Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 11. 23. 13:33
Előzmény: #31399  JeGeMeLOV
#31400
És tudod mennyi citációt lehet ezzel gyűjteni? Ez az egyik legjobb publikációs stratégia.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 11. 23. 13:18
Előzmény: #31398  Törölt felhasználó
#31399
A tudományt könnyű cáfolni, ha hamis. Amit rgy csoport tudós kiad, azt utána 30 csoport konkurens tudós szedi szét. Mi is azonnal nekilatunk a konkurencia chipjét tesztelni és a gyengeségeiket az előnyünkre fordítjuk. Ők is ezt csinálják a mi termékeinkkel és a fogyasztó profitál. A legjobbat tudja venni, a legjobb oltást kapja, stb. 
Törölt felhasználó 2020. 11. 23. 12:57
Előzmény: #31397  Feketefoton1
#31398
Sajnos a tudományos életet belülről ismerem.
Nagyon komoly nyomások érkeznek. Sokszor a megrendelő közli, hogy mit szeretne végeredményként látni.
Vagy éppen az általad készített anyagot megnézik, hogy egybevág-e az ő filozófiájukkal.
Vagy sarokba szorítják a projektmenedzseredet. Vagy csuklóztatnak.
Vagy közlik, hogy mégis mi az aminek örülnének. Vagy szimplán csak tudod, hogy ki a megrendelő, és magadtól is tudod, hogy mit kell kihozni. Napokig tudnám sorolni...
A tudomány pénzből van finanszírozva.
Feketefoton1
Feketefoton1 2020. 11. 23. 12:45
Előzmény: #31396  Törölt felhasználó
#31397

Én úgy tudom a kormányok ezért kapnak lekötött oltásmennyiséget...én az EU-t ismerem jobban:
Pfizer/Biontech 300m adag;a Modernatól 180m ...a többit nem ismerem,de szerintem minden potenciális befutónak adtak bőven pénzt...A vakcináról azt meg fogadjuk el,ezt sok tudós együttesen csinálja,ma az ITD
tájékoztatóját láttam,a cég vezetője konkrétan emlitette a következő egyetemeket,hogy szorosan együttműködnek:müncheni,hamburgi,kieli... .Ha jól emlékszem a kormánytól ők is kaptak 38m Eur-ót. Ez kapásból több száz ember.Feltételezed ezekről az emberekről a Biden odaszól,hogy csak később adjátok közre az eredményeket ,akkor ez a több száz embert érdekli?Szerintem lebecsülitek az alkotó, tudós embereket,őket a vírus legyőzése érdekli,már csak szakmai kihívásképp is ,nem az ki az USA elnöke,vagy a tőzsdék állása.Nem tudom Te mivel foglalkozol,de amig birtam ,ezek a dolgok engem sem foglalkoztattak,mert nem volt rá időm...ez nem kihívás,számomra ez csak játék.
Törölt felhasználó 2020. 11. 23. 12:14
Előzmény: #31392  Feketefoton1
#31396
Ha valaki, akkor én nem szoktam szeretni a konteókat. Viszont azt nem árt megnézni, hogy az amcsi kormány mennyi pénzt adott ezeknek a cégeknek. Gondolod, hogy nem vár el érte szívességet?
Másrészt nem árt nyitott szemmel járni, és olvasni (sokszor a sorok között). A nagytőke, a politika és a jegybanki székek között igen igen szoros átjárás van. Bukott politikus sokszor köt ki boardokban. Sőt köztudott, hogy a nagytőke finanszírozza a választásnak hívott marketingcirkuszt. Nem sorolom, mert nem a topic témája.
Naivitás mást hinni.
pomperj
pomperj 2020. 11. 23. 12:09
Előzmény: #31390  mr_bob
#31395
Jo chartok,  a kisember szemevel nezik a vilagot. Es fundasan nem latni javulast.
De 3 nap mulva Thanksgiving. Most van az ev egyik legerosebb szezonalis Bull idoszak kezdete.
Ilyenkor  jobb kedvuek, nagypapak ajandekoznak reszvenyt unokaknak,
erdemes szokott lenni longban lenni.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 11. 23. 12:06
Előzmény: #31393  ragarda
#31394
Azt olvasom, hogy harmadik hullámot várnak? Karácsonyra csökken a betegszám, mindenkit elengednek rokonokhoz, január közepén ismét beindul? Sose lesz ennek vége? Azért remélem a maszkos dolgainkkal nem bukunk túl nagyot, végtére is ezek csak a világ legkeresettebb termékeit gyártják, és iszonyatos hiány van belőle. Logikusan bukunk ezekkel.... 
ragarda
ragarda 2020. 11. 23. 11:14
Előzmény: #31392  Feketefoton1
#31393
Várom, hogy legyen JÓ oltás! JÓ! Szeretném élni a többi emberrel együtt az életem! De jó oltás legyen. A régi tapasztalatok alapján ennyi idő alatt nem lehet oltást készíteni. De hidd el, várom már, hogy legyen 
Feketefoton1
Feketefoton1 2020. 11. 23. 11:04
Előzmény: #31391  ragarda
#31392

ragarda,nem kell mindenben az összeesküvés-elméletet keresni ;gondolj bele,szerintem néhány ember
Nobel díjat fog emiatt kapni,szerintem ezeket az embereket nem érdekli a tőzsde. Most jutottak el erre a szintre,hidd el emögött rengeteg munka van...
ragarda
ragarda 2020. 11. 23. 10:34
Előzmény: #31389  Feketefoton1
#31391
Ez már tényleg kezd kicsit vicces lenni...gondolom tartani kell a piacokat! Ahogy beszéltük is. Mostantól minden hétfőn "kell" egy vakcina hír!
mr_bob
mr_bob 2020. 11. 23. 10:19
Előzmény: #31388  Törölt felhasználó
#31390
https://kiszamolo.hu/heti-hirek-2/
-
az első 3 grafikon érdekes. én nem gondoltam, hogy ilyen rossz a helyzet kint. érdekes egyébként, hogy most léptetik hátrébb a fed-et, bár ha jól emlékszem, akkor egy 800 milliárdos bazooka még mindig van a zsebben. aki nem olvasta, részletek erre: https://www.ft.com/content/e4b3a063-db44-4e6c-b998-74a29d70b136
Feketefoton1
Feketefoton1 2020. 11. 23. 09:56
#31389
Astrazeneca 62-90% hatásosságú, IDT vakcinája 2021 legelején lép a 3. fázisba...
Törölt felhasználó 2020. 11. 23. 09:30
#31388
A magam részéről túl nagy jelentőséget nem tulajdonítok az USA elnök személyének.
A "piacot" eddig végső soron két tényező mozgatta. Az egyik a FED abszolút garanciája, a másik pedig a nagytőke, aki kihasználta ezt a biankó csekket. Az eredményt látjuk az indexekben.
Minekutána a FED garancia lassanként megszűnik, ezért a nagytőke szerintem ki fogja az eszközeit december első két hetében pakolni. Azt tippelem -de ez tényleg csak tipp, hogy december 10-20 környékén érünk a csúcsra (megfűszerezve a vakcina optimizmussal), aztán onnan komolyabb lejtmenetet várok. Pusztán spekulatív alapon. 
Kíváncsi vagyok, hogy igazam lesz-e.
Törölt felhasználó 2020. 11. 23. 01:27
Előzmény: #31382  pomperj
#31387
Nem irigylem Californiat, se az Usaban se Budapesten nem elek.
Te is tudod h Sydneybe elek.
Trump 4 ev alatt tobbet tett az amcsi business szektornak mint az elotte levo 2 elnok egyutt veve akik 2-szer annyi ideig voltak fejenkent hasonlo pozicioban. A deficit egyre gyorsabban novekszik, ehez azert a COVID is rasegitett. Nem allitom h Trump szemelye pelda erteku lenne, sot; de talan nem azt kell nezni hogy eppen kinek mi a velemenye rola, hanem h mit tett 4 ev alatt.
Az elhibazott amerikai gazdasag politikat (a neoliberalisok es globalista rezsim koholmanyait) es a hatalmas kereskedelmi hianybol es kulso adosag arat nem ketseg h a kovetkezo generacioknak kell megfizetniuk.Ezt azert Trump-ra fogni enyhen szolva eros, hiszen eppen ezek vezettek oda h hatalomra, elnoki pozicioba kerulhetett.
Konfliktusok elkerulhetetlenek! Bar ha az emlekezetem nem csal Trump nem inditott haborut, sot...
Az igaz h Sziriaban raketa csapassal valaszolt a vegyi fegyverek bevetese civil lakossag elleni akciora, de nem hiszem h tul sok ellenzore akadna ezzel kapcsolatban, se az usaban se a vilagban.
5%-ot se kell esnie az olajnak hogy 40$ alatt legyen az ara; igy tulsagosan optimistanak tartom azt hogy nem tartod elkepzelhetonek...persze kozep tavon (18-36honap) en is magasabb arat tartok valoszinunek mint a jelenlegi, de azert meg mindig max a 60-80$-os arat tudom rovid es kozep tavon elkepzelni optimista kimenetel eseten, negativ esetben akar hetekig benezhet az olaj ara ujbol 40$ ala.
Placi82 2020. 11. 22. 20:29
Előzmény: #31380  mr_bob
#31385
De, nagyon jól érzed. Pár hete ide írtam, hogy Kamala Harris lesz az elnök, nem Biden. Kb 2-3ev múlva átveszi Kamala, az elnökséget. Lehet látni, a szerepeltetesebol, a média fokuszabol, hogy annyit szerepelt mint Biden, vagy még többet! Ha figyeled az apró jeleket, empirikusan:). Amúgy rettenetesen rossz érzésem van ezzel a nővel kapcsolatban. Trump egy öntörvényű, futobolond volt,de nem vagy csak nehezen lehetett irányítani. Ez a nő, céltudatos, kegyetlen, és bármit meg tesz, majd azoknak, akik ebbe a pozícióba emelték !!! Amúgy elég nézni, Twitter, Facebook, stb,média felületeken, hogy ki hogy futott, szerepeltették.
stolz
stolz 2020. 11. 22. 20:26
Előzmény: #31382  pomperj
#31384
A 2.-es ponthoz. Ha Biden valóban új gazdaságpolitikát akar és lefaragja a deficitet akkor vajon az jó a stock marketnek vagy nem? Ha szigorít a környezetvédelmen, az jó az olajiparnak vagy sem? Ha tehát Biden új gazdaságpolitikát hoz akkor az kicsit sem lesz előnyös a piacoknak, ha meg minden marad a régibem akkor semmivel sem jobb, mint Trump...
pomperj
pomperj 2020. 11. 22. 20:21
Előzmény: #31378  Törölt felhasználó
#31383
Semekkora esely nincs a 40 USD olajnak.
Ha igy maradna, akkor NEM LESZ olaj. Mar 3 ev mulva. Az meg lehetetlen.
A chart a VALOS teljes olajtermelesi koltseget mutatja, kutatassal es furassal egyutt, szektoronkent. 
Van sokkal pontosabb chart is, olajmezonkenti bontasban. De a lenyeg ebbol is jol ertekelheto.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201122v02t8tlvq.jpeg
pomperj
pomperj 2020. 11. 22. 20:04
Előzmény: #31376  Törölt felhasználó
#31382
Harom rovid valasz.
1)Felre erthetted, amit a valasztasrol irtam. Nem az emberek szavazatainak szamszeru eloszlasarol irtam a 70/30 aranyt.  Hanem a GDP termeles, a valos  Business szerinti  preferencia-eloszlasrol.
Mo-on is, pl. Bp  a lakossag szerint 20%, de a GDP szerint 40%. 
,
2)Trump valoban jo volt rovidtavon a Business szamara, foleg az Adocsokkentes es Deregulacios lepesek miatt.  Eppen az  a populizmus, amikor a politikus a mai valasztonak kedvezot lep es ettol nepszeru, de a kovetkezo generacio kamatostol megfizeti majd az arat erte. A nepszeru lepesei  arat eltolja a jovobe.
.
A Trumpi politika kovetkezmenye, az oriasira  8-10% -ra nott deficit, konfliktus lett sok orszaggal,  
a kornyezetrombolas szabad utat kapott (klimaegyezmenybol ki,  fracking + szenbanyaszat be, stb).
Ez mind tipikusan populista politika:  kesobb, majd a gyerekeinknek jon meg a szamla erte. 
De a nepszeruseget  mar most megkapja, pedig  nettoban oriasi karokat okoz.
.
3)California tonkretetele? Van mit irigyelni. Pedig nagyon erosen Demokrata allam. 
Nemcsak a Duna menterol nezve, de a masik 49 allambol nezve is.
Trump/Biden viszonyt mi nem tudhatjuk megitelni. Eddig az egyiket lattuk.
Boole 2020. 11. 22. 20:03
Előzmény: #31380  mr_bob
#31381
Az alelnök hanghordozásán a hideg futkosott a hátamon, amikor gratulált futás közben Bidennek. Borzasztó.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek