Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta 2021. 01. 02. 17:16
Előzmény: #33239  Törölt felhasználó
#33240

Lehet az a szerencsém, hogy sokkal jobban viselem, ha valamiből kimaradok, mint ha buknék.
2008-ban "csak" 14%-ot buktam, de azóta bánt, hogy nem ugrottam ki hamarabb. Az már megvolt.
Én inkább az ingatlan felé fordultam, a tőkém 3/4-e ott pihen.
Ha a bitcoin nem fog bezuhanni, azt hiszem ebből is inkább kimaradok.  :-)
Törölt felhasználó 2021. 01. 02. 17:06
Előzmény: #33226  szieszta
#33239
Senki nem tudja biztosan h mi lesz; legalabbis en igy gondolom; de a legtobb profi azt allitja minnel tobbet gyakorol annal gyakrabban van "szerencseje" es ezt mondjuk Tiger Woods mondta...Az a baj h nem ilyenkor kell erzelmekre hallgatva nyitni-zarni, hanem az elozo honapokban illet volna felkeszulni es tervet-terveket kesziteni...(csak olyankor az embert kifigurazzak, meg lehurogjak), ami sajnos nem csak a kereskedesben van igy.Lathatod h mar szvadi-nak is volt korabban elemzese es elkepzelese h milyen lehetseges kimenetelek lehetnek, pedig o ritkabban foglalkozik a kryptokkal.Ha azt mondom h a BTC-s topikban is targyaltuk  parszor, sot beszeltunk a PlanB fele Stock to flow modelrol...es nem csak beszeltunk rola hanem rengeteg abra es video lett felteve...de ugye azok csak youtube-erek...Na akkor kellett volna figyelni, tanulni es a hazit elkesziteni hogyha az altaunk felvazolt kimenetel fele venne az iranyt a piac akkor az ember tudja h nagyabol mire szamithat...amikor beirtam h lehet h az arfolyam 100k is lehet iden ev vegere, vagy nem tudom kizarni h 2025.decemberere az arfolyam 1M$ is lehet akkor sokan azt hiszik h csak a hasamra utve bebofogok valamit...nyilvan senki nem latja a munkat es idot es energiat amit erre szantam; mint ahogy az emberek nem latjak a sikerek mogotti erofesziteseket.....Egyebkent ezt az excel tablat te is elkeszitheted volna, azokbol a linkekbol amit a BTC-s topikban meg lettek osztva...de ezen ne muljon, ezek csak szamok...
(nem felhivas kereskedesre es nem is befektetesi tanacs); csak a lehetseges kimenetelek kozul nehany lehetseges ut....
https://postimg.cc/V09vHqTb
https://postimg.cc/Y4mpsNLq
https://postimg.cc/MXzcrTq2
Ja es mielott valaki belekotne a szamokba, (mert sajnos ez 1 europai szokas) ezek az adatok az en CFD szolgaltatom adatai ami azert eleg pontatlan; de mivel mar 12 eve hasznalom oket es a kryptokra nem lehet profi adatokat vasarolni nem ugy mint az amcsi vagy ausztral rv-ekre igy en ezeket hasznalom...
Placi82 2021. 01. 02. 16:58
Előzmény: #33232  stolz
#33238
Na ez egy új nezopont. Lehet. A negatív realkamatok miatt a magas P/E részvények emelkedtek brutálisan az eszkozar infla miatt.  No ha tovább nőnek ezen részvények árfolyama a helikopter pénz és a Fed miatt. Bármikor beuszik egy fekete hattyú, no az már nem egy szimpla válság lesz az fix. Csak gondoljunk bele hogy egy 700 $ Tesla részvény vagy hasonszőrű tarsai zuhanásai realis szintre, mekkora hatalmas veszteséget fog okozni. Az összes scenariot és lehetőséget mérlegelve én is arra jutottam hogy se kamat emelést, se méretes tőzsdei zuhanás már nem engedhetnek meg a jegybankok. Tehát ezt a jelenlegi helyzetet kell vegteleniteni, és fixalni! De józan ésszel, racionálisan ez még nekem mindig felfoghatatlan. Semelyik zárt fizikai rendszer nem lehet végtelen. De a jegybankok bebizonyitjak, a fizikai paradoxont:). 
Norbi77 2021. 01. 02. 16:52
Előzmény: #33234  szarvasvadasz
#33237
Szia Vadi! Aranyat hogyan látod? Nyáron emlékeim szerint abc jellegű korrekciót vártál, de talán mélyebbre, mint ahogy azóta lement. Kész lehet már a korrekció? Köszi&üdv, Norbi. 
Dt74 2021. 01. 02. 16:41
Előzmény: #33234  szarvasvadasz
#33236
Szia Vadi!Eur-Usd re van valami friss szabásmintád:)?
szieszta 2021. 01. 02. 16:36
Előzmény: #33234  szarvasvadasz
#33235

Nekem pontosan az a bajom, most nem merek beszállni, mert az előző "jó" szinteket elszalasztottam és nagyon sokan jósolják a nagyobb korrekciót.
Tomibá alapján még nem késő, ha lesz is korrekció, az szépen kiheveri és még mindig nem késő. Persze ezt bátran ki lehet jelenteni, ha már neki többszöröződött a befektetése.
Azt látom, hogy Boole is nagyon szemezget vele és ő is egy nagyobb beesést vizionált, de az egyenlőre elmaradt.
Engem is elkapott a fomo :-), az nem vezet jóhoz.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2021. 01. 02. 16:19
Előzmény: #33228  szieszta
#33234

Dehogy is, semmi gond. Az én "szabásmintáimhoz" annyi kiegészítést még, hogy fogalmam sincs, hogy mi lesz. A hullámelméletet a legtöbben félreértik (= állítólag a jövőt akarja előre kitalálni), valójában nagyon kevesen értik, még kevesebben tudják a gyakorlatban arra használni, amire való. Ha nagyon rövid akarok lenni, akkor az árfolyammozgás bizonyos fázisaiban jelentősen megnő az egyik irány valószínűsége a másikkal szemben, amely következtetés MINDIG több timeframe vizsgálatára épül. Az eszköztára ezeket segít előre beazonosítani, vizualizálni és célárazni, de a teljesítendő objektív feltételeivel együtt. Ezért látsz nálam színes zónákat meg kék vonalakat, amelyekhez a rajzon nem látható módszertani összefüggések is tartoznak.
 
Amiben a hullámelmélet teljesen egyedi, az a fraktál jelleg: az árfolyam több timeframen át kontextusba helyezhető vele és összefüggéseiben vizsgálandó és a szerkezet nem véletlenszerűen formálódik. A tavaszi SPX, olaj, stb. emelkedős eléggé pontos scenariokat ez a multi-timeframen értelmezhető fraktál jelleg és kapcsolódó objektív szabályrendszere tette lehetővé.
kovaax
kovaax 2021. 01. 02. 16:18
Előzmény: #33206  Placi82
#33233
De mi van, ha igaza lesz???
stolz
stolz 2021. 01. 02. 16:07
Előzmény: #33227  Placi82
#33232
Az embereket meg fogja téveszteni a sok pénz. Olyan lesz a világ, mint az olaszoknál a líra idejében. Ott is minden januárban jött a számszerileg nagy emelés, aztán nem ért semmit, de az emberek elégedettek voltak, hogy jé megint emelkedett a bér. A következő években a reálbéremelkedés nagyon le fog lassulni sztem. De nominálisan tovább fognak száguldani a jövedelmek, ami majd csalóka megnyugvást kelt. A másik, hogy ez a korona válság nem egy financiális válság volt, hanem annál sokkal mélyebben érintette az emberek mindennapjait. Úgy tudnám szemléltetni, hogy 100-as értékről leestünk 50-re. Ha a jövőben ez az érték visszatér 75-re, az emberek már ujjongani fognak és befogják a pofájukat. Minden relatív. Ha a 75-öt a 100-zal hasonlítjuk össze, akkor 25%-kal kevesebb. Ha az 50-el, akkor meg 50%-kal több. Na most az emberek a közelebbi eseményekre jobban emlékeznek, az élénkebben él bennük. Így inkább 50% emelkedést fognak érzékelni, még ha az igazából 25% esés.
szieszta 2021. 01. 02. 16:00
Előzmény: #33227  Placi82
#33231
Egyenlőre az amerikaiaknak a feszültségüket a helikopter pénzekkel oldják fel. Az inflációt meg úgy tartják kordában, hogy a felesleges pénz nagy része a részvényekbe vándorol, meg persze az ingatlanba. 
Ha a coividpara csendesül, majd minden felpörög és akkor meg a gazdaságban hasznosul.
lngnl 2021. 01. 02. 15:56
Előzmény: #33224  Törölt felhasználó
#33230
Pedig BTC es ETH pont nagyon kiszamithato a kritikus es fibo szinteknel szerintem.
szieszta 2021. 01. 02. 15:54
Előzmény: #33228  szieszta
#33229
Ja és még annyit, hogy a mínuszokat nem én osztogatom (a plusszokat sem), soha nem éltem az ilyen véleménynyilvánítással.
szieszta 2021. 01. 02. 15:51
Előzmény: #33225  szarvasvadasz
#33228
Nem számonkérés volt, elnézést kérek, ha így lehetett érteni. 
Nagyon sok véleményt olvastam már, így tudom, hogy mindenki a saját pénzéért felel, számomra nevetséges, mikor szidnak valakit a saját bukásukért.
Köszönöm, hogy ide hajlandóak vagytok leírni véleményeteket, az ember abból sokat tanulhat, főleg visszaolvasva, hogy mi valósult meg.
Placi82 2021. 01. 02. 15:45
Előzmény: #33222  stolz
#33227
Majd kiderul:) De szerintem nem lesz olyan egyszerű ez a művelet, több okból sem. De akkor ez negatív realkamatnal, a materiális dolgok, nyersanyagok, arany, energetikai szektornak már régen robbania kellett volna. Mindenesetre kinőni biztosan nem fogjak az adossagot. A dübörgő infláció pedig a társadalmi olló kritikus szintű kinyilasahoz fog vezetni,annak minden velejáró feszultsegevel. De mindegy.
szieszta 2021. 01. 02. 15:41
Előzmény: #33224  Törölt felhasználó
#33226
Kitörések vannak benne, csak visszaesések nincsenek. Illetve vannak, csak nem akkorák, amit a grafikon mutat. 
Abban teljesen egyetértek, hogy garancia nincs semmire, de már nagyon sokan találgatják a szinteket, ahol bezuhanhat akár 30%-ot is, aztán úgy töri át és menetel tovább, mint kés a vajon.
Azt számtalanszor olvastam, hogy majd a 30 ezer, ott majd jó nagyot korrigál. Majd meglátjuk, hiszen szépen kitört a csatornából, de az már 31 ezer feletti szint lesz, ha lesz. :-)
A hozzászólásomat nem kritikának szántam, nagyon tisztelem és becsülöm, akik ide irogatnak, Téged is. El kell ismerenem, a te meglátásod volt a jó az emelkedéssel kapcsolatban.
Megkérdezhetem, te milyen szinten vársz nagyobb korrekciót? Mert emlékeim szerint nagységrendileg arrébb van.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2021. 01. 02. 15:37
Előzmény: #33224  Törölt felhasználó
#33225
Egyetértek, idézek egy privát levelezésemből az "elemzések" helyes használatáról: „…Rájöttem hogy minnél jobban ragaszkodom a saját "elveimhez" és elemzésemhez, annál jobb az eredményem, mentálisan is sokkal könyebb. Kereskedtem pár olyan ötlettel ami nem az enyém, látványosan eltért az eredmény. Mindig kizárólag saját magad, a saját szisztémád kövesd - az már Te vagy, az a Tiéd. A másoktól jövő „ötletek” arra jók, úgy nyernek csak értelmet, hogy ha pl. nem figyelsz egy instrumentumot, de valahol belefutsz az „ötletbe” és emiatt ránézel és Te is és azt látod, hogy jéé, tényleg jó lehetőség formálódik a SAJÁT elképzelésed szerint. Tehát a lehetőség felismerése miatt lehet hasznos, mert különben nem is tudnál róla / foglalkoznál az instrumentummal, de nem konkrétan a kereskedési ötletet hasznosítod egy az egyben (na erre jó pl. a szkenner)…” 
Törölt felhasználó 2021. 01. 02. 15:01
Előzmény: #33223  szieszta
#33224
Ebben is tevedsz.
Szvadi mar 2015-16-ban is tett fel elemzest a BTC-rol ami nagy reszben be is jott.....
(en tudom mert kereskedtem mar akkor is a BTC-t, ezert eleg jol emlekszem)...
A masik dolog hogyha valaki feltesz 1 elemzest akkor az akkora ervenyes es akkor is csak valoszinusegeket ad, nem garanciat; bar nem tudom ill. nem hiszem h az eletben egyaltalan van-e valamire garancia....
En nem hiszek igazan se a Fibo szintekben se az elliott elmeletben (talan mert sose forditottm ra eleg idot ill. hozam a szamok es a kvantitativ alapu kereskedes kozelebb all; de ha szvadi feltesz 1 elemzest mondjuk EUR/USD-ra vagy masra akkor azok tobbseget el is szoktam olvasni es olyan is volt amit kinyomtattam mert eppen pozicioban voltam...
Ha azt mondanam h kb. annyira erdekel szvadi elemzese az EUR/USD-ra mint mondjuk Peter Brandt-e akkor lehet h nem is tulzok....
(nem erre nyitok kereskedest); mert meg vannak a sajat strategiaim, de szeretem tudni, hogy masok mit gondolnak (itt olyanokra gondolok akik nem csak hobbi szinten kereskednek)...
BTC-ben pedig gyonyoruen lehet kereskedni a kitoreseket, mert eleg jo trendek vannak benne...
szieszta 2021. 01. 02. 14:46
Előzmény: #33210  szarvasvadasz
#33223
Szerintem a coinpiacra nem nagyon lehet ráhúzni a normális elemzéseket. Itt óriási bálnák mozgatják az árfolyamot és a fomo már elindult. 
https://www.bitcoinbazis.hu/ujabb-csapas-a-bitcoin-kinalatra-a-grayscale-3x-annyi-bitcoint-vasarolt-decemberben-mint-amennyit-kibanyasztak/
Senki nem tudja, hol lesz a vége, de látva az eddigi rakétázást, senki nem akar kimaradni belőle. 
Közben Elon Musk kedvence, a dogecoin is robbant 24 óra alatt 45%-ot emelkedve.
stolz
stolz 2021. 01. 02. 14:22
Előzmény: #33221  Placi82
#33222
A megoldás neve: Infláció. Máshogy nem fognak tudni megszabadulni az adósságtól sem az államok, sem pedig a háztartások. A következő év(ek) szerintem a pénzromlás gyorsulásáról fognak szólni. Ha jók lesznek a vakcinák, akkor a magasabb gazdasági aktivitás fogja generálni az inflációt, ha meg nem, akkor dübörögni fog tovább a nyomda. A jegybankok pedig csapdába estek, mivel eladósították az egész világot az elmúlt évben(távlatokba tekintve 2008-tól), oly mértékben, hogy még a 2020 előtt látott kamatok visszahozása is végzetes lenne. Ezért kizártnak tartom a kamatnormalizálódás megkezdését. Így szabad a pálya az inflációnak.
Placi82 2021. 01. 02. 13:41
Előzmény: #33219  mr_bob
#33221
Ó én nem a covidra gondoltam. Hanem az adossagtomegre. Ez nem lesz olyan mint 1946 utáni időszak mikor a háború után a gyorsan növekvő országok kinottek az akkori gigantikus adossagukat fejlődéssel, termeléssel. Itt ezt nem latom. Valahogy biztos meg lesz oldva. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek