Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2021. 01. 26. 13:31
Előzmény: #35019  Boole
#35020
A PCPL-nek is lassan meg majd indulnia. 
Boole 2021. 01. 26. 13:26
Előzmény: #35010  pomperj
#35019
Ebben teljesen igazad van. A fiam a Bitcoint elnevezte "hitbizományosi fabatkának". Yellen a szenátus pénzügyi bizottságához intézett csütörtöki levelében pontosítja kriptográfiai nézetét: "Úgy gondolom, hogy alaposan meg kell vizsgálnunk, hogyan ösztönözhetjük őket törvényes tevékenységekre", és "hatékony szabályozási keretet kell bevezetni". Úgy látszik, hogy USA az ECB mellett a szabályozás mellett teszi inkább le a voksát, minthogy nekiszaladjon egy olyan vádnak a befektetői közösség részéről, hogy "Önök már megint elaludtak a volánnál". Most kell betiltani? Hol voltak az elmúlt 5-10 évben? Gondolom azért ettől tartanak. Én megmondom őszintén sokat foglalkoztam a témával, de még mindig nem tudom eldönteni, hogy ez most micsoda valójában. Hajlok arra, hogy a blockchain technológia egy technológiai termék/egy használható értékkel bíró kereskedelmi áru, a Bitcoin pedig egy digitális devizának látszó változó értékű  valami. A jegybankok helyében elrendelném, hogy a kereskedelmet folytató IT rendszerek interfészeit nyissák meg a pénzügyi ellenőrzők irányában. Ha ezt nem akarják, akkor ennyi volt, egyértelműen tiltani kell. Gyakorlatilag a személyi azonosító oldalt (privát kulcsokat jellemzőikkel) kell ellenőrizhetővé, lekövethetővé tenni. Na ez nem lesz egyszerű, mert elképzelni nem tudom, hogy ezt hogyan lehet megfelelően ellenőrizni. Itt aztán a kockázatelemzés minden módszerét fel lehet vonultatni. Szabályozási adóoldali kérdés is érdekes lesz. Az eddigi adatok szerint pedig kb. erre kell számítani, mint a betiltásra.    
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 01. 26. 12:45
Előzmény: #35017  pomperj
#35018
+ fauci szerint hordjon mindenki 2 maszkot 
+ biden made in usa termékeket akár csak venni 
Jók lesznek ezek idén is egy körre 😊
pomperj
pomperj 2021. 01. 26. 12:40
Előzmény: #34998  pomperj
#35017
1)Most latom, hogy LAKE es APT tema update-et ugyan leirtam, de az apropojat elfelejtettem.
Tegnap Merck kozolte, hogy abba hagyja a vakcina fejlesztest. Csalodast  keltoek az eredmenyek.
A Moderna meg azt, hogy a DelAfrikai mutans ellen ugy nez ki nem hatasos elegge,
es megprobal egy "booster shot", szoval egy raerosito oltast kifejleszteni.
.
2)Ezek pocsek hirek, plana azutan hogy a vakcinabol nem birnak eleget gyartani. Es nincs vege.
Az USA-ban napi 1m oltas koruli temponal tartanak, es orulnek ha ezt tartani birjak. 
HA a magyaroknak ugyanennyi reszaranyt adnak, akkor itt is 330 napig tart a nepesseg beoltasa,  ami ugye 1 ev. Es ott van a HA is.
.
3)Nem akarmilyen, hanem igen jo ceg MRK is, Glaxo, Sanofi es Novartis is, megse indultak a versenyben.
Vajon miert? Nyilvan nem konnyu se kifejleszteni, se stabilan jo minosegben oriasi volumenben gyartani.
Meg eletben van JNJ varhato vakcinaja, es  Novavax  is phase3 tesztnel tart.
De ahogy Merck, semmi garancia, hogy ezek biztos sikeresek lesznek.
Arra se, hogy az Orosz vagy Kinai  sikeres. Pocsek meglepetes is lehet, ha a mar beoltottak netan elkezdenek megbetegedni valamelyik mutanstol. 
.
4)Kulon problema, hogy a logisztikai problemak miatt az USAban kb. a  vakcinak 15% resze tonkremegy, mielott be tudnaak adni. Ketlem, hogy a magyar logisztikai hatasfok ennel jobb lehet. A cseheknel elbocsatottak korhazi igazgatokat, mert a vakcina lejarata elott kenyszerusegbol hogy ne kelljen kidobni, masnak is adtak, mint az eloirt korosztalynak.
Egyelore Izrael teljesitmenyet sehol sem kozelitik meg.
.
Szoval, ezek miatt szerintem aktualis maradt a LAKE es APY tema.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 01. 26. 12:29
Előzmény: #35015  ragarda
#35016
Én is HTOO ajánlom. Napelemekkel bont vizet, zöld hidrogén, ideális célpont lesz az EU hidrogén stratégiájának. Dél-Európában és Marokkóban fog terjeszkedni. Ipo árfolyam felét se éri (spacon keresztül érkezett). Jelenleg alacsony kapitalizáció. 
ragarda
ragarda 2021. 01. 26. 12:09
Előzmény: #35004  Boole
#35015
HTOO?
Törölt felhasználó 2021. 01. 26. 11:47
Előzmény: #35013  Törölt felhasználó
#35014
hát B+, hogy 2021-ben Magyarország legnagyobb:))) gazdasági portáljának fórumán nem lehet normálisan linket beszúrni, min. szánalmas.
Törölt felhasználó 2021. 01. 26. 11:44
Előzmény: #35012  Törölt felhasználó
#35013

Na mégegyszer, hátha működik: https://www.opcioguru.com/opcio/opcios-strategiak   ;
Ha nem: opcioguru.com / opcio / opciós stratégiák
Törölt felhasználó 2021. 01. 26. 11:43
Előzmény: #35009  lngnl
#35012

https://www.opcioguru.com/opcio/opcios-strategiak       ; https://www.theoptionsguide.com/option-trading-strategies.aspx#
Elég régen kezdtem opciózni, ezért nem sok linkem van már, ami működik az akkori időkből, a fentiek kezdésnek jók. Sima stop kiváltáshoz azért nem kell nagy dolgokra gondolni. Long put, v covered call tökéletesen megteszi. Én a kiírásokat preferálom, de az nem a legkönnyebb műfaj.
pomperj
pomperj 2021. 01. 26. 11:40
Előzmény: #35002  poreci
#35011
SOK jo, bar most sok eve alaposan levert es most meeg kinlodo gaztermelo ceg van.
Nekem az USAban SWN, a vilagmeretekben a legnagyobb, a Gazprom tetszik.
A sorrend utanuk? XEC, NFG, MDU. Europaban pedig a norvegok, mind.
pomperj
pomperj 2021. 01. 26. 11:37
Előzmény: #34994  Boole
#35010
Nem ugy tunik, hogy a Biden-Yellen gazdasagpolitika bitcoin-t partolna. 
Olvasd el, mit is mondott Yellen?    " CURTAIL THEIR USE ! " A Fortune-ben van a cikk.
.
“I think many [cryptocurrencies] are used, at least in a transaction sense, mainly for illicit financing and I think we really need to examine ways in which we can curtail their use and make sure that anti-money laundering doesn’t occur through those channels,” Yellen said Tuesday in remarks.
,
Janet Yellen confirmation: Biden Treasury pick warns cryptocurrency poses terrorism risk | Fortune
.
En tartok 60 fizikai  unciat, ket helyre "elasva", azt biztosabbnak latom ha minden mas kotel szakad.
Ketlem, hogy barmelyik farmer adna egy  disznot, bitcoin-ert.  Aranyert ?  tuti.
lngnl 2021. 01. 26. 11:32
Előzmény: #35007  Törölt felhasználó
#35009
Bevallom ferfiasan az opciohoz hulye vagyok. Esetleg valami link rola? Koszi
Zedisdead 2021. 01. 26. 10:35
Előzmény: #35000  lngnl
#35008
űrszektorból miben látsz fantáziát? űturizmus? vagy LEO/GEO műhold delivery? vagy űrbányászat? ez utóbbi nagyon futurisztikus nem igazán tudom mit lehetne az űrből a földre szállítani rentábilisan.
Törölt felhasználó 2021. 01. 26. 10:24
Előzmény: #35005  lngnl
#35007
Egy flash crash-nél a stop halottnak a csók, úgy fogja átugrani az árfolyam. Ha erre számítasz, az opció a Te barátod.
lngnl 2021. 01. 26. 10:16
Előzmény: #35004  Boole
#35006
Nem nagyon, nekem van ceges tozsdei csomagom eleg jo feltetelekkel, es mi fedjuk ezeket a technologiakat is (Akku telepeket, nem kokret cellakat). 
Batteryben en ugye QS -t tradelem, meg ugye a lithiumos cegeket, eleg nagy ALB es LAC csomagom van. Hydrogen meg eleg gyerekcipoben van, cellak hatasfoka eleg kicsi, ezert a green hydrogen eloallitasa meglehetosen draga, de folynak a fejlesztesek. 
lngnl 2021. 01. 26. 10:12
Előzmény: #34999  poreci
#35005
Siman lehet hogy egy kinai vagy egy norveg alap szepen elkezdett profitot realizalni, lassankent adogatnak ugy hogy a piac ne szakadjon be nagyon. En ezt a tegnapit egy eros jelnek veszem hogy esznel kell lenni a kovetkezo hetekben, mert ha siman johet egy nagyobb flash crash. Ha mar beszeltetek itt a stoprol, pont egy ilyennel jonnek jol a stoppok. Oszinten engem nem nagyon erdekel ha kiverik a stoppom ido elott es esetleg vissza huzzak ha meguszok egy combosabb esest, es a tegnapi alapjan eleg durvan tud most esni a piac es a kis bufik eszre sem vettek valoszinu. 
Boole 2021. 01. 26. 10:11
Előzmény: #35000  lngnl
#35004
Még olcsó Hidrogen, Battery cégek engem is érdekelnének. Tudsz ilyeneket?
Törölt felhasználó 2021. 01. 26. 10:06
Előzmény: #34997  lngnl
#35003
Tovabba Nemetorszagban most omlik a penz digitalis eszkozokre. Nem csak az iskolakat tomik ki, hanem a tanarok is kapnak - legalabbis az en tartomanyomban - 512 eurot per teljes allas tablet, laptop celra. Telefon kizarva, de az Ipad hianycikk lesz.
poreci 2021. 01. 26. 10:05
Előzmény: #34984  pomperj
#35002
János,
Gas-os cégek közül melyiket ajánlanád?
Boole 2021. 01. 26. 10:04
Előzmény: #34994  Boole
#35001

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek