&v=7XHzz7Q88gA&feature=youtu.be
Shut-up
Shut-up 2021. 02. 27. 22:04
#38334
Durva, hogy már ebben a topikban is politikai viták kezdődtek. Nemrég kezdődött komolyabban, hogy egyre több területen kezdenek az emberek vitázni egymással. Láthatóan nő a társadalmi feszültség. Ahogy a Bikini énekli: Nem lesz ennek jó vége, nem ám...
krida
krida 2021. 02. 27. 21:59
Előzmény: #38332  totoro
#38333
Pedig igaza van, engem az lep meg, hogy nem érted. Nézd meg a németeket. Most úgy érzik, az állam teszi tönkre őket, elvették szabadságukat, nem dolgozhatnak, nem bírják fizetni a bérleti díjakat, mennek tönkre (a kisvállalkozók, pontosabban mikrovállalkozók). Nem azt érzik, hogy az állam értük van...
totoro
totoro 2021. 02. 27. 21:51
Előzmény: #38330  szarvasvadasz
#38332
Kb. bármelyik nyugat-európai államban valóban szolgáltató állam van, nálunk állampárt. De ez nagyon hosszú, és parttalan vita lenne, nem folynék bele, egyszerűen meglepett a véleményed, mert téged más területen egy rendkívüli embernek ismertelek meg itt a fórumon, de ez a lemondó, és mindenki lop, ez a normális hozzáállás nagyon meglepett épp tőled.
pitcairn2 2021. 02. 27. 21:42
Előzmény: #38328  totoro
#38331
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2021. 02. 27. 21:34
Előzmény: #38328  totoro
#38330

"Nem szabad legyinteni, és azt mondani, hogy a demokrácia az illúzió, mert akkor valóban az lesz, konzerválod és legitimálod azt a rendszert itthon ami már nyilvánvalóan nem demokrácia, és ahol valóban te vagy az államért és nem fordítva."
 
Tudsz olyan példát mondani ahol az állam érted van és nem fordítva?
pitcairn2 2021. 02. 27. 21:33
Előzmény: #38323  szarvasvadasz
#38329
az eredeti felállásban sok helyen egy fillért nem kaptak a képviselők és a tisztségviselők, sőt a saját költségeiket is ők állták 
a UK-ban még ma is vannak efféle "plutokrata" maradványok, pl. a lord mayor is ilyen:)
https://youtu.be/z1ROpIKZe-c?t=288
totoro
totoro 2021. 02. 27. 21:28
Előzmény: #38327  szarvasvadasz
#38328
"A demokrácia egy illuzió. Te vagy a mindenkori államért, nem fordítva. Neked az a dolgod, hogy fizess. "
Ez a része. Ha úgy kezdted volna, hogy "a magyar demokrácia egy illúzió" akkor nem lenne semmi bajom vele, de azt állítani, hogy maga a demokrácia hazugság, az egyszerűen nem igaz. Nyilván nincs tökéletes megvalósítás sehol, de ahol működnek a fékek/ellensúlyok, ott a demokrácia működik. Nem szabad legyinteni, és azt mondani, hogy a demokrácia az illúzió, mert akkor valóban az lesz, konzerválod és legitimálod azt a rendszert itthon ami már nyilvánvalóan nem demokrácia, és ahol valóban te vagy az államért és nem fordítva.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2021. 02. 27. 21:01
Előzmény: #38325  totoro
#38327
Óóó, a politika bulvár műfaj számomra, ezért ennyit érdemel kb. részemről. De melyik részét tartod butaságnak ?
szieszta 2021. 02. 27. 20:59
Előzmény: #38323  szarvasvadasz
#38326

Nagyon egyetértek, de a csillagászati képviselői javadalmazás is meg van magyarázva. Azért kell jól megfizetni, hogy ne lopjon a  szegény politikus, mert ugye a hatalmukkal visszaélve ezt megtehetnék.
Csak az a baj, hogy ezeknek semmi sem elég. Lehet bármilyen fizetés. Amit el lehet lopni, azt el is fogják.
Ne gondoljuk azt, hogy ez csak nálunk működik így. Csak máshogy hívják, van ahol jutalék, van ahol lobbi, van ahol bónusz, vagy kampánytámogatás.
Csak az a biztos, hogy a politika egy óriási maffia hálózat, ahol a gazemberek megtalálják az elv-társaikat és a számításaikat.
Ha ezt meg szeretnénk változtatni, a kapitalizmust kell megdönteni, mert annak alapja  a minél nagyobb vagyonszerzés , az meg áldozatokkal jár. :-)
totoro
totoro 2021. 02. 27. 20:57
Előzmény: #38323  szarvasvadasz
#38325
Tőled nem vártam ilyen butaságot.
Placi82 2021. 02. 27. 20:50
Előzmény: #38323  szarvasvadasz
#38324
"Minden nemzetnek, olyan kormánya van amilyet érdemel". :)) És ez igaz a svájci, belga, spanyol, stb nemzetekre is. 
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2021. 02. 27. 20:42
Előzmény: #38313  Janiii
#38323

Re: OFF
 
"...És, el kell dönteni, hogy elviseled-e a tekintetes urak  (grófok, bárók és a király) ingyenélését cserébe a 15%-os szjaért vagy szabad és ember akarsz lenni kicsiny Hazánkban...."  
Dzsízösz, nagyon fiatal lehetsz, ha ilyen gyermekded gondolataid vannak. Nincs az a politikus, aki szabaddá tesz , definíció szerint mind belőled él: POLITIKA tükörképe = AKI TI.LOP.  Szabad akkor leszel, ha megteremted magadnak a "szabadságot". 
 
A demokrácia egy illuzió. Te vagy a mindenkori államért, nem fordítva. Neked az a dolgod, hogy fizess. Narancsosok kifejezetten okosak és tökélyre fejlesztették a lopás legalizált formáit, szegfűsök komplett idióták és még lopnak is, a fiatal titánok meg a rendszerváltó narancssárgák reinkarnációi, akik majd később lopnak. Mindegyikükben közös, hogy valahogy nem tiltakoztak tavasszal a Naaaagy Világjárvány kitörésekor, hogy gyorsan megemeljék úgy 30%-kal az addig sem kevés illetményüket már előtte is fényévekre a képviselt nép átlagjövedelmétől a számos előjoguk mellett - szép példát mutatva a képviselt népnek, mit is kell csinálni, amikor állítólag nagy a baj és százezrek vesztik el a munkájukat...
 
Az a helyzet, hogy üres lenne a parlament, ha alaptörvény rögzítené, hogy a politika az egy népképviseleti munka az adófizetők által a VALÓDI tudással VALÓDI piacon szerzett jövedelemből összedobott pénzből, és ezért nem kaphat többet egy politikus, mint a képviselt nép mindenkori átlagjövedelme és még köszönet is járna a népnek érte. "Jaaaa, izééééé, khmmmm, akkor ha jól értem, 8 óra munka, mért teljesítmény alapján bónusz, és ha teljesülnek az elvárások és minden jól megy, akkor ez ennyi a hónap végén?, khmmmm, köszönöm, ez jól hangzik, de erre aludnom kell, kérek három napot és mindenképp visszajelzek a döntésemről, a viszontlátásra..."
 
krida
krida 2021. 02. 27. 20:33
Előzmény: #38313  Janiii
#38322
Na, én pont azért fogok a fideszre szavazni, nehogy ezek nyerjenek. Pont az hiányzik az országunknak, hogy ezek vezessék! Rögtön nem lenne pénz semmire, szétadóztatnának, gázáremelés, tandíj, stb. S mindez liberálisan jól megmagyarázva...
Gamebler55 2021. 02. 27. 20:27
Előzmény: #38315  stolz
#38321
SNDL - fiatalok papírja, menni fog

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek