Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Rray 2021. 02. 15. 08:15
#37360
Sziasztok!
Valaki kérdezte Tőlem ZOM ot múlt héten. Jelenleg a 2. Bull flagen van túl a rv szerintem ezen a 2,3 es 2,6 kozotti szinten fogunk oldalazni február végéig... de valljuk be sokat ment az utóbbi hónapokban ráfér egy kis pihenés..utánna marciustól.még min 1 dv de lehet 2 flaget várok, 5 körül elkezdem leépíteni a pakkkom...
GHSI t gyüjtögették nagyon múlt héten, ezen a héten sztem meglesz az aranykereszt, 3 nál mosolyogva eladom a teljes gigapakkom...
... és akkor be is fejeztem a penny stockokat....
RIG et és Xpev et vettem még pénteken, vissza akarom építeni a bedarált olajos pfemet lassan időszerű....
makasipasztor 2021. 02. 14. 21:24
Előzmény: #37356  hellforceone
#37359
Még nem teljesen. Velem konkréten  megtörtént, hogy nem tudtam kp.- vel fizetni, mert csak kártyát fogadtak el. Ez Norttalje -ben törzént, ami egy kisváros.
totoro
totoro 2021. 02. 14. 21:09
Előzmény: #37356  hellforceone
#37358
Igen, Svédországban vannak olyan üzletek ahol nem lehet készpénzzel fizetni.
Placi82 2021. 02. 14. 20:27
Előzmény: #37356  hellforceone
#37357
Ja. Először a politikusok fognak megbukni a keszpenzmentes világban. Mikor a leder hölgyek szolgalratasaiert, és egyéb  élinkítő szerekért, hitel kártyával fizet. :))). Nem az átlag jozsi veszi ezeket igénybe. 
hellforceone 2021. 02. 14. 20:15
Előzmény: #37347  totoro
#37356
Svédország készpénzmentes?? Tehát ha bemész egy üzletbe és azt mondod, hogy te kp. akarsz fizetni, akkor a válasz az lesz, hogy márpedig itt csak kp. mentesen fizethetsz? Valószínűleg nem, tehát addig, amíg a választás lehetősége megvan, nem is beszélhetünk kp. mentességről. Ha már nem tudsz választani - és a végső céljuk ez lenne -, na akkor beszélhetünk majd arról, onnantól van igazán kontrol alatt minden. Folyamatosan felügyeletőek a költési, fogyasztási szokásaid, bármikor megcsapolhatják a számlád, kivethetnek ilyen-olyan adót stb stb. 
Alexander_Greybeard 2021. 02. 14. 19:41
Előzmény: #37354  Boole
#37355
Véleményed szerint mi lesz a pénzmultiplikátor modellel?
Boole 2021. 02. 14. 19:25
Előzmény: #37341  Boole
#37354
Szóval akkor ez lenne a megfelelő magyarázat?
1. A bányászat az valóban hitelesítés, aki kitalálta a bányászat nevet erre a tevékenységre, elég egyszerű ember lehetett, vagy jobb híján így akarta elmagyarázni ezt a dolgot valakinek és ez ragadt a köztudatban, miközben ez hitelesítés és inkább könyvelőknek kellene hívni a blokkhitelesítőket, nem bányászoknak. 2. Satoshi Nakamoto egy olyan zseniális programot álmodott meg, ami teljesen önszabályzó, így felkészült a jövő kihívásaira is. Első körben, azt kell tudni, hogy az a hitelesítő aki egy blokkot hitelesít, megkapja a blokkjutalmat és az ÖSSZES a blokkban lévő tranzakció tranzakciós díját! 3. Amennyiben a hitelesítők kapacitása nő, a "képletek" nehézségi foka is nő, így a kapott blokkjutalom elosztása is egyenletes. A blokkjutalom 4 évenként feleződik, amíg a 34. alkalommal már teljesen lenullázódik. Így, ahogy közeledünk a nullás blokkjutalom felé, egyre kevesebb ember fog hitelesíteni, egyszerűen mert nem fogja megérni, így amennyiben a hitelesítők kapacitása csökken, a program automatikusan 6 blokkonként ellenőrizve, csökkenti a nehézségi fokát a "képleteknek". Amint 0 lesz a blokkjutalom, a hitelesítő már CSAK a tranzakciós díjakat fogja megkapni a blokkhitelesítéskor. Valószínű, hogy mire el fogunk jutni idáig, minden hétköznapi eszközünkben lesz egy (bányász)hitelesítő chip, wifi router, mobil, stb. így minimális áramfelhasználással akár milliárdnyi háztartás hitelesíthet, ezzel erősítve a rendszert, és a szerencsés extra pénzhez jut minden hitelesítés után. Ekkor viszont az áramfelhasználás a mostaninak csak a 100ezred, milliomod része lesz csak...A második felvetés. A bankrendszer direktben nem fog beszállni a BTC használatában, valószínű csak third party tárcaszolgáltatást fog nyújtani, vagyis a félősebbeknek biztosítékkal erősített BTC tárolási lehetőséget fog nyújtani. (Ha nagyon radikális akarok lenne, azt is mondhatnám, hogy a BTC szépen letöri a bankrendszer és az állam egyeduralmát és visszahelyezi részben a hatalmat a BTC felhasználók kezébe. A bankrendszer pedig az atyaisten szerepéből egyszerű trezor szolgáltató szerepig fog visszasüllyedni, az állam pedig valóban az állampolgárok érdekeit fogja szem előtt tartani, mert egy olyan rendszerben ahol nem ő bocsátja ki a pénzt, nincs hatással a pénz keletkezésére, ki lesz szolgáltatva az állampolgárok jóindulatának.) De ezt inkább hagyjuk most, egyelőre azt tudjuk, hogy a bankrendszer és az állam sosem fog egy olyan pénzügyi rendszert direktben támogatni, ahol nem tud hatással lenni a pénzkibocsátásra, nem tudja zárolni az állampolgárok számláit (adóbehajtás), stb.
robikovacs26 2021. 02. 14. 18:56
Előzmény: #37352  pomperj
#37353
Köszi szépen János!
pomperj
pomperj 2021. 02. 14. 18:46
Előzmény: #37344  robikovacs26
#37352
1)RIG-nel a Q3 negyedevben -700m -val csokkent a rendeles allomany, Q4ben pedig -400m.
A helyzet tehat meeg most is  romlik, kevesebb rendeles jon be mint amennyit teljesitenek a negyedevben, de a romlas sebesseege csokkeno.
Ha igy nezzuk, a kovetkezo negyedevben mar bejohet kozel annyi megrendeles, amennyit teljesitenek.
Es megall a rendelesallomany csokkenes. Ettol meg nem okvetlen lesz profit, bar RIG kb. 60-80m/nev koltsegcsokkentest hajtott vegre.
,
Arra szamitok, hogy a napokban vart  Q4 reportban 700-720m arbevetel lesz, es kb. ugyanennyi koltseg.
Most van 11 hosszutavu szerzodes, azok egyutt hoznak 470m arbevetelt. A flotta tobbi hajojaval kell osszehozni +300M korul ebben az  evben,  es akkor mar pozitivba fordulna a ceg.
Talan az is jo hir, hogy RIG kotvenyei 90nel vannak, ami sokkal jobb mint par honapja a 30-40.
.
Az vilagos, hogy ha az Olaj a 60 USD szintrol 80 fole tud stabilan menni, akkor mar iden nagyon megeri a tengerbol tobb olajat felhozni.
.
Nagy baj nincs, hiszen meg mindig van 7.8 Mrd rendelesallomany. 
De most mar nem lenne jo ha tovabb csokken.
.
2)A Bassoe (olajszerviz elemzo ceg) utolso heti hirlevele vegyes, Guayana javul, Norvegia romlik.
News | Bassoe Offshore
.
Ez azert meglepo, mert a BORR drilling Norvegiaban megrendeleseket kapott, a part menten fur, 
es az arfolyam most pattant 0.9--->1.35 szintre.
Mongol30 2021. 02. 14. 17:52
Előzmény: #37321  Boole
#37351
Köszi szépen a segítséged
Mongol30 2021. 02. 14. 17:52
Előzmény: #37332  pomperj
#37350
Köszönjük szépen
Placi82 2021. 02. 14. 17:46
#37349
https://hirado.hu/kulfold/kulgazdasag/cikk/2021/02/12/hatvanmilliard-dollar-bukoban-is-alltak-a-wall-street-i-nagyagyuk
Na itt jön a kérdés, hogy ki fizeti már a reddites vezéreket, amit pedzegettem régebben. 
TheSnake2020 2021. 02. 14. 16:37
Előzmény: #37344  robikovacs26
#37348
Szia, bár nem én vagyok a megszólított, de tegnap pont nézegettem. Az, hogy a backlog 400m val kevesebb pozitívnak nem mondható, mert hát ha jól értem akkor ennyivel kevesebb a nyitott rendelésállomány. Azt viszont pozitívnak értékelem, hogy több megrendelőtől kaptak (köztük a MOL is, ha jól láttam a norvég partoknál) kisebb-nagyobb szerződés hosszabbításokat és új szerződéseket, amelynek a számossága messze több, mint az előző negyedévben. Azaz talán éledezik a piac, de egyenlőre az új megrendelések nem pótolják még a kifutókat sem, ha jól értem. Engem is érdekelne a szakértők véleménye.
totoro
totoro 2021. 02. 14. 16:24
Előzmény: #37346  hellforceone
#37347
A készpénz mentes világ most is létezik, nem kell hozzá a coin (pl. Svédországban a pénzforgalom 98% digitális). Ha coin alapú lesz, akkor sem kell hozzá olyan coin, ami egyben kontrollálhatatlan spekulatív eszköz is, a jelenlegi meg mind az. A coinokkal szerintem az is a baj, hogy gyakorlatilag annyit csinálsz belőlük amennyit akarsz. Most is több ezer létezik, te is csinálhatsz egy újat, mint ahogy a Futureaqua a Watereumot, ezek nem unikális dolgok, és bár egy-egy coin darabszáma véges, de a létrehozható kriptovaluták száma végtelen, mitől lenne egyik jobb, vagy több mint a másik, amikor egyik mögött sincs valódi érték, csak a technológia ígérete?
hellforceone 2021. 02. 14. 14:24
#37346
csak egy gondolat BTC-vel kapcsolatban és, hogy miért látom én is úgy, hogy sokkal inkább szabályozni fogják, mint betiltani. Egyrészt már tényleg túl sokan vannak benne és közte olyanok is, akiknek már igen magas körökben is van beleszólása. Ezért én a tiltástól egyáltalán nem tartanék. A másik ok, amiért szintén nem, az az emberek "megnyerése" amellett, amiért egyelőre még sokan kardoskodnak. Digitális fizetőeszközök, mit jelentene ez, a kp-t lehet, hogy úgy vonnák ki a rendszerből valamikor, hogy az emberek már nem is kapálóznának ellene. Nem hiába mondta ha jól tudom már C. Lagarde is, hogy talán meg kellene vizsgálni, hogy a központi bankrendszerek vezessenek be digitális fizetőeszközöket. Ha kellően sokan látják, hogy mit csinál a BTC és elkezdenek beugrani és esetleg egyre több helyen elfogadják valóban fizetőeszközként is, akkor már nem nagyon lesz akadály, vagy talán inkább úgy mondanám, visszaút. Hogy a végső megoldás BTC lesz e vagy sem, azt majd meglátjuk, de egy biztos, az embereket valahogy bele kell "kényszeríteni" a kp. mentes világba, mert ők így akarják.
Alexander_Greybeard 2021. 02. 14. 13:03
Előzmény: #37341  Boole
#37345

Miért akarna a globális pénzügyi hálózat implementálni egy olyan eszközt, amit nem ők kreáltak? A technológia és tudás szabadon rendelkezésre áll, hogy felépítsék a sajátjukat.
"I'm gonna go build my own theme park with blackjack and hookers!"
robikovacs26 2021. 02. 14. 12:48
Előzmény: #37340  pomperj
#37344
János, hogyan értékeled a RIG fleet status report-ját?
Placi82 2021. 02. 14. 12:04
Előzmény: #37332  pomperj
#37343
Köszönjük. És a platina, arany, egyéb fém bányászok közül melyik van alulertekelve meglátásod szerint? Nekem impala, és barrick gold van csak most, de nem nagy méretben a portfolioban
Placi82 2021. 02. 14. 11:50
Előzmény: #37336  szieszta
#37342
Mese. Ilyen nincs. Ez valami trükk van. 
Boole 2021. 02. 14. 11:46
Előzmény: #37335  szieszta
#37341
Bitcoin létjogosultságával kapcsolatos elméletem. Minél több a felhasználó és a tranzakció, valamint az összetett matematikai műveletek száma, annál hosszabbak a block láncok. Ha általánosan elterjedne a használata, akkor a jelenlegi rendszer ezt nem tudná kiszolgálni. Nem elegendő a számítási kapacitás. A jelenlegi felhasználói adatok, a várható felhasználói adatok, valamint a rendszer kapacitási adatok alapján kalkulálva, a programozó által megadott képlet alapján nem elegendő. Nekem ez a matek jött ki. Ha én kitudtam számolni, akkor más is tudja már. Az ügyfelek a főkönyvön kívül fogják a tranzakciókat bonyolítani. Szerintem ha erre rájönnek a bankok, hogy ebben van az ő nagy lehetőségük, akkor egymással block láncon a főkönyvön keresztül fogják az ügyleteket naponta elszámolni és elfogadják majd a tranzakciók során az ügyfelektől is. Ha az intézmények, bankok a cash tartalékuknak csak az 5%-át átsúlyozzák Bitcoinba, az aranytartalékok csak 5%-át átsúlyozzák Bitcoinba, akkor ez felmehet akármeddig is. Senki nem tudja kiszámolni. Az én értelmezésemben ez azt jelenti, hogy megváltozik a pénzforgalmi rendszer, és később a bankok egymás közötti napi elszámolásához fogják a blocklánc főkönyvön keresztül az elszámolást végezni. A nemzetállamok kialakítják a saját nemzeti digitális valutájukat, majd a 800 nagy intézmény, bank a világban az egymás közötti elszámoláshoz használják majd a Bitcoint, amit már a Fed és egyéb jegybankok, szabályozó hatóságok már ellenőrizhetnek. Ezzel minden megoldást nyerne. Feltehetően erre már mások is rájöttek. Ha ez így van, akkor a szabályozók hamarosan előállnak a bejelentéssel. Ekkor megszűnik a BTC nagy volatilitása. Stabilabb, kiegyensúlyozottabb lesz a kereskedelme. Nagy villamosenergiát emészt fel a Bitcoin bányászata. Azonban, ha ezt egyszer kibányásszák, akkor már csak egy informatikai rendszert kell fenntartani a rendszer üzemeltetéséhez. Az arany és egyéb nemes- és ipari fémek, drágakövek bányászata mindig sok pénzbe és energiába fog kerülni. Ezekhez képest a Bitcoin bányászata egy olcsó műfaj lesz 2140-ig. Csak egy ötlet, ami szerintem működhet. Minden a szabályozóktól függ. Szerintem túl sok zseton van már a játékban ahhoz, hogy megtiltsák. Inkább hajlok arra, hogy szabályozni fogják.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek