Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 01. 22. 20:07
#34800
Sztem most túlhúzták a PLTR-t, úgyhogy be is dobtam egy nagyobb pakkomat. (Az Intelt meg totál bedobtam a túlhúzásba, de azt azóta már vissza is vettem. Már csüt.-ön éreztem, hogy annyira azért nem lesz jó a Q4, hogy így tépjék az INTC-t, szóval épp csak a Q4 előtt dobtam el, amit azóta sem bánok, mert sokkal jobban vettem vissza.) De ki is ez a Lauren Stat, aki a Palantirhoz csatlakozott? https://img2.zergnet.com/6179065_300.jpg   (nem biztos, hogy ő az, csak google... megpróbáltam a politikai orientációját megtudni, és ilyeneket dobott a gúgli) Azt nem mondom, hogy aki ilyen helyes, cuki, szép, fiatal (37 éves), az nem lehet jó manager, sőt. Biztos, hogy az. De nem érzem megalapozottnak a rally-t, ha ezen a híren alapul, ill. ha a robinhood közönsége meg a többi hype-oló csak most jött rá, hogy jan. 26-án demo day lesz, akkor jó reggelt kívánok nekik... Régóta lehet tudni, hogy a cég ügyesen fogja magát marketingelni, így afféle „by the rumors, sell the news” mentalitással az egyik szlámról mindet eladtam. Nem lennék meglepődve, ha új ATH-ra menne (adom akkor a többit is), de rá fogok ülni a kezemre, és megvárom a lock-in lejártát a visszavételeknél. Hosszabb távon sztem jó kis papper lesz, azért komoly ügyfeleik vannak, nem lehet piskóta az a know-how, amit felhalmoztak 2003 óta... Peter Thiel meg a fura frizurás Alex Karp (CEO) nem egy mellényúlós típusok amúgy sem. (Amúgy milyen durva, hogy az új Intel CEO-t ahhoz képest „meg sem ünnepelte” a piac, hogy egy igazgatósági tagot hogy „megünnepelnek”. Ma az INTC alacsonyabban van, mint Pat G. kinevezésekor, FYI ő az új Intel CEO. Ja, és a Q4 elég szép lett. Mégis most nagy forgalommal adják, amit ez úton is köszönök, mert after hours-ban csütörtökön nem tudtam venni...) 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 01. 22. 20:04
Előzmény: #34795  Törölt felhasználó
#34799
Nyilván akkor ezt szimatolt ki Burry is. Érdemes azért az ilyen nagypályásokat figyelni, Chamath Palihapitiya is sok érdekes dolgot szokott elárulni nyíltan a kamerák előtt. Pl. hogy convertible bonds-ot vett Teslából, vagyis akkor is nyert volna a kamatokon, ha a TSLA nem robban fel.
hellforceone 2021. 01. 22. 20:02
#34798
chartisták, vetne egy pillantást valaki esetleg AG-re? tudom, az ezüst "hátszele" szükséges, de nem érhetne lassan be itt is egy kitörés? Köszönöm!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 01. 22. 20:01
Előzmény: #34787  Barcel08
#34797
Dr. Burry-nek is volt GME-je 2020-ban, aztán eladta. Kíváncsi vagyok, meddig tartja a Tesla shortokat (ha jól tudom, akkor put opciói vannak rá). Szerencsére ilyenkor egy halom intézményi indít warrantokat, így bőven lesz miből válogatni, ha érdemes lesz shortolni a Teslát. (GME-ről kb. 0 infóm van, így ahhoz most nem szólnék hozzá...)
Törölt felhasználó 2021. 01. 22. 19:53
Előzmény: #34795  Törölt felhasználó
#34796
Persze, így világos, csak elhittem a reddites narratívát :)
Törölt felhasználó 2021. 01. 22. 19:49
Előzmény: #34790  Törölt felhasználó
#34795
Aki 60-ért(70,75) vette, az nem vette, hanem visszavette.Ő minden egyes dollár emelkedéssel bukik, ezért vissza kell vennie.DE mivel a rv. erős kezekben (95% intézmény) van, azok meg nem adják, ezért megy fel, és fel, és fel, amíg a részvénytulajok azt nem gondolják, hogy mostmár elég sokat kerestek ezzel az egyébként ótvar rv-el:)
smith83
smith83 2021. 01. 22. 19:46
Előzmény: #34787  Barcel08
#34794
Ne vedd zokon, de hadd javítsalak ki annyiban, hogy ez a részvény már 1 évvel ezelőtt is szét volt shortolva, már akkor is több, mint 60 mió részvény volt shortban. A mostani helyzet viszont valóban extrém, mivel pár hete már több részvény volt shortolva, mint amennyi egyáltalán létezik (a kölcsönbe vettet is továbbadták). Sajnos az alábbi linken 2 hetente van frissítés, nagyon kíváncsi lennék, most hogy állnak. Én anno még 2017 végén vettem a magas osztalék miatt (pedig ez figyelmeztető jel volt), majd ment még egy felvásárlási spekire, ami végül bedőlt, nem valósult meg. De vettem még 4 dollár alatt is, majd 13,4-nél szálltam ki. Azóta volt benne még 2 köröm novemberben, meg tegnap zárástól kb a mai kereskedés feléig. Ha kicsit hűl a részvény, talán lesz még benne 1-2 kör. Ha ki tudják facsarni a shortosokat extém ár is kialakulhat, bár a veszteséges működés, zsugorodó hálózat, kihívásokkal teli e-kereskedelem (ez utóbbiban hisznek Cohenben) miatt a mostani ár is elég extrém.
https://www.marketbeat.com/stocks/NYSE/GME/short-interest/
Törölt felhasználó 2021. 01. 22. 19:43
Előzmény: #34787  Barcel08
#34793
Bocs, de sztem tévedsz, nncs itt semmiféle háború. Nekem a számokból az látszik, hogy ez egy egyszerű bekerítés volt. A GME 95%-a intézményi befektetők tulajdonában van  https://finviz.com/quote.ashx?t=GME&ty=c&ta=0&p=m   úgyhogy semmilyen reddit közösség nem fújta most- sem - a passzát szelet a piacon:) A technika már Livermore idejéből ismert, de eljátszották pár éve a Volkswagennel is, vagy itt egy másik példa:  https://concordeblog.hu/2018/09/21/az-angol-madarkutato-es-a-tilray-reszvenyek-valoszinusitheto-bekeritese/  ; Az emelkedés meg azért van, mert a shortos a legjobb vevő, mert neki muszáj venni.
Törölt felhasználó 2021. 01. 22. 19:34
Előzmény: #34791  Törölt felhasználó
#34792
*röhögök
Törölt felhasználó 2021. 01. 22. 19:34
Előzmény: #34790  Törölt felhasználó
#34791
Most egy kicsit magamon, hogy mennyire boomer vagyok, és abból indulok ki, hogy elemi szinten észszerűek az emberek :)
Törölt felhasználó 2021. 01. 22. 19:31
Előzmény: #34789  ikuvihar
#34790
Persze, persze, ezeket az eseteket én is ismerem. Meg a siganlt a közelmúltból.
Ez viszont egy más eset. Mert itt nem tévedés, vagy félreértés van, sőt még csak nem is a torz várakozások. Ez már erősen súrolja a piacbefolyásolás témakörét. Másrészt itt abszolút nyilvánvaló, hogy aki 60$-ért vette, az bukni fog. A korábbi eseteknél a vásárló számára nem volt nyilvánvaló.
ikuvihar 2021. 01. 22. 19:26
Előzmény: #34774  Törölt felhasználó
#34789
2 eset: 1. a Matávot azért húzták fel 1150 környékére, mert itthon nem találtak tech céget és valamit mégiscsak venni kellett. 2. Amcsiknál volt olyan cég, aminek a nevében benne volt a .com. Ők jelezték, nekik semmi közük az internethez, de ettől függetlenül széttépték a részvényeiket. Egyébként szerintem a vége felé járhatunk, max. 2-3 hónapot adok ennek az őrületnek. Aztán lehet, hogy meglepődök...
Törölt felhasználó 2021. 01. 22. 19:18
Előzmény: #34787  Barcel08
#34788
Kösz.
Aztak*rva.
Viszont innentől tényleg random walk van, tehát nyugodtan a befektetés szakmát el felejteni.
Barcel08 2021. 01. 22. 19:14
Előzmény: #34783  Törölt felhasználó
#34787
Egy hatalmas háborúról. :)
A wallstreetbetes reddit közösség meme stocként kezelték ezt a céget és rengeteg pénzt belenyomtak, mivel jött egy nekik tetsző új activist investor (vmilyen Cohen). A sok hedge fund meg látta, h a millenial csapat mennyire felnyomta az árfolyamot és szét akarták shortolni a részvényt. Elvileg tegnap már nem is volt elérhető részvény shortra e-torron. 
Ezt eddig el lehetett játszani, de ezzel a csapattal úgy tűnik nem. Személyes sértésként kezelték, főleg a Citron oldaláról, akik tegnap élőben twitteren akarták elmondani h a részvény miért fog 20 dollárra visszamenni (ekkor volt 40 dollár). 
Szoval nagyon érdekes volt ez a pár óra. Ezen a redditen vannak már 2 millioan feliratkozva, masszív közösség együtt és egymást tüzelik. 
Szerencsére most én se maradtam ki :) Igaz, h csak kis pakkal szálltam, mivel ez színtisztán az érzelmekről szólt.
pomperj
pomperj 2021. 01. 22. 19:10
Előzmény: #34779  pic
#34786
A Goldman kiadott egy ertekelest a Biden elso napi lepeseirol,
es az Olaj mufajban ar emelkedest varnak.
.
Azt nehez megitelni, hogyan hat a seismic cegekre. Egyreszt  mashol kell olajat keresni,  ha a Federal teruleteken nem engednek ujabb furasokat. Dehat a legjobb eselyek, ezt mar 15 eve tudhato, a tenger alatt vannak uj mezok megtalalasara.
Dawson DWSN szarazfoldi kutato seismic ceg, es az eves arbevetele felezodott 5 ev alatt.
ION inkabb tengeri kutato, kapott par megrendelest, de negativ a toke, es meg evekig sem varhato profit.
Törölt felhasználó 2021. 01. 22. 19:09
Előzmény: #34784  kukker
#34785
CSak tudom mi a profilja, és meglepődtem. Ez még a TSLA-hoz képest is meglepő.
Vagy profilt váltott volna?
kukker 2021. 01. 22. 19:07
Előzmény: #34783  Törölt felhasználó
#34784
Én nem értem, hogy a Tesla egymillió a negyzeten teljesen normális PE értéke után miért vannak ilyen kérdések, hogy ez meg az hogyan lett ennyi meg ennyi dollár... ☺
Törölt felhasználó 2021. 01. 22. 19:03
Előzmény: #34781  drexler76
#34783
Kb1 éve néztem utoljára. Akkor a pár dolláros kategóriában volt. Azt láttam, hogy a nettó eszközérték annál több, még talán emlékeim szerint a kp is többet nyomott.
De hogy került ez a 70$-os kategóriába?
Felvásárlás? Vagy miről maradtam le?
lngnl 2021. 01. 22. 18:58
Előzmény: #34780  Barcel08
#34782
Citron megerdemli...
drexler76
drexler76 2021. 01. 22. 18:54
Előzmény: #34780  Barcel08
#34781
#GME-rá sem birok nézni. A $18-as kitör napján pre-marketban adtam el. :( 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek