Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
drexler76
drexler76 2021. 01. 28. 20:05
Előzmény: #35452  Törölt felhasználó
#35460
A bankos peldad ugy lenne eletszeru a mai esemenyek tukreben, hogy Pista bacsit kikiséri a biztonsagi or ures kezzel, mondvan, hogy bar ki tudnank fizetni a jogos koveteleset, de nem tesszuk, mert a masik bank idetelefonalt, hogy ot fizessuk ki.
drexler76
drexler76 2021. 01. 28. 20:02
#35459
En Musk helyeben tolnék egy All-int GME longra 😬
Placi82 2021. 01. 28. 19:59
Előzmény: #35455  Törölt felhasználó
#35458
Én adtam neked mindenhova 1 +, mert kedvellek, meg ha a lentiekben nem is értünk most egyet😀. ( Nehogy belelokj a Balatonban a csonakbol) :) 
trader21 2021. 01. 28. 19:54
Előzmény: #35446  Törölt felhasználó
#35457

1. Nyertem az összes GME trade-emen, nem magam miatt vagyok ideges, csak gyűlölöm az igazságtalanságot.
2. Tegyük fel, hogy van egy nagy XY pozid. Ha Elon Musk kiírja twitterre, hogy az XY szar, és erre az XY beesik 20%-ot, gondolom nem leszel ideges egy cseppet sem, ugye? A nem realizált profitos rész részben érthető, de az érvelés több sebből vérzik. Ennyi erővel legközelebb a vételt fogják korlátozni, és megmondják a shortosoknak, hogy "bocsi, feldobtunk egy érmét és ez lett a végeredmény, ma ti nem játszotok, de ne aggódj, nyugodtan lezárhatod a pozíciódat, bár a beözönlő, garantáltan jól járó vásárlók miatt nem lesz könnyű dolgod". Mert itt ez a probléma, hogy felborítják a piac működését, mesterségesen csökkentik a forgalmat és a short pozik úgy rángathatják az árat, ahogy akarják, és szépen le is vitték és ki tudja, hány pozíciót zártak le részvényenként 2-300 dollárral olcsóbban. Arra pedig kíváncsi lennék, hogy a cash accountok hogy fognak margin call-t kapni, mert itt máris megbukik az az elképzelés, hogy csak minket akarnak védeni magunktól. Illetve pont erre az esetre van az a remek megoldás, hogy növelik a margin requirement-et, amit meg is tettek az IBKR-nél (de azért a GME részvények vételét ennek ellenére en bloc letiltották). Ez a szabad kereskedés fekete napja, és aki ezt kétségbe vonja, más filmet néz.
davidmate85
davidmate85 2021. 01. 28. 19:51
Előzmény: #35452  Törölt felhasználó
#35456
Tehát Pista bácsit szabályozzuk de azt hogy tobb reszveny van shortban mint amennyi a valóságban létezik az nem korlátozando?
Törölt felhasználó 2021. 01. 28. 19:48
Előzmény: #35452  Törölt felhasználó
#35455
Persze, elemi kockázatkezelés.
pomperj
pomperj 2021. 01. 28. 19:47
Előzmény: #35448  drexler76
#35454
En tobbszor tapasztaltam ilyent mar.
Mikor fordul elo? Jellemzoen persze, a  legrohadtabb helyzetben, amikor crash van. 
Vagy flash crash, amikor lefele is, felfele is jo volna tradelni.
Az a jellemzo, hogy akkor semmi nem mukodik. Foleg, amit az online kisbefekteto szeretne csinalni, hogy mentse a menthetot. 
Valahogy olyankor mindig van ok (tul sok a volumen, vagy leall a halozat, vagy a broker allitja meg a forgalmat, a FED tiltja meg a forgalmazast,  talan mert nekik is van mit eladnia?), es  a computerek leallnak. 
Olyankor nem lehet eladni, nem lehet hedgelni, nem mukodik az opcios piac.
VAn egy hirem: utolag teljesen remenytelen reklamalni.
Placi82 2021. 01. 28. 19:47
Előzmény: #35448  drexler76
#35453
Na megegyszer. Mert közben gyerekre vigyázok. Én dobzam az AMC t 10 én mikor lehetett. 12.75 ön vettem. De a NAKD ön viszakerestwm mikor láttam, 2.2 re ugrott 0.9 rol azonnal likvidaltam
Törölt felhasználó 2021. 01. 28. 19:45
Előzmény: #35449  Törölt felhasználó
#35452

Ja, engem nem zavar (a mínusz), aki akarja, majd megérti. Sokan jöttek itt példákkal, akkor én is:
Ha Pistabá bemegy a bankba és kiveszi a megtakarítását, akkor nem történik semmi. Ha minden betétes egyszerre megy be kivenni, akkor becsődöl a bank.Na ezért lépnek a brokik, ha vmi gáz van.Védik magukat, és a többi ügyfél érdekeit a kocaspexektől:)Bocs, ha bántó volt, jöhetnek a mínuszok:)
Placi82 2021. 01. 28. 19:43
Előzmény: #35448  drexler76
#35451
Enneldobz 10 én. 12.75 ér vettem. NAKD ön viszakerestwm 0.9 en vettem ranezek ma és látom. 2.3$ azonnal likvidaltam:). 
Zedisdead 2021. 01. 28. 19:42
#35450
na tegnap még én uis azt mondtam, hogy hedge fund, robinhoodos kisbüfi egykutya, de ma már azt mondom, ezért böri kéne járjon a Robinhood managementjének.
mi az hogy korlátozzák a kereskedést? ráadásul egy irányba? 
Törölt felhasználó 2021. 01. 28. 19:38
Előzmény: #35446  Törölt felhasználó
#35449
Na a minuszok számából látszik, hogy van-egy két tag, aki ma megfizette a tanulópénzt. Reméljük, hogy nem túl sokat, és hasznosítani fogja a jövőben a leckét, és visszanyeri később.
drexler76
drexler76 2021. 01. 28. 19:37
#35448
Nálam ez a szabad rablás kategoria. Megdobbento, ami ma tortent. Az un. "nyugati demokracia" nálam már a nyári BLM mozgalomkor megbukott, a valasztasokat kovetoen pedig egyenesen nevetseges. De ez most mas tema. Nyilvan, az egesz lecseng egy ido utan, kovetkezmenyek, felelolesek nem lesznek. Egyebkent nalam mar a reddit is akadozik, a WSB nem erheto el. Bicskanyitogato dolgok tortentek azt kell mondanom. 
Trader21 kivaloan osszefoglalta, minden szavaval egyetertek, telefonrol tobbet, jobbat akarva sem tudnek irni. Koszonom, hogy megosztottad ilyen szonvonalasan a gondolataidat! + 
Humanoid velemenye meglep, szerettem az irasaidat, persze nem erthetunk mindenben egyet, ettol  fuggetlenul a jovoben is szivesen olvasom a gondolataidat. 
Boole, Pomperj, a Ti velemenyeteket is szivesen elolvasnam a temaval kapcsolatban. 
.
Ettol fuggetlenul tovabbra is tartom az AMC pakkom, mar csak azert is! Nem fogom eladni!!! 
Törölt felhasználó 2021. 01. 28. 19:32
Előzmény: #35445  davidmate85
#35447
Persze valamikor borult volna a bili, de előbb a nagy intézményi shortosok szívtak volna. 
Az egész sztori a haverok megmentéséről szólt a kicsik ellenében.
Törölt felhasználó 2021. 01. 28. 19:32
Előzmény: #35432  trader21
#35446

"Jogosan szerzett milliárdokat raboltak el az emberektől és korlátozták őket a szabad döntéshozatalban" - a nagy felháborodásodban ezt kifejtenéd? Hogy lehet meg nem szerzett "milliárdokat" elrabolni? A pozíciók zárását engedik, tehát a nyereség/veszteség -kinek mi -realizálható a MEGLÉVŐ pozin. Újat nem nyithatsz (itt-ott, én a TS-nél bármit nyithattam-volna) A meg nem nyitott pozid nyeresége max a fejedben létezik, így nem elrabolható:) A kezed meg azért szedik le néha a gombról, h ne tudj kárt tenni magadban és a brokiban - főleg a 2. számít nekik ugye. Mit értek ezalatt? pl nyitsz egy opciós pozit.Ha rossz irányba megy az ár, jön a margin call, aztán ha nem tolod be a lóvét, likvidálnak.Na most ilyen volánál, ami ezekben a rv-ekben van, mire likvidálnák a pozidat, már rég sokszor akkora veszteség lehet, mint mc-nál. Ha netán a brokinál lévő tőkédnél nagyobb a bukó - amit opciós tőkeáttétes ügyletnél nem nagy művészet összehozni- majd 1,utólag becsületesen fizetsz a brókernek, vagy 2,sz@rsz az egészre, pereljenek be. Na, a 2. lehetőséget szeretnék pl. ezzel elkerülni.
davidmate85
davidmate85 2021. 01. 28. 19:28
Előzmény: #35441  Törölt felhasználó
#35445
Én a régi vw grafikonbol indulok ki. Egyébként vicces azert hogy a tegnapi RIG ralli senkinek nem fajt a csoportban de a mai game esésnel azert van aki meg akarja magyarázni hogy nem az a hülye aki 140% shortban van hanem aki rájött hogy ha kilövi az árakat akkor jön a margin call. Kiváncsi leszek mikor a sok kisbefektető nem fér majd ki az ajtón egy következő válságkor akkor majd meg lesz tiltva a nagyoknak az eladas hogy mindenki kényelmesen tudjon zárni ?
Cyberslider
Cyberslider 2021. 01. 28. 19:27
#35444

Hi all
Nem semmi, ami kint megy.. Volt szerencsém meglovagolni pár hullámot. A vége vegyes lett. AMC, NAKD volt, tegnap már mentek a pletyik úgyhogy inkább dobtam tegnap meg vmennyit még PM-be ma. Sajna 100 AMC-m bentragadt, de üsse kavics. Mondjuk érdekes volt, mert betettem eladásra 16 körül, a random befogadta, simán jött-ment az ár, de nem teljesült. (?). Többször ki-be tettem, semmi.
Aztán jöttek a hírek a leállításról (bár a random csak a GME-t írta nekem) szóval nem értem mi volt.. Hát mindegy, egy kis rész - szerencsére bent ragadt 16-ról.. Mostmár inkább mozi.
Hogy mik vannak. Pff.. kemény.
lngnl 2021. 01. 28. 19:27
Előzmény: #35433  Törölt felhasználó
#35443
Gondold mar vegig miket irsz.... ami megy teljesen ellentetes a szabad piaccal.
Szarvasi_Kotyogós
Szarvasi_Kotyogós 2021. 01. 28. 19:26
#35442
A témában legobjektivebb angol nyelvű cikkeket majd belinkeli aki tudja? Főleg holnaptól lesz érdekes. 
Törölt felhasználó 2021. 01. 28. 19:24
Előzmény: #35440  davidmate85
#35441
Olyan érzésem van, hogy a nagyok kiegyeztek egy árfolyamban, ami nem fáj még túlságosan egyik csapatnak sem, zárnak, a kicsiknek meg szopi lesz

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek