Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
smith83
smith83 2020. 12. 30. 09:56
Előzmény: #33099  smith83
#33100

Bakker, de béna ez a felület..., jövőre költhetnének rá.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201230v01udo934.jpeg
smith83
smith83 2020. 12. 30. 09:55
#33099

Nem tudom, volt-e már, de ez is zászlósodik:
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201230v01udo934.jpegMindenkinek sikerekben gazdag boldog új évet kívánok!
mr_bob
mr_bob 2020. 12. 30. 09:54
Előzmény: #33096  Törölt felhasználó
#33098
https://bitinfocharts.com/top-100-richest-bitcoin-addresses.html
-
segíts értelmezni kicsit ezt a táblázatot (nem vagyok btc szakértő). jól értem, hogy 13972+2161+97+1 (azaz 16231) ember kezében van a coinok 19.18+29.36+12.4+0.76 (azaz 61.7) százaléka? ez igaz lehet? köszi előre is!
hellforceone 2020. 12. 30. 09:48
Előzmény: #33095  szieszta
#33097
Én nem is azt mondtam, hogy a BTC az igazságos rendszer... egy egyre inkább lendületbe jövő "lázadó" rendszer a jelenlegi pénzpolitika ellen. A kérdés az, mikor, hol és hogyan (és a kérdés lehetne gyakran a "miért" is - elég ehhez a magyarországi rendszert megnézni) fognak komplett politikai rendszert megdönteni úgy, hogy utána nem a régi rabló módszer marad fenn, csak nem jobbnak, hanem balnak vagy nem mdp-nek, hanem kjg-nek vagy tudom is én minek fogják hívni, hanem tényleges reformok következnek a társadalom javára. Tudom, ez utópiának tűnik, ma még én is inkább látom úgy, hogy az is marad és az emberiség egyszer majd végre eléri a megérdemelt rothadás állapotát. Ugyanakkor mégis van bennem néha remény, hogy ha a mostani "Gréta generáció" felnő, akkor továbbra is harcias tud maradni és valódi változásokat fog elérni. De az is lehet, hogy mire felnőnek ugyanolyan metamorfózison mennek keresztül, mint elődeik és a rothadás állapota teljességgel elkerülhetetlenné válik.
Törölt felhasználó 2020. 12. 30. 09:46
Előzmény: #33094  szieszta
#33096
Kikerem magamnak es az osszes tobbi BTC birtokos neveben a "parazita" kifejezest.
Mar tobbszor szoltam, h nem illik valotlansagokat allitani es butasagokkal masokat felre vezetni.
Jo lenne ha elobb megismerkednel legalabb minimalisan az adott dologgal mielott velemenyt formalsz, majd elkezdesz masokat sertegetni.
szieszta 2020. 12. 30. 09:34
Előzmény: #33093  yossarian78
#33095

Az emberek miért lázadnának, ha jólétben élnek? A fed ezt adja. Ha nem lenne pénznyomtatás, nem lenne mit költeni. Most meg 2000 dollárt szórnak szét minden egyes amerikai lakosnak, amiből lehet dorbézolni. Arról a FED nem tehet, hogy ez a pénz aztán a tőzsdére vándorol és fújja  a lufikat. Akkor itt a tőzsde a mumus, mert nem a gazdaságban érvényesül a szétszórt pénz, hanem a részvényekbe tömik.
Lehet, hogy éppen ez a szerencse és nem indult meg a hiperinfláció, mert mindent felszippant az ingatlan és a tőzsde. Ha ez nem így történne, akkor viszont nem kellene annyi pénzt nyomtatni.
szieszta 2020. 12. 30. 09:21
Előzmény: #33090  hellforceone
#33094

A bitcoin nagy része ugyanezek a paraziták kezében összpontosul. Senki ne gondolja, hogy ez az igazságos rendszer felé vezet. Most ki tudja megvenni a bitcoin nagy részét? Vagy eddig kik vették meg.? Egy egy szerencsevadász beleugrott a kezdetekben és ők most vagyonokkal rendelkeznek. Egy új elitet kreáltak. Most meg a milliárdosok tolják a reklámot, akik szintén a parazita elithez tartoznak.
A bitcoinnal megint a gazdagok lesznek még gazdagabbak.
Eddig az volt, hogy ha a tőzsde bezuhant, a bitcoin követi, így én azt gondolom, hogy ez a spekulánsok játékszere. A hitet kell fenntartani . Az is látszik, hogy amit felpörgetik a reklámot, akkor döntöget csúcsokat és most ez jól fel lett turbózva.
Természetesen bármi megtörténhet és elsöpörheti a régi rendszert, de ha tényleg elszáll az árfolyam, az átlagembernek nem lesz jobb, csak a forbes listája fog átalakulni. 1 milliós árfolyamnál minden idők leggazdagabbja lesz satoshi nakamotot, aki ugye 1 millió BTC -nél is többel rendelkezik. persze ha nem felejtette el a belépési kódját.
yossarian78
yossarian78 2020. 12. 30. 09:19
Előzmény: #33084  Fagylaltárus
#33093
A kapitalizmusnak köszönhetjük, hogy ma egy átlagember jobb életszínvonalon él, mint egy középkori király.
kozi723
kozi723 2020. 12. 30. 09:15
Előzmény: #33091  eurocent
#33092
Én is kb. így képzelem el. 2,7 körül ráadásul erős támasz lehet az emelkedő trendvonal és Szűk stoppal szerintem jó trade lehet. Viszont a 2,39-es rés nekem túl kicsi ahhoz, hogy működjön és 3 cent miatt betöltésre kerüljön. Ha veszem, akkor a stopom 2,38-2,40 körül volna.
.
https://www.tradingview.com/x/8jTUsPBp/
eurocent 2020. 12. 30. 08:47
#33091
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201230v01uyq8b.png
Itt van egy csatornatechnikán alapuló geometriai kalkuláció SWN-re, amely szerint a jelenlegi korrekció várható alja legalább 2,71. Viszont 2,39 alatt ott egy rés...
hellforceone 2020. 12. 30. 06:35
#33090
A cikkben említésre kerül a bitcoin, de egyáltalán nem azért teszem fel, hanem a cikk első mondata miatt "why do we tolerate...". Érdemes elolvasni. Persze mindezeket tudjuk, kiváncsi lennék, honnan jön majd a változás szele, hol üti majd fel először fejét és mernek kimenni az emberek az utcára azért, hogy elküldjék az elitet a ku..a anyjába (bocsánat a kifejezésért, de néha ki kell mondani). Persze tüntetések vannak a világban minden nap, de hol jön majd el a pont, ahol kifejezetten az "eltakarítás" miatt mennek ki az emberek és ahol aztán tényleg be is áll a változás. Nem úgy, hogy valaki feltüzeli a népet, aztán ha hatalomra kerül, ugyanott folytatja. A BTC már egy ilyesmi eszköz, de csak egy aprócska puzzle darab számomra az egészben és bizonyos dolgok miatt nem is igazán csípem, annak ellenére, hogy sajnos ha nem is direkt, de indirekt módon invesztálnom "kellett" nekem is bele.
https://www.zerohedge.com/geopolitical/isnt-it-obvious-we-need-new-system
Törölt felhasználó 2020. 12. 30. 00:59
#33089
Törölt felhasználó 2020. 12. 30. 00:52
#33088
ja es ami kimaradt az elozo hsz-bol; h jelenleg is rendelkezem fizikai arany, ezust es platinaval is...csak mondjuk platinat vasarolni AU-ban vagy Usaban, Londonban vagy Svajcban sokkal egyszerubb mint mo-on.
;)
Törölt felhasználó 2020. 12. 30. 00:47
Előzmény: #33079  pitcairn2
#33087
Ez ebben a formaban nem felel meg az igazsagnak.Mire hasznaljak a a szefekben tartott aranyat?Probalj meg Pentek este es Hetfo hajnal kozott komolyabb penzugyi tranzakciokat bonyolitani, de figyelembe veheted a kulonbozo orszagokban levo munkaszuneti napokat is.Esetleg meseld el hogyan tudsz egy jelentektelenek szamito 100ezer$-nak megfelelo osszeget mindenfele kerdes nelkul mondjuk Sydney es London kozott magaddal vinni vagy atutalni....(mert jelenleg ha a munkaszuneti napokat nem szamolom a 168orabol minimum 65oraban ezt nem tudod megtenni)...ez tobb mint 38%.Az pedig piciket kenyelmetlen amikor nehany szaz gramm nemesfem miatt megallitanak a biztonsagi ellenorzesen.Olyan aprosagokrol nem beszelve h peldaul mo-on, olyan szintu tudatlansag van a nemesfemekrol h 10-bol 9 ekszeresz nincs tisztaban a Platina araval...sot a legtobb helyen nem is lehet platinahoz jutni esetleg platina ekszert javitatni...Ha pedig egy esetleges piaci panikot kihasznal az ember es tiszta platina ekszert vasarol az a vamosok nincsenek tisztaba az Europai unios vamkodex-el...Szoval nem biztos h olyan nagy butasag az a BTC; csak egyelore te ezt nem fogadod el mert te penzugyileg masban vagy erdekelt.Sokszor kialtam melletted, mert alapjaiban rengeteg dologban hasonloan latjuk a dolgokat; es ha jol emlekszem 5 evvel ezelott meg neked is irtam h az egyik legjobb befektetes es kereskedes a BTC.Nyilvan ez nem tetszett, es talan en tisztaban vagyok azzal h miert sem tetszett ez a gondolat.Nagyon sok nemesfem kereskedo a vilagon mar kryptokat is elfogad azert h nemesfemet ertekesitsen; es tudom h ezt a nagytobbseg azzonal fiatra valtja....En emlekszem amikor 1BTC egyenlo lett 1 uncia arany araval es en is nagyon meg voltam lepodeve...jelenleg ez a szam 1 BTC ara > mint 14uncia arany...
Tudtad peldaul h a jelenlegi mo-i adorendszer alapjan ha BTC-bol mas krypto-t veszel majd azt visszavaltod mondjuk BTC-re akkor nem kell adot fizetni...Tudod-e ha valaki mondjuk jovo augusztus es november kozott a BTC-jet atvaltja PAXG-re majd azt letetbe helyezi akkor jelenleg 3% folotti kamatot kap a befektetesere es akar ezt visszavalthatja 1-2 evvel kesobb ujra BTC-re....vagy esetleg a vilag fobb pontjain kerheti a PAXG leszallitasat??? 
Nemesfemeknek es kryptoknak is szerepe van 1 okosan osszeallitott portfolioban.(foleg a mai MMT-Magic Money Tree vagy a hivatalosan nevezett Modern Money Theory idejen).
Nem befektetesi tanacs es nem is felhivas kereskedesre, csak hangosan gondolkodtam es mint mindig a tevedes jogat fenntartom.
https://twitter.com/100trillionUSD/status/1343499605862998021/photo/1
Placi82 2020. 12. 30. 00:05
Előzmény: #33084  Fagylaltárus
#33086
Nem azért nyomorgott mindenki mert kemény kapitalizmus volt. Hanem a gépesítes, és a vegyipar hiánya miatt. Régen egy ötszáz fős falu dolgozott 2000 hektáron napi 12 órában, rossz termeshozammal, és nyomorogtak. Míg most 1 ember 1 jól felszerelt John Deere traktorral, lazán megművel 2000 hektár földet. És a maradék 499 ember akinek biztosított már az élelmiszer ellátása csinálhat mást. Szóval a régi német és angol mérnököknek koszonhetjuk a jelenkorunk jólétét. Semmiképpen se a jegybankoknak, se a penznyomdas új MMT kornak. Több offolas a részemről nincs:)) 
pitcairn2 2020. 12. 29. 23:00
Előzmény: #33084  Fagylaltárus
#33085
ha olyan rossz volt gyári munkásnak lenni akkor miért tódult a nép a városokba?:)
direkt csesztek ki magukkal?:)
Fagylaltárus 2020. 12. 29. 22:06
Előzmény: #33078  pitcairn2
#33084
Mi az hogy ideál kapitalizmus? Twist Olivér korában szinte vegytiszta kapitalizmus volt, eredménye az volt hogy szinte mindenki nyomorgott.
Milyen az ideál kapitalizmus? Nem létezik.
A kapitalizmust mindig fékezni kell, különben elfajzik. Én azt a világot érzem tébolydának, nem a jegybanki pénzt.
pitcairn2 2020. 12. 29. 21:16
Előzmény: #33024  Boole
#33083
a vérmesebbek vmi "bruttó" kereskedési volument is emlegetnek
https://goldswitzerland.com/wp-content/uploads/2020/12/dailytrading.jpg
de szerintem a nettó is elég döbbenetes...
süveg
süveg 2020. 12. 29. 21:12
Előzmény: #33075  Boole
#33082
Ezeknek az árfolyamba kellene beárazódnia, ezzel plusz profitot kellene elérni.
pitcairn2 2020. 12. 29. 21:07
Előzmény: #33024  Boole
#33081
bocsánat fej fej mellett vannak...
Leading major financial assets worldwide as of December 2019, by average daily trading volume(in billion U.S. dollars)
https://www.statista.com/statistics/625422/daily-trading-volumes-of-major-financial-assets-worldwide/
mindenesetre ez a napi (!!!!) 145 milliárd USD-s kereskedési volumen egyszerűen megdöbbentő...
ez a mindennapos "papírjáték" 2410 tonna aranynak felel meg... 
miközben az éves fizikai aranykitermelés globális szinten vmi 3300 tonna arany
egy "icipicit" el van szakadva a papíraranypiac a fundamentumoktól...

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók