Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2021. 01. 29. 08:26
#35560
Az Azsia  piacok nagyobb resze egy fontosabb csucsrol lefele fordultak.
Azert erdemes attekinteni,  mert a tobbi piac   (foleg SPY es DAX zavarosabb kornyezete szamara)
JO IRANYMUTATAST adhat a kovetkezo idoszakra.
Azsiaban talan egyetlen kivetel Japan, ahol NIKKEI talan megis a 30.000 szint ostromahoz kozeledik.
,
1)Jakarta Composite 2 hete volt a csucson.  Azota elesen esik.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210129v00vusqky.jpeg
.
2)Kina SSEC Index is lefordulas jelleggel esik, es az utolso rally nem is szep tiszta szerkezet
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210129v00vpot.jpeg
,
3)Korea KOSPI , ami a legtovabb emelkedett jo regota a legerosebb Azsia index, szinten lefordult.De nem biztos, hogy egy melyebb vagy egy oldalazos korrekcioban van?
Taiwan Index pontosan ugyanigy nez ki.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210129v00v904it.jpeg
,
4)Japan NIKKEI a jarvany  melypontjarol  egy wave(4) hullambol pattant fel, 
igy nezett ki januar kozepen
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210114v01ukm5z7.jpeg
,
Azota elkezdodott ugyan egy gyengules, de meg egy top lehetosege benne van
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210129v00vwzsoh.jpeg
,
5)India Nifty gyonyoru szep rallyt csinalt.
Alapos a gyanu, hogy sokeves, nagy korszak kovetkezik Indiaban.  A BuyAndHold invesztor jol jarhat.
A wave(2) aljan  jo veteli alkalom is adodhat, a varhatoan nehany honapos korrekcio utan.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210129v00viaqdl.jpeg
MrSomm 2021. 01. 29. 08:16
#35559
Egyebkent szerintem nincs igaza egyik felnek sem... Nem eloszor fordul elo a kereskedes korlatozasa sem. De en is megvagyok gyozodve, hogy ezt nem csak az egyszero emberek ideztek elo. Szerintem november ota nem normalis ami tortenik... 
Kicsit az az erzesem ez tortenet lehet az ami meginditja lefele a tozsdeket... Mert a valsagok mindig olyan esemenyekkel kezdodnek, amire senki sem szamit. Hetfore valoszinuleg kiderul (de lehet kesobb), hogy milyen csontvazak esnek majd ki. Kivancsian varom, hogya BTC hogyan alakul a kovetkezo napokban. Nem csodalkoznek, ha sokan a partvonalra allnanak es ugye az egyik legkockazatosabb a BTC jelenleg...
MrSomm 2021. 01. 29. 08:10
#35558
Csodalkozom, hogy itthon meg nem hallottam, hogy biztos Soros van mogott is
terelemel 2021. 01. 29. 08:02
Előzmény: #35535  Zedisdead
#35557
Hoppacska! Ez is egy jó gondolat!
totoro
totoro 2021. 01. 29. 08:01
#35556
A reddites sztorinak azért lehet egy olyan olvasata is, hogy amit most látunk annak semmi köze nincs hozzájuk, ők csak felismerték a lehetőséget, és mennek az árral, amit felkapott a média, de valójában nem alakítják a sztorit, mert ekkora short kitettséggel mindenképpen ez a kimenetele a történetnek, tiltsanak be bármit is a brókercégek.
vvince
vvince 2021. 01. 29. 07:31
Előzmény: #35513  Törölt felhasználó
#35555
Egy investornak nem, egy trade-ernek mar annal inkabb. Daytrade-nek a hullamlovaglas a lenyege, valaki nem a honapokig, evekig tartasban latja a potencialt, nem jobb vagy rosszabb, mas.
Tapasz01 2021. 01. 29. 07:09
#35553
Remélem ezek után az amcsik által agyon shortolt dax részvényekre kerül a sor (pl. DB)
Törölt felhasználó 2021. 01. 29. 07:03
Előzmény: #35546  trader21
#35552
Nem csak a google-nel ertekeltek le hanem az apple app alkalmazasoknal is.
A vilag nagyon megvaltozott, a reddit-en tobb mint 10000 hsz volt ezzel kapcsolatban, nyilvan nem olvastam mindegyiket, de 1-2-be bele olvastam.
Olyan szintu informacio aramlas megy napjainkba h 1-2 ehez hasonlo eset es 1 ceg vegleg bezarhatka kapuit mert senki sem akarja majd hasznalni a szolgaltatasait.
Google folyamatosan bombazza az ausztral lakossagot, h milyen igazsagtalan h a kormany adoztatni akarja oket ha az itteni mediakbol hasznalnak hireket...a masik oldalon viszont nem veszik ki reszuket a kozteher viselesbol, az au-ban letre jott nyereseguk utan 0,5% adot fizettek...
Szoval napok ota megy a kulonbozo csatornakon az ijesztgetes es megprobaljak meggyozni a lakossagot h egyes szolgaltatasok nem lesznek elerhetok a google-nel az au-ban...
(de kivel is szurnak ki igazan?; ja ha az emberek es cegek nem az o kereso programjukat es nem az o szolgaltatasukat hasznaljak akkor ki is esik el a reklam bevetelektol???)
Meg nincs 5 napja h elkezdodott a cirkusz, most mar inkabb fizetnenek...
;)
Az igazsag az h olyan elferdult vilagban elunk hogyha az ember nem szolal fel vagy nem allitja ultimatum ele a szemben levo felet v ceget akkor eltapossak, eltiporjak.
Tudod h lehet kedvezmenyesen Office elofizeteshez jutni, ugy hogy lemondod es akkor felajanl a rendszer extra 2 honapot ingyen a 12honapos szerzodesbol csak h ne menj el....es a sort folytathatnam.
Ha olcsobb lakashitelt vagy biztositast akar az ember eleg ha csak felhivja az ember esetleg bemegy es kozli veluk h atviszi a hitelt vagy biztositast masik ceghez es akkor mindjart sikerul a koltsegeken csokkenteni...
pFModi-1fsz-bsszakrvaanyjat2 2021. 01. 29. 06:36
Törölt hozzászólás
#35551
oxylant
oxylant 2021. 01. 29. 06:24
#35550
😊👍😁
Törölt felhasználó 2021. 01. 29. 06:20
#35549
👍
pFModi-1fsz-bsszakrvaanyjat2 2021. 01. 29. 05:07
Törölt hozzászólás
#35548
lngnl 2021. 01. 29. 04:36
Előzmény: #35511  Szarvasi_Kotyogós
#35547
Most hogy igy mondod lehet a premarket egyszerre hirtelen ar ugras mogott a nagy fiuk extra shortja allt, amikor mar elment az a bizonyos telefonhibas a Robinhoodnak...
trader21 2021. 01. 29. 02:20
Előzmény: #35544  Törölt felhasználó
#35546
A Citadel nem a Robinhood tulajdonosa, de a legnagyobb üzleti partnere, és a robinhood megbízások 60%-a rajtuk megy keresztül. A robinhood azért ingyenes, mert a fundok fizetnek azért, hogy lássák a RH userek megbízásait, hogy ezzel előnyhöz jussanak, és a robinhood bevételének 40%-át a Citadel adja. Ja és a google kitörölte a több százezer negatív értékelést. Gyönyörű összefogásnak vagyunk szemtanúi.
trader21 2021. 01. 29. 02:16
Előzmény: #35543  hellforceone
#35545
Teljesen igazad van. A mérhetetlen kapzsiság vezetett ehhez a helyzethez. SImán zárhatták volna a pozikat, mert 4 dolláron lazán vissza lehetett volna venni a részvényeket. De nem, mert kellett volna az az extra +2% a shortjukra. Erre az egészre már akkor számíthattak volna, amikor nem létező részvényeket adtak el, de nem tették, mert annyira hozzá vannak szokva, hogy nekik mindig mindent lehet. A holnapi nap biztosan őrületes lesz, mert óriási mennyiségű opció van lehívható tartományban, és a wallstreetbets elszántabb, mint valaha. Egy nap alatt nagyjából másfél millió új tagja lett a subredditnek, és ez csak a hivatalos. Ezek mellett a világ minden tájáról beszálltak az emberek, kicsik, nagyok, mert ez túlnő a profiton és egy egyszerű kereskedésen. A ma reggel úgy indult, hogy a GME 260-ról 480-ra ment kb 10 perc alatt, és érdekes módon pont ezt követte a robinhood bejelentése, akik már azt mondják, hogy holnaptól korlátozott számban újra lehet majd vásárolni. Ha nem lett volna ez a gyalázatos manipuláció, ki tudja, meddig szalad el... Én beletettem egy akkora összeget, amit nem sajnálok elveszíteni, mert jó befektetésnek tartom (gamma squeeze+short squeeze) és teljes mértékben támogatni tudom azt, ami mellett most tízezrek, százezrek kiállnak.
Törölt felhasználó 2021. 01. 29. 02:10
Előzmény: #35526  Janiii
#35544
A robinhood app nehany ora leforgasa alatt 100ezer 1csillagos (minimum) osztalyzatot kapott; annal nincs lejjebb. Reddit es jo nehany kozossegi forumon mar elkezdtek a pereket szervezni es mivel itt nagy toke eros cegekrol van szo eleg valoszinunek tartom h 1-2 sztar ugyved fel is fogja karolni ezeket a kezdemenyezeseket mert meglatjak benne a lehetoseget ill. a penzt.
Az emberek amugy sincsennek mostanaban olyan hangulatban h mindent lenyeljenek; szoval valoszinuleg fogunk meg ezzel kapcsolatban hireket hallani.
Mas ha a befektetesi bankok profi kereskedoi privat chat szobakban es forumokon osszebeszelve le-le nyomjak ill. idonkent fel-fel huzzak bizonyos termekek arait; akkor ne csodalkozzanak h a social media egyes forumain felprofi ill. kevesbe tapasztalt kereskedok is idonkent ugy dontenek h egyszerre raugrannak 1 adott dologra. ilyen amikor akasztjak a hohert.
Nem neztem utana h tenyleg 40%-at birtokolja-e a Citadel a Robbinhood-nak; de ha igy van akkor ebbol azert nem johetnek ki jol, mert a Robbinhood-osok donthetnek ugy h mostantol nem hasznaljak a ceget hanem 1 masikat fognak...szoval a Citadel nem csak pert kockaztat hanem a 40%-os reszesedese eleg komoly penzugyi veszteseg is lehet 1 olyan cegen amit evekig epitgettek; majd kihasznaltak azokat az informaciokat amiket a retail ugyfelekrol sikerult kapni...hamarosan akar mehet a kukaba is; ha a tobbseg ugy dont h akkor mostantol nem hasznalja a robbinhood-ot mivel a bizalom megtort.
hellforceone 2021. 01. 29. 00:53
#35543
Végig olvastalak titeket és azt kell mondjam bizonyos mértékig igaza van mind a két oldalnak - én inkább a retail oldalán vagyok, mert szerintem is igazságtalan, hogy korlátozzák a kicsik kereskedését azért, hogy mentsék a nagyokat. Miért ne lehetnének a nagyok is a nagyon szopó ágon??!! Ugyanakkor ha a retail oldalon sok esetben tényleg a segély csekkekből finanszírozták az emberek ezt az őrületet, akkor meg azt kell mondjam, idióta az, aki ezt teszi és megérdemli, hogy esetleg megégesse magát, mert az a pénz nem "szerencsejátékra" lett adva. Mi lenne, ha mondjuk a jövő hónaptól nem fizetnék? Akkor biztos nagy lenne az ilyen kisember pofája is, hogy de neki ez jár és mi az, hogy nem kapja??!!
Másrészt a citron és társaik rohadt játéka - korábban már írtam mi nem tetszik benne, tehát nem alapból a shorttal van bajom - nem értem hol érhetett volna véget? Shortot elméleti szinten értem, tehát lehet, hogy vannak benne olyan extrák, amiről fingom nincs, ha esetleg hibás a gondolatmenetem...  ha kölcsön vettek részvényeket mondjuk 40-es árfolyamon, amit eladtak, majd ugyebár valamikor vissza kell venni, hogy zárják a pozit és visszaadják a kölcsönvett részvényeket, mégis, mit vártak, hova fog még esni a részvény árfolyama?? Ha jól tudom, már valahol 2 USD körül forgott a papír, szóval mit hittek, ha lemegy elméletileg nulláig, akkor majd megy tovább mínuszba az árfolyam??? Szóval nem kellett volna elkezdeni lassan zárogatni azokat a pozikat, mikor már mondjuk csak 5 USD volt az árfolyam?? Szerintem lassan is ki lehetett volna engedni ebből a "negativ" lufiból a levegőt, csak persze miért ne kimaxolni a nyerőt. És tudom, a minap én is pont arról írtam, hogy csupán 40 centen múlott, hogy szuper jól adjak el egy pozit és mennyire bosszantott, tehát én is maximumra törekedtem volna, de van egy óriási különbség. Én a long oldalon voltam, ahol ha nagyon megfordul a piac és ellenem megy, akkor a cég papírja lemegy nullára és a befektetett tőkém elveszett. Ugyanakkor az, amit a citronosok csinálnak, azok nem csak egy adott pozícióba fektetett tőkéjük elvesztésével, de totális, akar többszörös vagyonvesztéssel is járhat - ahogy ezek a példák mutatják -, na már most, miért ne lehetne nekik megmutatni, hogy ők is meg tudják égetni borzalmasan magukat?? Miért csak a kisbefektető kedvét kell / lehet elvenni egy életre a tőzsdétől, miért ne lehetne esetleg álmatlan éjszakája vagy netán rémálmai a hedgefundos köcsögnek is?? Miért ne tanulhatnának a fájdalmas leckéből ők is?? Miért csak a kicsiket lehet megfejni és a nagyokat nem?? Miért az a "menekülő duma", hogy menteni akarták a kicsiket, akik nem voltak tisztában a kockázattal?? Ahogy a példa mutatja, ők sem igazán, de elhitték - és itt van szerintem a hatalmas hiba, az arrogáns gőgös beképzeltségükkel -, hogy a retail invesztorok mindig hülyére vehetők... 4 évvel ezelőtt egy igen tapasztalt kereskedőnek / befektetőnek pontosan arról írtam nagy vonalakban, ami most történik. Azt mondta, a befektetési téma nem nekem való, mert túlságosan azt a narratívát látom bele, amit én akarok és ez mennyire veszélyes. Azóta egyre többször látom bejönni azt - nem csak ebben az esetben -, amiről anno írtam neki. Vajon mindig a már sokat tapasztalt rókák látják helyesen a dolgokat?
Törölt felhasználó 2021. 01. 29. 00:18
Előzmény: #35534  Janiii
#35542
Nem rossz belépő, szerintem írjál máskor is 😎🖐️
Törölt felhasználó 2021. 01. 29. 00:10
Előzmény: #35519  davidmate85
#35541
Szép volt😎 12.5 az afterben

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek