Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 27. 09:45
#30020
Felmerült az utóbbi időben az IT, EV kérdésköre, de ezt tágíthatom a growth cégek körére.
Nem vitatom, hogy a jövő az alternatív hajtású autóké, illetve a net és IT alapú világé. Ugyanakkor érdemes szem előtt tartani, hogy egy részvény árazását nem az indokolja, hogy lesz-e növekedés az adott szektorban, hanem a profit.
A kettő pedig nem jár feltétlenül együtt. Kiváltképp a fent említett két szektorban. Ahhoz, hogy profitot hozzon a cég, védhető versenypozícióval kell rendelkezzen. Kérdezem, hogy biztosak vagytok-e abban, hogy az EV szektor piacszerkezete olyan lesz-e, hogy a mai szereplők profitábilis versenypozícióban lesznek, és ráadásul még védhető is lesz-e a pozíciójuk. Gondoljunk bele abban, hogy egy tizede annyi alkatrészből álló meghajtás piacára nem lépnek-e be könnyen új szereplők? Vagy nem modulárisak lesznek a jövő autói, ahol a piacon rengeteg beszállító lesz, az OEM-ek meg csak összeszerelnek kis profitmarzzsal.
Szóval azt látni kell, hogy a jelenlegei EV és IT lufi valójában egy reményre épül (legyártottt ingyenpénz alapokon megtámogatva), de egyáltalán nem biztos, hogy vannak fundamentális alapjai, még akkor sem, ha 10 év múlva csak EV autók lesznek.
Ugyanez a véleményem a legtöbb IT cégről. Mondjuk a semiconductor szektor egy kicsit más szvsz, azt nem mosnám ebbe bele.
mr_bob
mr_bob 2020. 10. 27. 08:12
Előzmény: #30016  Törölt felhasználó
#30019
köszi a választ! én még elég kezdő vagyok (gondolom ez már kiderült :D), szóval lenne pár kérdésem, ha nem gond.
- honnan tudod, hogy 50-100% potenciális profit van egy cégen?
- ahol ilyen mértékű növekedés várható, ott nem jóval magasabb a kockázat? (pl: könnyebben feleződik a pénzed rövid idő alatt)

a cloudos témában egyetértünk, ez a jövő (jelen). a subscription alapú business model meg kicsit olyan, mint a játéktermek, hogy általában a bank nyer (elég, ha pár hónapig alig használod őket, vagy elfelejted lemondani, stb.). wdc és ntap van nálam figyelőlistán ezen szektorból. a másik nagy durranás (ez is inkább jelen, mint jövő) szerintem az 5g, gyakorlatilag már lassan az óvodásnak is lesz okostelefonja és a kávéfőződnek is ip címe. ezen szektorbeli figyelőlista: t, vz, csco, chl. szerintem az internet ma már inkább (modern) közműnek számít, legalább olyan fontos, mint hogy legyen melegvíz és áram :)
willy_long
willy_long 2020. 10. 27. 05:34
#30017
RIG 10/02 én jelent. Lehet h pozitív meglepetés lesz?https://finance.yahoo.com/amphtml/news/transocean-rig-expected-beat-earnings-163104339.html
Törölt felhasználó 2020. 10. 27. 03:09
Előzmény: #30010  mr_bob
#30016
Na ez az h minden kereskedesed nem fog hozni 20%-ot!
Szoval ertek alapon akarsz befektetni, mondjuk itt mo-i forumon Tibi ill. felcsorgok ebben eleg ott van bar hozam felcsorgok gondolkodasa ill. befektetesi stilusa kicsit kozelebb van. Pomperjnek is vannak jo meglatasai ertek alapon de o nem csak igy fektet be ill. kereskedik.
Boole pedig nem csak ertek alapon de kereskedesi tapasztalataval is nagyon ott van, ot szemelyesen is ismerem; es ha fundara vagyok kivancsi Boole-t majdnem mindig megkerdezem, legalabbis az utolso par evben.
En nem szeretek olyan ceget vasarolni ahol a lehetseges profit nincs min. 50% de a 100% vagy tobbet jobban szeretem, miert is?
Hat mert ha abbol a 100%-os profit varakozasbol csak 40-60% jon ossze akkor nem feleslegesen pazaroltam az idomet ill. kockaztattam a tokemet.
Nem allitom hogy momentum alapon nem megyek bele olyan kereskedesbe ahol csak 20-25%-ot keresek de nem ezzel a cellal vasarlok.
Azt ertem hogy a szektor legnagyobb es talan legerosebb ceget akarod megvenni.
Azt is ertem, hogy most ugy gondolod h 20%-os profittal megelegednel 3 ev alatt; de megelegednel 5 ev alatt is ezzel? es akkor is ha kozben mondjuk nem 20-30%-os eses lesz meg innen hanem 50% ill. tobb?
Nem ertek az IT-hez es a chip gyartashoz sem, amit tudok h az elmult evekben a memoriakat gyarto NVDIA ill. a felho alapu cegek mentek nagyot...miert is???
hat Stanley D. hozott talan 1 eve 1 statisztikat hogy az elmult 2 evben tobb fotot keszitetunk mobilon mint az azt megelozo idokben osszesen!!! es a fotokat videokat es fajlokat tarolni kell valahol, amiert az emberek hajlandoak fizetni (5 eve eszembe se jutott volna fizetni a kepeim, videoim es fajlaim megorzeseert).Majd 2-3 evvel ezelott mar havi 1-1,5$-t fizettem ezert, nehany honapja pedig mar havi 6$-t fizetek....talan nem en vagyok ezzel egyedul igy...
mas az elmult 3 evben 2 laptopot vettem az egyik talan 1200-1300AUD volt kb. 12-15honapja...jelenleg ezt a gepet ujonnan 700-900$ kozott megkaphatom, de az enyem ugy mar hasznalt tehat 400-500$-nal tobbet nem er...viszont 23 honappal ezelott vettem egy 3500$-os gepet, 32GB-os RAM, ha ma ugyan azt a konfiguraciot szeretnem ujonnan megvenni 6200-6500$ folott van az ar; ha azt nezzuk h az enyem hasznalt akkor kb. ugy a 85-95%-at megorizte az ertekenek ez a gep...de nem a benne levo chip miatt hanem a RAM miatt...
es lehet h tevedek h iden a tobbseg nem 1 uj laptopra fogja kolteni a penzet...; mert az is lehet h mivel egyre tobb ember kenyszerul otthonrol dolgozni, vagy esetleg az allamok elkezdenek ado kedvezmenyeket adni az uj szamitogep vasarlasra ezert gyorsan fordul innen, de ha tori azt a 42-40-es szintet akkor nehany honapon belul a 30-32$-os ar sem kizart...
Mar tobb mint 6 honapja varok turelmesen hogy a Gazpromba ujra vissza szallhassak, mert marcius vegen 3-4 centel lemaradtam arrol hogy ujbol birtokoljam 4$-rol....
az alap otlet az volt hogy 4$-rol konnyen elmehet 6-7$-ra sot tovabb is de addig eleg valoszinu, kozben szep osztalekot fizet es ugy gondoltam hogyha a ceg a 4$-os ertekrol esne tovabbi 30%-ot akkor is ot ev allat az az idore kifizetett osztalekok majdnem 0-ra kihozzak ha az osztalek adot is szamolom...(szoval aranylag kis kockazat)....
Valoszinuleg iden es jovore is fognak az emberek futeni eu-ban, mikozben epiti a Gazprom a vezetekeit Kinaba...szoval ha nincs is teljesen monopol helyzetben de a piac egy nagyon meghatarozo szereploje...(szamomra Gazprom 4$-on ertek)...INTC 42$-on nem tudom, talan 30-32$-on gondolkodnek rajta...
Kicsit valogatos lettem az evek alatt nem akarok minden aron kereskedni...
BTC-be vagyok ott nagyon es igen ez eshet 50-70%-ot; 70%-os esesnel visszaadnam a korabban BTC-n megkeresett profitomat...de ez mehet 500-1500%-ot a kovetkezo 12-18honapban, es ha tevedek es csak 300-400%-ot megy akkor is a lehetseges 70%-os veszteseghez ez 4-5,5/1-hez hozam/kockazat arany...
Ettol fuggetlenul sok sikert hozza, remelem jo penzt keres vele!
blumen
blumen 2020. 10. 26. 20:32
Előzmény: #30014  Boole
#30015
Köszi ;)
Boole 2020. 10. 26. 19:56
Előzmény: #30013  blumen
#30014
Szerintem igen. 18,57-re és 18,3-ra beálltam.
blumen
blumen 2020. 10. 26. 19:29
Előzmény: #30011  Boole
#30013
Szia Boole! XPEV-nél szerinted meg lesz a réstöltés? Nagyon szimpatikus a cég amúgy, remek autókat gyártanak, szépek és igencsak intelligensek is. Szerintem én is tele pakolom magam a papírral, csak a réstöltést várom.
trader21 2020. 10. 26. 19:05
#30012
INTC TA alapon 42-45 között jó vétel. http://prntscr.com/v7ac3y
Boole 2020. 10. 26. 18:59
Előzmény: #30010  mr_bob
#30011
Pedig vannak ilyenek. 
mr_bob
mr_bob 2020. 10. 26. 18:56
Előzmény: #30009  Boole
#30010
a duplázó, triplázó meg tízszerező cégeket úgy sincs sok esélyem megcsípni. nekem ennyi elég, bárcsak minden részvényem hozna 20%-ot 3 év alatt :)
Boole 2020. 10. 26. 18:46
Előzmény: #30008  mr_bob
#30009
Jelenlegi áron mi értelme egy olyan cég részvényét megvenni, amelyben a célár maximum 20% profitot hozhat 1-3 éves időtávon?
mr_bob
mr_bob 2020. 10. 26. 18:26
Előzmény: #30001  mr_bob
#30008
a miértre összeraktam egy minimális fundamentális checklistet. a lista nem teljes, de nem volt kedvem még ugyanennyi adatot összeszedni (adósság, payout, capex, egyéb marginok, stb. témakörben)
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2020/10/26/672intc_amd_txn_tsm.png
nyers adat: https://pastebin.com/hyjYb2kw (megjegyzés az átlag p/e-knél nem biztos, hogy jó a számítás amd-re, mivel voltak negatív eps-es időszakok is)
-
kérdésedre válaszolva, hogy miért intel? először is nálam value cég játszik, ezen a ponton az amd kiesett. szerintem a chipgyártás jövőjét senki se fogja tudni megjósolni, ezért én inkább azon a vonalon indultam el, hogy melyiket érdemes ma megvenni? ha lenne több, szerintem alulértékelt cég, akkor több részvényt is vásárolnék, attól függetlenül, hogy egymás versenytársai. a számok és chartok alapján nekem úgy tűnik, hogy a intel egy stabil kiszámítható cég (csak 10 évet néztem most), ami a historikus átlag árazása alatt van kicsivel. a tsm és txn is jó lehet, de nem a mai áron. kíváncsiság kedvéért megnéztem a morningstar ratingeket is: intel (****), amd (*), txn (**), tsm (**) - 1 és 5 csillag közötti értékelés, az 1 overvalued, 5 undervalued. egyébként szabadidőmben tervezem ezt a folyamatot automatizálni pár tucat metrikával és rangsorolással. a végeredmény egy top 50-es lista lenne, ami pár perc alatt lefutna több száz cégre. természetesen ez a lista véletlen sem egy azonnali bevásárlólista, inkább egy bias mentes, csak fundamentumokon alapuló toplista, amelyen szereplő cégeket érdemes lehet megnézni és elemezni egyesével kézzel.
pomperj
pomperj 2020. 10. 26. 17:45
#30007
DOW es NDX daytrade.
1)A DOW egesz jol beszamozhato egy Leading Diagonal formaban, ami utan leszakadasban van, es hamarosan egy kis korrekcio, wave(iv of iii) kovetkezik.
2)Az NDX  kis ugyeskedessel beszamozhato a-b-c korrekciosnak, szoval nyitva maradhat az uj ATHlehetosege is. Vagyzat: ugyeskedes is van benne, es persze daytrade szintrol beszelek.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201026v01t3b1iq.jpeg
pomperj
pomperj 2020. 10. 26. 17:22
Előzmény: #29998  felcsorgok
#30006
AZ INTC tema igen jol, vagy  rosszul is elsulhet.
Szerintem az eddigi processzor architekturak tovabbfejleszteseben mar keves penz van;
viszont a AI   feldolgozasra alkalmas, arra szabott processzorokban sokkal  nagyobb a potencial.
Ahhoz egy kicsit a kvantum-processzorok iranyaba kell elmozdulni; 
mondjuk hogy lehet 1millio adattal (kepponttal)  egyidoben megcsinaalni ugyanazt a keresest, mondjuk egy gyerek alakzatot megtalani, az osszes lehetseges kombinacioban?
.
Ez a fajta uj processzor architektura meg nincs  meg senkinek. 
De nyilvan a kepfeldolgozasban most vezeto Nvidia mufajaban kell legyozni oket.
Az Intel kepes ra; de azert jo lenne ha ebben a  mufajban mutatnanak valamit vegre.
lngnl 2020. 10. 26. 16:55
Előzmény: #29989  kozi723
#30005
Persze ha az egesz gaz mezo sztori igaz es nem csak a TRY megtasztasara talaltak ki.
lngnl 2020. 10. 26. 16:54
Előzmény: #29994  mr_bob
#30004
Attol fugg mennyi a vasarlas koltsege.
Tibi0002 2020. 10. 26. 15:50
Előzmény: #29979  Placi82
#30003
Úgy sejtem, az ilyen mínuszos napokon kezd jobb érzéssé válni a partvonal.
Törölt felhasználó 2020. 10. 26. 14:50
Előzmény: #29979  Placi82
#30002
Ülj be az SPCE űrhajóba egy körre. Ha ma jól viselkedik és betölti a rést akkor hamarosan indul megint... (én is erre várok)
mr_bob
mr_bob 2020. 10. 26. 14:50
Előzmény: #30000  Törölt felhasználó
#30001
- kbc: minimum díj 7.99 USD, vagy 0.35%, tehát 2000, 1000 és 500 dollár esetén is 7.99 USD
"-hosszabb tavra tervezel, mi szamodra a hosszabb tav 2-3ev, 5ev esetleg tobb?" - több, de a kérdést nem teljesen értem. te szoktál úgy venni részvényt, hogy 2, vagy 3 évre? szerintem helyzetfüggő, hogy ha gyorsan ki kell szállni belőle, nem?
"-hol tervezed eladni 50% plusz minuszba esetleg 80% vagy mondjuk 150$-ert szeretned majd eladni?
es miert eppen INTC; miert nem AMD vagy valamelyik masik chip gyarto esetleg semiconductor etf; egyiket se ajanlom csak kivancsi vagyok h miert???"
- erre nincs válaszom, nyílván ha jövő ilyenkor 150$ lenne, akkor elgondolkodnék rajta, de a beta-ja alapján ez nem valószínű
- a miértre este összeszedem a számokat, csak nem szeretem ezt a fórummotort (nehéz szépen formázott táblázatokat beilleszteni)
- SMA-s dolgok újak voltak nekem, ezekről nem tudtam. elsősorban fundamentumok és historikus értékeltség alapján szoktam megnézni egy céget. a jövőt úgy is nehéz eltalálni. lehet, hogy most lesz 2-3 szép éve az AMD-nek, aztán újra előáll valamivel az intel, nem tudni. ráadásul ott van még a mobileye, a pentagonos (dod) quantum project is.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek