Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2020. 11. 18. 12:26
Előzmény: #31172  Törölt felhasználó
#31180
A nyereséges kereskedési rendszer nem pótolja a jó cégek időben való megtalálását. Ráadásul a számokat és háttér információkat akkor is át kell nézni. Én egyszer bíztam meg a bróker által adott információban és, hogy szerencsésen kijöttem belőle, az nem neki köszönhető, hanem annak, hogy kénytelen voltam a lebegő veszteséget rövidre játszással kompenzálni, pedig pont ezt nem szeretem. Mostanában sajnos a piaci lehetőségek miatt kénytelen voltam, mert ezzel lehetett keresni.:) 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 11. 18. 12:24
Előzmény: #31176  Boole
#31179
5 dollár eps és másik 5 dollár /rv cash mellett legyen újra 10 az árfolyam, mert onnan indult? Nem értem a válaszodat. Ez egy teljesen másik cég, mint egy évvel ezelőtt. Komolyan nem értem mit akarsz mondani. 
Tibi0002 2020. 11. 18. 12:23
Előzmény: #31171  JeGeMeLOV
#31178
Korábban írtam itt a LAKE-ről, erős ellenszélben. Én is funda alapján, de más stratégiával fektetek be, szóval pár dologban másképp láttam/látom, mint ti. Az első, hogy a Lake felfutása ideiglenes, mivel pár hónapig maszkot hordunk, aztán nem, és a profitvárakozás is nagyjából 2020-21-re szól magasabb értékekkel. A 3 $ impozáns, de utána már csak 1$-t várnak 2022-re. Ami fontosabb:  2020 előtt mindössze 50-20 cent volt a profit. De volt -5$ is. Szóval, ha visszatér az 50 centes tartományba, akkor számomra, kb. 5$-t ér. 
Itt jön az árazás. Év elején 10$ volt az árfolyam, ami korrektnek mondható. Májusban 14$ környékére jött le, ha ott vettetek, akkor masszív pluszban vagytok, és nincs gond. Ez a cég mindenki látókörébe került, 20$ fölött is járt...ilyen árakon nem volt értelme venni.
A másik problémám a népszerűséggel van. Egy befektető a legkönnyebben a népszerűtlen, unalmas cégeknél talál jó árazásokat. Ez pedig most pont nem az. Az egész járvány idején sok szektort szanaszét kalapáltak, REIT-eket lehetett töredékáron venni. A bankok egy része is felezte az árfolyamát, jó áron vannak gyógyszercégek is. A Boeing töredékére esett, a légitársaságok is. Néhány honvédelmi cég árfolyama is jelentősen esett, mert automatikusan összekötötték a defense-t az aerospace-el. Ha ezek között válogathatok, miért vennék pont olyan papírt, amire mindenki ráugrott?
Összegezve: a LAKE számomra nem befektetés, hanem spekuláció. 
De azt soha nem cáfolnám, hogy az árfolyama nem mehet bármikor jelentős magasságokba. Azt sem mondom, hogy aki vett, az rosszul járt vele - egyszerűen csak más a részvénykiválasztási módszerem. Én annyit tudok, hogy nem vennék.
boxika 2020. 11. 18. 12:22
Előzmény: #31175  boxika
#31177
Én pl tervezek venni Lake-et, hogy ott parkoltassam a pénzem amíg adódik jobb lehetőség. Jobb lehet, mint a kp.
Boole 2020. 11. 18. 12:21
Előzmény: #31171  JeGeMeLOV
#31176
Nem értem mi a baj a LAKE-el. 10-tól 28-ig emelkedett. Mit vártál tőle?
boxika 2020. 11. 18. 12:20
Előzmény: #31174  ragarda
#31175

Kell egy stop. A stop legyen árhoz (célár, stop loss), dátumhoz vagy eseményhez kötött. A lényeg, hogy legyen előre meghatározva, legalábbis ez az én véleményem. Sajnos ez nekem sem megy még.
Ugyanakkor ha adódik egy jobb lehetőség, akkor dobnod kell és csere a másikra. Szerintem ez az, amire ti utaltok most.
ragarda
ragarda 2020. 11. 18. 11:55
Előzmény: #31173  Törölt felhasználó
#31174
Szerintem Jegemelov nem erre gondolt. Inkább arra, hogy ha áprilisra 5 EPS mellett is 20-25 között lesz az árfolyam(4-5 p/e),  akkor tartani vagy dobni. Mondjuk szerintem dobni, de ez magánvélemény.
Törölt felhasználó 2020. 11. 18. 11:48
Előzmény: #31171  JeGeMeLOV
#31173
A pontot úgy hívják, hogy stop. Lehet egy konkrét érték, lehet %, lehet időstop, bármi, amit teszteltél és működik:)
Törölt felhasználó 2020. 11. 18. 11:33
Előzmény: #31170  vvince
#31172
Ha eddig a pontig eljutottál-ami sokaknak nem sikerül-akkor nagyon jó úton jársz. Stat. alapján a profi alapkezelők is kb.50% alatt talaljak el az irányt.Erre Te is képes vagy pusztan penzfeldobással. Amíg nincs valakinek stabil szabályrendszere, hogy mit mikor, miért csinál, addig kár is időt pazarolni fóromozásra, mert csak félrevisz. Ha meg van nyereséges rendszered, akkor minek fórumtippeket olvasgatni? 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 11. 18. 11:13
#31171
Sokan közületek erős jellemmel, stabilabb érzelmi megközelítéssel veszitek a tőzsdét. Érdekelne, hogy mi az a pont, ahol be kell látni, hogy hiába a fundas elemzés, hiába minden, a piac nem arra halad, mint várnád. Nevezetesen itt van a LAKE, amire János is kezd ideges lenni. Ragarda dettó. Tudjuk, látjuk, értjük, aztán mégis az ellenkezőjét teszi az árfolyam, mint kéne. Mikor kell elengedni? Mikor kell belatni, hogy ez bizony örök életre 3 körüli p/e fog maradni, mert nem elektromos autót humbugol? 
vvince
vvince 2020. 11. 18. 10:24
Előzmény: #31159  Törölt felhasználó
#31170
Indikátor vay inkább kontraindikátor? Sokszor érzem hogy a fórum többet árt a trade-elésemre mint használ...sajnos sokszor hagytam magam elbizonytalanítani vagy átállítani a "másik oldalra" ezért újabban hatványozottan igyekszem függetleníteni magam az itteni hangulattól. Persze a biztosabb az lenne ha nem követném de úgy elveszne a sok értékes input is.
Boole 2020. 11. 18. 10:07
Előzmény: #31168  Törölt felhasználó
#31169
Nem kérdés, ezt egy ideje én is látom, hogy rendes kereskedési időn kívül, vagy az első órában eldől minden. A nagyok általában csak a rendes kereskedési időben vannak a piacon, de mostanában én is sokat veszek azon kívül, mert jobb venni (pedig nem vagyok nagy hal, még közepes sem). Sok a játékos. Mostanában én is ezt csináltam, de lassan hosszúra is gondolni kell. 
Törölt felhasználó 2020. 11. 18. 10:02
#31168
Készítettem ma egy faék egyszerűségű számítást.
Vegyük a NASDAQ-ot. Lekértem az index OHLC adatait a lokális minimum óta, 03.23-tól a tegnapelőtti napig.
Szétbontottam az emelkedést open hours és per/aftermarketre. Az emelkedés 62,1%-a kereskedési időn kívül történt, és 37,9%-a kereskedési sávon belül.
Ez kinek mit mond?
Boole 2020. 11. 18. 09:53
Előzmény: #31164  kozi723
#31167
BLNK teljesen egyetértek a 10 USD alatti vétellel. A cég még most fog beindulni, de vigyázni kell, hogy mikor és mennyiért száll be az ember. Itt az árnak még javulnia kell. 2022-ben már szép bevétele lehet és akkorra már talán nyereség is lesz. A BLNK-tól nagyobb cég jön létre a ChargePoint és az SBE egyesülésével. A ChargePoint, az egyik legrégebbi és legnagyobb elektromos jármű töltőhálózat, fordított egyesülés lesz, amikor egyesül a Switchback Energy Acquisition (NYSE: SBE ) SPAC-al, amely 2,4 milliárd USD üzlet lehet. A tranzakció várhatóan az év vége felé zárul le, és a cég neve ChargePoint Holdings lesz (a NYSE kereskedési szimbólumát még nem határozták meg). Az ABB nagyon jó termékeket gyárt, a robotika divíziója nagyon rendben van, jól szervezett (pl. az XPEV-nél és sok gyárban ők gyártják a robotokat), azonban a legnagyobb bevételt eredményező áru, alkatrész, eszköz, műszer értékesítésük ugyan jól szervezett, de régi kínálatukat ritkán frissítik és ez a bevételek stagnálásához, lassú morzsolódásához vezet. Havonta új listát kellene kiadniuk. Nem tudom, hogy miért így csinálják. Kínai tőzsdén közvetlenül nem veszek papírt, a TGOOD-ot nem ismerem sajnos. IB-nél meg csak a kínai piacon lehetne yuan-ért venni, azt meg nem szeretném. Chart alapján egyébként biztos jó lesz. Minden kínait venni fognak. Most olyan a kínai piac, mint annak idején a Japán, csak itt óriási a lakosság és a piac. 
bluefrog
bluefrog 2020. 11. 18. 09:35
Előzmény: #31161  Tibi0002
#31166
kb. ugyanez jutott eszembe:)
pomperj
pomperj 2020. 11. 18. 09:32
Előzmény: #31128  Alexander_Greybeard
#31165
Abban igazad van, hogy a zero kamat igazolja, hogy nem szabad kotvenyt venni.
A BOND piacon a kovetkezo evtizedben tenyleg nem lesz hozam. Es aki a rovid papirokon kivul hosszuakat vesz, mert mindenaron kieroszakolja a hozamot, az nagy valoszinuseggel alaposan rafazik.
,
De ez nem igazolja azt, hogy egy masik piacon, a reszvenyek vilagaban akkor az is jogos, 
hogy az extrem magas arakon szabad vasarolni. 
A pocsek Bond piac igazolja, hogy a reszveny extrem-magas arazas miatt pocsek a reszvenyhozam is?
Ez olyan, mintha azt mondanad, hogy ha jol fejbevagnak, akkor az  igazolja azt is, 
hogy egyuttal  jol ravagsz az ujjadra is a kalapaccsal.
kozi723
kozi723 2020. 11. 18. 09:28
Előzmény: #31147  Boole
#31164
 EV töltőoszlopot gyártó / forgalmazó cég volna még jó egy hosszabb távú portfolióba. Hétvégén már átnéztem őket és BLNK 10 alatt már egészen vonzónak tűnt. Tegnap el is durrant. ABB-t néztem még, abszolút piacvezetők. Külön pozitív hogy 3% körüli oszti is van. A TA viszont nem tetszik, komoly ellenállás van 28 usd-n. Amit viszont tetszik és kíváncsi volnék a véleményedre: TGOOD. A legnagyobbak a kínai EV station piacon, több mint 180ezer töltőállomásuk van közel 300 városban. Emellett pedig jelen vannak okos otthon kialakítás, valamint az ezekhez szükséges infrastruktúra területén is. Ha jól látom USD-ben nem lehet megvenni sajnos. Te mint Kína szakértő, mit gondolsz? :)
.
https://www.tradingview.com/x/EE1DohP1/
mr_bob
mr_bob 2020. 11. 18. 09:16
Előzmény: #31156  lngnl
#31163
"Ez a piac nem igy mukodik mar."
-
habár kezdő vagyok, de olvastam sokat az előző tőzsdei összeomlásokról. általában mindig előjött a "this time its different" paradigma, a következményeket meg mind ismerjük. megmondom őszintén, hogy nekem is bizsereg a kezem és nagyon nehéz az átlagosnál több cash-ben ülni miközben emelkedik a piac, de mi az alternatíva? vegyek drágán jó minőségű, stabil cégeket? vegyek olcsón kétes minőségű cégeket, ahol a csőd is esélyes, ha nem lesz normális vakcina 6-12 hónapon belül? vegyek trendi hype-al fűtött 500-as PE-s cégeket, amelyek csak a jövőbe vetett hit miatt rakétáznak és álljak be én is játszani (bigger fool theory)? vagy csak maradjak cash-ben és reméljem, hogy lesz egy korrekció? nem egy egyszerű helyzet, főleg kezdőként, tapasztalat nélkül :(
-
már csak azért is furcsállom a jelenlegi állapotot leendő, próbálkozó értékalapú befektetőként, mert ilyen gyors recovery még nem nagyon volt, és ha tényleg igaz, hogy a jegybankok miatt ez az új trend (this time its different), akkor 10 év bull market után kapunk 1-2 hónapnyi bear marketet, ahol lehet vásárolni? szerintem ez nagyon megnehezítené az új pozíciók felvételét. megjegyzem, hogy szerintem az igazán komoly blue chip-ek még márciusban sem voltak olcsók, maximum "fair" áron mozogtak, és ezt a többi indikátor is alátámasztja úgy láttam (buffett, schiller pe)
-
bear markets and recoveries:
https://www.investopedia.com/thmb/JtZkFbC8m_ZEAdv-CU5RGV3K2JE=/1498x0/filters:no_upscale():max_bytes(150000):strip_icc():format(webp)/aBtUl-s-amp-p-500-bear-markets-and-recoveries2-8770fd4fbde143eeb80d78189566f26f.png
Tibi0002 2020. 11. 18. 09:13
Előzmény: #31150  hellforceone
#31162
Szerintem érdemes tisztáznotok, hogy a sokféle stratégiából néhány pont a tömeggel való haladásra épül, mások pedig attól függetlenek. Például a passzív indexkövetés, vagy egy diverzifikált kosár passzív tartása hoz évi átlag x százalékot, halad a tömeggel, és az aktív vagyonkezelők javát le is győzi ezzel. 
Nem te írtad be, de amióta fórumot olvasok, azaz kb. 13 éve, sokféle fórumon írják be ugyanazt: "ez már másféle piac" "itt már nem működnek a régi dolgok". Ó, de igen. Olvassatok könyveket a 70-100 évvel ezelőtti időkről, bizony pont ugyanilyen természetű volt a piac. Más a díszlet, változnak a szereplők, de a "kártyapartik" hasonlóan folynak.
Tibi0002 2020. 11. 18. 09:05
Előzmény: #31153  Zoli913
#31161
És ha visszaolvasol, akkor 2013. óta ezt olvashatod (jogelőd topic: Ázsia: mérsékelt optimizmus). Az 7 év! :)

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek