Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2020. 11. 09. 12:01
#30680
Elkezdték odaadni. Bocs. 
Placi82 2020. 11. 09. 12:00
Előzmény: #30674  szieszta
#30679
Igen. De a korlátlan jegybankpenz már elkezdem odaadni a kereskedelmi bankoknak, akik elkezdtek alacsony kamatok kihelyezni a lakosságnak. Ami banki resztartalek ráta miatt, többszörösen multiplikalodik. Így az ingyen jegybankpenz, kereskedelmi bankok által többszörösen kihelyezve most már bizony eljut a lakossaghoz. Továbbá a hanyatló nyugaton igen kololy ingyen pénzt, kurzarbeit, vállalkozások támogatása, munkanélküli segély heti 600 usd az usaban, stb. Szóval igaz volt. De már nem igaz amit a barátod mondott. Az is egy másik kérdés hogy a reálgazdasagban a ki alakult helyzet miatt mennyi pénz ég el! 
Tésztavirág 2020. 11. 09. 09:39
Előzmény: #30676  mr_bob
#30678
Csak az alanyt meg a tárgyat kell kicserélni. Nem így a legegyszerűbb cikket írni? :D 
Tésztavirág 2020. 11. 09. 09:38
Előzmény: #30675  JeGeMeLOV
#30677
Az aranynak is egy hasonló ígérvény adja az értéket, elcserélheted valamilyen keresztárfolyamon valami olyanra, amire Neked éppen szükséged van. Aranyat azért választották csereértéket kifejező eszköznek, mert rozsdaálló és könnyű volt feldolgozni, pénzt verni belőle. Ugye akkoriban gyakorlatilag 24 karátos arany (picit rosszabb, de csak minimálisan) állt, rendelkezésre a korabeli bányászati és kezdetleges kohászati eljárások miatt. Nézd meg, hogy a perui indiánoknak az arany valójában nem jelentett értéket, de igaz ez az ókori Egyiptomra is.
mr_bob
mr_bob 2020. 11. 09. 09:34
#30676
érdekes látni, hogy 10 percen belül kijön két cikk ezekkel a címekkel portfolion:
-
"Nincs megállás, ma is folytatódik a múlt héten látott rali a tőzsdéken" 
"Koronavírus: nincs megállás, egyre gyorsabban terjed a járvány a világban"
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 11. 09. 09:17
Előzmény: #30674  szieszta
#30675
Én se vagyok közgazdász, de a pénz nem más, mint egy ígéret, nincs mögötte arany fedezet, addig ér bármit, amíg elhiszik a szereplők, hogy ér bármit. A részvény piac mögött vannak fundamentumok, de egyre kevésbé. A sok pénz mögött van továbbra is a hit, és ez a hit érkezett meg a végtelen zöld tőzsdére. Biden hozza a stimulus csomagot, megy tovább minden előre jövő karácsonyra duplázni fognak az usa indexek. 
szieszta 2020. 11. 09. 07:47
#30674

Tegnap egy elég furcsa, de elgondolkodtató elméletet hallottam, igaz nem közgazdász barátomtól.
Szerinte azért működik ez az őrült pénznyomtatás és nincs infláció, mert ez a pénz beépül  gazdaságba, értéket teremt. Mindenki úgy képzeli el, hogy ha valamit veszek, ott eltűnik a pénz, de nem így van. A pénz tovább forog, így tartja fenn a gazdaságot.
A gond ott van, hogy a tőzsde úgy szippantja fel, hogy egy lufit képez, ha abban a körben marad. De például egy ingatlannál más. Ott keletkezik valami, nem csak profit.
Gyakorlatban, ha a kinyomtatott pénzből részvényt vesznek, aki megkapta  a pénzt az is , meg folyamatosan ez történik akkor bizony az a pénz "fogságba" kerül. Amíg ilyen "jól teljesít" a tőzsde, addig nem vonnak ki belőle pénzt, ott köröz, nem növelve a fogyasztást. Ez a coinokra is érvényes.
Az ingatlannál viszont épül egy ház, amit kifizetnek érte, megint lesz belőle valamilyen ingatlan és így tovább. Az a pénz nem marad a virtuális térben, virtuális lufikat fújva, hanem értéket teremt.
eurocent 2020. 11. 09. 07:38
#30673
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201109v00tjuvbo.png
Kb így épül fel egy 5-ös szerkezet.
mr_bob
mr_bob 2020. 11. 08. 21:50
#30672
érdekes kis összefoglaló: https://www.youtube.com/watch?v=BnNCVfo3G-o
szieszta 2020. 11. 08. 21:18
Előzmény: #30670  Placi82
#30671

Szerintem nem csak a tetherrel manipulálnak, az csak arra van, hogy a wash tradingnél fedezzék az emelkedést. Azt tudjuk, hogy a coinkereskedelem nem szabályozott piacon folyik, így mindent szabad. Sok huncutkodás mehet a háttérben. Ha megnézzük a coinok mozgását, annak ellenére, hogy szinte mindegyik más, a kereskedési grafikon nagyon hasonló. Szinte ugyan akkor fordulnak a főbb coinok, főleg hétvégén.
Ez nagyon manipulált piacra jellemző. A hirtelen beszakadásokról, vagy kilövésekről nem is beszélve. Amik csak úgy, hír nélkül, spontán indulnak.
Placi82 2020. 11. 08. 20:43
Előzmény: #30669  szieszta
#30670
Jó helyen kapisgalsz a tether-el, nagyon jó helyen. Manipulaljak az egész coin piacot. Amúgy a nagy bányászok ipari méretben nagy teljesítményű gépekkel bányász nak ennyit a decentralizalasrol. De mi nem manipulált ebben a fejre állt vilagban? :) Szinte minden. Még az arany is, csak az kivételesen lefelé :) No de nem offolok tovabb! 
szieszta 2020. 11. 08. 16:45
Előzmény: #30668  szieszta
#30669

A legkedveltebb coin a tether. Egy év alatt 4 milliárdról 17 milliárdra duzzadt a mennyisége, de ami igazán figyelemre méltó, az a forgalma. Szinte minden nap megforgatják az összmennyisége 3 szorosát. Létezik a piacon még egy ilyen eszköz? Még a FED-et is lepipálják. Ez tartja fenn a coinpiacot.
https://coinmarketcap.com/currencies/tether/
yooio 2020. 11. 08. 16:18
Előzmény: #30663  Törölt felhasználó
#30667
nagyon remelem hogy nem is sopri el mert akkor 99 % hogy oriasi valsag es haboru aran valtozik meg a teljes berendezkedes a vilagban. En kihagynam...
Placi82 2020. 11. 08. 15:49
Előzmény: #30665  Törölt felhasználó
#30666
Beléptem a Kraken re, ha már beszélgettünk rola, így 3 év után. :)) Eladtam az xrp és ltc mert ezek szerintem is besultek. És vettem BTC t belőle. Az Eth hoz nem nyúltam. De nekem nincs olyan tétel mint neked lehet. Új pénzt nem teszek bele most. De olyan gyorsan teljesültek az eladás és a vétel mint a villám! És azt nézem mennyit fejlődött! Xbt/usd, eur,usdt, gbp, usdc, chf, cad, dai, aud, jpy. Régen csak usd, eur, jpy ba lehetett kereskedni:) 
Törölt felhasználó 2020. 11. 08. 15:18
Előzmény: #30664  Placi82
#30665
Nem hiszek az ETH-ban.
Pedig nehanyszor vasaroltam kisebb mennyiseget; ill. reszt vettem nehany ICO-ban.
Talan a 8-10 projektbol 3 letezik meg es abbol 1 ahol profitban vagyok, a tobbi csak hype volt.
Se LTC-m, se BSV-m se mas kryptom nincs a korabban emlitetteken kivul. Nagyon ugy nez ki h egyelore nem is lesz,
ETH es Vitalik legnagyobb hibaja h a BTC-vel akar versenyezni; pedig a BTC es ETH kulonbozo szerepet tolt be es kulonbozo dolgokra hasznalhato.
ETH-at ugy kene reklamozni h az okoszszerzodesek piacan levo vezeto krypto nem ugy h a 2. legnagyobb piaci kapitalizacioju krypto ami a krypto piac tobb mint 10%-a.
Az se tett jot igazan hogy rengeteg ICO-ban csak ETH-val lehetett reszt venni.
Nem mondom hogyha rendelkezel ETH-val add el, de en egyelore vagy mar nem kerek ETH-bol.
(persze a velemenyem valtozhat es gyakran valtozik), de en BTC-ben vagyok erdekelt.
Sok sikert az ETH-hoz.
Placi82 2020. 11. 08. 14:56
Előzmény: #30663  Törölt felhasználó
#30664
És az Ethereum, miért nincs a portfólió ban, hisz jobb az algoritmusa mint a BTC nek, továbbá az "okos szerzodes" metodikaja, ami a feltételes teljesulese, nagyon előre mutató. Továbbá az elosztott szamitasokon alapuló blokklancu,  ezért az Eth már kikuszoboli a  a nagy giga kínai   "bányászok" esetén felmerülő 51%-os hashrate birtoklási problémát!!! 
Törölt felhasználó 2020. 11. 08. 14:41
Előzmény: #30662  Placi82
#30663
Nagyobb mennyisegnel a krakenen vettem, de korabban nehany evvel ezelott amikor vasaroltam 2 hetente 200AUD BTC-t azt egy itteni szolgaltaton keresztul. Az igaz h nala 1,5-2,5% volt a dij de nala az atutalas neha meg 5 percet se vesz igenybe....
Ezzel szemben a kraken-re volt ugy hogy 3-5 napot kellett varnom.
Viszont a kraken nyitott au fele es most mar AUD-ban itteni bankszamlara (kraken-es)-re lehet utalni akar 5$-t is es nincs dij...
Szoval a jovoben nagy valoszinuseggel a kraken-t fogom 80-95%-ban hasznalni.
Sajnos a cashflow-m eleg rossz igy Covid alatt, szoval egyelore vagy mar nem igazan tervezek BTC-t venni, de az elmult nehany honapban szepen bevasaroltam.
Korabban foglalkoztam tobb kryptoval is,de a profit legnagyobb reszet a BTC hozza ill. hozta igy en kryptoknal csak arra koncentralok.
Kivetel ez alol az INLOCK tokenjebol van ugy 400$ ertekben mert kisebb mennyisegu BTC-t elhelyeztem naluk es igy magasabb kamatot kapok BTC-ben a BTC-imre...
Szoval ha eddig nem is soporte el a BTC a penzugyi rendszert, de az atalakulas fejlodes folyamatban van.
Nem gondoltam volna 2-3evvel ezelott h a BTC-re kamatot fognak fizetni BTC-ben.
Placi82 2020. 11. 08. 14:24
Előzmény: #30659  Törölt felhasználó
#30662
Amúgy te is  a Krakenen veszed a kriptokat? 
Placi82 2020. 11. 08. 14:21
Előzmény: #30659  Törölt felhasználó
#30661
Igazad van. De én mindig mentem a saját fejem és megérzéseim után. Nem tudom mi lesz. Pomprei és humanoid világképe, gomdolatvilaga áll hozzám közelebb. Eljátszok BYD, xpev, NIO,jks,Eth, xrp, ltc, stb vonalon. Egész ügyesen elbohockodok velük. De nem hiszek hosszútávon bennük. Valami nem kerek itt most a világban, nagyon nem. De az igaz hogy a nagy menetelesrol és a hyprol, május óta tulajdonképpen kimaradtam.mert biztonsági játékot nyomtam, és csak kb. 20%al voltam benn. Hát ez most így alakult. De értem mit mondasz, az arany az más tészta, az favorit, de az nem akkora tétel. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek