Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2021. 02. 12. 07:32
Előzmény: #37182  drexler76
#37199
Egyetértek. Már többször utaltam rá, hogy kispapír rally van ami a részvénypiaci rally végét jelezheti. Már mindenki is tőzsdézik szóval jönnie kell a kijózanító pofonnak, amitől el megy az emberek kedve a tőzsdétől. Hogy mikor? Nem gondolom hogy újabb 10 évet kell várni. De szerintem 5-öt sem.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 02. 12. 00:05
Előzmény: #37193  bankos
#37198
Teljesen jó, olcsó, gyors 
Hátrány, hogy nincs premarket/after
Törölt felhasználó 2021. 02. 11. 23:47
Előzmény: #37194  drexler76
#37197
X orszag gdp-je mondjuk 20000 es novekszik 10%-ot/ev. Y orszag gdp-je mondjuk 5000. Mekkora novekedes kell Y orszagnak tartosan, hogy utolerje X-et mondjuk 10 ev alatt? Erzed ugy-e, hogy joval komolyabb rizikoval kell dolgoznod, vagy sokkal intuitivabban. Ez sikerulni is fog, nem ketelkedek benne, ha ... itt jonnek azok a tulajdonsagok, amelyek hianyzanak a sok 10-100-1000 ezer befektetotarsunkbol. Az en eszrevetelem az, hogy a kipontozott tulajdonsagokkal (sokkal) kevesebben rendelkeznek. Talan a turelem a legfontosabb.
A tokenoveleshez ido kell. En a kezdotokemet nem a tozsden kerestem, hanem a sajat foglalkozasommal, viszont a felesegemmel eldontottuk, hogy tozsdere visszuk a penzunket es mindketten tudtuk, hogy lejto is van az opciok kozott. Innentol kezdve egyikunk sem ragja le a kormeit. Elrettento peldakent lebeg mindig a szemunk elott az egyik volt fiatal kollegam (eppen kijott az egyetemrol), aki a dotcomlufi idejen mar osszehozta a lakasa arat, majd maradt meg sokaig alberletben, mert ahogy jott, ugy el is ment. 
SPraga 2021. 02. 11. 23:29
Előzmény: #37193  bankos
#37196
6 éve használom. Összehasonlítva az általam használtakkal, teljesen rendben van. Ajánlom! Most már azt sem lehet rá mondani, hogy fapados.
Placi82 2021. 02. 11. 22:46
Előzmény: #37192  somebody
#37195
Annyira elkapott a gépszíj, hogy alig bírom visszafogni magam.:). Rosszabb mint a cigi. 
drexler76
drexler76 2021. 02. 11. 22:37
Előzmény: #37189  Törölt felhasználó
#37194
Erről is volt már szó korábban, máshogy tozsdeznek a gazdagok, es mashogy, akik gazdagok akarnak lenni. Újra nem venném elő a témát. Lehet neked 10% profit komolyabb vagyon, de az itt tárgyalt egyetemisták, kismamak, nagypapaknak 10% semmi. Ők 10x akarnak. Akkora tőkét akarnak azonal, hogy aztán hátradőlve elég legyen nekik is a 10%. :)
bankos
bankos 2021. 02. 11. 22:30
Előzmény: #37192  somebody
#37193
DEGIRO-ról vélemények??  Köszi!! 
somebody 2021. 02. 11. 22:26
Előzmény: #37190  Placi82
#37192
Nem tudom melyik a jobb túl korán kiszállni vagy túl későn :D 
Tilray-t 70 ről vissza esni 30 ra nem volt fun nézni...
ragarda
ragarda 2021. 02. 11. 22:16
Előzmény: #37166  drexler76
#37191
Ez a "Részvény infláció" 😀
Placi82 2021. 02. 11. 22:13
Előzmény: #37182  drexler76
#37190
Hehehe:) . Csókolom. Jó napot. Ezért szálltam ki kb 10 napja. És azóta minden 100%ot  valami 300 %ot ment azóta kivéve a Jagx. Így gondolkodtam mint te most. De. Azóta okosabb vagyok. Mert nem számoltam a most belépő tömeggel. A reddites fiúk a vélemény vezérek és itt mi Magyarországon lessuk mit írnak és tesszük be a pár száz, ezer dollárt. De kihagyod hogy ugyanígy figyelik őket, Csehországban, Dániában, portugaliaban, Kínában, Argentínában,usaban stb. Nem csak mi. Iszonyat tömegek követik a véleményvezereket. Akik szerintem már régen a nagy bankhazak és hedge fundok zsoldjaban vannak. Pénzért dobálják be a koztudatba a szart se erő cégeket. De a 1000% növekedés után miért csak picit (50%) esnek?  Azért mert jönnek a következő tömegek, nagypapak, nagymamamak, kismamák, egyetemisták, akik a zsebpénzt erre teszik fel. Ezt basszus senki, szó szerint senki nem tudja megmindani, hogy ez a világ roulett hova a francba fut ki. Lehet hogy 1 hónap múlva azt írom be hogy az eladott részvényeim már 1000 %ot emelkedtek azóta mióta eladtam. és akkor beverek egy üveg whiskyt, de az is lehet hogy nem.  Ez a része a piacnak nem hagyományos tőzsde, hanem egy piramis játék. De benne a pakliban hogy még jövőre is játszani fogják az alsó tömegek folyamatos bearamlasa miatt. 
Törölt felhasználó 2021. 02. 11. 22:10
Előzmény: #37182  drexler76
#37189
Kulonbseget kell tenni egy indulo, otletes, perspektivaval rendelkezo ceg es a nagy penny massza kozott.
Komoly penzzel minek lepjek be egy ilyen "penny masszaba tartozo" cegbe, amikor egy - egy nagyobb reszvenyem 10%-os elmozdulasa tobbet hoz, mint masoknak a 200-1000% kis papirnal. Az osztalekrol meg nem is beszeltem. Nem eri meg az a rengeteg ido, amit belefeccol az ember. Termeszetesen lehet nagyobb toket kockaztatni. Ki ki maga dontse el.
Nem broker vagyok, hanem befekteto, hogy kozben nyirhassam a fuvet es a napi nyolc ora utan ne tovabbi 3-at toltsek munkaval. Kozben figyelem a piacot, mert a nagy hajo is kepes zatonyra futni, de nem fogok szakmat valtani.
Ez olyan mint a vitorlazas, kell a tokesuly a hajoba, vagy ugralhatsz egyik oldalrol a masikra kiegyensulyozni, ha egyaltalan ki tudod. A tokesulyos hajoval en vitorlazok egy jot, a masik kollega pedig kidolgozza a belet. Valahol mindketto jo, de en az elobbit szeretem jobban.
kozi723
kozi723 2021. 02. 11. 22:06
Előzmény: #37186  kozi723
#37188
ŐŐŐŐh. Tessék?
  • Speed – The battery can be recharged in under 8 minutes, an unprecedented charge time compared to other EV battery solutions.
Máté 2021. 02. 11. 22:05
Előzmény: #37181  pomperj
#37187
Mit gondolsz, ez az olajkorrekció milyen hatással lehet a RIG-re? Különösen annak tükrében hogy hamarosan jön a jelentés. 
kozi723
kozi723 2021. 02. 11. 22:03
#37185
Most kapok észbe. HYLN-nal mi történt??? Délután 16 alatt volt! 
somebody 2021. 02. 11. 21:57
Előzmény: #37182  drexler76
#37183
Ha megnézed mindenhol volt egy nagy forgalmú vétel, majd onnan lassan kb fel minden nyilván aki ott bevett nagy összegben az valamikor realizál és borít. 
Tilray-el borzasztó volt a mai napom...pedig nem  penny stock volt..
De már van cikk,hogy sndl-t zom-ot is betilthatja robinhood... (ez már nekem kezd undorító lenni)
drexler76
drexler76 2021. 02. 11. 21:47
Előzmény: #37174  JeGeMeLOV
#37182
Nem tudom, engem most elég rossz érzés fogott el, átmentem teljesen hazárdirozásba, a portfoliom fele volt már penny stockokba, elég koncentráltan ráadásul. :D Ez a tegnapi meg napi beöntés is nyitás után mi a fene lehetett? Aztán persze szép sorban visszacsorgott a piac, de akkor is... De ha egy ilyen pennystockba beragadsz magasan, életbe nem szabadulsz tőle. Nagyon nagy a kisértés, akár egész vagyonokat lehet itt összehozni, de kb. már tényleg a rulett szintjén érzem magam. Csak nincs koktél. :) 
Szóval végignéztem iszonyat sok pennystockot, semmi mást nem néztem csak a 6 havi chartot, ugyanugy nézett ki egytől egyik mindegyik, néhány hete egy nagy felszúrás, kis korrekció, majd ismét skyrocket. Megnéztem rengeteget a legkülönbözöbb pennystock forumokban bebüffentett Tickerek közül. Igazából szektortól, cégtől függetlenül bármibe tetted a pénzedet, megtizszerezted. Én is azt hittem a ZOM-ommal, hogy mekkora nagy DD-t csináltam, és be is jött. Hát sajnos a nagy lófszt. Vagyis bejött, de semmi rocketscience nem volt benne. Ez egy jelenség, minden pennystock rallyzik. Még az egyszemélyes roncstároló castor is. :D Szóval az az elméletem, hogy itt ez a rengeteg új ember, be kell őket etetni. Felrántják a nagyok a legutolsó penny stockot is, igy az összes újonc azt hiszi, hogy ő az új warrenbáffet. Azt hiszik, rátaláltak a terülj-terülj asztalkámra, stimmy checkből lett 10k, majd 50k. Felmondanak sms-ben, itt a kánaán, gyakorlatilag  ingyenpénz, egy pénznyomda legálisan. Ez igy teljesen vállalhatatlan, előbb utóbb mindenki ezt csinálná, nyilván nem fenntartható, hisz' terjed ez, mint a pestis. Szóval ennek előbb-utóbb be kell dölnie, csúnya lesz, gyors és kegyetlen, azt gondolom. Nem véletlen lehetett ez mai és tegnapi beöntés. Tesztelik a piacot? De sokan ezt nem érzékelik, csak toljákk tovább a lovét a már hatalmasra duzzadt penny stockokba. 
És tényleg nem akarok itt vészmadárkodni, ezért is irogattam a napokban, hogy valaki többet látott, kicsit téritsen észhez. Lehet egy "atyai pofon" kellene. :D De én most egy időre kiszállok, vagyis remélem, tényleg kéne önkorlázotás, mint a sportfogadói oldalakra.
Egyébként ismeritek az indiai faluban lévő majmokat és az idegen ember történetét? Kisérteti a hasonlóság:
 http://kecskefeszek.net/egyperces/versek-mesek/tanmese-a-tozsderol.html
.
Tényleg nagyon kivácsi lennék mindenkinek a véleményére! :)
pomperj
pomperj 2021. 02. 11. 21:36
Előzmény: #37128  pomperj
#37181
1)SPY daytrade
Az ED  formazas meglepetesre meg mindig szobajovo alakzat a vart wave(V) belso szerkezetnek, 
ugyhogy amellett maradok. Most igy nez ki
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210211v02v1t5n.jpeg
.
2)A masik intraday fejlemeny, hogy mintha  elkezdodott volna az olajosok vart  korrekcioja.Annak ellenere, hogy veszettul hideg van az USA-ban, a deli allamhatar menti allamokat leszamitva mindenhol minuszok vannak, sot -30fok eszakon, es megis, a gaztermelok is ugy neznek ki, mintha kovetni akarjak az olajos korrekciot.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210211v01v7vten.jpeg
.
A fenti, ma reggeli charton  elso supportot leszakitotta.
Innentol inkabb az a kerdes, hogy mekkora lehet a korrekcio.
Nem lennek meglepve, ha azzolaj 51 sot talan 48 USD kornyekeig visszakorrigal.
Na, ott nagyon jo vetelek adodhatnak ujra. 
,
3)A Bitcoin kitort, ahogy vartuk, mar 46400 fele tart.
Ugy tunik, lehet klasszikusan daytradelni, es meeg a vegen tenyleg beleprobalok elesben is.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek