Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta 2021. 01. 29. 09:17
Előzmény: #35577  Törölt felhasználó
#35580
Teljesen egyetértek! A jegynakok fujják ezt a lufit és nem is "szabadságharcról" van szó, hanem a kapzsiságról. 
Ez majd szépen lecseng, jópár kisbefektető megégeti magát, de lesznek, akik nagyon jól jártak.
Majd a tömeg rájön, hogy megint jól átverték őket, de ez van. Nagyon sok ember vesztettte el a pénzét különféle piramisjátékokban, mindig ki kell találni valami újat.
Boole 2021. 01. 29. 09:16
Előzmény: #35562  Boole
#35579
′′ Interjút készítettek Dubai alapítójával, * Rashid sejkkel,* országa jövőjéről, így válaszolt: ′′ Nagyapám tevén sétált, apám tevén sétált, én Mercedesben járok, a fiam Land Rover-t lovagol ′′ és az unokám fog Land Rover-ben ülni, de a dédunokámnak újra meg kell járatnia a tevét......"Miért?′′ A nehéz idők erős embereket teremtenek, az erős férfiak könnyű időket teremtenek. A könnyű idők gyenge embereket hoznak létre, a gyenge emberek nehéz időket teremtenek."Sokan nem fogják megérteni, de harcosokat kell nevelnünk, nem parazitákat...."
Törölt felhasználó 2021. 01. 29. 09:10
#35578
Par hete irtam le az olajtopicban, hogy miert nem nyitok - semmikeppen - Natgaz shortot. Roviden: azert mert felfele a hatar az Andromedan tuli galaxisok, lefele, meg csak a Fold felszine.
Törölt felhasználó 2021. 01. 29. 09:09
Előzmény: #35576  Törölt felhasználó
#35577
És a szabályozó hatóságon kívül azt se felejtsük el, hogy mindehhez az eszement háborúhoz kellett a muníció, amit a fed biztosított. Másként: ha nincs egyik félnek sem muníciója, akkor nincs a háború.
A szabályozó mindig a valóság mögött jár egy-két lépéssel. Az emberek mindig megtalálják a kiskaput, tehát el kell azt kerülni, hogy ilyen háborúk legyenek.
Valahogy Bernanke- Yellen- Powell ezeket nem látta. Vagy nem akarta látni.
Törölt felhasználó 2021. 01. 29. 09:05
Előzmény: #35570  Törölt felhasználó
#35576
Orulok, hogy nem csak a szabadsagharcosokat latjatok, hanem az egeszet. Felszinre kerult az a rendszerhiba, amire nem szamitottak, az egyeni kisbufi egy naggya all ossze. Az eszkoz ott hevert eddig is, csak nem eltek vele. Miert is lenne hostett tonkretenni egy brokerceget, amelyikben masik - nem szabadsagharcos (finoman mondom: nem kapzsi) figura penze is hevereszik. 
Mindket oldalon, akik ebben resztvettek egyforman kapzsi resztvevok, a szabalyozok pedig vagy nem akarnak szabalyozni, vagy egyszeruen balfekek.
yooio 2021. 01. 29. 09:03
Előzmény: #35536  trader21
#35575
De ne haragudjal mar ne beszeljunk suletlenseget,  a shortnal nem nem letezo reszvenyeket adnak el, hanem a tulajdonos kolcsonadja kamatert(!) a reszvenyt amit eladnak. Tehat a reszveny letezik, vegtelen mennyiseget nem onthetnek be.
Törölt felhasználó 2021. 01. 29. 08:59
Előzmény: #35572  chart-trader
#35574
Pontosan ezt látom.
Ez ellen szólalok fel ezen a picinyke platformon.
Volt tegnap egy jó cikk, érdemes elolvasni, aki nem tette meg. Különösen a Bernanke-gyalogság kifejezés találó...
https://www.portfolio.hu/uzlet/20210128/gyerekek-konyorgom-akasszuk-fel-467202
1kor13
1kor13 2021. 01. 29. 08:58
Előzmény: #35570  Törölt felhasználó
#35573
Ott volt a publikus információ a redditen, hogy lenne ez olyan, mint a kartellezés? Ha nem lehet explicit határt szabni annak, hogy mit egy forumon  vagy cikkben leírni és mit nem, akkor ne legyenek szabályok. Hogy ez veszélyezteti az egész rendszer működését? Akkor be kell zárni a boltot. 
chart-trader
chart-trader 2021. 01. 29. 08:56
Előzmény: #35570  Törölt felhasználó
#35572
Nagyobb kárnak tartom a pszichológiai oldalát. Ez a jelenség abba az irányba tereli a népet, hogy bátran hazárdírozzunk, ez a nyerő. Tudásra nincs is szükség, elég kinézni mit kell az egekig húzni. Néha hányingerem van a mostani állapotoktól.
kjanek
kjanek 2021. 01. 29. 08:54
#35571
Andrew Left és a Citron "áldásos" tevékenységének köszönhetően az elmúlt évkeben mennyi cég mehetett tönkre és hány olyan magánszemély lehet aki óriási pénzeket bukott? Most visszanyalt a fagyi, majd ha ráérek sajnálom őket... ja nem, megérdemelték amit kaptak.
Törölt felhasználó 2021. 01. 29. 08:46
Előzmény: #35566  totoro
#35570
Addig, amíg az egy vélemény, addig nincs gond.
Az elemzők mindig erre hivatkoznak.
Ez, ami itt történt az pont olyan, mint a kartellezés... Összehangolt támadás.
Oké, hogy mindenki utálja a nagytőkét. Én szoktam itt a legjobban szidni őket. De most nem biztos, hogy a dávidoknak van a Góliáttal szemben igaza.
Törölt felhasználó 2021. 01. 29. 08:46
Előzmény: #35566  totoro
#35569
Addig, amíg az egy vélemény, addig nincs gond.
Az elemzők mindig erre hivatkoznak.
Ez, ami itt történt az pont olyan, mint a kartellezés... Összehangolt támadás.
Oké, hogy mindenki utálja a nagytőkét. Én szoktam itt a legjobban szidni őket. De most nem biztos, hogy a dávidoknak van a Góliáttal szemben igaza.
Törölt felhasználó 2021. 01. 29. 08:43
Előzmény: #35562  Boole
#35568
Köszi Boole, hogy ezt leírtad.
Egyetértek. Tegnap erre akartam rávilágítani, amikor tiltott piacbefolyásolást és árrögzítést írtam, azt gondoltam, hogy ezt mindenki érti...
chart-trader
chart-trader 2021. 01. 29. 08:43
Előzmény: #35562  Boole
#35567
Tegnap nem akartam beleszólni az erkölcsi vitába, ami itt ment. Nyilván sokaknam szimpatikus, hogy végre a kicsik is nyernek a nagyok kárára - tisztességtelenül. A tőzsde főleg az elmúlt egy évben elvesztette azon jellegét, amiért létrehozták (persze ebben nagy szerepe van a jegybankoknak is). Bármennyire is megy a hőzöngés, igenis meg kell állítani ezt a jelenséget, mert az egész tőzsde működését fogja veszélyeztetni. Akkor pedig mindenki szív, nemcsak a robinhoodos és egyéb kaszinózós klub.
totoro
totoro 2021. 01. 29. 08:40
Előzmény: #35562  Boole
#35566
Szerintem nincs igazad, semmilyen törvénybe ütköző nincs abban, ha fórumokat olvasol, és azok alapján teszel tétet. Ennyi erőből az összes elemzőt le lehetne csukni, aki mer ajánlani valamit, mert jó célpontnak látja, de pl. ezt a topikot is le lehetne csukni, a RIG-es csapattal az élen. Az, hogy az információkat megosztjuk egymással, az nem összebeszélés, mert mindenki szabadon dönt, hogy utána mit kezd velük.
szieszta 2021. 01. 29. 08:39
Előzmény: #35559  MrSomm
#35565
Dogecoin?
https://coinmarketcap.com/currencies/dogecoin/
Ha nem hazudnak, az egész mennyisége 4x fordult meg 24 óra alatt.
kjanek
kjanek 2021. 01. 29. 08:36
#35564
GME sztorival kapcsolatban, Robinhood és Citron konkurensek dörzsölhetik a markukat. Akár a kicsik mögé bújva itt a remek alkalom hogy kinyirják őket A moslék húzásaikat nézve mindkettő megérdemelné a pofára esést.
Boole 2021. 01. 29. 08:28
Előzmény: #35526  Janiii
#35562
Egy tisztességes piac abból táplálkozik, hogy minden kereskedő önálló elhatározásból, egymással nem összebeszélve teszi meg a tétet (mindenkinek egyenlő feltételeket kell biztosítani). Az, hogy a tőzsde mára már kaszinóvá vált, az a szabályozó hatóságok nemtörődömsége, felelőtlensége, butasága. Bárki teszi is az összebeszélést, az tisztességtelen piaci magatartás és tűzzel-vassal irtani kell. Én nem hiába nem adok olyan tanácsot, hogy xy részvényt valaki xy áron vegyen és mindenki velem egy időben ugyanezt tegye. Ez nem lenne tisztességes és törvénytelen piacbefolyásolás miatt pl. az MNB simán megbüntethetne. Azt lehet írni, hogy xy részvényt/vállalatot érdemes megvizsgálni, lehet benne potenciál, stb. Tegnap pl. a JAGX-ben a neten és több csoportban összehangoltan, egymással összebeszélve, előre egyeztetett időben (egy időben) belevettek és felhajtották az árat. Az is törvénytelen, amikor az xy bank több földrészen lévő kereskedői e-mailen összebeszélve megtámadnak egy vállalatot. Ennek az USA-ban büntető eljárás is lett a vége, több kereskedő komoly büntetést is kapott. A bíróságok 3-nál több szervezett összebeszélő magánszemélyt sem fog eltűrni, ha a hatóságok ezt feljelentik. A tőzsdének nem az a szerepe, hogy előre kitervelten másokat kifosszanak. Vannak olyan nagy befektetők, akikről Kosztolany is azt mondta, hogy a pénzpiac modern útonállói. Ugyanis a kereskedők pontosan tudták, hiszen a tevékenységük eleve a piac befolyásolására irányult, hogy a többi kereskedőt további vásárlásra ösztönözzék. Pontosan tudták, hogy a GME nem ér annyit, amennyit folyamatos emelkedés mellett a meglévő beszorult shortosok miatt adtak érte. Hiába hivatkozik valaki arra, hogy micsoda dolog, hogy őt nem engedték kiszállni (vagy úgy kiszállni) vagy tovább venni, vagy új pozíciót nyitni, amikor eleve a megnyitott pozíciója is törvénytelenül jött létre. A hatóság, ha itt közbeavatkozna, akkor nagyon helyesen tenné. Nem vitatom, hogy a nagy short pozíció felépítését is vizsgálni kéne és törvényileg szabályozni, hogy a teljes lebegő részvényállomány 20%-nál több short pozíciót nem lehet felépíteni (kölcsönvenni). Ami meg az opciós piacon van és gyakorlatilag senki nem szabályozza, nem állítják tükörbe a promt piaccal és az egyedi vállalatok, instrumentumok kitettségével, az teljesen elképesztő. Az pedig a cég felelőtlensége, hogy a piacról nem szívja fel korábban a GME részvényeket úgy, hogy mással ne fuzionálhasson és így nyit giga shortot. Ez egyszerűen a hozzá nem értést mutatja. Miért is lepődünk meg ezeken. Régen történt, egy 27 éves üzletágvezető hölgyet vontam kérdőre, hogy Önt egyáltalán nem aggasztja, hogy az ügyfelek által nyitott CFD pozíciók nagysága 1000x-en meghaladja a cégük fizetőképességét és nem fedezik le, nem viszik ki a bankközi piacra átkötni? Egyáltalán nem monitorozzák az átesési határokat és az ügyfelek pozícióinak irányát, valamint a pozíciók tartási idejét? Se köpni-se nyelni nem tudott. Kiderült, egyáltalán nem érti, hogy ezeket miért kérdezem. Fogalma nem volt a kockázatról. A cég 1,5 év múlva csődbe került és felszámolás, majd büntető eljárás. 4,7 mrd HUF negatívummal lettek az ügyleteik lezárva.            
Franky 2021. 01. 29. 08:27
Előzmény: #35559  MrSomm
#35561
Azért a Biden dollárok még tolhatnak egy nagyot a bulin....

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek