Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
boxika 2021. 01. 09. 16:59
Előzmény: #33758  lngnl
#33760
RIG megakadni látszik. Hétfőn ki kéne törnie 3 fölé vagy visszateszt 2,50-ig.
Alexander_Greybeard 2021. 01. 09. 16:56
Előzmény: #33756  kukker
#33759

Mindig divatos volt pletykákra, várakozásokra és reményre megtolni részvényeket "hátha bejön" alapon. Annyi a különbség, hogy az ilyen játékokra most 2-3x pénz jut és a kockázatmentes hozam nullázódása miatt az embereknek bátrabbnak kell lenniük. Amúgy is mindig a befektetők mondják meg, hogy melyik cég mennyit ér. Mindegyik más módszerrel számol (vagy csak tippel) és ezek átlaga a piaci ár.
Ezzel még semmilyen rendszerhibát nem mutattál be.
Aki szerint a mostani helyzetben már kódolva van valami konkrét, ami a későbbi összeomlást hozza, az igazán kifejthetné. Vagy linkelhetne valami jó írást. Sok gazdasági oldalt követek a témában de mindegyik csak a saját portékáját tolja (arany, REIT, crypto stb.) vagy kongatják a vészharangot konkrét teória nélkül. Én meg komolyan kíváncsi vagyok mert ezzel lehetne igazán nagyot nyerni.
lngnl 2021. 01. 09. 16:52
Előzmény: #33748  pic
#33758
En meg emlekszem mikor a RIG 15 korul volt es itt sokan triplazodast lattak benne. Azota tudjuk mi lett vele. Arra is emlekszem hogy marcius utan itt vartuk hogy a felpattanas utan tovabb esik minden aztan egybol ATH ra mentunk. Szoval en azt mondom hogy mindenki tozsdezzen sajat belatasa szerint es minden amit forumokon olvas kezelje velemeny szinten amire leirja a sajat velemenyet. 
Az en velemenyem az hogy a jelenlegi buborek nemsoka kipukkan esik 10-20% ot amit aztan megvesznek. Resen kell lenni es amint el kezd esni adni kell mindent (olajsokat, aranyosokat is) aztan megvenni az esest.
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 01. 09. 16:38
Előzmény: #33749  Törölt felhasználó
#33757

humaNO.ID ezt a különbséget az ottani állampolgárok,hogy élik meg?Mit éreznek ebből az igen eltérő
inflációból?Egy köműves ismerősöm 2009 -ben tért vissza Mo-ra,azt mondta a 60 nm-es apartmanjuk 1200$ került,akkor az most pl.mennyi lehet...Amennyire tudom a kaja elég olcsó,sok minden a benzinárhoz van rögzítve/tejről olvastam ilyet,de elég régen/.Valamilyen FOOd alapjuk vezetője azt nyilatkozta,több mint 50 mio amarikainak gondja van az élelmezésével is...de ugye azért is SUV-okkal állnak sorban.
kukker 2021. 01. 09. 16:35
Előzmény: #33751  Alexander_Greybeard
#33756
"tőzsdén már akkora pénzek vannak nem homogén eloszlásban, hogy a farok csóválja a kutyát: nagyrészt a tőzsde alakítja a híreket és nem fordítva. Ezzel egyetértek. A pénztömeg ilyen nagysága és eloszlása azt is jelenti, hogy megszokottnál instabilabb a rendszer: nagy pénz = nagy mozgás mindkét irányba. Ok. 
De hol van a kritikus rendszerhiba?"
Ott, hogy a "nagy pénz" akarja megmondani, hogy miben van érték.
De nem lesz, mert akkor az az értékmérő lesz röhejes és ezáltal semmis.
A normalitás meg a fordítottja, az érték után lesz valahol nagy pénz.
Ez lett végérvényesen megfordítva olyan mértékben, aminek a következményei - véglegesen - meg fognak történni.
boxika 2021. 01. 09. 15:35
Előzmény: #33754  boxika
#33755
De az is megfelel, ha leírod mennyi most a RIG fúrók aránya az összeshez képest.
boxika 2021. 01. 09. 15:31
Előzmény: #33722  pomperj
#33754
Érdekelne hogy alakult az elmúlt években a tengeri fúró-hajók száma: az összlétszám, az aktívak és a “pihenők” száma, ebből mennyi a RIGé jelenleg. Nem kellenek feltétlenül pontos számok, arányok is megfelelnek.
Placi82 2021. 01. 09. 15:11
Előzmény: #33745  Törölt felhasználó
#33753
+++++
Alexander_Greybeard 2021. 01. 09. 14:37
Előzmény: #33722  pomperj
#33751
A tőzsdén már akkora pénzek vannak nem homogén eloszlásban, hogy a farok csóválja a kutyát: nagyrészt a tőzsde alakítja a híreket és nem fordítva. Ezzel egyetértek. A pénztömeg ilyen nagysága és eloszlása azt is jelenti, hogy megszokottnál instabilabb a rendszer: nagy pénz = nagy mozgás mindkét irányba. Ok. 
De hol van a kritikus rendszerhiba? A legutóbbi összeomlást az MBS felelőtlen piaca okozta. Egy relatíve kis tünetet óriásira nagyított a sokszoros tőkeáttétel, a likviditás hirtelen eltűnt, megszűnt a bizalom. Ezeket most minden eszközzel fenntartja a világ összes jegybankja. Mi az a termék vagy alrendszer, ami már rohad de pár piaci szereplőn kívül ezt még nem látja senki? Van-e ilyen?
Amennyire én kívülről látom, nagyon egyszerű a helyzet. A pénznek mennie kell valahova de a negatív kamatok kinyírták a kötvény piacot. Eddig az volt a természetes, hogy a portfóliók kb. fele kötvényekben állt. Az onnan felszabaduló pénznek mennie kell valahova. Fogyasztást nem nagyon tud generálni mert egyrészt befektetés másrészt nem tud az egy személyre jutó fogyasztás ennyire megnőni. Leginkább a részvények maradnak. Viszont nem lett annyival tőbb cég, mint amennyivel több szabad pénz került a rendszerbe. Emiatt gondolják sokan, hogy ez nem organikus növekedés, hanem buborék. Ha a cégek oldaláról nézzük, akkor valóban nem organikus de ha a monetáris politika felől közelítünk, akkor evidens.
Amit nem tőzsdébe tesznek, arra ott az ingatlan, nemesfémek és újabban a crypto. Mindhárom saját vallást generált magának az utóbbi években mert buborékot látnak mindenben és a kiutat keresik.
Na de mi ösztönözne arra tömegeket és ezer milliárd dollárokat, hogy elhagyják legalább egy rövid időre a tőzsdét? Sokan félnek az inflációtól, valószínűleg joggal de a tőzsde az ellen is elég jól véd, amíg van bizalom. Mitől veszne el a bizalom? Minden bull piacnak egyszer vége de utólag mindig ki lehet találni, hogy miért lett vége. Szerintem ezt itt mindenki szeretné előre tudni és ennek tudatában befektetni.
Törölt felhasználó 2021. 01. 09. 14:26
Előzmény: #33749  Törölt felhasználó
#33750
Nem azt irtam h lesz 60%-os eses hanem h logikailag elkepzelheto lenne ha az MMT veget erne es konzervativ gazdasag politikat folytatnanak; talan ez most mar keso es meg se fogjak probalni.
Arra probaltam felhivni a figyelmet h minden nagyobb esesre a FED ujabb es ujabb QE-kel fog valaszolni es ezek merete is egyre nagyobb lesz.
Nem mondom h rovid tavon, de kozep es hosszu tavon az USD elfogja vesziteni a vasarlo ertekenek nagy %-at.
Törölt felhasználó 2021. 01. 09. 14:10
Előzmény: #33745  Törölt felhasználó
#33749
Azonosan gondolkodunk.
Egy ábra arról, hogy ha az 1980-as évek inflációszámítási módszerei élnének, ma mekkora lenne az infláció. egybevág azzal, amennyit írsz.
Az alsó görbe a mai metodikával számított USA infláció, a felső pedig az 1980-as évek módszereivel számított infláció. Ez az apró "eltérés" megalapoz a nincs infláció narratívának, ami meg bevégzi a feladatot. Köztudott, hogy ha az emberek hisznek az inflációban, akkor költik a pénzt, és lesz is. http://keptarhely.eu/view.php?file=20210109v02usufs.jpeg
Arról ne is beszéljünk, hogy ha a valós infláció magasabb a papíron levő inflációnál, akkor ugyebár a GDP növekedés pedig alacsonyabb. Sőt kiderülhet, hogy 30 éve gazdasági csökkenés van az USÁ-ban.
.
Ha már írtad a 60%-os visszaesést az USA tőkepiacon, szerintem jó a megérzésed. Ha megnézzük a medián SP500 P/E-t, ami 15 alatt van valamivel és viszonyítjuk a maihoz, ami 39, akkor pont 62%-ot kapunk, mint reális korrekciót a történelmileg indokolt szintig (ami 1500-as SP500-nak felel meg). Persze komoly gond esetén bőven ez alá is fog menni, mint általában.
pic 2021. 01. 09. 13:59
Előzmény: #33722  pomperj
#33748
János! 3 éve kezdtem el tőzsdézni, akkor még csak a BÉT-en. Hamar rátaláltam az írásaidra és azokból inspirálódva elkezdtem magam is utánanézni egyes papíroknak. Végül a RIG-nél és az OXY-nál kötöttem ki, magamhoz képest elég nagy pozícióval. Olvasva az írásaidat mostanában olyan, mintha két különböző adót néznék - egyrészt pár éves távlatban a RIG-et $40 szintre várod, másrészt pedig hamarosan bekövetkező krachot vizionálsz. Valószínűleg magában a rendszerben jelenleg meglévő belső feszültség is okozza, hogy erről a két dologról egyszerre lehet beszélni.  Próbáltam párhuzamokat vonni a chartok segítségével - talán az olaj jelenlegi árszintje nem fog eredményezni egy olyan drasztikus esést, mint amikor 2008-ban közel $ 150-ról esett $ 34-re. A RIG is konkrétan agyon van verve a korábbi $ 150-os csúcsához képest és $18,5-os könyv szerinti érték mellett forog $ 2,78-os áron.
A többi fórumtárs által megosztott különféle disztópia elméletek mellett, szeretném ha megosztanád a gondolataidat a gyakorlati megfontolásokról, teendőkről.
Hogyan készülsz a krachra úgy, hogy közben nagy pozíciód van a RIG-ben, OXY-ban? Milyen jelzőket figyelsz ami alapján adott esetben azonnali eladás mellett döntesz? Vagy van az a szint, amikor pusztán megérzés alapján kész vagy teljes tőkével cash-be átülni és várni türelmesen a krach utáni kedvező beszállási lehetőséget?
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 01. 09. 13:54
Előzmény: #33746  robikovacs26
#33747
Most néztem meg, hogy írtad. Szerintem logikus lépés volt 2 nagy tulaj részéről. Lehet kellett karácsonyi ajándékra. :) 
Lakelandet is eladták a nagytulajok 15-25 között, aztán most 32 dollárt nyaldossa. 
robikovacs26 2021. 01. 09. 13:49
Előzmény: #33739  JeGeMeLOV
#33746
Azt nézted, hogy december 16-án volt 2 viszonylag nagy összegű bennfentes eladás?
Törölt felhasználó 2021. 01. 09. 13:16
Előzmény: #33738  Törölt felhasználó
#33745
Szerintem a legtobb orszagban nincsen feken az inflacio.
Az is benne van az inlfacio szamitasban h mondjuk netflix ara nem valtozott sokat.
Viszont minden olyan dolog ami nelkulozhetetlen az emberek szamara ott igenis megfigyelheto az inflacio.
Aki nem hiszi az nezze meg a Chapwood Indexet!!!
A nagyobb amcsi varosokban 9-13% kozott van az inflacio, pedig van 1 olyan erzesem h iden a berleti dijak nem annyira emelkedtek...(bar nem muszaly berelni);de lassan ott tart a vilag h a vilag nagyobb varosaiban meg 1 jol kereso orvos ill. ugyved is komoly kompromiszumokat kell h kosson h valahol a kulsobb keruletekben egy rosszabb minosegu lakast vagy egy nagyon rossz minosegu hazat vehessen hitelre.
Szoval az esti meset nem kell mindig keszpenznek venni a ~2%-os inflaciorol.
Nyilvan nem muszaly a nagyvarosokban elni, de nem varhatjuk el az osszes egeszsegugyi dolgozoktol h mondjuk minden nap minimum 1-1,5 orat ingazzanak a tul ora vagy az eszakai muszak utan.(talan ez megy a legtobb orszagban az egeszsegugy rovasara).
Sajnos sok orszagban, meg itt AU-ban is vannak olyan Nyugdij Alapok akik a kotveny portfoliojukban kenytelenek meg ha aranyaiban alacsony %-ban is de tartani olyan kotvenyeket aminek nincsen vagy mar negativ hozama van....ez olyan kicsit etnikais "mit izgulsz nem a tied"...
Velemenyem szerint a jelenlegi helyzet azert is veszelyes, mert a legtobb orszagban gazdasagi vissza eses van. Igy szepen lassan egyre elfogadottabba valik a penz osztogatas; es ha egyszer mukodott akkor nem nehez azt hinni h ez mindig mukodni fog.
Elobb-utobb azert barmenyire butitjak a nepet, megkerdojelezesre kerulhet h minek voltak korabban gazdasagi megszoritasok, ado emelesek ha csak ugy lehet penzt nyomtatni.
Egyaltalan mi ertelme elmenni dolgozni es adot fizetni ha az allam ill. a jegybank csak ugy krealgatja a penzt?
Mi ertelme megtakaritani, mi ertelme hatekonyan dolgozni?
A problemat abban latom h ez a valtozas, esetleges uj rendszerre valo atallas nem fog annyira zokkeno mentesen vegbe menni; jo lenne ha a komolyabb haborukat elkerulnenk.
Törölt felhasználó 2021. 01. 09. 13:10
Előzmény: #33738  Törölt felhasználó
#33744
Roviden: Isten hozott a Matrixba!
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 01. 09. 13:08
Előzmény: #33742  ragarda
#33743
ragarda
ragarda 2021. 01. 09. 13:00
Előzmény: #33741  SPraga
#33742
Lapozz vissza pár napot, János több szempontból is kifejti a véleményét RIG ügyben. 
Vsz a fórum többsége minimum 7 dollár körül várja idén, ennek megfelelően az én pozi méretem kicsit betegesen nagyra sikerült, de kockázat nélkül nincs siker, + a szektorban óriási potenciál van ezeken az árakon. 
SPraga 2021. 01. 09. 12:56
#33741
RIG-ben nagy elmozdulást várnak az elemzők...Egyetértek az itteni topic-konszenzussal, hogy inkább fölfelé lesz az irány. Bővítésben gondolkodom...Hogy látjátok? Ti terveztek vételt vagy inkább jó kiszállóra vártok? Előre is köszönöm a válaszokat.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek