Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
drexler76
drexler76 2021. 01. 29. 00:07
#35540
Másodperc pontosan egyszerre indult meg a GME és AMC árfolyama. Ugye senki nem gondolja, hogy ilyen összhang van sok millió reddit felhasználó között? Kiváncsi vagyok a folytatásra, érdekes lesz! :) http://kepkezelo.com/images/bhu5xazeogfrs2w1c452.jpg
somebody 2021. 01. 28. 23:44
#35539
Stveven Cohan twettje :D  (gondolom nem kell bemutatni, mi köze van a dologhoz)
I’m not feeling the love on this site today . Trading is a tough game . Don’t you think?
Van azért itt arrogancia is, nem csak kaki a palancsintában.
Zedisdead 2021. 01. 28. 23:23
Előzmény: #35537  drexler76
#35538
sztem nem lesz akkora mint március.  és nem is fog sokáig tartani.
meg kérdés, mennyit buknak végül a hedge fundok.
de lehet érdemes lesz betenni pofátlan vételiket. normális részvényekre.
drexler76
drexler76 2021. 01. 28. 23:14
Előzmény: #35535  Zedisdead
#35537
Valami hasonlóra gondoltam az elozo hozzászolásomban. Ez már egy teljesen reális scenario a marciusihoz hasonló eséshez. 
trader21 2021. 01. 28. 23:10
Előzmény: #35531  JeGeMeLOV
#35536
Mert nem ezekkel van a baj és mert remek kockázatkezelő eszközökről van szó a megfelelő kezek és határok között. A shortolás likviditást teremt és aljat ad az esésnek. Az opciók felnagyítják a mozgásokat és remek hedge eszközök, illetve csomó olyan stratégiát tesznek lehetővé, mely máshogy nem kivitelezhető, például oldalazásra vagy volacsökkenésre játszás. A baj ott kezdődik, hogy létezik a naked shorting, hogy nem létező részvényeket lehet kölcsönvenni és eladni, és ott folytatódik, hogy hedge fundok baromi szoros kapcsolatban állnak brókerekkel, akik első szóra engedelmeskednek, ezzel felrúgva minden szabályt és a kötelességüket.
somebody: az opciók részvényárra gyakorolt hatásáról itt írtam: https://forum.portfolio.hu/topics/financial-forecasts/26797?oldal=1683#7488255
Zedisdead 2021. 01. 28. 23:03
#35535
Azon gondolkodom, hogy ez nem sima arrogancia. Hanem szar van a palacsintában. Holnap lejárnak a put opciók, a veszteség a shortos oldalon kb a teljes kapitalizáció lesz, 10 mrd USD. A kliringháznál kiszámolták, hogyha likvidálják a shortosokat, akkor sem tudják kifizetni a veszteséget, bajba kerül a kliringház is, a hedge fundnak hitelező bankok is.  
Deleveraging indulhat meg. Ki tudja mennyi tőkeáttétes long pozi van, pl Teslában, amit likvidálni kell majd.
 Azon gondolkodom, hogy akár egész komoly eladási hullám is lehet hétfőn emiatt.
Janiii
Janiii 2021. 01. 28. 23:00
Előzmény: #35532  drexler76
#35534
Nem vagyok egy írogatós típus, de nem bírtam ki.
Kinyílt a kalesnyikov a zsebembe...
trader21 2021. 01. 28. 22:59
#35533
drexler76
drexler76 2021. 01. 28. 22:58
Előzmény: #35526  Janiii
#35532
Szép gondolatmenet, Jani! Ment is a +. Ezért megérte regisztrálni! ;) 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 01. 28. 22:56
#35531
Miért nem lehet a shortot, tőkeáttétet és az opciókat betiltani? Naiv kérdés,tudom. 15 éve sikeresen tőzsdézem kizárólag long egyedi részvényekkel. 
drexler76
drexler76 2021. 01. 28. 22:54
#35530
Néhány hónappal ezelôtt talán János felvetésére pedzegettük a témát, hogy vajon milyen narratíva kell ahhoz, hogy újra lássuk a márciusi szinteket. Emlékeztek rá? Akkor az volt, hogy a Wirecard ide kevés, lockdown kevés, BLM zavargas sem volt elég. Talán épp a ma történt lesz a trigger? 
somebody 2021. 01. 28. 22:51
Előzmény: #35527  Jussi
#35529
Legalább három platformon nem lehetett venni pont ott, ahol vették volna... rendesen, pl Robinhood
somebody 2021. 01. 28. 22:50
#35528
De egyébként én szerintem mindegyik oldalnak valahol van igaza, szabályozni kéne pár dolgot az biztos.
Pl tőkeáttételt is korlátozni kellene valahogy, illetve ezek a call opciók is elég érdekesek számomra, mintha ez is felfelé hajtaná az árfolyamot. 
Pre és after market is vadul mostanában. 
Jussi
Jussi 2021. 01. 28. 22:48
Előzmény: #35522  somebody
#35527
Ha nem lehetett ma venni, akkor hogy lett ma 55 millió a kötés? 
Janiii
Janiii 2021. 01. 28. 22:48
#35526
A Citadel és társai nem kell hogy viseljék a vállalt kockázatot, szemben a kisbefektetőkkel. 
A Citadel és társai annak tudatában nyitottak sort pozíciót, hogy az átlagos szinthez képest jelentősen magasabb sortállomány volt. Ezek az agyoniskolázott sztárbrókerek és alapkezelők abban bíztak (érted bíztak), hogy egy bizonyos ár fölé úgysem megy a részvény ára. Erre semmilyen kockázatkezelésük nem volt (exit ár stb.) Kockázatkezelés annyi csak, hogy majd lebeszéljük a vevőket a fórumokon a vásárlásról.   
Tehát ezen körülmények ismerete mellett benyitottak egy olyan pozíciót, amiben a veszteség értéke korlátlan. Pontosan ugyanolyan kockázatokkal, mint amivel általában a határidős ügyletek rendelkezhetnek. Potenciál a végtelen veszteség.   
Erre jön néhány spekuláns, akik felismerik a Citadel és társai ultragagyi pozícióját, mármint a brutális vételi kötelezettségből eredő hatalmas vevői potenciált és bevásárolnak. És hirdetik, hogy emberek venni kell a péjpört, mert venniük kell a Citadel és társainak is. 
És beindul a gőzhenger, amire valószínűleg senki sem számított egyik oldalon sem, hogy ilyen elképesztő árak is létrejöhetnek.   
Erre a vesztes , visszaélve a helyzetéből adódó erőfölényével, jogi eszközökkel lép fel a pozíciójának védelméért, betiltja a vételt, közvetve, de kényszeríti az eladást.   A tiltást persze a kisbefektetők védelmét szolgáló szabályokra alapítja, azonban nyilvánvaló, hogy ez nem a vevők védelmét, hanem a saját pozícióját szolgálja. Egy részvény vásárlásáról ugyanis nem tilthat le senkit csak azért mert szerinte túl drága az (legfeljebb felhívhatja a figyelmet az anomáliára). 
Ezzel szemben, a vesztesége csökkentése érdekében haladéktalanul zárni kellett volna a pozícióját, meggyőződésem, hogy ezt nem tette meg akkor amikor azt állították, hogy kiszálltak. Újra ráadtak, mint amikor a vesztes pozíciót higítjuk...   Joggal és erőfölénnyel való visszaélés ami itt látható a csoda alapkezelők részéről. 
Tipp: dollármilliárdokat fog megítélni a bíróság, ha egy pertársaság nekimegy ezeknek.   
Már csak egy kérdés maradt, amit az is aktuálissá tesz, hogy egyesek szerint szabálytalan, morálisan kétséges az "RH-horda" magatartása:
A Citadel és társai bevetették volna a kisbefektetők védelmében a részvényvásárlási tilalmat, ha az alapjaik ki lettek volna tömve az ominózus részvényekkel? 
Ne legyünk naívak...   
Ultra botrány, szvsz sokkal nagyobb a baj, mint azt a laikus gondolná.  
drexler76
drexler76 2021. 01. 28. 22:46
Előzmény: #35522  somebody
#35525
Ez az en fejemben is megfordult, afteren mar +25%
Jussi
Jussi 2021. 01. 28. 22:45
Előzmény: #35520  smith83
#35524
Gondolom, ahol kötsz, ott is van követő stop.
Bc más tészta, ha jól emlékszem, ők saxosok voltak. 
Ők a saját veszteségüket terhelték az ügyfelekre. 
Ezért írtam az előbb, hogy a szolgáltatókat is kéne szabályozni! 
Alexander_Greybeard 2021. 01. 28. 22:42
Előzmény: #35513  Törölt felhasználó
#35523

Mert az nem orosz rulett, ha a float többszöröse van shortban... Hülyeségre hülyeség volt a válasz, nincs itt semmi látnivaló ebben a tekintetben. A kereskedés korlátozását majd pár év alatt kivizsgálja a SEC és nem fog senki börtönbe menni. Addig is szépen összekereskedik a várható bünti összegét. Az élet megy tovább.
somebody 2021. 01. 28. 22:42
#35522
Nem lehet,hogy a mai nap azzal,hogy kizárták a vételi lehetőség nagy részét, leverték az árfolyamot, szépen bevásároltak lent és nemsokára elengedik a kereskedést, majd jó nagy profittal fent bedöntik még egyszer? :D
Tartom a 150db amc-met a végtelenségig..
Jussi
Jussi 2021. 01. 28. 22:37
Előzmény: #35519  davidmate85
#35521
Akkor lehet, a szolgáltatókat kéne kicsit megregulázni?)) 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek